Строительство »

Банківські картки в Туркменістані

Альтернативні Новини Туркменістану   Мало хто знає, що в Туркменістані є можливість отримувати зарплату на банківську карту Альтернативні Новини Туркменістану

Мало хто знає, що в Туркменістані є можливість отримувати зарплату на банківську карту. Послуга надається кількома банками країни за системою «Алтин Асир» (місцевий аналог Visa або Master Card) в національній валюті. Не сказати, що користується картами багато людей, але якийсь рух вперед є. Наприклад, Державний комерційний банк Туркменістану «Туркменбаши» має більш 16.300 користувачів карт. По всій країні цей банк має 24 банкомату, розташованих як у відділеннях банку, так і в різних торгових центрах. Банкомати стоять в міжнародному аеропорту м Туркменбаши, у всіх нових готелях аваз і на деяких підприємствах Балканського велаята. Пластиковою карткою банку можна також оплатити покупки в двох магазинах м Туркменбаші. Через 75 платіжних терміналів в великих містах країни можна оплатити послуги стільникового зв'язку оператора «Алтин Асир».

Випускають свої карти (також за системою «Алтин Асир») ГКБТ «Дайханбанк» і Міжнародний акціонерний банк «Гарагум».

Міжнародні карти Visa випускає Зовнішекономбанк. Вони досить популярні серед туркменістанців, особливо тих, хто часто виїжджає за кордон. У більшості туркменських студентів, що навчаються у вузах України, Білорусі та Росії, є банківські карти Visa туркменського Зовнішекономбанку. Батькам студентів не потрібно шукати людей, з ким можна було б передати гроші дітям. Вони приходять в банк і поповнюють рахунок своєї дитини.

Майже всі підприємства країни пропонують своїм співробітникам переводити зарплату на банківський рахунок. Ніхто не змушує, все за бажанням. Так як система ця для Туркменістану нова (в сусідньому Узбекистані, наприклад, клієнтами «UZKART» є сотні тисяч людей, а карти приймаються в усіх торгових точках і навіть базарах), бажаючих отримувати зарплату на карту поки небагато. Іншою причиною цьому служить нерозвиненість системи електронних платежів і часті технічні збої в роботі нечисленних банкоматів. Тому абсолютна більшість працюючих людей по-старому щомісяця ходять за зарплатою в бухгалтерію.

джерело: Альтернативні Новини Туркменістану