Строительство »

Пивовари назвали пивний алкоголізм вигадкою

  1. особлива інтоксикація
  2. Невловимий пивний алкоголік
  3. «Доріжка до алкоголізму для молодих»
  4. І те й інше настільки смачно
  5. Вчитися пити у Чехії
Пивний алкоголізм - це міф, який був штучно створений владою для того, щоб «урівноважити» підвищення акцизів на пиво, стверджує в своєму блозі Інна Кочетова, одна із співвласників заводу «Очаківське».

Оскільки слідом за подорожчанням акцизів неминуче випливає підвищення цін на пиво, у влади з'явилася необхідність пояснити народу, чому це відбувається, вважає віце-президент МПБК «Очаківське» Інна Кочетова, і спеціально для цього був створена «чергова страшилка» - пивний алкоголізм. Цій проблемі вона присвятила запис в блозі.

особлива інтоксикація

Акцизні збори з продажів пива дійсно ростуть стрімко. Тільки в цьому році акцизи подорожчали в три рази: з 1 січня акциз на напої міцністю 0,5-8,6% зріс з 3 до 9 руб. за літр. В результаті півлітрова пляшка пива в роздробі, за розрахунками Мінфіну, в середньому повинна подорожчати на 10-16% (тобто приблизно на 3,51 руб.). В результаті виробництво пива падає, запевняють пивовари.

Підвищення акцизів - не єдина неприємність, яку готують влади пивоварам. При цьому законодавці в Держдумі дійсно дуже полюбляють посилатися на небезпеку пивного алкоголізму, коли готують законопроекти, спрямовані на те, щоб зробити обмеження на продаж пива настільки ж суворими, як і інших міцних напоїв.

Фрагмент запису Інни Кочетовой

«Будь-який лікар скаже вам, що в медицині немає поняття" пивний алкоголізм ". У переліку хвороб ВООЗ, в міжнародній класифікації хвороб, в керівництві з діагностики та класифікації психічних розладів є тільки "алкоголізм". Ця хвороба діагностується незалежно від того, який саме напій вживався - коньяк, горілка, віскі, пиво, вино, портвейн, коктейлі .... А які аргументи наводяться на захист існування цієї хвороби, як барвисто описуються її жахливі наслідки! Свинячий грип позаздрить.

Наприклад, те, що пиво викликає ожиріння у чоловіків, або що пиво - це легальний наркотик для підлітків, які під його впливом стають некерованими і «громлять автобуси». Я не лікар, але мені здається, що на футбольному матчі можна наливати хоч квас - накал емоцій такий, що це вже неважливо.

Так, якщо пити багато пива, можна погладшати. А якщо з'їсти 250 грам солі, можна померти від отруєння. А якщо випити 14 літрів води за 3 години, можна теж померти, від знесолення. Давайте боротися з водою!

«Пивний алкоголізм в ряді випадків більш небезпечний, ніж від міцного алкоголю, - йдеться в пояснювальній записці до останньої" антипивний "ініціативи депутатів, внесеної минулого неделе.- ... Характер гострого токсичного дії пива має ряд специфічних особливостей. Алкогольне сп'яніння на тлі пива, в порівнянні з таким на тлі горілки розвивається і завершується швидше. При цьому ризик розвитку алкогольної залежності у споживачів пива вище, ніж у споживачів вина або міцних алкогольних напоїв ».

Втім, пивні лобісти звинувачують депутатів у просуванні інтересів горілчаних виробників, зацікавлених в тому, щоб позбавити пиво конкурентних переваг, які дають пінного напою обмеження на міцний алкоголь.

Невловимий пивний алкоголік

У Спілці російських пивоварів (з якого «Очаківське» добровільно вийшло минулого тижня, протестуючи проти політики розширення використання «несоложёних» матеріалів у виробництві пива) думка Кочетовой підтримують. «Пивний алкоголізм - дійсно міф, - говорить В'ячеслав Мамонтов, голова виконавчого комітету Союза.- Ведучи полеміку з наркологами з приводу існування пивного алкоголізму, я не раз просив їх показати мені хоч одного живого" пивного алкоголіка ". Але ніхто мені його так і не представив ».

«Доріжка до алкоголізму для молодих»

Наркологи, опитані GZT.ru, не заперечують, що формально «пивний алкоголізм» як термін в медичній класифікації дійсно відсутня. Однак це не скасовує проблеми, запевняють вони, тому це словосполучення широко використовується в якості неформального терміна. «Є алкоголізм, а є шляхи, до нього ведучі, - говорить Андрій Прокоф'єв, головний лікар наркологічної клініки" Пармамед ".- Проблема в тому, що молоде покоління дуже легко приймає слабоалкогольні напої. Пити горілку або смердючий джин їм важко, а пиво п'ється легше ».

При цьому пиво - ніякий не «слабоалкогольний» напій, стверджує нарколог. Воно точно так же веде до алкоголізму, як і будь-які інші алкогольні напої: регулярно випиваючи пиво, людина на певному етапі розуміє, що п'є вже не заради смаку, а заради того, щоб піти в сп'яніння, говорить Прокоф'єв. «Можна курити коноплю, яка містить мало канабіоїди, а можна курити так званий" пластилін ", де вміст наркотика високе, - проводить аналогію лікар.- Якщо людина хоче отримати наркотичний стан, він його отримає в обох випадках. Точно також з точки зору наркології немає різниці, випив чи людина пляшку пива або чарку горілки ».

У той же час нарколог підтверджує, що у алкоголізму, викликаного споживанням пива, є свої особливості, зокрема ожиріння по «жіночим типом». «У пиві є багато" попередників "жіночих статевих гормонів, які в чоловічому організмі перетворюються вже в самі жіночі гормони, що і призводить до" пивному животику ", - розповідає він.

І те й інше настільки смачно

Пивовари запевняють, що в результаті зростання акцизів на пиво, обмеження на рекламу та інших спроб регулювання галузі виробництво пива в Росії падає, що призводить до зростання споживання горілки та іншого міцного алкоголю.

Дані, зібрані компанією «Бізнес Аналітика», підтверджують слова пивоварів. Так, в об'ємному вираженні пивний ринок за рік скоротився на 6,5%, причому найсильніше знизилося споживання в містах з населенням менше 100 тис. Жителів, а також сільських населених пунктах. Експерти «Бізнес Аналітики» пов'язують це з перемиканням споживачів в цих регіонах на дешеву і навіть нелегальну горілку.

Інна Кочетова в тій же записи в блозі посилається на опитування «Фонду Громадська думка» від січня 2010 року, за результатами якого з'ясувалося, що за останні півроку росіяни стали більше пити горілки, а пиво втратило 10% (тоді як у серпні 2009 року про кохання до нього говорили 38%, в січні 2010-28%).

Однак наркологи не вірять в ці дані. «Дуже часто такі опитування проплачені лобістами», - каже Олег Зиков, головний підлітковий і дитячий нарколог Москви. Щоб достовірно зрозуміти, як змінюються уподобання споживачів алкоголю, треба проводити більш складні дослідження, говорить він.

Вчитися пити у Чехії

Як приклад країни, де існує здоровий баланс споживання алкоголю, пивовари призводять Чехії. «У Чехії на людину в рік припадає приблизно 160 літрів пива, в Баварії - майже 300 літрів (і ніяких розмов про пивний алкоголізм при цьому), а в Росії - 50 літрів на рік. У три рази менше », - пише Інна Кочетова в блозі.

«Чехія за споживанням чистого спирту стоїть на 1 місці серед країн світу, - додає В'ячеслав Мамонтов зі Спілки пивоварів Росії.- При цьому там немає такої гострої проблеми алкоголізму, як в Росії, яка в цьому рейтингу стоїть на 10 місці». Він пояснює це тим, що чехи п'ють в основному пиво, тоді як у нас - більше горілку.

«У 90-х роках пивне лобі запевняло нас, що якщо ми будемо пропагувати споживання пива, то знизиться рівень споживання міцних алкогольних напоїв, - заперечує нарколог Олег Зиков - Але це лицемірство і брехня. Навпаки, загальна кількість вживають алкоголь тільки збільшилася, тому що чим більше люди п'ють пиво, тим більше вони п'ють горілку ».

«В кінці 90-х реклама пива пропагувала не саме пиво, а спосіб життя, - обурюється нарколог.- Лобісти зробили пиво елементом спілкування, пов'язаних з досягненням життєвого успіху. Але ж для молодої людини це дуже важливо: як йому спілкуватися з однолітками, як домінувати в своїй групі. Молоді піднесли простий рецепт успіху: не треба вчитися, чогось добиватися, треба просто побігти за "Клинским", і буде щастя ». У підсумку молодому поколінню було нав'язано алкогольне мислення, каже лікар.

Ілля Зіненко
газета