Строительство »

Заява на збільшення аліментів зразок заповнення

 1. Підстави для збільшення розміру аліментів
 2. Як можна збільшити аліменти
 3. Документи для збільшення
 4. Як скласти заяву правильно
 5. Судова практика збільшення розміру аліментів

Питання про збільшення аліментних виплат найчастіше хвилює одержувача аліментів. Саме йому доводиться перейматися тим, щоб дитина (або він сам, будучи непрацездатним) не відчував потреби і мав хоча б найнеобхідніший мінімум для нормальної життєдіяльності.

Тому якраз аліментополучателя часто стає ініціатором збільшення аліментів, намагаючись домовитися з платником або звертаючись до суду.

Платник аліментів також здатний ініціювати збільшення аліментів на свій розсуд, якщо впевнений, що в результаті буде здатний забезпечити всім необхідним і себе і колишню сім'ю.

Закон не забороняє, а навіть передбачає зміну аліментних виплат в бік збільшення, якщо дозволяє матеріальне та сімейне становище сторін або є інші, що сприяють цьому обставини. Про це йдеться в другій частині 81-ій статті Сімейного Кодексу РФ і в Федеральному законі «Про виконавче провадження».

Підстави для збільшення розміру аліментів

Аліменти можна збільшити, але тільки при наявності певних обставин. Законодавство не вказує перелік конкретних умов, на яких аліментні виплати зможуть бути збільшені, з тієї простої причини, що їх можна привести дуже багато і в кожній конкретній ситуації вони будуть свої. Тут можна говорити лише про їх суттєвості або неістотності для того, щоб вирішити питання збільшення суми аліментів позитивно. Оцінити ж їх покликаний суд або платник і одержувач самостійно. Всі вони, в тій чи іншій мірі, пов'язані зі зміною матеріального становища колишнього подружжя в бік поліпшення або погіршення.

Якщо аліменти спочатку встановлювалися судом у вигляді часток щодо заробітної плати, то збільшення розміру також встановлюється в частках. Цей же принцип працює і для виплати аліментів у твердій фіксованій грошовій сумі.

Наведемо найбільш часто зустрічаються обставини, які зможуть посприяти збільшенню розміру аліментів. Їх можна поділити на дві великі групи залежно від того, хто є ініціатором збільшення виплат.

1. Підстави збільшення аліментів з ініціативи одержувача.

 • Зниження щомісячного доходу з огляду на зменшення заробітної плати.
 • Відсутність доходу через втрату роботи (скорочення, звільнення).
 • Погіршення матеріального становища через появу додаткового утриманця (народження ще одного малюка (за умови, що його батько матеріальної допомоги не надає), виплата аліментів або догляд за непрацездатним людям похилого віку родичем і т.д.).
 • Неможливість здійснювати трудову діяльність через поганий стан здоров'я або отримання інвалідності самого одержувача.
 • Поява захворювання у дитини, яке вимагає дорогого лікування або унеможливлює одержувачу здійснювати трудову діяльність.
 • Смерть або визнання недієздатним особи, надавав матеріальну допомогу одержувачу (батьки, новий чоловік, працездатний старша дитина і т.д.).
 • Збільшення вартості товарів першої необхідності при незмінності розміру заробітної плати.

2. Підстави збільшення аліментів з ініціативи платника. Найчастіше зустрічаються тільки два.

 • Збільшення щомісячного доходу (зростання заробітної плати, працевлаштування на більш оплачувану роботу, отримання спадщини тощо).
 • Зміна сімейного стану (дитина в іншому шлюбі досяг повноліття, смерть одного з батьків або потребує чоловіка, на якого виплачувалися аліменти і т.д.).

Необхідно вказати ще одна підстава, яке сприяє збільшенню аліментних виплат. Це індексація. Вона передбачає збільшення доходів пропорційно зростанню цін на споживчі товари.

Для довідки. З адолженность по аліментах, якщо така є, також підлягає індексації. Про це читайте тут .

Про це читайте  тут

Порядок індексації обов'язково повинен бути передбачений в добровільному угоді про аліменти, тобто в ньому сторонам потрібно вказувати, як часто, за яких умов і на яку суму будуть збільшуватися аліменти. За загальним правилом, використовуваному судами і вказаною в сімейному законодавстві, індексація аліментів відбувається пропорційно зміні (збільшення) показника прожиткового мінімуму. Робиться це щоквартально.

Якщо доходи батька не забезпечують дитині явно або має намір можливості гідного забезпечення навіть мінімальних потреб, то суд може позовом одержувача аліментів збільшити розмір аліментів.

Якщо індексація проведена, то і аліментні виплати повинні бути збільшені автоматично.

Як можна збільшити аліменти

Чи знаєте ви, що

Обов'язковий пункт в угоді по їх виплаті - про індексацію аліментів. Сторонам слід передбачити можливість, порядок і визначення індексації, інакше вона буде проводитися за умовами, які викладені в ст. 117 СК РФ

При наявному укладеному подружжям аліментних угоді домовитися про збільшення розміру аліментів можна, змінивши пункти наявного документа або скласти інший із зазначенням нової суми.

В іншому випадку одержувачу доведеться подавати позовну заяву про збільшення розміру аліментів до суду.

Якщо аліменти спочатку були призначені судом і виплачувалися за судовим наказом або виконавчим листом, то вирішити питання про збільшення їх розміру зможе тільки суддя.

Заява-позов потрібно буде подати на судовий ділянку, до якого належить адресу проживання відповідача. В ідеалі - в той же судовий орган, який видавав судовий наказ чи видавав виконавчий лист про стягнення. В іншому випадку його потрібно буде повідомити про прийняття рішення про зміну суми аліментів, направивши копію постанови іншого судового органу.

Ініціатором позову зможе виступати як одержувач аліментів, так і їх платник.

Суд зможе і не задовольнити заяву стягувача, якщо не вважатиме зазначені підстави для зміни аліментні виплати значущими.

У разі позитивного рішення постанову суду необхідно буде направити до відділу судових приставів, платником аліментів і його роботодавцю. Тільки тоді можна розраховувати на отримання нових, збільшених аліментів.

Документи для збільшення

Суддя зажадає все ті ж документи, що потрібні для подачі позову про стягнення аліментів:

 • паспорт заявника (і по можливості платника),
 • свідоцтво про шлюб (укладення або розірвання),
 • метрики дітей (дитину),
 • добровільне угоду або судове рішення про стягнення аліментних виплат,
 • довідка з місця проживання про сімейний складі,
 • довідка 2-ПДФО за останні півроку на одержувача (і по можливості на платника),
 • квитанція про сплату держмита (сума залежить від розміру збільшення аліментів),
 • документи, що підтверджують необхідність збільшення аліментів.

Найважливішими в цьому переліку будуть саме документи, зазначені в останньому пункті. На підставі міститься в них інформації суддя виноситиме своє рішення. Це або всього один документ - довідка про встановлення інвалідності, або цілий пакет - свідоцтво про смерть, судовий наказ, рішення суду про визнання особи недієздатною і т.д ..

Як скласти заяву правильно

Щоб домогтися збільшення аліментних виплат через суд, потрібно грамотно і правильно скласти позовну заяву про збільшення розміру аліментів, зразок його ми приводимо в нашій статті.

У тексті заяви обов'язково потрібно зробити посилання на рішення суду або інший документ, на підставі якого аліменти стягуються. А також вказати їх розмір, порядок і спосіб виплати.

Якщо раптом обставини знову змінилися, або ви передумали, то можна забрати свою заяву на аліменти .

Основний упор слід робити на те, які підстави змушують вас подавати таку заяву, що є причиною для необхідності збільшення аліментів. Чим докладніше (але без зайвих емоцій і нюансів) буде розписано це підстава, чим ретельніше підтверджено документально, тим більше шансів на отримання бажаного рішення суду.

Також потрібно вказати, в якому порядку ви хотіли б провести збільшення аліментів. Для цього потрібно пам'ятати, що у «пайових» аліментів суд зможе збільшити розмір частки, а у «твердих» - саме грошове вираження аліментів.

У заяві можна вказати, що крім аліментів у певній частці від заробітку ви хотіли б отримувати додатково аліменти в твердій вираженні.

У резолютивній частині позову потрібно вказати необхідний розмір, на чиє утримання і яким способом ви хочете отримувати аліменти після їх збільшення.

Судова практика збільшення розміру аліментів

Спрогнозувати рішення суду після подачі позову зможуть тільки самі одержувач або платник аліментів. Воно безпосередньо залежить від тих обставин, на які вказують боку. Якщо підстави вагомі, відповідають дійсності і збільшення аліментів принесе користь одержувачу і не обмежить інтересів платника, то на позитивне рішення суду цілком можна розраховувати.

Якщо аліменти спочатку призначені в процентному співвідношенні із заробітком платника, то суд збільшить частку

(Приклад: з 14 частини на одну дитину до 1/3).

Сума аліментів в твердому грошовому вираженні виросте пропорційно мінімального розміру оплати праці

(Приклад: призначені аліменти в розмірі 1 МРОТ зможуть бути збільшені до 2 МРОТ).

Однак існують деякі умови для максимальної суми аліментів .

Також суддя зможе призначити так звані комбіновані аліменти: частина їх буде стягуватися в частці від заробітку, а частина - в твердо встановленої сумі

(Приклад: на одну дитину -1/4 частина доходу та 1 МРОТ).

Фактично аліменти будуть вважатися збільшеними, і розраховуватися по-новому після вступу в законну силу відповідної постанови суду.

Якщо суд відмовить в збільшенні розміру аліментів із зазначенням конкретної причини, але дане рішення сторони не влаштує, його можна спробувати оскаржити до вищестоящого судовий орган.

Повторно подати таку заяву-позов можна буде лише за наявності новопосталих підстав для збільшення аліментних виплат.

Якщо у вас залишилися питання про те, як збільшити суму аліментів, то задайте їх у коментарях

Зразок заяви про збільшення аліментів