Строительство »

Судові пристави розшук боржників по аліментах

 1. Підстави для оголошення боржника по аліментах в розшук
 2. Список підстав:
 3. Коли оголошують в розшук по аліментах?
 4. Як оголосити в розшук неплатника аліментів?
 5. Список документації:
 6. Зразок заяви на розшук особи, яка відмовилася платити аліменти
 7. Розшук неплатників аліментів ФССП
 8. Період розшуку неплатника аліментних виплат

Виплачувати призначені судом аліментні виплати платником аліментів повинен в обов'язковому порядку. Контролюються представлений процес протягом усього періоду здійснення, спеціальними виконавчими органами. Якщо на якомусь етапі фізична особа, яка зобов'язана сплачувати аліменти, раптом з певних причин припиняє перерахування зазначених коштів, то працівникам вищевказаної організації потрібно взяти з нього пояснення.

Однак отримати доводи платником аліментів не завжди можливо, тому що нерідкі ситуації коли вони зникають. При цьому ніхто із знайомих і рідних не знають де вони знаходяться, влаштовані вони офіційно на роботу, і який у них дохід.

Так як, фізична особа, яка отримує аліментні виплати, є зацікавленою стороною позначених відносин, воно має право, а також має не тільки регулярно стежити за тим, як відбуваються перерахування аліментів, а й податися за допомогою до відповідного органу, якщо відповідні виплати перестали перераховуватися. Одержувач аліментів повинен знати як правильно себе вести в ситуації, коли платник зник, і куди потрібно звертатися із заявою.

Підстави для оголошення боржника по аліментах в розшук

Для того, щоб працівники відповідної організації могли вжити заходів для встановлення поточного місцезнаходження платником аліментів, який відмовився виплачувати аліменти, у них повинні бути підстави.

Список підстав:

 • Якщо фізична особа, на якого було покладено зобов'язання, згідно з якими він повинен щомісяця перераховувати грошові кошти у вигляді аліментних виплат ухиляється від цього;
 • Якщо розмір заборгованості по аліментах понад десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
 • Якщо у стягувача або судових приставів-виконавців відсутня контактний номер боржника;
 • Якщо фізична особа, яка має заборгованість по аліментних виплат відсутня за місцем реєстрації;
 • Якщо боржник був скорочений або звільнений з роботи і не повідомляє про новий працевлаштуванні.

При наявності зазначених вище підстав в сукупності, фізична особа, яка отримує аліментні виплати має право звернутися до відділення федеральної служби судових приставів до співробітника, який веде виконавче провадження, зі зверненням про оголошення боржника в розшук.

Коли оголошують в розшук по аліментах?

У ситуації, коли фізична особа, яка зобов'язана виплачувати аліментні виплати тривалий період часу не виконує позначене зобов'язання, то у стягувача часто виникає наступне питання: Коли боржника оголошують в розшук?

Після ініціювання судового провадження у справі про несплату аліментних виплат судовий пристав повинен зробити наступне:

 1. Для початку потрібно направити фізичній особі, який перестав виплачувати аліменти повідомлення. Прямує оного за місцем реєстрації боржника;
 2. Після судовий пристав повинен призначити платнику аліментних виплат зустріч. Позначене дію необхідно для обговорення питань, які стосуються його обов'язків і прав, процесу стягнення грошових коштів, а також притягнення до відповідальності за відмову перераховувати аліменти;
 3. Якщо у судового пристава відсутня інформація про місце знаходження вищевказаного фізичної особи, він має право оголосити його в розшук.

Важливо зауважити! Оголосити в розшук боржника позовів про аліменти виплат має право їх стягувач і судовий пристав, але тільки на підставі письмового складеного заяви.

Щоб оголосити в розшук неплатника аліментів, посадова особа повинна оформити відповідну постанову, а після направити його старшому судовому приставу для затвердження. Далі, для його виконання воно передається до відділу внутрішніх справ (ОВС).

Для визначення місця знаходження неплатників аліментних виплат представники правоохоронних органів роблять наступне:

Для початку потрібно опитати сусідів, родичів, друзів і знайомих фізичної особи, що має певні заборгованості по аліментних виплат;
Після слід направити в відомство федерального значення відповідне повідомлення. Проводиться позначене дію для оголошення неплатника аліментів у федеральний розшук, якщо здійснення розшукових заходів в межах регіону правоохоронних органів не дало позитивних результатів.

Після того як працівники відповідного відомства отримають повідомлення про розшук неплатника, постами і митними службами будуть вжиті необхідні заходи для затримання фізичної особи, яка відмовилася від сплати аліментів. Після його повинні доставити до відділу внутрішніх справ, для залучення до відповідної відповідальності.

Як оголосити в розшук неплатника аліментів?

Щоб оголосити боржника до федерального або регіональний розшук співробітникам правоохоронних органів надається певний пакет документів.

Список документації:

 • Письмово оформлене звернення про стягнення аліментних виплат;
 • Постанова, згідно з яким можна почати розшукові заходи;
 • Дублікат судового рішення або виконавчого листа;
 • Ксерокс довідки, що свідчить про те, що фізична особа, яка відмовилася платити аліменти відсутня за місцем прописки;
 • Звіти, оформлені працівниками районного відділу внутрішніх справ (ОВС) про здійснення розшукових заходів, в результаті яких не вдалося знайти боржника.

Важливо зауважити! Судові пристави повинні щомісяця цікавитися результатами здійснення розшукових заходів. Здійснюється позначене дію шляхом направлення до правоохоронних органів письмово складеного запиту. Після того як відповідної звіт буде отримано, його потрібно докласти до справи про стягнення аліментних виплат і утворилася грошової заборгованості.

Зразок заяви на розшук особи, яка відмовилася платити аліменти

Заява, згідно з яким фізична особа, яка відмовилася сплачувати аліменти оголошується в розшук складається у довільній формі. Нормативно-правові акти Російської Федерації не забороняють оформляти вищевказаний документ «від руки».

У змісті звернення потрібно вказати наступні дані:

 • Для початку вказується назва територіального відділу Федеральної служби судових приставів (ФССП);
 • Прізвище, ім'я, по батькові судового пристава-виконавця, який веде виконавче провадження;
 • Відомості про одержувача (прізвище, ім'я, по батькові, а також контакти);
 • Дані відомі заявнику про фізичну особу, яка відмовилася сплачувати аліменти (прізвище, ім'я, по батькові, адреса реєстрації, місце роботи);
 • Короткий опис справи, що розглядається;
 • Прощення, згідно з яким заявник бажає оголосити неплатника аліментів в регіональний або федеральних розшук;
 • Перелік доданих до звернення документів;
 • На завершення проставляється дата оформлення заяви, а також ставиться підпис заявника.

Розшук неплатників аліментів ФССП

Розшук неплатників аліментів ФССП

Безпосереднім розшуком неплатника аліментів займаються відповідні судові пристави-виконавці, які мають такі повноваження:

 • Запрашіваніе відомостей про боржника з банківських установ ;
 • Отримання і обробка особистої інформації (в тому числі про нерухоме майно неплатника);
 • Перевірка актів, згідно з якими можна визначити особу фізичної особи;
 • Здійснення обстежень приміщень, будівель, а також автомобілів належать неплатнику, що знаходиться в розшуку;
 • Перевірка будь-яких актів, які належать шуканого особі;
 • Проведення опитувань;
 • Поширення даних про неплатника і його розшуку в засобах масової інформації;

Напрямок відповідних запитів до органів влади, які співпрацюють з Федеральною службою судових приставів, а саме:

 • Пенсійний фонд Російської Федерації (ПФР);
 • Банківські організації та інші кредитні установи;
 • Органи внутрішніх справ (ОВС) - Державна інспекція безпеки дорожнього руху (ГИБДД), Управління МВС Росії (УМВС);
 • Органи податкової служби;
 • Митні органи;
 • Органи реєстрації прав власності та майна.

Якщо неплатник аліментів знайдений на території, де діють повноваження відділу Федеральної служби судових приставів, то заходи щодо стягнення аліментів будуть здійснюватися за місцем знаходження боржника зараз.

Якщо ж шукана особа було знайдено за межами територіальних повноважень судового пристава-виконавця, то справа перенаправляється посадовій особі за місцем знаходження неплатника аліментних виплат.

Період розшуку неплатника аліментних виплат

Розшук неплатника аліментних платежів оголошується за його останнім місцем проживання або за місцем виконання судової постанови. Розшуком боржника по аліментах займаються співробітники органів внутрішніх справ. Виходячи із зазначеної інформації, робимо висновок що для розшуку фізичної особи, яка відмовилася платити аліменти судові пристави можуть звернутися до відділу поліції на прохання стягувача аліментних виплат.

Згідно зі статтею під номером 157 Кримінального кодексу Російської Федерації, для залучення неплатника аліментів до відповідальності, стягувач позначених виплат повинен скласти відповідну заяву, яка направляється судовим приставам. Термін розшуку фізичної особи, яка не виконує покладені на нього законодавством обов'язкова зі сплати аліментних платежів не обмежується нормативно-правовими актами Російської Федерації. Однак потрібно зауважити, що якщо розшук буде тривати тривалий період часу, судовий пристав має право припинити виконавче провадження і повернути виконавчий лист стягувачу позначених виплат.

У свою чергу фізична особа, яка має отримувати аліменти має право повторно пред'явити виконавчий лист судовим приставам.

Щоб оголосити неплатника позначених виплат у федеральний розшук, співробітники відділу внутрішніх справ збуджують на нього кримінальну справу. У представленій ситуації розшук буде відбуватися швидше. Пов'язано це з тим, що в даному випадку шукане фізична особа буде перебувати в статусі підозрюваного, а не боржника. Щоб добитися позитивного результату стягувачу аліментів рекомендується якомога частіше звертатися до судових приставів для отримання інформації. Якщо вони відмовляються шукати громадянина, що перестав перераховувати аліментні виплати, то стягувач має право писати на них скарги.

Друзі! Наші статті несуть ознокомітельний характер з метою допомогти вирішити Вашу проблему!
Якщо рішення Ви так і не знайшли, зверніться за консультацією до юриста за формою праворуч, або за телефоном, вказаним нижче!

+7 (499) 350-83-56 - Москва, область

+7 (812) 309-53-23 - Санкт-Петербург, ЛВ

+8 (800) 555-67-55 доб. 430 - усі регіони РФ

Дзвінки та заявки приймаються цілодобово і щодня.
Це швидко і безкоштовно!

Щоб добре розібратися в вищевказаних питаннях стягувачу аліментів потрібно проконсультуватися з досвідченими юристами, які базуються на представленому питанні.

Як оголосити в розшук неплатника аліментів?
Коли оголошують в розшук по аліментах?
Як оголосити в розшук неплатника аліментів?