Строительство »

стягнення аліментів

 1. Коли можливе проведення суду по аліментах?
 2. Справи про стягнення аліментів - наша спеціалізація.

Статті Сімейного Кодексу РФ свідчать: Батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей (платити аліменти) після розірвання шлюбу. Порядок і форма надання утримання неповнолітнім дітям визначаються батьками самостійно. Батьки мають право укласти угоду про зміст своїх неповнолітніх дітей (угода про сплату грошових коштів). У разі якщо батьки не надають зміст своїм неповнолітнім дітям, кошти на їх утримання стягуються в судовому порядку.

У разі якщо батьки не надають зміст своїм неповнолітнім дітям, кошти на їх утримання стягуються в судовому порядку

дивитися ще

Адвокат ніколи не буде наполягати на стягненні аліментів на дитину в судовому порядку, поки не буде переконаний в неможливості мирного вирішення питання (укладення між подружжям угоди про сплату аліментів), так як судове стягнення аліментів - це крайній захід, спрямована на захист Ваших прав.

Коли можливе проведення суду по аліментах?

Для того щоб вимагати з другого батька виплати матеріальних засобів на утримання неповнолітніх, досить двох обставин. Перше - це наявність родинних зв'язків з дитиною, які підтверджені документом. І друге - вік дитини до 18 років. Всі інші обставини в подібних справах вважаються другорядними і за умови невідповідності обставин одному з перерахованих вище пунктів на початку судового провадження позивачеві може бути відмовлено.

Якщо той з батьків, який не проживає з дітьми, не має постійної роботи або з якої-небудь причини взагалі не працевлаштований, з нього не знімається зобов'язання по виплаті грошей на утримання неповнолітніх. Проведення стягнення аліментів в даному випадку також можливо (визначення порядку виплати буде визначено відповідно до особистих життєвими обставинами відповідача).

Також можливе проведення суду по аліментах, ініційованого та іншими членами сім'ї (повнолітніми непрацездатними дітьми, вагітними колишніми дружинами і так далі). Отримати більше інформації про права інших членів сім'ї в справі щодо стягнення аліментів можна, звернувшись до юриста, який спеціалізується на веденні подібних справ.

Чинним сімейним законодавством передбачено, що процес стягнення аліментів на дитину в Москві в судовому порядку можливо одним з двох способів:

 • у вигляді щомісячних виплат, що стягуються в частках до заробітку і (або) іншому прибутку платника (на одну дитину - чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини розміру заробітку та (або) іншого доходу батьків);
 • стягнення аліментних виплат в твердій грошовій сумі (коли, зобов'язаний сплачувати кошти, має нерегулярний, мінливий заробіток і (або) інший дохід; отримує заробіток і (або) інший дохід повністю або частково в натурі або в іноземній валюті, і в нього відсутня заробіток і (або) інший дохід, а також в інших випадках, коли стягнення аліментів у частковому відношенні до заробітку і (або) іншому прибутку батька неможливо, важко або суттєво порушує інтереси однієї зі сторін).

Суд по аліментах у вигляді примусового стягнення можливий:

 • У порядку позовного провадження (у разі відсутності відомостей про місце роботи або доходи відповідача). До подачі позову про стягнення аліментів вдаються в тих ситуаціях, коли в процесі розгляду справи з'ясовується, що відповідач має нестабільний дохід або не є працевлаштованим, а тому не може забезпечити виплату аліментів відповідно до процентною ставкою, яка була встановлена ​​законом. У подібних ситуаціях обов'язком особи, яка виступає в ролі відповідача, стає виплата на утримання дітей суми, визначеної судом відповідно до прожиткового мінімуму для певного регіону або всієї країни.
 • На підставі судового наказу (наказ видається без проведення судового розгляду, виклику сторін та заслуховування їх пояснень). Подача мировому судді заяви про видачу наказу про виплату грошових коштів - це практично те ж саме, що проведення процедур, необхідних для отримання виконавчого листа. Отримати наказ, необхідний для початку виконавчого провадження, можна набагато швидше, ніж виконавчий лист. Тому що в даному випадку суд розглядає документи і виносить рішення без присутності платника і одержувача коштів. Даний варіант є зручним, оскільки дає можливість обійтися без суду по аліментах. Основною умовою, коли позивач може звертатися до судових органів із метою отримання наказу, є відсутність спору.

Також можливим є варіант, коли батько, який не має можливості або бажання виплачувати встановлену судом по аліментах суму протягом зазначеного судом часу, може передати у власність дитини дороге майно. У цьому випадку претензії батька, що проживає з неповнолітнім, не матимуть сили. З метою документального підтвердження проведеної операції батько може звернутися до нотаріуса. Таке вирішення питання називається світовим і обходиться без суду по аліментах.

Грошові кошти можуть бути стягнуті на утримання таких осіб:

 • неповнолітніх дітей;
 • непрацездатних повнолітніх дітей;
 • непрацездатних потребують допомоги батьків;
 • непрацездатних нужденних подружжя;
 • дружини в період вагітності і протягом трьох років з дня народження загального дитини;
 • потребує чоловіка, який здійснює догляд за спільною дитиною-інвалідом до досягнення дитиною віку вісімнадцяти років або за загальним дитиною - інвалідом з дитинства I групи;
 • неповнолітніх і непрацездатних повнолітніх братів і сестер;
 • дідусі і бабусі в разі неможливості отримання ними змісту від своїх повнолітніх працездатних дітей або від чоловіка (колишнього чоловіка).

Справи про стягнення аліментів - наша спеціалізація.

Захищаючи Ваші права клієнта, який ініціював процес стягнення аліментів, сімейний адвокат :

 • проведе усну (або письмову) юридичну консультацію;
 • складе угоду про сплату аліментів;
 • складе позовну заяву (Або заяву про видачу судового наказу) і подасть його до суду;
 • підготує відгук (заперечення) на позовну заяви;
 • надасть допомогу в зборі додаткових доказів;
 • візьме безпосередню участь у судових засіданнях, що стосуються стягнення аліментів на неповнолітніх дітей;
 • отримає рішення суду;
 • оскаржить рішення суду (у випадку необхідності);
 • простежить за його виконанням (при необхідності допоможе залучити до процесу судових приставів).

Не допускайте основну помилку батьків, які самостійно виховують дітей, не відкладайте в довгу шухляду стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. Пам'ятайте, аліменти стягуються з моменту подачі позову до суду. У разі зволікання ви втрачаєте дорогоцінний в цих справах час, а тому ризикуєте безповоротно втратити більшу частину матеріальних засобів.

Процес стягнення аліментів на дитину за попередній подачі позову період обмежується трирічним терміном і можливий лише при наявності доказів, що позивачем були спроби отримати аліменти, а відповідач ухилявся від виконання досягнутих домовленостей. Якщо аліментник не виконувати своїх зобов'язань протягом 6 і більше років, повернути борг можна буде тільки за 3 роки навіть за умови тяжкого матеріального становища проживає з дитиною батька. Імовірність успішного завершення суду по аліментах буде досить низькою за умови відсутності паперів, що підтверджують раніше взятих на себе платником зобов'язань.

Юристи Колегії адвокатів Москви "ЮрПрофі" готові докласти максимум зусиль і використовувати всю силу закону, щоб домогтися завершення будь-якого суду по аліментах вигідним для клієнта чином. Звернення до наших фахівців допоможе заощадити час і сили, а також забезпечити максимальним захистом інтереси дитини і виховує його батька.

Коли можливе проведення суду по аліментах?
Коли можливе проведення суду по аліментах?