Строительство »

Стягнення аліментів 2017

  1. Що враховується при стягненні аліментів?
  2. Стягнення аліментів та їх розмір
  3. Що, якщо боржник не працює?

З набранням чинності Законом України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів »(Далі Закон 2037), таке питання, як стягнення аліментів відтепер розглядається в якісно новому світлі. Починаючи з 8 липня 2017 стягнення аліментів в мінімальних розмірах проводиться в порядку наказного провадження, тобто у спрощеному порядку без проведення судових засідань. Пропоную розібратися в новелах законодавства щодо стягнення аліментів.

З набранням чинності Законом України «   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів   »(Далі Закон 2037), таке питання, як   стягнення аліментів   відтепер розглядається в якісно новому світлі Що враховується при стягненні аліментів?

Закон 2037 встановлює, що при визначенні розміру аліментів судом, крім іншого також враховується:

  • наявність рухомого і нерухомого майна, грошових коштів;
  • доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, в тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів.

Стягнення аліментів та їх розмір

Також збільшено мінімальний розмір аліментів на одну дитину. Якщо раніше він становив 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то тепер він збільшений до 50%. Закон 2037 також встановив, що в наказному провадженні розглядаються вимоги про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину. Якщо ж стягувач бажає отримати аліменти в більшому розмірі, доведеться звертатися з позовом у загальному порядку.

Це ж стосується і стягнення аліментів у твердій грошовій сумі. Тут Закон 2037 відзначає, що той з батьків або інший законний представник дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Що, якщо боржник не працює?

На рівні закону також передбачено, що заборгованість по аліментах платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою - підприємцем та знаходиться на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який отримує заробіток (дохід) в державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи з середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

У разі встановлення джерела і розміру заробітку (доходу) платника аліментів, який він отримав за кордоном, за заявою одержувача аліментів державний виконавець, приватний виконавець здійснює перерахунок заборгованості.
Розмір заборгованості по аліментах обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а у разі виникнення спору - судом.

Таким чином, Для того, щоб отримати стягнення аліментів за новими правилами, Вам необхідно всього лиш подати в суд за місцем Вашого проживання відповідну заяву. При цьому ходити в суд більше не потрібно. Як і колись, не придатну виплачувати судовий збір за подання такої заяви.

Для того, щоб заощадити Ваші гроші і час, пропоную скористатися зразками заяв про стягнення аліментів, які підготовлені адвокатами нашою компанією і які вже були реально випробувані нашими клієнтами.

Завантажити заяву про стягнення аліментів:

Отримати безкоштовну юридичну консультацію з питань стягнення аліментів Ви можете на цій сторінці .

Що враховується при стягненні аліментів?
Що враховується при стягненні аліментів?
Що, якщо боржник не працює?