Строительство »

Що робити, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти?

 1. Чому батько не платить аліменти?
 2. Як змусити платити аліменти чоловіка?
 3. Куди варто звертатися?
 4. Тонкощі стягнення аліментів
 5. Про що ще потрібно знати?

Не варто впадати у відчай, якщо чоловік не платить аліменти Не варто впадати у відчай, якщо чоловік не платить аліменти. На щастя, законодавство РФ зобов'язує колишнього чоловіка щомісяця виплачувати на дітей аліменти. Тож їм передбачено багато різних способів, як змусити батька виконувати свій батьківський обов'язок. Крім іншого, є ймовірність зустріти не особливо сумлінного або розторопного судового пристава, який замість допомоги у стягненні аліментів доставить вам ще більше проблем. Тож знання закону, його важелів впливу на колишнього чоловіка і ваших прав може значно полегшити вам і дітям життя, а також прискорити процес.

Чому батько не платить аліменти?

Перш ніж дізнатися, як змусити колишнього чоловіка платити аліменти, варто розібратися, чому він не робить це. Причин для несплати може бути безліч. наприклад:

 • З почуття помсти колишній дружині. Найчастіше ініціатором розлучення стають жінки, а чоловік намагається відігратися на дітях і не платить аліменти.
 • Через нерозвиненого батьківського інстинкту. Винуватцем цього стає сама жінка, занадто оберігаючи батька від всіх турбот за дітьми під час шлюбу. Не дивно, що і після розлучення чоловік не намагається піклуватися про дітей і тим більше не стане платити аліментні платежі.
 • Через відсутність місця роботи у колишнього чоловіка або інших видів і джерела доходів. Тут варто розібратися, чому це сталося. Якщо він не може влаштуватися з об'єктивних причин, то постарайтеся поставитися з розумінням, але якщо колишній чоловік навмисне не влаштовується на роботу, щоб не платити гроші на утримання, то його можна притягнути до відповідальності.
 • Через егоїзму. Якщо у чоловіка немає природженого почуття відповідальності, то змусити платити аліменти можна тільки через суд.

Спершу спробуйте вирішити проблему мирним способом. Поговоріть з колишнім чоловіком, дізнайтеся, чому вона хоче платити аліменти. Спробуйте пояснити колишньому чоловікові, що ваших грошей не вистачає на утримання дитини та фінансова допомога батька життєво необхідна. Також можна звернутися до батьків вашого колишнього чоловіка, щоб вони спробували вплинути на недбайливого батька і змусили його платити або ж самі надали допомогу вам.

Як змусити платити аліменти чоловіка?

Найпростіший спосіб вирішення проблеми при розлученні подружжя - це укладення угоди про виплату аліментних платежів. Угода необхідно закріпити у нотаріуса, щоб по закону чоловік зобов'язаний був платити гроші на утримання. В даному документі повинна бути вказана сума, а також порядок того, як саме колишній чоловік буде платити.

Якщо колишній чоловік не сплачує аліменти, то стягувати гроші на утримання дітей доведеться через суд.
Якщо колишній чоловік не сплачує аліменти, то стягувати гроші на утримання дітей доведеться через суд

 1. Вам потрібно звернутися до судових приставів і отримати у них довідку про суму заборгованості батька дитини по аліментних платежах.
 2. Скласти позовну заяву на ім'я старшого пристава про те, що пристав, який займається вашою справою, мало приймає дій для розшуку і стягнення аліментів з чоловіка. Наприклад, дізнатися чи робив пристав запити до Пенсійного фонду або Податкову інспекцію. Попросити проконтролювати його дії або ж бездіяльність і повідомити вас.
 3. Складіть заяву на ім'я старшого пристава про порушення кримінальної справи на вашого колишнього чоловіка, так як він не платить аліменти, а також видачу заборони на виїзд за територію Російської Федерації, щоб йому не вдалося сховатися.
 4. Далі вам необхідно подати клопотання в ГИБДД і Управління Федеральної реєстраційної служби (УФРС) з метою перевірки на факт володіння нерухомістю і транспортними засобами чоловіка.
 5. Зверніться до суду з позовом і довідкою про заборгованість з метою нарахування неустойки за несплату аліментів. Також подайте скаргу на старшого пристава, якщо він ніяк не відреагував на ваші заяви. Додайте копії усіх листів, клопотань та інших документів, що мають до цієї справи відношення (вони повинні мати позначки, що заяву було прийнято).
 6. Надішліть копію судового рішення на стягнення грошей на утримання судовим приставам разом з повідомленням. Після цього зачекайте обов'язкового офіційного відповіді від даної служби.

Куди варто звертатися?

Так куди потрібно звернутися і що варто робити, якщо батько відмовляється платити аліменти?

Для початку варто відзначити, що платити аліменти чоловік може як в шлюбі, так і після його розірвання і навіть якщо шлюбний союз не був закріплений офіційно. Однак в останньому випадку необхідно, щоб у свідоцтві про народження дітей були вказані обидва батьки. Якщо батько не вказано, то доведеться проводити процедуру встановлення батьківства, в тому числі ДНК-тест, і тільки після цього зобов'язати його платити аліменти.

Якщо колишній чоловік не сплачує аліменти, то для звернення до суду вам, в першу чергу, необхідно буде скласти позов до 3 примірниках Якщо колишній чоловік не сплачує аліменти, то для звернення до суду вам, в першу чергу, необхідно буде скласти позов до 3 примірниках. У ньому має бути зазначено:

 1. Паспортні дані позивача з вказівкою місця проживання;
 2. Дані дітей;
 3. Паспортні дані платника аліментів із зазначенням місця проживання;
 4. А також підстави на примусове стягнення аліментних платежів.

До позову потрібно додати наступний список документів:

 1. Ксерокопії свідоцтв про народження дітей;
 2. Ксерокопія свідоцтва про шлюб або його розірвання;
 3. Виписка з будинкової книги або інший вид довідки з житлових органів з підтвердженням проживання дитини з позивачем;
 4. Документ про рівень доходу відповідача. Наприклад, справка 2-ПДФО.

Тонкощі стягнення аліментів

Варто зазначити, що відсутність місця роботи і іншого доходу у чоловіка не звільняє його від аліментних зобов'язань перед дітьми. Суд зобов'яже його платити аліменти в фіксованій сумі, так званої твердій грошовій. Де і як подружжя буде брати гроші, щоб платити їх, вирішувати він буде вже сам. Однак якщо колишній чоловік не буде виконувати аліментні зобов'язання, то судові пристави можуть провести арешт його майна і примусово змусити продати, а отримані гроші віддати позивачеві на утримання дітей.

Якщо колишній чоловік-інвалід то він повинен отримувати відповідну пенсію, з якої також можуть утримати аліменти.

У ситуації, якщо боржник працює неофіційно, то потрібно звернутися в поліцію або до приставам для з'ясування реального рівня його доходу. До речі, за приховування цієї інформації боржниками загрожує адміністративне покарання.

Також позбавлення батька дитини батьківських прав не звільнить його від виплат аліментного тримання.

Про що ще потрібно знати?

Позов на стягнення аліментів можна подати в будь-який час, проте максимальний термін отримання аліментних платежів за минулий період становить 3 роки. Навіть якщо вашому синові вже виповнилося 18 років - колишній чоловік буде зобов'язаний виплатити борг за останні три роки плюс неустойка за кожен з прострочених днів у розмірі 0,5%.

Ще одним неприємним моментом може стати факт того, що батько може почати ховатися, не бажаючи виплачувати аліменти Ще одним неприємним моментом може стати факт того, що батько може почати ховатися, не бажаючи виплачувати аліменти. У таких випадках, звернення до судових приставів допоможе вирішити ситуацію. Боржників внесуть до списку і оголосять в розшук, а також порушать кримінальну справу. Навіть якщо жінка відмовитися від коштів, неплатник все одно буде зобов'язаний виплатити всі борги.

Якщо ви знаєте, де працює колишній чоловік, але при цьому він не платить гроші на утримання, то скоротити час на судове провадження на стягнення аліментних платежів, можна надіславши отриманий виконавчий лист відразу до нього на роботу або в місцеве відділення Пенсійного фонду Росії, в разі , якщо він отримує пенсію.

Важливо знати, що якщо батько не платить гроші на утримання більше 4 місяців, то він стає злісним неплатником і проти нього за статтею 157 КК РФ можуть порушити кримінальну справу. Після того, як суд з'ясує, чому саме чоловік не платить аліменти, з метою з'ясування характеру злостности.

Для цього вам необхідно:

 1. Надіслати повідомлення в службу судових приставів;
 2. Звернутися до органів внутрішніх справ або в прокуратуру для складання заяви за вищевказаною статтею. Максимальним покаранням за цією статтею для батька-неплатника - позбавлення волі на строк до 3 років або виправні роботи.

Радимо до перегляду:

Чому батько не платить аліменти?
Як змусити платити аліменти чоловіка?
Куди варто звертатися?
Чому батько не платить аліменти?
Як змусити платити аліменти чоловіка?
Куди варто звертатися?
Так куди потрібно звернутися і що варто робити, якщо батько відмовляється платити аліменти?
Про що ще потрібно знати?