Строительство »

Скільки відсотків займають аліменти на 2 дітей: розмір, скільки належить і як розрахувати

 1. опис
 2. варіанти
 3. величина
 4. альтернатива
 5. порядок сум
 6. Внесення коштів на дітей від різних шлюбів
 7. Якщо батько - безробітний
 8. Відео: Скільки аліментів належить дитині по закону

На даний момент кожна друга сім'я в нашій країні розпадається. Особисте життя двох в цьому випадку може в подальшому будуватися по-різному, але в розпалася сім'ї залишаються діти, найчастіше один або двоє. З цієї причини батьків починає хвилювати розмір аліментів на двох дітей.

опис

опис

Законодавчо в Російській Федерації той батько, який не проживає постійно з сином або донькою і не приймає постійної участі у вихованні, повинен перераховувати кошти на їх утримання.

Сума виплачується поки син або дочка досягнуть повноліття - 18 років. При навчанні в навчальному закладі на очному відділенні платежі перераховуються до 23 років.

Зовсім не обов'язково оформляти розлучення батьків. Коли з різних причин батько чи мати не беруть участь в щоденному змісті, батько може виплачувати аліменти. Накласти такий обов'язок на батька можна в судовому порядку.

При цьому офіційно сім'я в деяких ситуаціях продовжує залишатися повною, в якій мати і батько знаходяться в зареєстрованому шлюбі. Кошти можуть передаватися одному малюкові. Може здійснюватися нарахування аліментів на двох і більше кількості дітей.

варіанти

На даний момент сімейне законодавство передбачає два варіанти визначення, скільки відсотків аліменти на 2 дітей становитимуть.

Найпростіший встановлюється на підставі судового рішення, в якому вказується чітко фіксована сума.

Увага! В обох випадках визначено мінімальний розмір платежу, який не може бути менше МРОТ в зазначений рік і індексується в міру індексації МРОТ.

У документі також визначається дата щомісячних виплат, порядок індексування і санкції, які накладаються на платника в разі затримок проведення платежів.

Визначення відбувається з рівня доходу, який платник отримує щомісяця, найчастіше розраховується з суми заробітної плати.

Розмір перерахування індексується автоматично при зміні мінімального розміру оплати праці.

При цьому до зобов'язання вносити кошти в рівній мірі залучаються працюючі матері або батьки, які проживають окремо, або ті, хто офіційно не має постійного джерела доходу.

Держава логічно передбачає відсутність взаємозв'язку між змістом і наявністю у одного з батьків постійного джерела доходу.

При відсутності добровільної виплати, розмір якої визначається угодою сторін або судовим рішенням, сума визначається в процентному співвідношенні до його щомісячного прибутку батька.

величина

Який відсоток аліментів на двох дітей повинен платити батько, що не займається вихованням. Батько або мати, які не мають можливості постійно перебувати поруч з сином або дочкою і приймати щоденне участь в утриманні, виплачують від 25% до 50% від загальної суми особистого фінансового доходу.

Відсоток виростає в залежності від числа дітей, які залишилися без постійної фінансової допомоги:

 • 25% - один;
 • 33% - двоє;
 • 50% - троє і більше.

На підставі такої процентної ставки легко зрозуміти, як розрахувати аліменти на двох дітей.

На підставі такої процентної ставки легко зрозуміти, як розрахувати аліменти на двох дітей

Скільки відсотків аліменти на 2 дітей

При цьому потрібно враховувати, що в число сум, які враховуються при обчисленні подібної процентної ставки, входить:

 • виплачуються з різних причин дитячу допомогу;
 • кошти, які надаються для поїздок у відрядження (відрядження);
 • аліменти, які батько-платник віддає на малюка, який офіційно перебуває на вихованні у одержувача;
 • виплачуються по втраті годувальника пенсії ;
 • кошти, які нараховуються вагітним жінкам або тим жінкам, які недавно народили;
 • кошти, які виплачуються молодим фахівцям, наприклад, на облаштування в сільській місцевості.

Найпростішим варіантом нарахування грошових коштів платнику, який має постійне і єдине місце роботи, стає передача цієї функції бухгалтеру даного підприємства або організації. Фахівці бухгалтерії самостійно розраховують, скільки належить переводити грошей на утримання двох дітей.

Фахівці бухгалтерії самостійно розраховують, скільки належить переводити грошей на утримання двох дітей

Як подати на аліменти

У такій ситуації визначити, як нараховуються аліменти на дітей, виходить на офіційному рівні. Такий підхід виключає можливі суперечки між батьками про порядок розміру переданих дітям сум.

У загальний розмір при обчисленнях входять:

 • заробітня плата;
 • преміальні, що нараховуються додатково;
 • гонорари, одержувані за створення продуктів інтелектуальної праці, наприклад, написання книг, статей, виступи на концертах, дохід, що отримується в результаті реєстрації винаходів і інше.

Параметри виплат для військовозобов'язаних обчислюються за дещо іншим порядком. У цьому випадку за основу береться грошове утримання.

У цьому випадку за основу береться грошове утримання

Виплати аліментів на 2 дітей Увага! Також платити аліменти з стипендії доведеться студентам, і з пенсії тим, хто офіційно є пенсіонером. Аліментами обкладається і виплати по безробіттю .

альтернатива

Чинне сімейне законодавство надає можливість виплачувати аліменти на двох дітей у вигляді натуральних виплат. У такій ситуації сторони домовляються, який майновий еквівалент може бути використаний в якості альтернативного джерела змісту.

На цій посаді можуть використовуватися:

 • майнова компенсація у вигляді рухомого або нерухомого майна;
 • продукти натурального господарства, які може на безоплатній основі поставляти, наприклад, батько-фермер.

Частим рішенням стає використання комбінованого варіанту. Частина аліментів виплачується в грошовому еквіваленті, а частина - у формі майнової виплати. Таке рішення обов'язкового закріплюється нотаріально завіреним угодою між батьками або оформляється у вигляді судового рішення.

порядок сум

порядок сум

У разі укладення мирної угоди на підставі рішення суду, порядок виплат може бути різним за рівнем. Головне враховуватися те, скільки становлять аліменти на 2 дітей сімейної пари, мінімальний показник платежу.

Він не може становити менше 1 МРОТ. Дана сума остаточної не є. Порядок платежу зростає в міру зміни МРОТ.

У разі, коли платник не починає враховувати зміни МРОТ самостійно або за допомогою бухгалтерії на підприємстві, де працює, друга сторона може подати в суд для визначення порядку збільшення платежу і зобов'язань по внесенню сум боргу.

Порада! Позов подається батьком, який виховує синів або дочок, за місцем проживання. Суд запитує дані про рівень доходу несумлінного платника за останні три роки. Отримані кошти стають підставою для визначення суми обов'язкових виплат.

У такій ситуації нарахування аліментів допомагає забезпечити проживання малюків на відносно благополучному з фінансової точки зору рівні.

Внесення коштів на дітей від різних шлюбів

Внесення коштів на дітей від різних шлюбів

Окремо розглядається ситуації нарахування аліментних виплат на двох дітей, які з'явилися на світ в різних шлюбах батька-платника. Найчастіше в такій ситуації виявляється батько.

Факт перебування батька в подальшому шлюбі, навіть в разі очікування народження малюка, на розмір платежу не позначається.

У будь-якій ситуації батькові чи матері, що не проживають з одержувачем, буде потрібно в цілому виплачувати 33% від суми свого офіційного доходу.

У ситуації, коли кошти передаються двом матерям, які народили по одному малюкові від одного батька, кожен з цих малюків буде отримувати в якості аліментних виплат 16,5%. Це є рівно половиною зазначених 33%.

При цьому визначити, скільки належить аліментів на двох дітей, коли вони були народжені в різних шлюбах і проживають з різними матерями, неможливо в разі укладення між батьками мирової угоди.

У цій ситуації батько цілком може виплачувати одному малюкові в кілька разів більшу суму, ніж другого. Законодавчо вимог фіксації, яка сума аліментів виплачується при народженні двох малюків від одного батька і різних матерів, не існує. На підставі мирової угоди платник має повне право самостійно визначити розмір платежу.

Важливо тільки, щоб він не був менш розміру МРОТ в регіоні на дату укладення угоди про передачу аліментних виплат.

В результаті виплати на двох дітей від різних шлюбів можуть істотно відрізнятися за розміром. В порядок виплат юридично ніхто в даній ситуації втручатися не буде.

У разі незгоди однієї із сторін таким станом справ, сторона може звернутися до суду для визначення фіксованої суми в судовому порядку.

В цьому випадку при розгляді справи будуть враховані всі доходи батька, який є платником.

Суддя може призначити збільшення суми щомісячного платежу. Вона може бути збільшена. Головною умовою стає кратність таких виплат розміром МРОТ.

Якщо батько - безробітний

Батько, який повинен виконувати аліментні виплати щодо своїх дітей, не позбавляється від такої необхідності в разі відсутності постійного джерела доходу. Якщо такий батько безробітним визнаний офіційно, він отримує допомогу з безробіття. Розмір виплати на двох малюків будь-якого віку складе 33%.

Відео: Скільки аліментів належить дитині по закону

Коли офіційний статус безробітного у платника відсутнє, а місця зайнятості офіційно немає, порядок нарахування платежів виконується в судовому порядку. На його обсяг буде впливати розмір заробітної плати в тому регіоні, де проживають діти платника. Враховується розмір посадового окладу на останньому місці офіційної виробничої зайнятості.

Це цікаво! Чи можна і як дізнатися заборгованість по аліментах на прізвище