Строительство »

Розрахунок і утримання аліментів із заробітної плати

 1. Розрахунок і утримання аліментів із заробітної плати Розірвання шлюбу завжди нелегкий в емоційному...
 2. Порядок визначення виплат, як утримуються аліменти
 3. Підстави для зміни розміру аліментів
 4. Звернення до суду для зміни виплат по аліментах
 5. З яких виплат утримуються аліменти
 6. З яких виплат не можна утримувати аліменти
 7. Розрахунок і утримання аліментів із заробітної плати
 8. Способи стягнення аліментів
 9. Порядок визначення виплат, як утримуються аліменти
 10. Підстави для зміни розміру аліментів
 11. Звернення до суду для зміни виплат по аліментах
 12. З яких виплат утримуються аліменти
 13. З яких виплат не можна утримувати аліменти
 14. Розрахунок і утримання аліментів із заробітної плати
 15. Способи стягнення аліментів
 16. Порядок визначення виплат, як утримуються аліменти
 17. Підстави для зміни розміру аліментів
 18. Звернення до суду для зміни виплат по аліментах
 19. З яких виплат утримуються аліменти
 20. З яких виплат не можна утримувати аліменти

Розрахунок і утримання аліментів із заробітної плати

Розірвання шлюбу завжди нелегкий в емоційному і матеріальному плані процес Розірвання шлюбу завжди нелегкий в емоційному і матеріальному плані процес. Справа ускладнюється, якщо у пари є неповнолітні діти. Як правило, батько, з яким залишаються діти, стягує з колишнього чоловіка аліменти, тобто певні суми на їх утримання. Зрозуміло, виникає питання: як розрахувати належні суми, як і на підставі чого відбувається утримання аліментів із заробітної плати, скільки становить середня сума стягнень, і скільки відсотків від доходу колишнього чоловіка буде отримувати дитина. Найчастіше, утримання відбувається з зарплати другого з батьків.

Способи стягнення аліментів

Сторони можуть визначити суму змісту самостійно, в спеціальній угоді. Зміст може бути зазначено як у твердій сумі, так і в процентному співвідношенні до заробітку.

Якщо ж сторони не змогли домовитися про сплату змісту на неповнолітнього, зацікавлена ​​особа має право звернутися до суду, який встановить порядок розрахунку і розмір виплат на утримання. Позовна заява скласти досить просто за зразком, подається воно в двох примірниках в суд, в районі якого мешкає другий батько. Необхідно прикласти до нього копію документа про особу дитини - свідоцтва про народження, і документа, що підтверджує шлюбні відносини батьків.

На підставі рішення суду видається виконавчий лист, за яким утримуються аліменти із заробітної плати. Стягувач може пред'явити виконавчий документ до служби судових приставів або безпосередньо в адміністрацію за місцем роботи боржника.

Майте на увазі, сума аліментів за угодою, в середньому, не повинна бути менше, ніж та, на яку можна було розраховувати при перерахуванні платежів з заробітної плати.

Порядок визначення виплат, як утримуються аліменти

Часто сторони плутаються в простому питанні, - який відсоток повинен бути утриманий для утримання неповнолітнього, як його розрахувати Часто сторони плутаються в простому питанні, - який відсоток повинен бути утриманий для утримання неповнолітнього, як його розрахувати? Законодавчо затверджено чіткий порядок стягнення аліментів з заробітної плати колишнього чоловіка на утримання спільного потомства:

 • на 1 дитину, яка не досягла вісімнадцяти років, відбувається утримання 25 відсотків;
 • на 2 дітей до 18 років - з зарплати можуть утримувати 33 відсотки;
 • на 3 і більше дітей розмір аліментів дорівнює половині заробітної плати.

Розглянемо розрахунок відсотків по аліментах на прикладі.

Розмір заробітної плати, руб Аліменти на 1 дитину На 2 дітей На 3 і більше 25 000 6 250 8 250 12 500 40 000 10 000 13 200 20 000

Максимальний відсоток можливої ​​виплати з зарплати, в будь-якому випадку, не може перевищувати 50 відсотків, за умови відсутності заборгованості. Якщо по стягненням є заборгованість, то максимальний відсоток на аліменти, який можна утримувати з заробітної плати становить 70 відсотків.

Аліменти розраховуються з зарплати колишнього чоловіка, з якої спочатку проводиться відрахування, утримання всіх податків. Таким чином, проводиться і відрахування ПДФО, податку на доходи фізичних осіб. При цьому спірним залишається питання, чи мають батьки, який виплачує зміст, право на відповідний податкове вирахування і в якому розмірі. За законодавством, податкові відрахування надається батьку, який бере участь в утриманні дитини. З цієї точки зору, платник аліментів повинен мати право на відрахування, так як він періодично перераховує кошти на неповнолітнього. На практиці, адміністрація за місцем роботи, як правило, вказаний відрахування надає. Його суму вираховують в розрахунку на кожного батька, в однократному розмірі.

Зауважимо також, що бухгалтерія і керівництво за місцем роботи боржника несе відповідальність за правильний розрахунок і утримання грошових коштів Зауважимо також, що бухгалтерія і керівництво за місцем роботи боржника несе відповідальність за правильний розрахунок і утримання грошових коштів. Судовий пристав-виконавець може перевірити, як утримуються аліменти. При цьому він може запросити всі необхідні документи, запросити пояснення у відповідальних осіб про те, як вони вираховують відсотки виплат і т.д.

Варто зауважити, що розмір виплат по аліментах визначається не тільки у вигляді відсотків від доходу. У тому випадку, якщо заробітна плата батьків не стабільна, або виплачується як грошима, так і натуральними продуктами, валютою, за клопотанням зацікавленої сторони суд може встановити утримання аліментів у твердій, фіксованій сумі. Тоді потрібно мати на увазі, що розрахувати суму змісту можна з урахуванням підвищення прожиткового мінімуму.

У разі, коли у колишнього чоловіка немає роботи і доходу, утримання засобів і їх перерахування також здійснюються в твердій грошовій сумі. Середня сума стягнень розраховується виходячи з мінімальної зарплати, встановленої в регіоні.

Підстави для зміни розміру аліментів

Однак з усіх правил є винятки. Суд може з урахуванням всіх життєвих обставин колишнього подружжя, зменшити або збільшити відсоток.

Також, аліменти можуть бути стягнуті в меншому розмірі, якщо, наприклад, платник, має дітей від декількох шлюбів. Припустимо, якщо у платника 3 дитини від різних жінок, то відсоток аліментів на кожного з них не може бути менше 16%. Відрахування в ще меншому розмірі може бути в окремих випадках, якщо у боржника різко і сильно погіршився фінансовий стан.

Всі питання, що стосуються збільшення або зменшення виплат аліментів дозволяються тільки судом, з урахуванням обставин, які мають значення для справи, від яких може залежати розрахунок. Ні роботодавцем, ні судовим приставом-виконавцем, такі питання не вирішуються.

Звернення до суду для зміни виплат по аліментах

Для того щоб розрахувати і утримати аліменти в новому розмірі, потрібно подати позовну заяву в двох примірниках за місцем проживання відповідача Для того щоб розрахувати і утримати аліменти в новому розмірі, потрібно подати позовну заяву в двох примірниках за місцем проживання відповідача. Необхідні документи для звернення:

 1. Довідки про розмір доходу сторін. Такі довідки видають роботодавці, вони можуть бути складені і в довільній формі, хоча частіше застосовується бланк 2-ПДФО, головне щоб був зрозумілий розмір доходу кожного з батьків.
 2. Виписки з будинкової книги для обох сторін.
 3. Оригінал документа, що підтверджує особу неповнолітнього, для утримання якого суд буде утримувати відсоток із заробітної плати (до позовної заяви додається копія документа, оригінал надається для огляду на засіданні).
 4. Оригінал свідоцтва про шлюб (для огляду, копія цього документа теж потрібно в справу).

Суд розглядає всі надані докази, оцінює їх і самостійно приходить до висновку варто задовольняти прохання заявника. Зменшення відсотка можливо у виняткових випадках, коли з усіх документів випливає, що утримувати з платника раніше певну суму неможливо, це призводить до погіршення його матеріального становища і, в кінцевому рахунку, впливає на інтереси обох сторін.

З яких виплат утримуються аліменти

Утримання проводиться з усіх видів доходу. Наведемо найбільш відомі приклади:

 • заробітна плата, в розрахунок приймаються також всі постійні надбавки і премії, в тому числі винагороди за вислугу років, роботу у важких умовах і т.д .;
 • всі види грошового утримання і забезпечення, наприклад, державним чи муніципальним службовцям;
 • гонорари авторам;
 • стипендії і пенсії;
 • доходи від підприємництва, враховуються також кошти, отримані від здачі майна в оренду, оренду;
 • кошти, які виплачуються в період тимчасової непрацездатності;
 • дохід засуджених.

З яких виплат не можна утримувати аліменти

Також чинним законодавством передбачено досить великий перелік тих виплат, з яких не утримуються суми на утримання неповнолітніх.

Ось основні види таких виплат:

 • суми на відрядження;
 • зміст вагітним і щойно народили жінкам;
 • компенсація на поховання;
 • материнський капітал, встановлений законодавцем на другу і кожну наступну дитину;
 • суми матеріальної допомоги;
 • суми на відшкодування шкоди життю або здоров'ю, одержувані платником.

Можна зробити висновок, що не утримуються аліменти з соціальних виплат, покликаних компенсувати будь-які витрати боржника, різні види матеріальної допомоги, які складно віднести до доходів.

Розрахунок і утримання аліментів із заробітної плати

Розірвання шлюбу завжди нелегкий в емоційному і матеріальному плані процес Розірвання шлюбу завжди нелегкий в емоційному і матеріальному плані процес. Справа ускладнюється, якщо у пари є неповнолітні діти. Як правило, батько, з яким залишаються діти, стягує з колишнього чоловіка аліменти, тобто певні суми на їх утримання. Зрозуміло, виникає питання: як розрахувати належні суми, як і на підставі чого відбувається утримання аліментів із заробітної плати, скільки становить середня сума стягнень, і скільки відсотків від доходу колишнього чоловіка буде отримувати дитина. Найчастіше, утримання відбувається з зарплати другого з батьків.

Способи стягнення аліментів

Сторони можуть визначити суму змісту самостійно, в спеціальній угоді. Зміст може бути зазначено як у твердій сумі, так і в процентному співвідношенні до заробітку.

Якщо ж сторони не змогли домовитися про сплату змісту на неповнолітнього, зацікавлена ​​особа має право звернутися до суду, який встановить порядок розрахунку і розмір виплат на утримання. Позовна заява скласти досить просто за зразком, подається воно в двох примірниках в суд, в районі якого мешкає другий батько. Необхідно прикласти до нього копію документа про особу дитини - свідоцтва про народження, і документа, що підтверджує шлюбні відносини батьків.

На підставі рішення суду видається виконавчий лист, за яким утримуються аліменти із заробітної плати. Стягувач може пред'явити виконавчий документ до служби судових приставів або безпосередньо в адміністрацію за місцем роботи боржника.

Майте на увазі, сума аліментів за угодою, в середньому, не повинна бути менше, ніж та, на яку можна було розраховувати при перерахуванні платежів з заробітної плати.

Порядок визначення виплат, як утримуються аліменти

Часто сторони плутаються в простому питанні, - який відсоток повинен бути утриманий для утримання неповнолітнього, як його розрахувати Часто сторони плутаються в простому питанні, - який відсоток повинен бути утриманий для утримання неповнолітнього, як його розрахувати? Законодавчо затверджено чіткий порядок стягнення аліментів з заробітної плати колишнього чоловіка на утримання спільного потомства:

 • на 1 дитину, яка не досягла вісімнадцяти років, відбувається утримання 25 відсотків;
 • на 2 дітей до 18 років - з зарплати можуть утримувати 33 відсотки;
 • на 3 і більше дітей розмір аліментів дорівнює половині заробітної плати.

Розглянемо розрахунок відсотків по аліментах на прикладі.

Розмір заробітної плати, руб Аліменти на 1 дитину На 2 дітей На 3 і більше 25 000 6 250 8 250 12 500 40 000 10 000 13 200 20 000

Максимальний відсоток можливої ​​виплати з зарплати, в будь-якому випадку, не може перевищувати 50 відсотків, за умови відсутності заборгованості. Якщо по стягненням є заборгованість, то максимальний відсоток на аліменти, який можна утримувати з заробітної плати становить 70 відсотків.

Аліменти розраховуються з зарплати колишнього чоловіка, з якої спочатку проводиться відрахування, утримання всіх податків. Таким чином, проводиться і відрахування ПДФО, податку на доходи фізичних осіб. При цьому спірним залишається питання, чи мають батьки, який виплачує зміст, право на відповідний податкове вирахування і в якому розмірі. За законодавством, податкові відрахування надається батьку, який бере участь в утриманні дитини. З цієї точки зору, платник аліментів повинен мати право на відрахування, так як він періодично перераховує кошти на неповнолітнього. На практиці, адміністрація за місцем роботи, як правило, вказаний відрахування надає. Його суму вираховують в розрахунку на кожного батька, в однократному розмірі.

Зауважимо також, що бухгалтерія і керівництво за місцем роботи боржника несе відповідальність за правильний розрахунок і утримання грошових коштів Зауважимо також, що бухгалтерія і керівництво за місцем роботи боржника несе відповідальність за правильний розрахунок і утримання грошових коштів. Судовий пристав-виконавець може перевірити, як утримуються аліменти. При цьому він може запросити всі необхідні документи, запросити пояснення у відповідальних осіб про те, як вони вираховують відсотки виплат і т.д.

Варто зауважити, що розмір виплат по аліментах визначається не тільки у вигляді відсотків від доходу. У тому випадку, якщо заробітна плата батьків не стабільна, або виплачується як грошима, так і натуральними продуктами, валютою, за клопотанням зацікавленої сторони суд може встановити утримання аліментів у твердій, фіксованій сумі. Тоді потрібно мати на увазі, що розрахувати суму змісту можна з урахуванням підвищення прожиткового мінімуму.

У разі, коли у колишнього чоловіка немає роботи і доходу, утримання засобів і їх перерахування також здійснюються в твердій грошовій сумі. Середня сума стягнень розраховується виходячи з мінімальної зарплати, встановленої в регіоні.

Підстави для зміни розміру аліментів

Однак з усіх правил є винятки. Суд може з урахуванням всіх життєвих обставин колишнього подружжя, зменшити або збільшити відсоток.

Також, аліменти можуть бути стягнуті в меншому розмірі, якщо, наприклад, платник, має дітей від декількох шлюбів. Припустимо, якщо у платника 3 дитини від різних жінок, то відсоток аліментів на кожного з них не може бути менше 16%. Відрахування в ще меншому розмірі може бути в окремих випадках, якщо у боржника різко і сильно погіршився фінансовий стан.

Всі питання, що стосуються збільшення або зменшення виплат аліментів дозволяються тільки судом, з урахуванням обставин, які мають значення для справи, від яких може залежати розрахунок. Ні роботодавцем, ні судовим приставом-виконавцем, такі питання не вирішуються.

Звернення до суду для зміни виплат по аліментах

Для того щоб розрахувати і утримати аліменти в новому розмірі, потрібно подати позовну заяву в двох примірниках за місцем проживання відповідача Для того щоб розрахувати і утримати аліменти в новому розмірі, потрібно подати позовну заяву в двох примірниках за місцем проживання відповідача. Необхідні документи для звернення:

 1. Довідки про розмір доходу сторін. Такі довідки видають роботодавці, вони можуть бути складені і в довільній формі, хоча частіше застосовується бланк 2-ПДФО, головне щоб був зрозумілий розмір доходу кожного з батьків.
 2. Виписки з будинкової книги для обох сторін.
 3. Оригінал документа, що підтверджує особу неповнолітнього, для утримання якого суд буде утримувати відсоток із заробітної плати (до позовної заяви додається копія документа, оригінал надається для огляду на засіданні).
 4. Оригінал свідоцтва про шлюб (для огляду, копія цього документа теж потрібно в справу).

Суд розглядає всі надані докази, оцінює їх і самостійно приходить до висновку варто задовольняти прохання заявника. Зменшення відсотка можливо у виняткових випадках, коли з усіх документів випливає, що утримувати з платника раніше певну суму неможливо, це призводить до погіршення його матеріального становища і, в кінцевому рахунку, впливає на інтереси обох сторін.

З яких виплат утримуються аліменти

Утримання проводиться з усіх видів доходу. Наведемо найбільш відомі приклади:

 • заробітна плата, в розрахунок приймаються також всі постійні надбавки і премії, в тому числі винагороди за вислугу років, роботу у важких умовах і т.д .;
 • всі види грошового утримання і забезпечення, наприклад, державним чи муніципальним службовцям;
 • гонорари авторам;
 • стипендії і пенсії;
 • доходи від підприємництва, враховуються також кошти, отримані від здачі майна в оренду, оренду;
 • кошти, які виплачуються в період тимчасової непрацездатності;
 • дохід засуджених.

З яких виплат не можна утримувати аліменти

Також чинним законодавством передбачено досить великий перелік тих виплат, з яких не утримуються суми на утримання неповнолітніх.

Ось основні види таких виплат:

 • суми на відрядження;
 • зміст вагітним і щойно народили жінкам;
 • компенсація на поховання;
 • материнський капітал, встановлений законодавцем на другу і кожну наступну дитину;
 • суми матеріальної допомоги;
 • суми на відшкодування шкоди життю або здоров'ю, одержувані платником.

Можна зробити висновок, що не утримуються аліменти з соціальних виплат, покликаних компенсувати будь-які витрати боржника, різні види матеріальної допомоги, які складно віднести до доходів.

Розрахунок і утримання аліментів із заробітної плати

Розірвання шлюбу завжди нелегкий в емоційному і матеріальному плані процес Розірвання шлюбу завжди нелегкий в емоційному і матеріальному плані процес. Справа ускладнюється, якщо у пари є неповнолітні діти. Як правило, батько, з яким залишаються діти, стягує з колишнього чоловіка аліменти, тобто певні суми на їх утримання. Зрозуміло, виникає питання: як розрахувати належні суми, як і на підставі чого відбувається утримання аліментів із заробітної плати, скільки становить середня сума стягнень, і скільки відсотків від доходу колишнього чоловіка буде отримувати дитина. Найчастіше, утримання відбувається з зарплати другого з батьків.

Способи стягнення аліментів

Сторони можуть визначити суму змісту самостійно, в спеціальній угоді. Зміст може бути зазначено як у твердій сумі, так і в процентному співвідношенні до заробітку.

Якщо ж сторони не змогли домовитися про сплату змісту на неповнолітнього, зацікавлена ​​особа має право звернутися до суду, який встановить порядок розрахунку і розмір виплат на утримання. Позовна заява скласти досить просто за зразком, подається воно в двох примірниках в суд, в районі якого мешкає другий батько. Необхідно прикласти до нього копію документа про особу дитини - свідоцтва про народження, і документа, що підтверджує шлюбні відносини батьків.

На підставі рішення суду видається виконавчий лист, за яким утримуються аліменти із заробітної плати. Стягувач може пред'явити виконавчий документ до служби судових приставів або безпосередньо в адміністрацію за місцем роботи боржника.

Майте на увазі, сума аліментів за угодою, в середньому, не повинна бути менше, ніж та, на яку можна було розраховувати при перерахуванні платежів з заробітної плати.

Порядок визначення виплат, як утримуються аліменти

Часто сторони плутаються в простому питанні, - який відсоток повинен бути утриманий для утримання неповнолітнього, як його розрахувати Часто сторони плутаються в простому питанні, - який відсоток повинен бути утриманий для утримання неповнолітнього, як його розрахувати? Законодавчо затверджено чіткий порядок стягнення аліментів з заробітної плати колишнього чоловіка на утримання спільного потомства:

 • на 1 дитину, яка не досягла вісімнадцяти років, відбувається утримання 25 відсотків;
 • на 2 дітей до 18 років - з зарплати можуть утримувати 33 відсотки;
 • на 3 і більше дітей розмір аліментів дорівнює половині заробітної плати.

Розглянемо розрахунок відсотків по аліментах на прикладі.

Розмір заробітної плати, руб Аліменти на 1 дитину На 2 дітей На 3 і більше 25 000 6 250 8 250 12 500 40 000 10 000 13 200 20 000

Максимальний відсоток можливої ​​виплати з зарплати, в будь-якому випадку, не може перевищувати 50 відсотків, за умови відсутності заборгованості. Якщо по стягненням є заборгованість, то максимальний відсоток на аліменти, який можна утримувати з заробітної плати становить 70 відсотків.

Аліменти розраховуються з зарплати колишнього чоловіка, з якої спочатку проводиться відрахування, утримання всіх податків. Таким чином, проводиться і відрахування ПДФО, податку на доходи фізичних осіб. При цьому спірним залишається питання, чи мають батьки, який виплачує зміст, право на відповідний податкове вирахування і в якому розмірі. За законодавством, податкові відрахування надається батьку, який бере участь в утриманні дитини. З цієї точки зору, платник аліментів повинен мати право на відрахування, так як він періодично перераховує кошти на неповнолітнього. На практиці, адміністрація за місцем роботи, як правило, вказаний відрахування надає. Його суму вираховують в розрахунку на кожного батька, в однократному розмірі.

Зауважимо також, що бухгалтерія і керівництво за місцем роботи боржника несе відповідальність за правильний розрахунок і утримання грошових коштів Зауважимо також, що бухгалтерія і керівництво за місцем роботи боржника несе відповідальність за правильний розрахунок і утримання грошових коштів. Судовий пристав-виконавець може перевірити, як утримуються аліменти. При цьому він може запросити всі необхідні документи, запросити пояснення у відповідальних осіб про те, як вони вираховують відсотки виплат і т.д.

Варто зауважити, що розмір виплат по аліментах визначається не тільки у вигляді відсотків від доходу. У тому випадку, якщо заробітна плата батьків не стабільна, або виплачується як грошима, так і натуральними продуктами, валютою, за клопотанням зацікавленої сторони суд може встановити утримання аліментів у твердій, фіксованій сумі. Тоді потрібно мати на увазі, що розрахувати суму змісту можна з урахуванням підвищення прожиткового мінімуму.

У разі, коли у колишнього чоловіка немає роботи і доходу, утримання засобів і їх перерахування також здійснюються в твердій грошовій сумі. Середня сума стягнень розраховується виходячи з мінімальної зарплати, встановленої в регіоні.

Підстави для зміни розміру аліментів

Однак з усіх правил є винятки. Суд може з урахуванням всіх життєвих обставин колишнього подружжя, зменшити або збільшити відсоток.

Також, аліменти можуть бути стягнуті в меншому розмірі, якщо, наприклад, платник, має дітей від декількох шлюбів. Припустимо, якщо у платника 3 дитини від різних жінок, то відсоток аліментів на кожного з них не може бути менше 16%. Відрахування в ще меншому розмірі може бути в окремих випадках, якщо у боржника різко і сильно погіршився фінансовий стан.

Всі питання, що стосуються збільшення або зменшення виплат аліментів дозволяються тільки судом, з урахуванням обставин, які мають значення для справи, від яких може залежати розрахунок. Ні роботодавцем, ні судовим приставом-виконавцем, такі питання не вирішуються.

Звернення до суду для зміни виплат по аліментах

Для того щоб розрахувати і утримати аліменти в новому розмірі, потрібно подати позовну заяву в двох примірниках за місцем проживання відповідача Для того щоб розрахувати і утримати аліменти в новому розмірі, потрібно подати позовну заяву в двох примірниках за місцем проживання відповідача. Необхідні документи для звернення:

 1. Довідки про розмір доходу сторін. Такі довідки видають роботодавці, вони можуть бути складені і в довільній формі, хоча частіше застосовується бланк 2-ПДФО, головне щоб був зрозумілий розмір доходу кожного з батьків.
 2. Виписки з будинкової книги для обох сторін.
 3. Оригінал документа, що підтверджує особу неповнолітнього, для утримання якого суд буде утримувати відсоток із заробітної плати (до позовної заяви додається копія документа, оригінал надається для огляду на засіданні).
 4. Оригінал свідоцтва про шлюб (для огляду, копія цього документа теж потрібно в справу).

Суд розглядає всі надані докази, оцінює їх і самостійно приходить до висновку варто задовольняти прохання заявника. Зменшення відсотка можливо у виняткових випадках, коли з усіх документів випливає, що утримувати з платника раніше певну суму неможливо, це призводить до погіршення його матеріального становища і, в кінцевому рахунку, впливає на інтереси обох сторін.

З яких виплат утримуються аліменти

Утримання проводиться з усіх видів доходу. Наведемо найбільш відомі приклади:

 • заробітна плата, в розрахунок приймаються також всі постійні надбавки і премії, в тому числі винагороди за вислугу років, роботу у важких умовах і т.д .;
 • всі види грошового утримання і забезпечення, наприклад, державним чи муніципальним службовцям;
 • гонорари авторам;
 • стипендії і пенсії;
 • доходи від підприємництва, враховуються також кошти, отримані від здачі майна в оренду, оренду;
 • кошти, які виплачуються в період тимчасової непрацездатності;
 • дохід засуджених.

З яких виплат не можна утримувати аліменти

Також чинним законодавством передбачено досить великий перелік тих виплат, з яких не утримуються суми на утримання неповнолітніх.

Ось основні види таких виплат:

 • суми на відрядження;
 • зміст вагітним і щойно народили жінкам;
 • компенсація на поховання;
 • материнський капітал, встановлений законодавцем на другу і кожну наступну дитину;
 • суми матеріальної допомоги;
 • суми на відшкодування шкоди життю або здоров'ю, одержувані платником.

Можна зробити висновок, що не утримуються аліменти з соціальних виплат, покликаних компенсувати будь-які витрати боржника, різні види матеріальної допомоги, які складно віднести до доходів.