Строительство »

Розмір аліментів на дітей в Україні збільшено

Якщо раніше тяганина могла тривати по півроку-рік, тепер суд зобов'язаний протягом трьох днів винести рішення, яку суму коштів може отримувати дитина   Відповідно до закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються поліпшення захисту прав дитини на належне утримання, на одну дитину можна вимагати чверть доходу батьків, на двох малюків - одну третину доходу, на трьох і більше - половину доходу платника аліментів

Якщо раніше тяганина могла тривати по півроку-рік, тепер суд зобов'язаний протягом трьох днів винести рішення, яку суму коштів може отримувати дитина

Відповідно до закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються поліпшення захисту прав дитини на належне утримання", на одну дитину можна вимагати чверть доходу батьків, на двох малюків - одну третину доходу, на трьох і більше - половину доходу платника аліментів.

Про це повідомляє Головне територіальне управління юстиції в місті Києві.

Батьки, доходи яких невідомі, і які отримують зарплату з декількох місць роботи одночасно, повинні заплатити аліменти, які становлять не менше 50% прожиткового мінімуму, тоді як раніше ці виплати становили 30% від прожиткового мінімуму.

"Якщо той з батьків, з яким призначено платити аліменти, не нараховує їх вчасно, буде платити пеню - 1% за день. Але не більше 100% від суми. Як і раніше, боржнику по аліментах можуть заборонити виїзд за кордон, а якщо борг більше 3 місяців - може бути застосована опис і конфіскація майна. Після цього виручені кошти передаються дитині ", - пояснив начальник Головного територіального управління юстиції в м.Києві Станіслав Куценко.

В цілому, на одну дитину можна вимагати чверть доходу батьків, на двох малюків - одну третину доходу, на трьох і більше - половину доходу платника аліментів.

Згідно з нормами закону "Про державний бюджет України на 2017 рік", для дітей до 6 років прожитковий мінімум на одну людину становить: з першого травня - 1426 гривень, а з першого грудня - один тисячі чотиреста дев'яносто дві гривні.

"Для дітей від 6 до 18 років ці цифри знаходяться на позначці - 1777 гривень - з першого травня і 1860 гривень - з першого грудня. А це означає, що мінімальна сума аліментів з урахуванням не менше 50%, яка повинна виділятися на дитину, буде рівнятися в середньому 900 грн. Максимальна, при цьому, може доходити в середньому до 16 000 гривень на дитину. Аліменти для малюків складають щонайменше 713 грн ", - сказано в прес-релізі.

Аліменти не можуть перевищувати 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо заявлено вимогу про індексацію аліментів, присуджених у твердій грошовій сумі.

Аліменти є власністю дитини, на заміну раніше було прописано, що вони належать тому, з ким дитина проживає.

Верхня межа аліментів - 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку - 14-18 тис. Грн.

Куценко підкреслив, що особливі вимоги закон поставив перед суддями, які розглядають справи призначення аліментів.

"Якщо раніше тяганина могла тривати по півроку-рік, тепер суд зобов'язаний протягом трьох днів розглянути звернення і винести рішення, яку суму коштів може отримувати дитина. Дата подачі заяви в суд вважається такою, з якою починається нарахування аліментів. Це виключає ситуацію, коли дитина протягом місяців залишається без призначених для нього засобів ", - зазначив Куценко.

Він також підкреслив, що той з батьків, хто платить аліменти, має право попросити звіт, куди саме були витрачені кошти.

Фокус

Мітки: Розмір аліментів