Строительство »

Позовна заява про зниження розміру аліментів: зразок

 1. Підстави зниження виплат
 2. Розмір утримуваних часток
 3. Законні вимоги про зниження виплат
 4. зміст заяви
 5. Які документи потрібно докласти?
 6. Де взяти зразок
 7. Розгляд справи

Ст. 81 СК РФ встановлює загальне правило стягнення аліментів на дітей, суть якого полягає в тому, що виплати здійснюються в певних частках від доходів батьків. Ця ж стаття говорить про те, що розмір утримуваних часток може бути змінений судом у велику і меншу сторону. Платників аліментних виплат повинен зацікавити питання про те, як написати позовну заяву про зменшення розміру аліментів. Про це йтиметься в цій статті. Крім того, на нашому сайті можна скачати і зразок подібного документа.

Крім того, на нашому сайті можна скачати і зразок подібного документа

Підстави зниження виплат

Перш ніж переходити до питання, що стосується підготовки такого документа, як позовну заяву про зниження розміру аліментів, його подачі в судовий орган і розгляду по суті, варто зупинитися на тому, який стандартний розмір утримань. А ще, на підставах подачі позову в суд.

Розмір утримуваних часток

За загальним правилом, в 2017 році, як це було і в році 2016, утримання повинні здійснюватися в наступних долях від доходів батьків:

 • на 1 неповнолітнього - в розмірі 25% або 1/4 частки;
 • на 2 дітей - в розмірі 33%;
 • на трьох неповнолітніх, 4 і більше - в розмірі 50%.

Відзначимо, що не повинно бути так, що виплати здійснюються в різних частках на дітей. Кожен неповнолітній повинен міститися батьком в однаковому обсязі. Тим часом, на практиці, часто складається така ситуація, коли виробляються відрахування на двох дітей в частках, які не є рівними один одному. Таке трапляється коли вже сталося стягнення аліментів на першу дитину, а нова дружина заявляє вимогу про стягнення коштів на сина чи дочку від другого шлюбу. Платнику грошей можна вийти в суд з проханням зробити коригування рішення, винесеного на користь першої дружини, так як тепер уже потрібно враховувати інтереси не одного, а двох дітей. Тобто вимагати зрівняння розміру змісту.

Якщо ж нова дружина позову не подавала, то батько дітей від різних шлюбів все одно має право підготувати позовну заяву про зниження розміру аліментів на першого неповнолітнього, засновуючи свої вимоги на положеннях ст. 119 СК РФ.

На яку б статтю ні посилався батько, який бажає знизити обсяг утримуваних з нього грошових коштів, він повинен довести в судовому порядку, що зниження рівня виплачуваних сум допустимо з підстав, передбачених законодавством.

Законні вимоги про зниження виплат

СК РФ наділяє суд правом задовольнити позов на будь-яку зменшення аліментів в тих випадках, коли має місце одне з наступних підстав:

 1. Змінився рівень фінансового забезпечення сторін. Як правило, мова йде про скорочення доходів платника, або про ситуації коли у аліментщика виникає необхідність нести великі і незаплановані витрати. Наприклад, якщо у нього виявили серйозне захворювання, що вимагає дорогого лікування. Але може бути і зворотна ситуація: доходи батька зросли настільки, що він вважає, що навіть 1/4 від них - надмірно велика сума для дитини. Часто суди звертають увагу і на те, що змінився в кращу сторону рівень добробуту неповнолітнього. Наприклад, він став самостійно заробляти, займаючись підприємництвом.
 2. Відбулися якісь сімейні зміни в житті сторін. В першу чергу, слід нагадати про той випадок, який згадувався вище. Наприклад, якщо у батька в новому шлюбі народилася ще одна дитина, то, очевидно, що даний факт може стати підставою для подання заяви щодо зміни розміру аліментів.
 3. Виникли якісь інші обставини, які мають істотне значення для справи. Привести приклад не так легко, тому що ступінь важливості для конкретного справи певної обставини встановлює суд.

Таким чином, якщо має місце якесь із цих підстав, можна сміливо подавати до суду позовну заяву про зменшення розміру аліментів, що виплачуються на дитину.

зміст заяви

Заява про зменшення розміру належних неповнолітньому аліментів має відповідати вимогам, зазначеним у статтях 131-132 ЦПК РФ. А саме, в ньому повинна міститися наступна інформація:

 • про те в який суд слід звернення;
 • про позивача: його П.І.Б., адреса проживання, номер телефону;
 • про відповідача - аналогічні відомості;
 • про фактичні обставини ситуації, що склалася. В першу чергу, потрібно написати про те, чому необхідно задовольнити позов про зменшення виплат: виконання зобов'язання на тих умовах, які існують, стало надто обтяжливим для платника грошей в інтересах неповнолітнього з якоїсь певної і досить об'єктивних причин;
 • про докази, що підтверджують позицію особи, що вимагає зменшення аліментів;
 • про норми законодавства, які б свідчили про те, що позов до суду на зниження аліментів має підстави для його задоволення;
 • про вимоги позивача.

Крім того, в документі повинна бути вказана ціна позову і перераховані документи, що додаються до зазначеної заяви до суду.

Які документи потрібно докласти?

Подаючи заяву в суд про зменшення розміру утримуваних аліментів, необхідно заздалегідь подбати про збір документів необхідних для обґрунтування заявлених вимог. Він може бути таким:

 1. Первісне рішення, якщо таке є, з моменту подачі якого в орган правосуддя стягують кошти.
 2. Свідоцтво про народження сина чи дочки.
 3. Довідка про те, що дитина проживає з певним батьком.
 4. Документи, що свідчать про те, що виплати повинні зменшиться, зважаючи на виникнення будь-яких обставин в житті сторін.
 5. Квитанція про оплату держмита.

Квитанція про оплату держмита

Розмір держмита при поданні позовної заяви про зменшення розміру аліментів визначається за правилами, встановленими ст. 333.19 НК РФ. Розмір коштів, які потрібно перерахувати державі в якості мита, буде залежати від ціни позову. А вона визначається як річна сума передбачуваних аліментних виплат. Тобто безкоштовно звернутися до органу правосуддя вийде.

Куди подавати позов про зниження розміру аліментів? Закон говорить про те, що звертатися необхідно в той суд, в якому розглядалося початкове заяву. Визначити підсудність в даному випадку досить просто. Щоб заявити вимогу про зниження аліментів, потрібно всього лише вивчити початковий судовий акт і переписати найменування судового органу.

Подача заяви може бути здійснена:

 • особисто;
 • поштовим відправленням;
 • через представника.

Де взяти зразок

Незважаючи на те, що про форму та зміст заяви все досить докладно розписано в ЦПК РФ, зрозуміло, що багатьом не під силу просто відкрити кодекс і підготувати по ньому позов про зниження розміру аліментів. Людям, які не мають юридичної освіти, простіше підготувати документ за зразком. Де взяти зразок заяви на зменшення розміру аліментів?

Завантажити зразок заяви про зменшення аліментів

Як правило, зразки заяв, в тому числі зразок позовної заяви про зниження розміру сплачуваних аліментів, є в міській управі, вони розміщені в приймальні. Так як категорій позовів існує досить велика кількість, то в суді, зазвичай, зберігають спеціальну папку. Кожен відвідувач може знайти потрібний бланк.

Важливо пам'ятати, що співробітники судового органу за законом не мають права консультувати громадян.

Суд - неупереджений. А здійснення будь-якої консультації може трактуватися як наявність зацікавленості.

Якщо потрібен не тільки шаблон такого документа, як заяву про зменшення розміру аліментів на дитину - заповнений або незаповнений зразок, то краще звернутися до професійного юриста. До речі, на нашому сайті можна отримати консультацію онлайн. Складений правових фахівцем документ матиме правильну форму і грамотне зміст.

Зразок позовної заяви на зменшення розміру нарахованих і утриманих аліментів можна скачати тут, на сайті. Заповнення папери не викличе проблем. У зразку все вказано досить зрозуміло.

Звичайно, якщо позовну заяву про зниження розміру аліментів підготовлено, зразок виявився до речі, то це чудово, але цього недостатньо.

Стягнення коштів в інтересах утриманців відбувається, по суті, в автоматичному режимі. А ось, щоб виплати могли зменшитися, необхідно переконати суд, що для цього є підстави.

Розгляд справи

Питання вирішується за загальними правилами цивільного судочинства. До зали засідання викликаються сторони, вислуховуються їх пояснення, досліджуються докази.

Позивач і відповідач наділені цілою низкою прав, в тому числі:

 • заявляти клопотання;
 • подавати докази;
 • давати пояснення по важливих питаннях;
 • задавати питання учасникам процесу.

За підсумками засідання виноситься певне рішення. До речі, варто згадати і про те, скільки може тривати процедура розгляду справи. В цілому, на все дається 1 місяць. Стільки ж потрібно, щоб рішення вступило в силу. А до того моменту, поки це не сталося, кожна сторона має право скласти і подати апеляційну скаргу на судовий акт.

Якщо рішення вже набуло чинності закону, а апеляція не принесла бажаного результату, то можна підготувати касаційну скаргу.

Якщо по першій інстанції справу розглядав мировий суддя, то касаційна скарга повинна бути подана вже до суду суб'єкта РФ. У підсумку, зі скаргами можна дійти до Верховного суду.

На підставі чинного рішення готується виконавчий документ, який передається приставу, роботодавцю аліментщика або іншій особі, зобов'язаному утримувати кошти по документу.

Коротко зупинимося ще на декількох моментах:

 1. Якщо спочатку було укладено угоду в добровільній формі, то отримати згоду на зменшення розміру виплат можна в такому ж - нотаріальному, порядку. Якщо доп. Угода виконуватися не буде, його можна спрямувати приставам, підкресливши, що воно має силу виконавчого документа.
 2. Не виключено, що одержувач коштів може звернутися до судового органу із зустрічним позовом, вимагаючи, наприклад, встановлення виплат у твердій сумі.
 3. У суді можна добитися не тільки зменшення розміру регулярних виплат, а й зниження рівня заборгованості.

Які документи потрібно докласти?
Куди подавати позов про зниження розміру аліментів?
Де взяти зразок заяви на зменшення розміру аліментів?