Строительство »

Куди подавати заяву на аліменти, що з собою потрібно взяти

 1. Добровільна сплата аліментів
 2. Не домовилися - плати через суд
 3. Куди звертатися?
 4. Документи для стягнення аліментів
 5. Що потрібно взяти з собою?
 6. Це важливо знати

У житті буває всяке - зустрілися, закохалися, одружилися, діти з'явилися У житті буває всяке - зустрілися, закохалися, одружилися, діти з'явилися ... І раптом - все! Розлучення! Що робити? Куди йти? А найголовніше - як жити? Адже в більшості випадків годувальником у родині, особливо, коли жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, є чоловік.

Витримайте паузу. Сядьте і поговоріть, а може все налагодиться. Навіщо поспішати?

Добровільна сплата аліментів

Сімейний рада постановила розлучення і крапка! У такому випадку потрібно обговорити аліменти і написати заяву. Важливо пам'ятати, що подавати заяву на аліменти можна в будь-який час, не тільки після розлучення, а навіть, перебуваючи в шлюбі. Можливо вам вдасться домовитися. Пам'ятайте, що при дружній політиці виграєте ви обидва. По-перше, отримуєте цивілізоване спілкування з дитиною, без скандалів і сварок. А по-друге, сума аліментів може бути збільшена шляхетним поривом люблячого батька, тобто бути більше суми, призначеної державою. Адже завжди можна знайти способи приховування доходів, а так все залишаться задоволені.

Отже, це добровільна оплата аліментів. На цьому етапі необхідно укласти угоду і обов'язково звернутися до нотаріуса, щоб завірити документи. Це найпростіший спосіб для отримання аліментів. Якщо не вийшло, тоді вихід один - звертатися до суду, куди подається написане заздалегідь заяву, для отримання судового наказу або виконавчого листа.

Не домовилися - плати через суд

Не завжди вдається домовитися, для цього і існує закон Не завжди вдається домовитися, для цього і існує закон. Куди ж іти і які документи подавати? Куди нести заяву? Перше, що можна зробити, це, використовуючи інтернет і довідкову літературу, знайти за місцем проживання одного з подружжя, мировий суд і подати туди всі необхідні документи, написавши заяву.

Стаття 131 Цивільно-процесуального кодексу Росії містить всі вимоги, необхідні для отримання законного права на аліменти. Слід мати на увазі, що якщо при розлученні буде вирішуватися і доля дітей - з ким вони залишаться, тоді потрібно звернутися в районний суд, детально написавши все в заяві. Якщо ж позов стосується лише аліментів, то подібні справи слід подавати до мирового суду. Проблемою може виявитися пошук відповідних інстанцій за місцем проживання, адже за певною територією закріплений один суддя, а як знайти його в багатомільйонному місті - це питання. У такій ситуації звертаються до адвокатів або юристам, або займаються пошуком самостійно через інтернет. Існує ряд сайтів, на яких перераховані і вказані на карті всі світові, районні, апеляційні та т.д. суди, але для кожного міста слід шукати і окремий сайт.

Куди звертатися?

Отже, звернутися і подати заяву на аліменти можна:

 • в мировий суд (не потрібно присутність обох батьків, факт батьківства очевидний і підтверджений документально);
 • в районний суд (потрібна експертиза на батьківство або його підтвердження, територіальні претензії виплата аліментів);
 • безпосередньо в службу судових приставів (немає інформації про місце роботи платника).

Документи для стягнення аліментів

Отже, у світовій або районний суд потрібно подати заяву, в якому обов'язково слід вказати ПІБ батьків, місце їх проживання, адресу та назву суду, викласти вимоги один до одного, підкріплені доказами і вказати суму, яку слід стягнути (Стаття 131 Цивільно-процесуального кодексу РФ).

Що потрібно взяти з собою?

Заява подається разом з копіями наступних документів:

 1. свідоцтво про народження дітей;
 2. свідоцтво про розірвання шлюбу або, навпаки, реєстрації;
 3. копія паспорта та коду;
 4. адресна довідка про місце проживання та склад сім'ї;
 5. довідка про доходи з поточного місця роботи (для платника);
 6. розрахунок суми, яку слід стягнути і вказати витрати на дитину.

Крім цього, необхідно дізнатися реквізити для сплати державного мита за подачу заяви, сьогодні це 100 рублів, і оплатити.

Це важливо знати

 1. Пам'ятайте, що якщо у чоловіка дохід постійний, то можна просити аліменти у відсотку від доходу, а якщо немає, то бажано в певній ставці. Також ви можете просити аліменти для себе, якщо ви перебуваєте в декретній відпустці, але тільки в цифрах, а не відсотках, і навіть на деякі додаткові розтрати на дітей (Стаття 86 СК РФ).
 2. Аліменти можна стягнути і в наказовому порядку, коли чоловік відмовляється платити. У такому випадку варто подати заяву про видачу судового наказу, який буде виданий через п'ять днів, якщо у сторін не буде особливих претензій, тобто ніхто з батьків не заперечує виплату аліментів. Для винесення рішення в суді необов'язково присутність усіх боків, досить і одного з подружжя, а так само наявності заяви і всіх інших супутніх документів.
 3. Несплата аліментів може бути вагомим аргументом для позбавлення батька батьківських прав, але, крім цього, до суми, зазначеної в позові, додається 0,1% за кожен день, коли не виплачувалися аліменти.
 4. Навіть, якщо відповідач не працює або має мінливий дохід, аліменти все одно нараховуються, але тільки в сумі, що дорівнює прожитковому мінімуму.
 5. Подати документи на виплату аліментів, перебуваючи в цивільному шлюбі теж реально. Тільки батьківство має бути доведено, а якщо воно оскаржується, то доведеться доводити його в судовому порядку і подавати додаткові матеріали.

Що робити?
Куди йти?
А найголовніше - як жити?
Навіщо поспішати?
Куди ж іти і які документи подавати?
Куди нести заяву?
Куди звертатися?
Що потрібно взяти з собою?