Строительство »

Чи можна подати на аліменти без розлучення, куди подати на аліменти

 1. Як оформити аліменти на утриманця без розлучення
 2. Як подати позовну заяву на утримання без розлучення?
 3. Куди подавати документи для оформлення аліментів без розлучення?
 4. Які документи потрібні для отримання виплати без розлучення
 5. Зразок позовної заяви на виплату коштів без розлучення в 2018 році
 6. Подача на виплати у другому шлюбі
 7. Чи можна подати на аліменти на дружину в шлюбі

Як вже було сказано, батьки зобов'язані забезпечувати нащадків в рівній мірі і якщо, наприклад, батько не бере участі в його житті добровільно, то дружина має право вимагати на малюка аліменти в шлюбі без розлучення .

За сімейним законодавством Росії відповідальність щодо забезпечення неповнолітніх дітей лежить в рівній мірі на кожному з батьків. Ні для кого не секрет, що існують сім'ї, в яких чоловік і дружина приходять до рішення жити окремо, але при цьому не розлучаються. В результаті батькові, з яким залишається жити дитина, очевидно, доводиться нести великі витрати на забезпечення себе і дитину всім необхідним. У разі недостатнього фінансового забезпечення, перед таким батьком можуть виникнути питання: чи можна подати на аліменти без розлучення і якщо можна, то як оформити виплату в повній сім'ї.

Як оформити аліменти на утриманця без розлучення Як вже було сказано, батьки зобов'язані забезпечувати нащадків в рівній мірі і якщо, наприклад, батько не бере участі в його житті добровільно, то дружина має право вимагати на малюка  аліменти в шлюбі без розлучення

Аліменти в шлюбі, не розлучаючись, можна отримати так само як це роблять подружжя, які оформили розлучення. До речі, корисно дізнатися, які документи потрібні для подачі на аліменти не в шлюбі і чи можливо стягнути їх поза шлюбом?

По-перше, потрібно спробувати укласти з чоловіком добровільне угоду. У такому договорі батьки самостійно визначають суму виплат, як і в які терміни, буде відбуватися отримання аліментів. Для додання договором юридичної сили його потрібно обов'язково завірити у нотаріуса.

У такого договору немає суворої форми, він складається в довільній формі. Головне, щоб в ньому чітко були обумовлені всі подробиці виплат, він не повинен суперечити закону, інакше він може бути визнаний недійсним. Дія такого документа закінчується в наступних випадках:

 • закінчився термін договору, який був обговорений в самому документі;
 • подружжя розривають свою угоду обопільно;
 • помер платник або одержувач.

Як отримати виплату без розлучення, якщо чоловік не хоче йти на угоду?

Для оформлення аліментів на утриманців в цьому випадку доведеться подавати заяву в суд на надання фінансової допомоги від чоловіка. У цьому випадку суд призначить виплату в таких розмірах:

 • 25% на одного утриманця від доходу чоловіка;
 • 33% на двох;
 • 50% на трьох і більше.

До речі, дізнайтеся, чи можна забрати заяву на аліменти , Якщо вдалося домовитися мирним шляхом?

Як подати позовну заяву на утримання без розлучення?

Потрібно написати заяву на виплату на утримання утриманця і зібрати документи для отримання аліментів на дитину без розлучення.

Куди подавати документи для оформлення аліментів без розлучення?

Звертатися за призначенням фінансового змісту потрібно в мировий суд. Де подавати на стягнення аліментів без розлучення вирішує позивач. Це можна зробити за своїм місцем реєстрації або за місцем реєстрації відповідача.

Рішення суду є чинним з моменту подачі заяви, до настання дитині 18 років, винятком є ​​діти-інваліди першої групи, вони можуть отримувати допомогу протягом усього життя.

Корисно дізнатися, як здійснюється скасування аліментів на дитину , На яких підставах?

Які документи потрібні для отримання виплати без розлучення

Якщо дружина вирішила подати позовну заяву на аліменти без розірвання шлюбу їй буде потрібно наступний список документів для подачі на аліменти :

 • паспорт;
 • свідоцтво про народження малюка;
 • свідоцтво про весілля;
 • довідки про свої доходи і якщо є можливість, то довідки про доходи чоловіка;
 • довідка про склад сім'ї;
 • розрахунки необхідної дружині суми і документи, що підтверджують постійні витрати на дитину.

До речі, також дружина має право стягнути аліменти на матір дитини до 3 років .

Зразок позовної заяви на виплату коштів без розлучення в 2018 році

Мировому судді судової ділянки № ХХ

Центрального району м Пенза

Стягувач: Іванова Олена Іванівна

Адреса: м Пенза вул. Леніна д. 81 кв. 97

Відповідач: Петров Петро Петрович

Адреса: м Пенза вул. Радянська ул.91 кв.15

Позовну заяву

Позивачка уклала з відповідачем шлюб 17 квітня 2011 року. Це підтверджено свідоцтвом про шлюб №ХХХХ. Жила разом з відповідачем до 18 грудня 2014 року.

У подружжя є син Петров Олександр Петрович 10 серпня 2012 року народження. Підтверджено свідоцтвом про народження від 10 серпня 2012 року.

Перебуваючи в шлюбі, подружжя проживає окремо. Дитина проживає з матір'ю. Відповідач фінансової допомоги дитині не надає. Інших дітей у відповідача немає, виплат за іншими виконавчими листами не має.

Прошу стягнути з відповідача кошти на утримання сина, в розмірі 25% від усіх доходів від дня подачі позову і до настання дитині 18 років.

1 лютого 2018 року. ПІДПИС.

Додаток: ХХХХХ.

Тут потрібно зауважити, що спільне проживання подружжя не позбавляє дружину права звернутися до суду. Проживаючи разом можна подати на аліменти без розірвання шлюбу.

Подача на виплати у другому шлюбі

Розглянемо більш складну ситуацію Розглянемо більш складну ситуацію. Чоловік перебуває у другому шлюбі, має від нього дитину і платить аліменти на дитину від першого шлюбу . Чи можна отримати фінансову допомогу без розірвання шлюбу другій дружині і скільки складуть аліменти на другу дитину в другому шлюбі ?

Згідно із законом всі діти мають рівне право отримувати допомогу від свого батька і не важливо, який дитина за рахунком, і розведені чи його батьки. Припустимо, друга дружина подала на виплату без розірвання шлюбу. На двох дітей батько зобов'язаний виплачувати 33% від своїх доходів. Тобто ця сума повинна бути поділена між двома дітьми і складе на одного 16,5%.

Чи можна подати на аліменти на дружину в шлюбі

Позивачка має право, чи не розлучаючись, вимагати від чоловіка гроші не тільки на утримання малюка, але і на свій власний зміст, якщо наступили умови, що дають дружині право на таку допомогу. До цих умов відносяться:

 • вагітність;
 • втрата працездатності позивачкою;
 • догляд за малюком, до настання йому 3 років;
 • догляд за дитиною-інвалідом, до настання йому 18 років;
 • догляд за дитиною-інвалідом першої групи, протягом всього його життя.

Подача заяви на допомогу для малюка не дасть дружині можливості отримати кошти на забезпечення себе. Для цього їй потрібно подати в суд окремий позов. Ця сума на відміну від виплат на утриманця не має певних меж. Кожна справа розглядається судом індивідуально. Виходячи з доходів подружжя, суд призначить суму, яка буде на його погляд оптимальної в даній ситуації. Зазвичай сума призначається в фіксованому розмірі.

Корисно дізнатися, як подати на аліменти після розлучення : Тонкощі і нюанси процедури.

Куди подавати документи для оформлення аліментів без розлучення?
Як отримати виплату без розлучення, якщо чоловік не хоче йти на угоду?
Як подати позовну заяву на утримання без розлучення?
Куди подавати документи для оформлення аліментів без розлучення?