Строительство »

Чи можна отримати аліменти на дитину старше 18 років - МОЖНА. - Адвокат по цивільних справах про цивільне право ДНР - Законодавство ДНР адвокат Донецьк - Адвокат Донецьк, юрист Донецьк ДНР - Донецьк адвокат ДНР юрист Макіївка юридичні послуги

Юридична компанія "Воробйов і партнери" (юристи і адвокати Донецька) постійно аналізує судову практику і звернення наших клієнтів. Згідно відомостей адвокатів і юристів одним з актуальних юридичних питань в Донецьку і ДНР на сьогоднішній день залишається питання утримання дітей, виплати одним з батьків аліментів на утримання дитини. Обов'язок батьків утримувати своїх дітей до їх повноліття закріплена нормами Сімейного Кодексу, Конституції ДНР, а при ухиленні від цього обов'язку кошти на утримання дітей (аліменти) стягуються в судовому порядку, також за ухилення передбачена кримінальна відповідальність.

Часто в юридичну компанію «Воробйов і партнери» надходять запитання щодо обов'язку батька утримувати дитину, яка досягла повноліття (18 років).

Так, в лютому 2017 року на нашу електронну адресу ([email protected]) надійшов лист-звернення з метою отримання консультації:
"Доброго дня! Я перебуваю в розлученні, з чоловіком не проживаю вже більше 10 років. Після розірвання шлюбу колишній чоловік оплачував аліменти на утримання нашого сина. Зараз синові виповнилося 18 років, він навчається у вищому навчальному закладі, а його рідний батько (мій колишній чоловік) відмовляється допомагати синові, ніяких коштів на його навчання не надає, пояснюючи це тим, що він вже дорослий і сам може заробляти і забезпечувати себе всім необхідним. Як бути в такій ситуації? Завчасно дякую за відповідь".

Завчасно дякую за відповідь

Дійсно, дана проблема дуже актуальна, тому що багато батьків, які платили аліменти на утримання дітей, після досягнення ними повноліття не беруть участі у фінансуванні їх подальшого навчання. Як бути і що робити в цьому випадку?

У Сімейному кодексі закріплено обов'язок батьків утримувати повнолітнього дитини, що продовжує навчання: «якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу» . (Ст. 199 СК)

Обов'язок виплачувати аліменти після досягнення дитиною 18 років може виникати у батьків при таких умовах:

  1. Дитина продовжує навчання в установі будь-якого типу (ВНЗ чи ні значення не має), форма навчання (очна / заочна) не має значення.
  2. У зв'язку з продовженням навчання дитина потребує матеріальної допомоги.
  3. Батько має можливість надати дитині матеріальну допомогу.

Обов'язок виплачувати аліменти після досягнення дитиною 18 років припиняється у батьків при таких умовах:

  1. Дитині виповнилося 23 роки.
  2. Дитина припинив навчання.

Для звернення до суду необхідно грамотно підготувати позовну заяву, надати пакет документів, підготувати доказову базу. Щоб суд задовольнив позовну заяву, дуже важливо в судовому порядку довести факт того, що дитина дійсно потребує матеріальної допомоги від батька, для цього необхідно надати суду переконливі докази! Одних тільки запевнень і слізних прохань буде мало.

До суду з позовною заявою може звернутися повнолітня дитина самостійно або той з батьків, з ким проживає дитина. Одночасно з рішенням суду про стягнення аліментів, судом видається виконавчий лист. Далі необхідно відкрити розрахунковий рахунок в ЦРЛ, на який будуть перераховуватися стягнуті грошові кошти, потім звертатися до виконавчої служби за місцем проживання боржника із заявою про відкриття виконавчого провадження.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 34 ГК при досягненні 18-річного віку особа стає повністю дієздатним, що дає йому можливість користуватися всіма правами громадянина, в тому числі і на судовий захист своїх прав.

У разі існування раніше рішення суду про стягнення аліментів на користь матері, воно в більшості випадків стає недійсним, так як в ньому була встановлена обов'язок виплачувати аліменти до 18 років. Також необхідно було виплачувати аліменти на користь матері і вона мала право розпоряджатися отриманими аліментами. Також необхідно враховувати, що в разі відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа, воно припиняється в момент досягнення дитиною 18-річного віку. При отриманні нового рішення суду про стягнення аліментів після досягнення 18-річного віку, аліменти будуть стягуватися з місяця в якому позивач звернувся до суду. Стягувачу доведеться знову отримати виконавчий лист і відкрити нове виконавче провадження. При відкритті виконавчого провадження необхідна наявність розрахункового рахунку в ЦРЛ ДНР. Звертаємо Вашу увагу, відкрити розрахунковий рахунок в ЦРЛ ДНР можливо самою дитиною після досягнення нею повноліття, тобто з 18 років. Вартість відкриття розрахункового рахунку становить 20 рублів. Стягнені грошові кошти можуть перераховуватися безпосередньо на розрахунковий рахунок дитини!

Як показує судова практика, в судовому порядку можна отримати рішення не тільки про стягнення аліментів на повнолітнього дитини, можна також зменшити або збільшити розмір, визначеного раніше рішенням суду, аліментів на утримання повнолітнього дитини.

Отримати юридичну консультацію наших фахівців практикуючих у сфері сімейного права можна за телефоном: +380992114505, +380991031122 або в офісі юридичної компанії: г. Донецк, пл. Комунарів, 1, офіс №5 (3 поверх).

ЮК "Воробйов і партнери"

джерело: http: //адвокат-донецк.com

Як бути в такій ситуації?
Як бути і що робити в цьому випадку?