Строительство »

Аліменти в твердій грошовій сумі в 2017-2018 році - стягнення, зменшення і збільшення їх розміру

 1. зміст Одним з можливих варіантів стягнення аліментів є визначення аліментних зобов'язань у твердій...
 2. Як отримати аліменти в твердій сумі?
 3. Стягнення аліментів у твердій вираженні
 4. Розмір твердої грошової суми аліментів у 2017 році
 5. Як зменшити аліменти в твердій грошовій сумі?
 6. Як збільшити аліменти в твердій грошовій сумі?
 7. Індексація аліментів
 8. Зміна розміру аліментів на тверду грошову суму
 9. Зміна аліментів на відсотки
 10. Як розрахувати аліменти в твердій вираженні?
 11. Переваги і недоліки

зміст

Одним з можливих варіантів стягнення аліментів є визначення аліментних зобов'язань у твердій фіксованій сумі. Як домогтися призначення аліментів на користь дитини або іншого члена родини у вигляді твердої грошової суми? Як індексуються аліменти, як відбувається їх перерахунок і чи можна знизити виплату по аліментах? Відповіді на ці питання можна знайти в представленому матеріалі.

Важливо! Якщо ви самі розбираєте свій випадок, пов'язаний зі стягненням аліментів у твердій грошовій сумі, то вам слід пам'ятати, що:

 • Кожен випадок унікальний і індивідуальний.
 • Розуміння основ закону корисно, але не гарантує досягнення результату.
 • Можливість позитивного результату залежить від безлічі факторів.

Умови нарахування аліментів

Ключовим підставою для встановлення аліментних виплат є порушення обов'язку по утриманню громадянином своєї дитини. Оскільки діти не володіють повною дієздатністю, правом на звернення до суду буде мати другий батько, а в ряді випадків - органи опіки та піклування.

Таким чином, до умов нарахування аліментів можна віднести:

 • наявність у громадянина дитини у віці до 18 років;
 • порушення вимог щодо надання дитині засобів на вміст.

Як отримати аліменти в твердій сумі?

Призначення аліментних платежів на дітей у твердій грошовій сумі допускається в наступних випадках:

 • коли у зобов'язаної особи відсутня офіційно підтверджений постійний заробіток;
 • коли дохід носить разовий або непостійний характер;
 • якщо заробітна плата видається в іноземній валюті.

Крім цього, при розгляді справи суд може встановлювати, що стягнення в процентному відношенні до заробітку або доходу неможливо або не відповідає інтересам дітей. У цьому випадку також може застосовуватися призначення аліментів у твердій грошовій сумі.

Щоб призначити аліменти у твердій фіксованій сумі потрібно звернутися в суд з позовною заявою і додати такі документи:

 • свідоцтво про розлучення (або свідоцтво про шлюб, якщо аліменти стягуються при наявності сімейних відносин);
 • свідоцтво про народження неповнолітньої дитини;
 • докази, що підтверджують факт відсутності доходів у боржника та інші підстави для звернення до суду.

Стягнення аліментів у твердій вираженні

Виплати на утримання дитини у твердій сумі призначаються в загальному порядку, шляхом подання позову до суду за місцем проживання позивача або відповідача, з додатком вищевказаних доказів.

При винесенні рішення суд враховує інтереси дитини, а позивач повинен довести розмір суми, необхідної для повноцінного забезпечення інтересів дитини. Якщо таких доказів не буде представлено, суд може встановити аліменти в розмірі одного прожиткового мінімуму.

Розмір твердої грошової суми аліментів у 2017 році

Визначення аліментного зобов'язання у твердій грошовій сумі має специфічну особливість, як правило, воно встановлюється в кратному розмірі до показника прожиткового мінімуму по регіону (наприклад, 1.5 або 2.5 прожиткових мінімумів). Значення прожиткового мінімуму підлягає щоквартальному твердженням виконавчими органами влади суб'єктів РФ.

Навіть при стягненні поточних платежів щоквартальна зміна розміру прожиткового мінімуму спричинить відповідну індексацію суми аліментів. Обов'язок по індексації покладено на судових приставів.

Таким чином, перша індексація в 2017 році відбудеться після затвердження розміру прожиткового мінімуму за перший квартал поточного року. Розмір зазначеного показника можна дізнатися на офіційному сайті виконавчих органів влади або при зверненні в службу ФССП.

Як зменшити аліменти в твердій грошовій сумі?

Зменшення виплат на утримання дітей можливо тільки в певних випадках, прямо передбачених законом:

 • зміна сімейного стану сторін (наприклад, народження ще однієї дитини або вступу в новий шлюб);
 • зміни матеріального становища боржника (наприклад, повна втрата працездатності з встановленням інвалідності).

Також суд зобов'язаний враховувати інші інтереси сторін, що заслуговують на увагу.

Обставини, на яких боржник засновує свою вимогу про зменшення розміру відрахувань, повинні підтверджуватися належними доказами. Це можуть бути документи про народження ще однієї дитини в новій сім'ї боржника, документи про перебування на утриманні боржника дітей і подружжя (у відпустці по догляду за дитиною), а також інші документи.

Як збільшити аліменти в твердій грошовій сумі?

Якщо раніше стягнутих виплат на утримання дитини недостатньо, існує можливість збільшити розмір твердої суми платежів. Для цього також необхідно звернутися до суду з позовом про зміну розміру стягуваних аліментів в бік збільшення.

Необхідність збільшення розміру аліментів потрібно довести поданням підтвердних документів. Як правило, для цього протягом місяця збираються документи про проведені витрати на потреби дитини. Такими документами можуть виступати чеки про змінилася вартості зазвичай придбаних речей, одягу, взуття, продуктів і т.д.

Задати питання юристу

Індексація аліментів

Індексація змісту на дитину виробляється в позасудовому порядку судовими приставами. Для цього необхідно, щоб стягнення проводилося в рамках виконавчого провадження.

Посадова особа ФССП, провідне виробництво, зобов'язана відстежувати щоквартальна зміна прожиткового мінімуму по суб'єкту РФ і індексувати розмір аліментів на суму зміни прожиткового мінімуму. Якщо судовий пристав цього не зробив, то стягувач має право самостійно направити заяву про індексацію.

Зміна розміру аліментів на тверду грошову суму

Якщо судом спочатку були розраховані аліменти виходячи з процентного співвідношення до заробітку боржника, допускається зміна їх на тверду фіксовану суму. Для цього потрібно звернутися до судового органу та підтвердити такі факти:

 • втрату боржником постійного доходу;
 • відсутність постійного місця роботи протягом тривалого часу;
 • відсутність перерахувань аліментів або їх виплата в неповному розмірі.

Якщо заява про зміну розміру аліментів з пайової відносини на тверду грошову суму буде задоволено, судові пристави змінять відповідним чином порядок стягнення.

Зміна аліментів на відсотки

У разі якщо боржник став отримувати стабільний дохід або офіційно влаштувався на нове місце роботи після стягнення аліментів на дитину в фіксованій сумі, можна змінити розмір аліментів на процентне співвідношення. Для цього необхідно подати позовну заяву про зміну порядку і розміру стягується змісту на дитину. Зміна способу стягнення необхідно обгрунтувати підтверджуючими документами.

Як розрахувати аліменти в твердій вираженні?

Як відбувається розрахунок аліментів відповідно до СК РФ? Розмір аліментів у твердій фіксованій сумі визначається самим стягувачем при зверненні до суду. При цьому пріоритетом є інтереси неповнолітнього громадянина. Як правило, такий розмір аліментів прирівнюється до прожиткового мінімуму на дитину, який визначається в кожному суб'єкті РФ виконавчим органом влади.

Представлений стягувачем варіант розміру аліментів буде перевірятися судом з урахуванням всіх доказів у справі. Тому, щоб довести потребу в більш високому розмірі змісту, необхідно представити підтверджуючі документи.

Переваги і недоліки

У кожного із способів встановлення аліментних зобов'язань є свої плюси і мінуси. Можливість отримувати грошові кошти у твердій сумі характеризується наступними особливостями.

Розмір виплат залежить від розміру заробітку - це одночасно перевагу і недолік такого варіанту стягнення. Якщо боржник систематично ухиляється від утримання дитини і приховує свої доходи, утримання в твердій сумі дозволить гарантувати дитині отримання коштів на утримання навіть за відсутності працевлаштування.

З іншого боку, якщо у боржника з'явилося гарне місце роботи, а розмір заробітку стає дедалі більше, виплата у твердій сумі може не відповідати реальному стану доходу.

Всі ці плюси і мінуси можуть бути усунені при додаткових зверненнях до судових органів для зміни способу стягнення аліментів, однак це займе якийсь час і зажадає збору підтверджуючих доказів.

Якщо у вас виникли проблеми при стягненні аліментів або визначенні способу встановлення аліментних зобов'язань, звертайтеся за допомогою до наших фахівців. Заповніть онлайн-заявку на сайті або зателефонуйте за телефонами гарячої лінії - ми допоможемо домогтися захисту інтересів дитини найбільш ефективними способами.

Завантажити позовну заяву на стягнення аліментів на дитину

Завантажити позовну заяву на стягнення аліментів на дитину

Задати питання юристу

Як отримати аліменти в твердій сумі?
Як збільшити аліменти в твердій грошовій сумі?
Як домогтися призначення аліментів на користь дитини або іншого члена родини у вигляді твердої грошової суми?
Як індексуються аліменти, як відбувається їх перерахунок і чи можна знизити виплату по аліментах?
Як отримати аліменти в твердій сумі?
Як зменшити аліменти в твердій грошовій сумі?
Як збільшити аліменти в твердій грошовій сумі?
Як розрахувати аліменти в твердій вираженні?
Як відбувається розрахунок аліментів відповідно до СК РФ?