Строительство »

Аліменти в Росії і США: хто, кому і скільки платить?

  1. ○ Давайте розберемося!
  2. ○ Стягнення за всією суворістю: жебраки теж платять!
  3. ○ Відплата: заборона бути батьком.
  4. ○ Інфографіка.

За статистикою Федеральної служби судових приставів Росії, з 3 мільйонів дітей, на утримання яких повинні виплачуватися аліменти, виплати отримують близько 1 мільйона неповнолітніх. Таким чином, близько 70% судових рішень не виконуються. Не набагато кращі статистика в США - тут зареєстровано близько 60% неплатників аліментів.

У чому причини ухилення від виконання батьківського обов'язку у нас і в благополучній на перший погляд Америці?

Зміст статті:

○ Давайте розберемося!
○ Стягнення за всією суворістю: жебраки теж платять!
○ Відплата: заборона бути батьком.
○ Інфографіка.


○ Давайте розберемося!

На початку 90-х років минулого століття законодавство більшості розвинених країн, що стосується аліментних зобов'язань, наведено в зразкову відповідність один одному На початку 90-х років минулого століття законодавство більшості розвинених країн, що стосується аліментних зобов'язань, наведено в зразкову відповідність один одному. Так, як і в Росії, в разі розлучення утримання дітей у вигляді аліментів виплачується до повноліття дитини.

Відповідно до Сімейного кодексу РФ, розмір аліментних виплат встановлюється, як правило, в частках від прибутку, одержаного зобов'язаною особою і кількості дітей, на утримання яких і перераховуються аліменти. 25% зарплати виплачують одній дитині, 33% - двом, і половину - трьом, про це більш детально ми писали в цієї статті .

В Америці аліментних платіж розраховується за особливою формулою, при якій враховується не тільки дохід зобов'язаної сторони, а й чоловіка, з ким буде проживати дитина. Сума платежу безпосередньо залежить від того, з ким проживає неповнолітній. Тобто якщо 40% часу син або дочка живе з батьком, а 60% часу - з матір'ю, розмір аліментів зменшується пропорційно часу, протягом якого зобов'язаний платити чоловік утримує дитину самостійно.

За даними інформаційних агенцій, середній розмір аліментів в США не перевищує 10-30% доходів зобов'язаного платити чоловіка.

З іншого боку, яким чином відбувається розрахунок суми аліментів, не має значення при невиконанні батьком обов'язку сплачувати аліменти.

○ Стягнення за всією суворістю: жебраки теж платять!

І в Росії, і в Штатах діють спеціальні органи, в обов'язки яких входить стежити за виконанням судового рішення про стягнення аліментів (докладну статтю про стягнення аліментів ми викладали тут ). І якщо в нашій країні активно застосовується спосіб стягнення боргу шляхом утримання із заробітної плати боржника, то в США роботодавці йдуть на відрахування аліментів їх зарплати неохоче, мотивуючи це тим, що даний факт буде дискредитувати працівника як особистість.

Ухиляються все різними, іноді дуже витонченими способами. Так, громадянин Каліфорнії більше 5 років вдавав із себе жебрака, одягаючись відповідне і харчуючись дешевими продуктами. Працював він під чужим ім'ям, а доходи отримував на кредитні карти друзів.

Аналогічні способи ухилення і в Росії: найчастіше аліменти перераховуються своїм дітям з розрахунку МРОТ, коли офіційний дохід аліментщика, без урахування «сірої» зарплати, встановлюється в розмірі 4000 рублів.

○ Відплата: заборона бути батьком.

З 2012 року в Росії стала жорсткішою відповідальність за несплату аліментів - як санкції відтепер передбачено реальне позбавлення волі на строк до 1 року (див .: тут ). Ця санкція виняткова і застосовується тільки в тому випадку, якщо аліментник допустив рецидив, тобто повторне ухилення від виконання батьківського обов'язку. За статистикою цієї ж ФССП Росії, в 2013 році проти ухиляються від змісту своїх дітей порушено понад 70 тисяч кримінальних справ, з них у в'язниці сидять не більше сотні.

У США в 2013 році покарання у вигляді тюремного ув'язнення отримали понад 20 тисяч неплатників аліментів. На відміну від встановлених в Росії санкцій, таких осіб можуть також позбавити права керування транспортним засобом.

Іноді санкції доходять до абсурду - жителю штату Огайо, який приховав аліменти своїм 7 дітям, суд заборонив ставати батьком!

Статистика несплати аліментів сумна - більше 2 мільйонів дітей в Росії не отримують призначеного їм судом змісту. Що може змусити платити аліменти - посилення санкцій до межі або перегляд порядку обчислення або виплати? Змін в російському законодавстві, що регулює ці питання, поки не передбачається, таким чином, неплатників стане ще більше.


○ Інфографіка.

○ Інфографіка

У чому причини ухилення від виконання батьківського обов'язку у нас і в благополучній на перший погляд Америці?
Що може змусити платити аліменти - посилення санкцій до межі або перегляд порядку обчислення або виплати?