Строительство »

Аліменти на утримання дружини, яка виховує дитину до 3 років

 1. Аліменти вагітним жінкам
 2. умови отримання
 3. Розмір
 4. Оформлення та стягнення
 5. Оформлення аліментів на матір дитини
 6. нотаріальне оформлення
 7. судове оформлення
 8. Аліменти жінкам в декретній відпустці
 9. умови отримання
 10. Розмір аліментів жінці в декретній відпустці
 11. Оформлення та стягнення
 12. Розмір аліментів на утримання матері дитини до 3 років
 13. До якого періоду виплачувати аліменти на дружину
 14. Підстави для припинення оплати аліментів
 15. Підстава для відмови в оплаті аліментів
 16. Як не платити аліменти або зменшити їх розмір

Реєструючи шлюб, подружжя не замислюються про можливе розставання і планують прожити один з одним «поки смерть не розлучить»

Реєструючи шлюб, подружжя не замислюються про можливе розставання і планують прожити один з одним «поки смерть не розлучить». Однак, розлучення в російських сім'ях далеко не рідкість. Чоловік, розлучившись з жінкою не повинен забувати про дітей і їх матеріальний стан. Тим часом з чоловіки можуть бути стягнуті аліменти на вагітну дружину, при дотриманні певних умов і нюансів.

Колишнє подружжя, незважаючи на сформовані розбіжності і пройдений розлучення, повинні нести відповідальність перед своїми дітьми, вже народилися і тільки зачатими. Виховання і розвиток дитини лежить на обох батьках, незалежно від того, з ким залишилися діти після розлучення подружжя.

Аліменти вагітним жінкам

Аліменти вагітним жінкам

Колишня дружина, маючи спільних дітей з колишнім чоловіком, може подати на аліменти не тільки по відношенню до дітей, але і на своє утримання, будучи вагітною. Захист інтересів майбутньої матері, яка потребує допомоги, регламентована Сімейним законодавством. Стягнути аліменти на дружину нескладно, досить виконати необхідні дії і відповідати певним умовам. Варто розуміти, що чоловіки неохоче виплачують аліменти на матір своєї майбутньої дитини, тому доцільніше оформити утримання коштів в офіційному порядку.

умови отримання

Важливо! Ситуація окремо взятої сім'ї вважається унікальною і індивідуальної. Позитивне рішення про призначення аліментів на колишню дружину залежить не тільки від ретельного вивчення певної ситуації, а й від усіляких супутніх чинників.

Основними умовами, яким треба відповідати за бажання стягнути аліменти на утримання дружини, вважаються:

Розлучені подружжя перебувало в офіційно зареєстрованому шлюбі, незалежно від часу подачі позову (до або після розлучення).

Ця умова обмовляється статтею 89 Сімейного Кодексу РФ . У разі коли між колишнім подружжям було спільне проживання без офіційної реєстрації сімейних відносин, аліменти на утримання матері майбутньої дитини співмешканця не можуть бути призначені в законному порядку. Взаємні права і обов'язки в цьому випадку підтверджуються лише офіційно зареєстрованим шлюбом і відповідним свідоцтвом (про шлюб / про розлучення). Аліменти на колишню офіційну дружину можуть бути стягнуті як під час шлюбу, так і після розриву офіційних відносин.

Жінка виношує дитину, зачату від колишнього чоловіка.

Справляння регулярних сум на утримання вагітної дружини можливо лише за умови виношування спільну дитину. Спільною дитиною по закону вважається немовля, що народилося протягом трьохсот днів після офіційного розриву стосунків чоловіка і жінки ( стаття 48 СК РФ ). Опротестувати аліменти, у разі наявності у дитини іншого біологічного батька можна через суд, представивши підтверджують цей факт документи.

Дружина повинна бути визнана потребує матеріальної допомоги колишнього чоловіка.

Під час вагітності жінки важливе значення має здорове харчування, прийом певних вітамінів і надання медичних послуг, в тому числі і придбання необхідних лікарських препаратів. Довести потреба в матеріальній допомозі можна за допомогою квитанцій і чеків, представлених в суді.

Наявність добровільної відмови колишнього чоловіка від надання фінансової допомоги колишній дружині.

У разі відмови чоловіка добровільно допомагати колишній дружині, розмір аліментів на дружину призначається через суд. У разі згоди чоловіка на надання матеріальної допомоги аліменти на майбутню матір спільну дитину можуть бути обумовлені у взаємному угоді, завіреному в нотаріальній конторі. Останній варіант дає можливість виключити звернення до судового органу.

Якщо всі умови дотримані, то чоловікові призначається не тільки виплата матеріальної допомоги під час вагітності колишньої дружини, а й аліменти на утримання дружини до досягнення дитиною 3 років. Аліменти в декретній відпустці призначаються на підставі довідки про вагітність, виданої в жіночій консультації.

Розмір

Розмір

Російським законодавством чітко не визначений розмір грошової допомоги вагітної дружини з боку колишнього чоловіка. Допускається самостійне рішення обох сторін про розмір аліментів або твердження матеріальної допомоги в суді.

Під час судового розгляду враховується фінансове та сімейний стан обох подружжя і наявність можливості у чоловіка надавати матеріальну допомогу вагітній дружині. За підсумками судового розгляду, аліменти призначаються у твердій сумі.

У разі обопільної рішення подружжя, розмір виплати призначається самостійно і ніяк не обмежується чинним законодавством.

Важливо! Існує максимальне обмеження призначаються аліментів на вагітну дружину. Розмір аліментних виплат не може перевищувати 50% від усіх доходів чоловіка.

Оформлення та стягнення

При зверненні до суду, колишня дружина повинна підготувати позовну заяву:

Шапка заяви оформляється в правому верхньому куті. У першому рядку прописується звернення до Світового судді. Подальша інформація стосується позивача і відповідача (П.І.Б., адреса проживання, телефон).

Разом із заявою в судовий орган необхідно подати такі документи:

 • документ, що засвідчує особу позивача (паспорт громадянина РФ);
 • документ, що підтверджує офіційний висновок шлюбу або його розірвання;
 • довідка з місця проживання заявника;
 • довідка з жіночої консультації про постановку вагітної жінки на облік;
 • документ, що підтверджує розмір заробітної плати відповідача та позивачки;
 • складений перелік всіх витрат, що йдуть на утримання вагітної жінки.

Державне мито при подачі позовної заяви на аліменти заявником не сплачується. Ця обставина обговорюється пунктом 2 ст. 333.36 НК РФ . Після подачі позовної заяви до суду дається місячний термін на прийняття рішення про призначення колишнього чоловіка аліментів. Після винесення рішення судом, виконавчий лист повинен бути спрямований в відділення судових приставів, де порушується виконавче виробництво, на підставі якого роботодавець колишнього чоловіка стягує відрахування на аліменти.

Важливо! Суд може відмовити вагітній жінці в призначенні аліментів у разі перебування в офіційному шлюбі нетривалий період. У разі наявності доказів про непристойну поведінку жінки, яка перебуває в положенні, суд також може прийняти негативне рішення.

При оформленні добровільного аліментного угоди і несплати матеріальної допомоги в термін, обумовлений цим документом, дружина має право звернутися в службу судових приставів. Угода між двома чоловіками і невиконання викладених в ньому вимог, є підставою для початку виконавчого провадження, підсумком якого буде примусове стягнення аліментів.

Оформлення аліментів на матір дитини

Жінки, що мають на утриманні маленьку дитину, незалежно від надання місця в дитячому саду, насилу знаходять роботу, а в разі влаштування, довго на ній не затримуються. Це обумовлено частими захворюваннями маленької дитини і відсутністю матері тривалий час на своєму робочому місці. Мало який роботодавець погодиться терпіти постійно відсутнього, хоч і з поважних причин, співробітника.

У разі коли колишній чоловік вже виробляє виплати на дитину, але їх недостатньо для того, щоб покрити всі виниклі витрати, колишньому чоловікові можуть бути призначені аліменти на дружину і дитину.

нотаріальне оформлення

Аліменти на утримання матері дитини можна оформити, не вдаючись до звернення в судовий орган, уклавши аліментні угоду. Документ складається виходячи з добровільних спонукань колишнього подружжя і завіряється у нотаріуса. Угодою обмовляється розмір і порядок виплат по аліментах.

Увага! Якщо добровільне угода не завірено в нотаріальній конторі, документ буде вважатися недійсним. В цьому випадку, стягнути аліменти на дружину з колишнього чоловіка за допомогою звернення до виконавчих інстанції буде неможливо.

При зверненні в нотаріальну контору для посвідчення складеного угоди потрібно підготувати наступні документи:

 • документи, що засвідчують особу обох подружжя (паспорта);
 • документ, що підтверджує встановлення або розрив між подружжям офіційних відносин (свідоцтво про шлюб / розлучення);
 • свідоцтво про народження всіх наявних дітей.

судове оформлення

У разі наявних розбіжностей між колишнім подружжям про призначення аліментів, слід звернутися з відповідною заявою до судового органу. Суд, розглянувши всі обставини справи, прийме правильне рішення і в разі позитивного результату розгляду між подружжям, винесе ухвалу про призначення розміру та порядку виплат по аліментах на утримання матері спільну дитину.

Для оформлення позовної заяви, потрібно надання:

 • документа, що посвідчує особу позивачки (паспорт);
 • свідоцтва про шлюб;
 • свідоцтва про народження всіх дітей;
 • заяви, оформленого, відповідно до встановлених правил.

Аліменти, призначені судом, підлягають стягненню з боку виконавчих органів (служба судових приставів). При наявності офіційного місця роботи відповідача, платежі піддаються утриманню із загальної величини доходу. Розмір утримання вказано у виконавчому листі, виданому судовим органом.

Аліменти жінкам в декретній відпустці

При розпаді шлюбу після народження малюка, вирішується питання про матеріальне утримання дитини та стягнення аліментів на дружину, яка перебуває в декреті. Виплата матеріальної допомоги колишній дружині обгрунтована тим, що мати перебуває у відпустці по догляду за дитиною, тому забезпечувати себе самостійно просто не має можливості.

Аліменти на утримання дружини можуть призначатися як при розриві офіційних відносин, так і під час шлюбу. Особливо це стосується сімей, в яких чоловік не приймає участі в матеріальному забезпеченні матері його дитини, незважаючи на перебування в шлюбі.

умови отримання

умови отримання

Аліменти на жінку, що знаходиться в декретній відпустці, можуть бути призначені лише при наявності гострої потреби в матеріальній допомозі і при наданні відповідних і незаперечних доказів. Причому чинне законодавство не встановлює певні критерії, які вважаються відправною точкою в призначенні аліментних виплат для жінки в декреті. Законом не встановлюється і ліміт мінімальних і максимальних виплат по аліментах.

Жінка в декреті, може розраховувати на аліменти лише в тому випадку, якщо виконані наступні основні умови:

 • між подружжям була офіційна реєстрація шлюбу або розрив офіційних відносин, що підтверджує відповідне свідоцтво;
 • дитина не досяг трирічного віку;
 • жінка виношує спільного з чоловіком (колишнім чоловіком) дитини;
 • наявність можливості у чоловіка (матеріальної або фізичної) надавати не тільки дитині, але і дружині матеріальну допомогу у вигляді аліментів.

Важливо! Якщо чоловік не має офіційного доходу, то жінка не може розраховувати на стягнення матеріальної допомоги в свою користь.

Розмір аліментів жінці в декретній відпустці

Призначена судом сума аліментів на утримання дружини до виконання дитині 3 років буде залежати від наступних факторів:

 • джерела і суми доходу чоловіка;
 • стабільності виплати офіційного доходу (враховується періодичність і розмір);
 • наявності інших членів сім'ї, які перебувають на утриманні (враховуються діти від іншого шлюбу);
 • розміру аліментів на дітей.

Оформлення та стягнення

Виплата аліментів колишній дружині може відбуватися на добровільній основі. При цьому оформляється відповідна угода, завірене у нотаріуса.

У разі незгоди колишнього або теперішнього чоловіка утримувати дружину, яка перебуває в декреті, оформляється звернення до мирового суду з наданням доказової бази (відсутність доходів позивачки, потреба в матеріальній допомозі).

Розмір аліментів на утримання матері дитини до 3 років

Розрахунок аліментів на матір дитини до досягнення нею 3 років залежить від регіону проживання та встановленого мінімального прожиткового мінімуму. Розмір аліментів за рішенням суду буде фіксованим або визначений на підставі прожиткового мінімуму.

До якого періоду виплачувати аліменти на дружину

До якого періоду виплачувати аліменти на дружину

Якщо чоловік вважає, що призначені аліментні виплати на утримання дружини досить високі, він має право звернутися до суду для перегляду винесеного рішення. Для цього він повинен оформити позовну заяву і подати відповідні документи і докази.

Однак, крім незгоди чоловіка з розміром аліментів, він може розраховувати на повне скасування виплати матеріальної допомоги колишньої або справжньою дружині.

Підстави для припинення оплати аліментів

Припинення аліментних зобов'язань, встановлених добровільною угодою, обмовляється в статті 120 Сімейного кодексу РФ:

 • в зв'язку зі смертю чоловіка або дружини;
 • в зв'язку з закінченням періоду дії аліментного угоди.

У разі призначення аліментних виплат судом, скасувати їх можна буде також через суд. Позивач зобов'язаний надати незаперечні докази того, що дружина відновила трудову здатність і отримує певний дохід.

Якщо колишня дружина зареєструвала нові офіційні відносини, то зобов'язання щодо її змісту приймає на себе новий чоловік. Стягнення аліментів на утримання дружини колишнім чоловіком має бути припинено.

Якщо аліменти на дружину були встановлені в зв'язку з обмеженою дієздатністю дитини, то чоловік повинен довести відновлення його дієздатності за допомогою збору відповідних довідок або надати суду докази, які стверджують те, що доглядає за інвалідом чоловіка не потребує матеріальної допомоги.

Для припинення стягнення аліментів, слід оформити позовну заяву до мирового суду, який виніс рішення про призначення матеріальної допомоги та подати такі документи:

 • паспорт громадянина РФ;
 • копію свідоцтва про народження дітей;
 • копію свідоцтва про шлюб / розлучення;
 • довідку про склад сім'ї;
 • копію всіх паперів, які є доказовою базою для припинення сплати аліментних зборів;
 • постанову суду про стягнення аліментів.

Підстава для відмови в оплаті аліментів

Не у всіх випадках суд стає на сторону колишньої дружини і задовольняє позов про призначення матеріальної допомоги у вигляді аліментів. Стаття 92 Сімейного кодексу РФ регламентує ситуації, при яких відбувається звільнення чоловіка від обов'язків щодо фінансового змісту дружини. Ці ж ситуації можуть служити підставою для відмови суду в призначенні аліментів колишньої або діючою дружині:

 • наступ непрацездатності з вини самої дружини (вживання наркотиків, алкоголю, умисний злочин);
 • нетривалий період офіційного шлюбу;
 • негідну поведінку подружжя під час перебування в шлюбі (не брала участі у вихованні дитини, не працевлаштувався, витрачала спільно зароблені кошти на свої потреби, приносячи шкоду дитині і ін.).

Як не платити аліменти або зменшити їх розмір

Як не платити аліменти або зменшити їх розмір

Чоловік може не платити аліменти, якщо дитині виповнилося 18 років, він оскаржив батьківство або довів інші причини, що послужили підставою для звільнення від виплат матеріальної допомоги дружині і дітям.

Знизити розмір оплачуваних аліментів можна, якщо:

 • громадянин, який оплачує аліменти, визнаний інвалідом (I або II група), що несе за собою додаткові витрати;
 • у дитини з'явилося майно, яке приносить йому додатковий дохід (здача житла в оренду, велика сума на депозитному рахунку і т. д.);
 • діти отримують повне державне забезпечення (проживання в дитячому будинку і ін.);
 • чоловік має зобов'язання позовів про аліменти зборів щодо іншої матері, дітей;
 • наявність у платником аліментів непрацездатного члена сім'ї, вагітної дружини, інших неповнолітніх дітей (рідних і усиновлених);
 • зміна матеріального становища як аліментополучателя, так і платником аліментів.

Платником аліментів не може самостійно знизити розмір виплат, тому йому слід звернутися в суд і вирішити виниклі питання відповідно до закону.

З деякими нюансами про аліменти на дружину і дітей можна ознайомитися в відео:

Розлучення подружжя приносить всім членам сім'ї негативні емоції. Однак, в більшості випадків, найбільший удар при розставанні батьків, доводиться на дітей. Важливо, щоб діти, незважаючи на розбіжності батьків, залишилися на колишньому рівні отримання матеріального забезпечення та моральних цінностей. Тому батькам потрібно домовлятися про все без залучення судової інстанції, в добровільному порядку. Те ж саме стосується жінок, які перебувають в положенні, які під час вагітності повинні отримувати позитивні емоції і правильно харчуватися.