Строительство »

Аліменти на утримання дитини: що належить мамі після розлучення

 1. Що таке аліменти
 2. А що для мами?
 3. Скільки можна отримати
 4. Аліменти на утримання повнолітнього дитини
 5. Аліменти на утримання дитини і трохи більше

Розлучення - це не тільки душевні переживання, спогади, а й думки про те, як складеться подальше життя. Сьогодні «Красива і Успішна» разом з вами подумає якраз про подальше. А точніше це - аліменти на утримання дитини, які часто бувають невід'ємною частиною розлучення.

А точніше це - аліменти на утримання дитини, які часто бувають невід'ємною частиною розлучення

Що таке аліменти

Для всіх або майже всім відомо, що батьки повинні годувати, одягати-взувати, виховувати дітей, піклуватися про них. Звичайно, все це відбувається само собою цілком природним шляхом, коли в родині все добре, тато з мамою люблять один одного і своїх малюків.

Але якби все в світі було виключно прекрасно, то суперечок, судів і розлучень просто не існувало б.

Одним з конфліктних моментів розставання дорослих є питання подальшого матеріального забезпечення дітей. Зауважимо, що виросли діти також зобов'язані надалі утримувати батьків.

Якщо розлучитися вирішили двоє людей практично напередодні «золотого весілля», то, швидше за все, їх діти вже цілком дорослі самостійні люди.

А як бути з молодими сім'ями, які, на жаль, так часто стали розпадатися, буквально через кілька років шлюбу? Дітям таких батьків навряд чи є 18 років.

Тому при розлученні повинні бути захищені права дітей. Одне з них, на одержання утримання від обох батьків, як раз і вирішується за допомогою аліментів на утримання неповнолітніх дітей.

А що для мами?

Але не тільки дитина має право на отримання матеріального забезпечення. Закон захищає і молоду маму. Чоловік (або колишній чоловік) зобов'язаний платити аліменти дружині в період вагітності і протягом 3 років з дня народження дитини.

Звичайно, російське сімейне законодавство не забуло і про інші випадки, коли один із подружжя особливо сильно потребує допомоги другого. До них, зокрема, відносяться:

 • непрацездатність,
 • догляд за спільною дитиною-інвалідом до 18 років або за спільною дитиною-інвалідом з дитинства 1 групи.

Але аліменти на утримання матері дитини, звичайно, більше на слуху, та й у судовій практиці зустрічаються набагато частіше.

Скільки можна отримати

якщо розлучення відбувається у відносно мирній обстановці, то батьки можуть укласти угоду про дітей. Це спеціальний документ, в якому вони самостійно визначають наступні питання:

 • з ким будуть проживати неповнолітні діти,
 • порядок виплати коштів на утримання дітей,
 • порядок виплати коштів на утримання непрацездатного потребує чоловіка,
 • розмір зазначених виплат.

Sympaty.net нагадує, що в іншому випадку, тобто за відсутності письмово підтвердженого згоди сторін за даними пунктам, всі проблеми вирішуються судом на свій розсуд. В тому числі, звичайно ж, визначається і розмір аліментів на утримання дитини.

Основою для його визначення є те, що батьки зобов'язані утримувати неповнолітніх дітей.

Конкретні види, форму і порядок матеріальної підтримки тата і мами визначають самостійно. Якщо зобов'язана особа не бажає виконувати покладену на нього законом і батьківським боргом, то йому ще раз говорить про це суд своїм рішенням.

За загальним правилом, розмір обов'язкових виплат визначається в процентних частках до доходів платника. На одну дитину - це 25% доходів, аліменти на утримання 2 дітей складуть вже одну третину, на трьох і більше - половину заробітку.

У зв'язку з вірогідністю отримання платником аліментів зарплати «в конверті» або інших життєвих обставин, коли доходи сильно різняться від місяця до місяця, або взагалі відсутні, Сімейний кодекс наділяє суддів правом призначати аліменти в твердій грошовій сумі.

При цьому конкретний розмір процентних часток може бути змінений у зв'язку з такими обставинами, як сімейний і матеріальний стан сторін, наявність житла, роботи, стан здоров'я та інших, які заслуговують на увагу.

Аліменти на утримання повнолітнього дитини

Бувають ситуації, що батьки продовжують платити аліменти і після того, як дітям виповнилося 18 років. Це випадки, коли виросла дитина непрацездатний і потребує допомоги.

Розмір аліментів визначається або самостійно зацікавленими особами, або судом. Останній варіант передбачає встановлення твердої грошової суми.

Останній варіант передбачає встановлення твердої грошової суми

Аліменти на утримання дитини і трохи більше

На жаль, ніхто не застрахований не тільки від сімейних негараздів, а й від хвороб, нещасних випадків та їх наслідків.

А скільки коштує якісне медичне обслуговування, ліки і догляд за хворими , На жаль, знайоме багатьом. У таких випадках звичайного розміру аліментів може не вистачити для покриття всіх витрат.

Тоді, якщо батьки не змогли домовитися про допомогу і підтримку самостійно, прийняття рішення знову покладається на суд. Він з урахуванням всіх обставин визначає конкретну грошову суму, яка також, як і основна частина аліментів, повинна сплачуватися щомісячно.

Біда не приходить одна. Але вона може стати не бідою, а неприємністю або негаразди, які можна вирішити або залагодити, якщо підійти до неї зі знанням справи.

Розлучення часто тягне за собою питання про аліменти на утримання дітей, а іноді і матері дитини. І мамам потрібно і важливо знати свої права. А ми постаралися вам розповісти від них.

-
Автор - Надія Буднікова, сайт www.sympaty.net - Красива і Успішна

Копіювання цієї статті заборонено!

А як бути з молодими сім'ями, які, на жаль, так часто стали розпадатися, буквально через кілька років шлюбу?
А що для мами?