Строительство »

Аліменти на двох дітей - скільки відсотків платити на 2 дитини в Росії

 1. Сума аліментів на утримання дітей
 2. види аліментів
 3. Аліменти в частках до заробітку
 4. Аліменти у фіксованій сумі
 5. Порядок призначення аліментів
 6. Оформлення нотаріального угоди
 7. Стягнення аліментів через суд
 8. Розмір аліментів на дітей від різних шлюбів

Наявність двох дітей зобов'язує батьків утримувати і виховувати їх обох. Потреби кожної дитини повинні бути задоволені. Залежно від віку, захоплень, здоров'я ці потреби можуть збільшуватися або зменшуватися. Батьківська опіка повинна бути виражена в задоволенні потреб неповнолітніх.

При розлученні один з батьків йде з сім'ї і на нього покладається зобов'язання з виплати аліментів на двох дітей. Призначена сума виражається у фіксованій частці або обсязі. У деяких випадках сума аліментів може вираховуватися відразу за кількома виконавчими документами.

Сума аліментів на утримання дітей

Статистичні дані про кількість розлучень, а відповідно і виховуються без одного з батьків дітей, вражають неприємними цифрами. Мільйони дітей в Росії ростуть без батька чи матері, а то і без обох батьків відразу. Держава не може повернути дітям повноцінну сім'ю, але має можливість законним чином змусити батька і
Чи мати сплачувати аліменти на своїх неповнолітніх дітей.

Закон РФ визначає, який відсоток від зарплати йде на аліменти обов'язково:

 1. На одного неповнолітнього покладається виплачувати не менше чверті від усіх доходів дорослого.
 2. Двом малолітнім необхідно перераховувати не менше 1/3 всього заробленого.
 3. Якщо дітей троє або більше потрібно платити і ділити свої доходи порівну. 50% буде відраховуватися дітям.

Платити аліменти повинні тільки ті батьки, які не проживають з малолітніми та не забезпечують їх добровільно. Проживання з неповнолітніми на одній території не звільняє дорослого від можливих претензій з боку другого чоловіка на сплату аліментів на двох дітей. Навіть перебуваючи у шлюбі і проживаючи на спільній території, один з батьків може ухилятися від обов'язків по утриманню дітей.

Розмір аліментів на 2 дітей визначається виходячи з встановлених статтями Сімейного кодексу розмірів, і він не може бути менше зазначеної там суми. В добровільному порядку платник може виплачувати більше обумовленого розміру. При бажанні регулярних утримань, що перевищують стандартний обсяг аліментного посібники, цей факт фіксується в судовому або нотаріальному документі. Дозволю собі збільшувати офіційний розмір аліментів на двох дітей і в приватному порядку, роблячи доплати за потребою або можливості.

Дозволю собі збільшувати офіційний розмір аліментів на двох дітей і в приватному порядку, роблячи доплати за потребою або можливості

види аліментів

Аліменти на 2 дітей за способом виплат поділяються на два види:

 1. Добровільно виплачується допомога, сума якого обмовляється офіційно і закріплюється в нотаріальному угоді.
 2. Примусово утримувані виплати, призначені судом і відраховуються з заробітної плати за виконавчим листом.

За способом розрахунку аліментних утримань вони діляться на:

 1. Виплати у відсотках від нарахованих сум щомісячного доходу.
 2. Сплату в твердому обсязі, який розраховується від величини прожиткового мінімуму .

Скільки аліментів повинен платити батько визначається судом або обмовляється сторонами в приватному порядку.

Аліменти в частках до заробітку

Скільки відсотків від зарплати повинен платити батько на 2 дітей визначається за встановленим в законі мінімуму.

Мінімальний розмір аліментних платежів визначається як 33 відсотки від усіх отриманих доходів. Суд при визначенні обсягу аліментів на 2 х дітей орієнтується тільки на офіційні джерела доходу. Суміщення професій і посад зобов'язує платником аліментів виплачувати належні 33% з усіх джерел доходу. Для стягнення аліментних допомоги на роботу до платника надсилається виконавчий лист, за яким співробітник бухгалтерії виробляє відрахування на неповнолітніх. Якщо відповідач працює на двох і більше роботах, то копії виконавчого листа посилаються до кожної установи окремо.

Найчастіше аліментні допомоги на двох неповнолітніх виплачуються в процентних частках від заробленого платника. Такий спосіб дозволяє регулювати розмір виплат залежно від зростання або падіння доходу аліментщика.

Аліменти у фіксованій сумі

Розмір аліментів на двох дітей може виражатися у фіксованій сумі. Відбувається це у випадках, коли неможливо застосувати процентне утримання зважаючи на низку обставини:

 1. Батько не працевлаштований офіційно.
 2. Отримувані доходи нараховуються у валюті або видаються натуральним чином.
 3. Доходи платника непостійні, а часом і зовсім відсутні.
 4. Належні відсотки платежів не дозволяють забезпечити дітям необхідний рівень проживання, що істотно обмежує їх у правах.

Тверда ставка аліментів на першу і другу дитину може встановлюватися як додаткове утримання до вже наявних процентних виплатах. Таке рішення може бути прийнято судом на підставі незаперечних фактів про необхідність додаткових витрат. Найчастіше це може бути пов'язано з необхідністю лікування малолітніх, проведення операцій та реабілітацій.

Для призначення додаткових аліментних виплат позивач зобов'язаний подати позовну заяву до суду і надати пакет документів, що підтверджують майбутні або вже здійснені витрати. На основі отриманих даних, суд присуджує платнику виробляти додаткові сплати до призначених раніше виплат аліментів на двох дітей. Додаткові нарахування аліментного допомоги мають обмежений термін дії або носять разовий характер. Їх результатом є стягнення певного обсягу коштів, спрямованих на лікування.

Порядок призначення аліментів

Максимальний розмір аліментів нараховується в певному за законом порядку:

 1. Батьки можуть виконувати свої обов'язки добровільно, такий порядок звільняє їх від необхідності доводити або відстоювати свої права в суді.
 2. Якщо сторони ніяк не домовляться про розмір змісту або відповідач не бажає виплачувати допомогу, то слід звертатися до суду.

Обидва способи законні і накладають безумовну відповідальність за твором регулярних відрахувань коштів неповнолітнім.

При відсутніх виплати призначених фіксованих або процентних сум аліментів обсяг непогашеного утримання переходить в заборгованість. Утворилися заборгованості повинні погашатися при першій зручній нагоді. На весь обсяг непогашеного боргу щодня нараховуються пені за прострочення.

Оформлення нотаріального угоди

Якщо між подружжям досягається домовленість про те, скільки належить аліментів на утримання неповнолітніх, і вони готові вирішити питання мирно, то слід звернутися в нотаріальну контору. Нотаріус оформляє угоду, в якому прописується, скільки буде платити аліментного допомоги за двох дітей батько або мати щомісяця. Нотаріальне угода має на увазі завжди тверду суму виплат. Аліментні зміст може бути виражено в будь-якому зручному для сторін обсязі, але не повинно бути менше суми, що задовольняє потреби неповнолітніх. Який розмір аліментів встановити вирішують самі батьки.

Нотаріальне угоду зручно і тим, що не вимагає розширеного пакета документів. Нотаріуса важливо бажання сторін, їх посвідчення особи, документи на дітей і документи на підтвердження батьківства.

Нотаріальний документ може змінюватися і доповнюватися за згодою обох батьків. Який сплачує максимальні аліменти може висловити прохання про зниження обсягу зважаючи змінилися матеріальних обставин. Якщо домовленість не досягається, то справа може вирішуватися через суд.

Стягнення аліментів через суд

Багато подружжя не може досягти домовленості мирним шляхом, тому звертаються із заявою до суду.

Судова інстанція розглядає подані позови і, грунтуючись на пред'явлених документах, виносить рішення.

Для подачі позову позивачеві знадобиться підготувати ряд документів:

 1. Папери, що встановлюють особу позивача, відповідача та дітей.
 2. Бланки, які підтверджують, що позивач проживає з неповнолітніми і опікується їх.
 3. Довідки про отримувані доходи.
 4. Додаткові документи при необхідності встановлення нарахувань у фіксованому обсязі.

Без зазначених документів позов може бути відхилений, тому доводиться підтверджувати кожне слово офіційним бланком.

Розгляд справ позовів про аліменти проходить в суді в робочому порядку і найчастіше не вимагає особистої присутності сторін.

Як розрахувати аліменти на двох дітей, які призначаються по суду? Суддя приймає до уваги викладену в позові прохання і, спираючись на СК РФ, присуджує на двох дітей 33% аліментних виплат щомісяця. Якщо в позові заявлена ​​тверда сума утримань, то вона розраховується виходячи з можливостей відповідача і потреб неповнолітніх.

Розмір аліментів на дітей від різних шлюбів

Як нараховуються аліменти, якщо діти були народжені в різних шлюбах і мають різних матерів?

Незалежно від того живуть діти в одній сім'ї або в різних, платником аліментів доводиться виплачувати по аліментах 33 покладених відсотка. На першого неповнолітнього виплачується 16.5%, аліменти на другу дитину становлять таку ж процентну частку. Різниця тільки в одному - при утриманні грошей зарахування платежів проводиться на два різних рахунки. Для самого платника, зобов'язаного містити і 1, і 2 неповнолітнього нічого не змінюється.

Якщо аліменти сплачуються за угодою, то має складатися два різні документи. У кожному нотаріальному договорі передбачається, яким буде розмір аліментів на першого і на другого неповнолітнього.

Аліменти на двох дітей

Як розрахувати аліменти на двох дітей, які призначаються по суду?