Строительство »

Аліменти на дитину скільки відсотків від зарплати - новий закон 2018

 1. Аліменти на дитину скільки відсотків від зарплати - новий закон 2018
 2. Скільки відсотків аліменти на дитину від зарплати?
 3. на одного
 4. На двох
 5. на трьох
 6. Середня зарплата в Росії в 2018 році за даними Росстату для аліментів
 7. Як розрахувати аліменти із заробітної плати - приклад розрахунку
 8. Максимальний відсоток аліментів від зарплати

Одне з основних зобов'язань, яке закріплюється за батьками після народження дитини - це забезпечення дочки або сина до 18-річного віку. І різні обставини не повинні впливати на це. Тому, навіть якщо при розлученні малюк залишається з матір'ю, батько все одно буде відповідати за зміст і виплачувати аліменти. Багато подружжя при розірванні шлюбу складають спеціальну угоду, в якому прописують порядок виплат і їх розмір.

Якщо ж батько її справді відмовить виплачувати гроші, то їх з нього будуть утримувати уповноважені органи. Такі справи вирішуються через суд, після чого свої обов'язки починають виконувати судові пристави. Стягнення будь-яких сум здійснюється з доходу батьків. Доходом може вважатися:

 • зарплата;
 • надбавки;
 • пенсія;
 • забезпечення і т.д.

Аліменти на дитину скільки відсотків від зарплати - новий закон 2018

Уряд РФ намагається максимально посилити заходи для неплатників аліментів. Тому, якщо людина відмовляється платити зі свого доходу, за новим законом його можуть не випустити за кордон і навіть позбавити водійських прав. Очікується, що найближчим часом в Росії буде створений спеціальний державний фонд, що забезпечує фінансову підтримку матерям, колишні чоловіки яких відмовляються від виплат. При цьому розміри аліментних виплат не зміняться. Вони будуть складати від 25 відсотків і вище. Максимум, який може встановити суд, становить 70%.

Завантажити ТК РФ

Скільки відсотків аліменти на дитину від зарплати?

Саме з зарплати, яка є головним джерелом доходу для більшості громадян, утримуються суми на утримання дітей. При винесенні рішення суд враховує рівень доходу і фінансові можливості. Якщо людина є інвалідом і його маленької пенсії йому вистачає лише на власне медичне забезпечення, то і встановлений розмір буде менше. На практиці ж у судових рішеннях фігурують показники від 25 до 70 відсотків в залежності від кількості спільних дітей і інших обставин.

на одного

Один з найактуальніших питань при розлученні: який відсоток від зарплати йде на аліменти на одну дитину? Згідно із законом дана величина дорівнює 25%. Обчислюється підсумкова сума виходячи з розміру оплати праці та інших фінансових доходів. Якщо людина є пенсіонером, то і розрахунок проводитиметься по його пенсії.

На двох

Великим є відсоток від зарплати якщо двоє дітей залишилися після розірвання шлюбу. Батько буде зобов'язаний щомісяця перераховувати як мінімум одну третину в якості виплати аліментів. Якщо він цього не робитиме, то незабаром сам роботодавець щомісяця почне утримувати цю суму (завдяки діям судового пристава). Таким чином, рівно 33% щомісяця будуть переводитися на рахунок матері відразу ж після нарахування зарплати на підприємстві.

на трьох

Чим більше дітей залишилося після шлюбу, тим більше грошей доведеться виплачувати на їх утримання. Тому, якщо при 1-2 дитині обмежувалися 25 і 33 відсотками, то в даному випадку потрібно буде виплачувати відразу 50 відсотків. Половина зарплати - це не остаточне рішення. Суд має право збільшувати розмір аліментних виплат аж до 70% від доходу.

Завантажити позовну заяву про стягнення аліментів

Середня зарплата в Росії в 2018 році за даними Росстату для аліментів

Якщо людина отримує чорну зарплату або він не працевлаштований, то сума зобов'язань буде вирахувана у твердій грошовій сумі. Середня зарплата є актуальною для тих випадків, коли платники ухиляються від зобов'язань. Враховується сума в 35 900 руб, яка є середньою для всієї РФ. Тому, мінімальна виплата дорівнює 25% від цього показника - 8975 руб.

Як розрахувати аліменти із заробітної плати - приклад розрахунку

Якщо у людини є постійний дохід, то щомісяця він виплачує на одну дитину 25% від заробітку. Дізнатися точну величину заробітку можна за довідкою про доходи.

Наприклад, при зарплаті в 20 тис. Руб людина повинна буде щомісяця перераховувати на утримання власних дітей 5 тис руб. Якщо дітей у нього троє, то сума автоматично збільшується вдвічі - до 10 тис руб. При неофіційному працевлаштуванні за основу береться середній показник 35 900. Тому, якщо залишився одна дитина, сплачується 8975 руб, а якщо три - 17950 руб.

Максимальний відсоток аліментів від зарплати

У РФ встановлено максимум, більше якого стягнути з громадянина не можуть. У законі, що регулює питання про виконавче провадження, зазначено 70-процентне утримання. Таким чином, за рішенням суду з платника може щомісяця зніматися аж до 70% від його доходу.

Завантажити позовну заяву про стягнення аліментів

Якщо у Вас є питання, проконсультуйтеся у юриста

Поставити своє запитання можна в форму нижче, в віконце онлайн-консультанта справа внизу екрану або зателефонуйте за номерами (цілодобово і без вихідних):