Строительство »

Аліменти на дитину без шлюбу зразок позовної заяви

 1. Підстави для отримання аліментів на позашлюбну дитину
 2. Розмір аліментів на дитину без шлюбу
 3. Як отримати аліменти на дитину народженої поза шлюбом
 4. Позовна заява на аліменти без шлюбу
 5. Рекомендації матері позашлюбної дитини

Як подати до суду заяву на аліменти без шлюбу? У сучасному суспільстві таке явище, як цивільний шлюб стало дуже поширеним. Пари не хочуть обтяжувати себе шлюбними узами.

Основна маса співмешканців, які проживають з такою формою відносин вважає висновок офіційного шлюбу непотрібної процедурою. Яка вимагає додаткових бюрократичних зволікань. Але, ось шлюб розпався, відносини закінчилися, треба розлучатися, ділити майно.

На перший погляд все легко і просто. Однак інша справа, якщо від цього шлюбу залишаються діти. Виникає питання про виплату аліментів на утримання дитини народженої поза шлюбом. Кожна дитина за законом має право на утримання і виховання своїми батьками, незалежно від того, в яких стосунках вони перебували.

В цій статті:

Підстави для отримання аліментів на позашлюбну дитину

Згідно ст. 53 Сімейного Кодексу РФ діти осіб, які не перебувають у законному шлюбі мають ті ж права і обов'язки, що і діти народжені в повноцінній сім'ї.

Якщо батько був внесений до свідоцтва про народження органами РАГСу або отримано рішення про встановлення батьківства, то у матері є всі підстави для стягнення аліментів на позашлюбну дитину.

Однак якщо в свідоцтві про народження дитини в графі «батько» стоїть прочерк, то процес затягується на термін встановлення батьківства.

Сімейне законодавство Російської Федерації не робить різниці між обов'язками батьків щодо своїх дітей. Вони повинні матеріально утримувати і виховувати своїх дітей, займатися питаннями їх освіти і здоров'я.

Відсутність законних сімейних зв'язків між батьком і матір'ю дитини ні в якому разі не применшує їх обов'язки по відношенню до дітей.

Адже аліменти можна стягнути без розлучення, та й взагалі за відсутності офіційного або цивільного шлюбу.

Розмір аліментів на дитину без шлюбу

Розмір аліментів на дітей, народжених поза шлюбом абсолютно такий же, як і за умови законного союзу батьків.

Законодавством РФ він визначений в наступних розмірах:

 • на одну дитину аліменти складуть 25% від усіх одержуваних батьком доходів;
 • на двох дітей це 33%;
 • на трьох і більше - 50%.

А також судом може бути збільшено аліменти в цивільному шлюбі з об'єктивних причин.

Мати дитини має право просити встановлення фіксованої суми аліментів, якщо батько не має постійного доходу, або не працює зовсім.

Зверніться по допомогу по стягненню аліментів на дитину поза шлюбом прямо зараз! Заповніть форму зворотного зв'язку з юристом: коротко опишіть ситуацію, вкажіть своє ім'я та контактний телефон для зв'язку, відправте заявку.

Як отримати аліменти на дитину народженої поза шлюбом

Отже, якщо мати дитини, народженої поза шлюбом, вирішила подати заяву на виплату аліментів , що робити?

Все просто, в разі якщо батько позашлюбної дитини визнав своє батьківство. Тоді процедура стандартна, подається заява у світовій суд.

Документи на аліменти на дитину без шлюбу:

 1. Свідоцтво про народження дитини.
 2. Свідоцтво про встановлення батьківства.
 3. Довідка з місця проживання про склад сім'ї та реєстрацію дитини.

Якщо ж батько дитини не визнає батьківства, необхідно його довести. Для цього варто звернутися до суду з позовною заявою про встановлення батьківства .

У суді потрібно представити всі наявні докази, якщо їх буде недостатньо суд призначить експертизу ДНК.

Всі витрати пов'язані з проведенням даної експертизи оплачує мати (позивач), проте в разі позитивного результату, батько повинен буде їй їх відшкодувати.

Якщо батько відмовиться від проведення, він автоматично визнається батьком дитини ст. 48-50 Сімейного Кодексу РФ.

Після підтвердження судом кровного споріднення між позашлюбною дитиною та батьком, мамі необхідно написати заяву на аліменти, докласти стандартний пакет документів і чекати рішення.

Коли рішення суду вступить в законну силу, на руки позивачу видається виконавчий лист, за яким батько зобов'язаний буде сплачувати аліменти на утримання свого позашлюбного дитини.

Навіть якщо шлюб не зареєстрований можна укласти угоду про виплату аліментів на дитину до встановлених термінів та умов.

Цей документ слід завірити нотаріально, і тоді звертатися до суду для його виконання не буде необхідності.

Але згідно зі статтею 103 Сімейного кодексу така угода не повинна погіршувати матеріальне становище дитини (розмір аліментів не може бути занадто низьким).

Позовна заява на аліменти без шлюбу

У багатьох пар, які проживають разом, діти народжуються поза офіційного оформлення відносин. І якщо люди потім розлучаються, гостро постає проблема по аліментах на дитину.

Більшість одиноких матерів задаються питанням, а покладені чи виплати на користь дітей в ситуації з цивільним шлюбом.

Відразу ж слід сказати, що за законодавством дитина, яка з'явилася на світ поза офіційним союзу, має такі ж права, як і діти в повноцінній сім'ї. Це стосується і фінансової підтримки.

Батьки мають право оформити в присутності нотаріуса угоду з добровільної виплати аліментів. Якщо цього не відбувається, за отриманням виплат варто звертатися в суд.

Будемо виходити з того, що чоловік не заперечує свого батьківства і вписаний в свідоцтво про народження дитини. Тоді з метою стягнення аліментів в заздалегідь визначеної суми подається позов.

Мировому судді судової ділянки 154 міста Москви

бульвар Генерала Карбишева, будинок 18

Позивач: Калініна Світлана Степанівна

вул. Добротна, будинок 20, кв. 4

Відповідач: Леонов Олексій Петрович

вул. Мінська, будинок 16, кв. 11

Позовну заяву

про стягнення суми аліментів на дитину поза шлюбом

У період з 2016 р по середину 2018 року я, Калініна Світлана Степанівна, проживала разом в своїй квартирі з відповідачем - Леоновим Олексієм Петровичем. Шлюб офіційно ми не реєстрували.

В рамках спільних відносин у нас народилася дочка Леонова Олена Олексіївна, 01.02.2017 року народження. В актовому записі Хорошевского району Москви батьком дитини вказано Леонов А. П. Це підтверджується і копією свідоцтва про народження, що додається до заяви.

У липні 2018 роки ми розлучилися і більше разом не живемо. Тим часом, я відчуваю потребу в фінансовому утриманні дитини. Моєї зарплати не вистачає, щоб купувати продукти і одяг доньці, а також оплачувати її перебування в дитячому садку.

Згідно ст. 53 Сімейного кодексу РФ за умови встановлення батьківства діти, народжені поза шлюбом, мають такі ж права по відношенню до батьків, як і дитина, яка з'явилася на світ в офіційній родині. Це стосується і отримання коштів на утримання в якості аліментів.

Мій колишній співмешканець, Леонов А. П., займається самостійним бізнесом і, має змінний дохід. Тому за приписами ст. 83 СК аліменти на неповнолітніх дітей стягуються в фіксованому розмірі.

З точки зору потреб дитини мені необхідно додатково щомісяця 15 000 рублів.

На підставі наведених вище даних, і беручи до уваги положення ст. ст. 53, 83 СК РФ,

Прошу суд:

Зобов'язати Леонова Олексія Петровича виплачувати на користь Калініної Світлани Степанівни щомісячну суму в 15 000 рублів в якості аліментів на дочку, Леонову Олену Олексіївну.

Додаток:

1) Копія свідоцтва про народження дочки.

2) Довідка за формою № 2-ПДФО про рівень отриманого позивачем доходу.

3) Довідка з місця проживання на підтвердження проживання дочки з матір'ю.

4) Копії чеків, що підтверджують середньомісячні витрати по забезпеченню дитини.

5) Позовна заява з додатками, призначене для відповідача.

Позивач Калініна С. С.

Зразок позову аліменти на позашлюбну дитину Зразок позову аліменти на позашлюбну дитину

Рекомендації матері позашлюбної дитини

Позовна заява подається найчастіше в тому випадку, якщо жінка має намір отримувати щомісяця певну суму виплат, вона може бути твердою або у відсотках від доходу батька.

Готуючи позов, враховують такі моменти:

 1. У зверненні наголошується на тому, що оспорювання батьківства відсутня.
 2. Потрібно привести якомога більше відомостей, які б свідчили про обґрунтованість вимог по аліментах.
 3. Бажано, щоб сума заявлених виплат була об'єктивною. Для цього по можливості додаються документи по доходах і витратах.
 4. У тексті позову не зайве згадати, що дитина проживає з одержувачем аліментів.

Законодавство передбачає, що другим варіантом виплати аліментів є їх утримання в певному відсотку від сукупного доходу, отриманого платником. При такій схемі в суд подається не позов, а заява за судовим наказом.

Повертаючись до позовної заяви, слід додати, що пред'явити його можна в суд за місцем проживання однієї з конфліктуючих Сторін. Остаточне рішення приймається позивачем.