Строительство »

Аліменти на 2 дітей у 2018 році: розмір і скільки відсотків складають аліменти на двох дітей в Росії

 1. Розмір аліментів на 2 дітей
 2. Як вираховується і визначається розмір аліментів?
 3. Як впливає заробіток батька / матері на аліменти?
 4. Як розподіляються аліменти між кількома дітьми
 5. Терміни і методи виплати аліментів на 2 дітей
 6. Умови виплати аліментів у 2018 році
 7. Необхідні документи:
 8. Що робити при невиплаті аліментів?
 9. Оцініть статтю

Що важливіше в сім'ї - спільне проживання, любов, загальний побут або зобов'язання
Що важливіше в сім'ї - спільне проживання, любов, загальний побут або зобов'язання? Яку б атмосферу ні побудували подружжя в шлюбі, при розпаді союзу неминучі емоції, нерозуміння один одного. Один з гострих питань при розлученні - аліменти, а якщо дітей двоє, з їх забезпеченням можуть виникнути труднощі.

2. Право на виховання є одночасно обов'язком і включає в себе турботу про всебічний розвиток дитини (фізичний, психічний, духовний і моральний). Згідно п. 2 ст. 6 Конвенції ООН про права дитини держави-учасниці забезпечують у максимально можливій мірі виживання і здоровий розвиток дитини.

Джерело - глава 12 «Права і обов'язки батьків», ст. 63, п.2 Сімейного Кодексу РФ

Незалежно від кількості, одна дитина або двоє дітей, вони повинні опікуватися обома батьками, незважаючи на наявність / відсутність власних уподобань і будь-яких інших обставин суб'єктивного спрямування.

Тому аліменти - необхідність, зобов'язання, а також право: жоден з батьків не має можливості заборонити другого піклуватися про дітей до настання повноліття. Рідкісні випадки, але судовій системі вони також відомі. Найчастіше ж один з подружжя подає позов про примусове стягнення грошової підтримки, і в цьому випадку аліменти виплачуються в розмірі, який визначається рядом параметрів. Про засади визначення розміру аліментів в 2018 році ми і поговоримо в цій статті.

Розмір аліментів на 2 дітей

Сума виплат завжди залежить від рівня доходу батьків, з якого буде вестися відрахування коштів, але не може бути менше 33% від МРОТ на двох дітей. З 1 травня 2018 МРОТ збільшується до 11 163 рублів, згідно оновлень Федерального закону від 28.12.2017г. №421-ФЗ.
Також враховуються і деякі інші фактори:

 • відбувається стягнення за рішенням суду або взаємною згодою колишнього подружжя;
 • статус працевлаштування батька (безробітний, офіційно працює, індивідуальне підприємництво);
 • кількість дітей (як в одному шлюбі, так і в декількох).

За умови, що батьки змогли домовитися і визначити самостійно параметри спільного забезпечення дітей, складається письмовий, нотаріально посвідчену згоду, в якому і вказуються суми виплат. Якщо досягнення консенсусу неможливо, аліменти і умови їх виплат призначаються в судовому порядку.

Як вираховується і визначається розмір аліментів?

Якими б довірчими ні залишилися відносини між подружжям після розлучення, сума аліментів навіть при наявності нотаріального угоди не може бути нижчою за ту, що може призначити суд.

1. Розмір аліментів, які сплачуються за угодою про сплату аліментів, визначається сторонами в цій угоді.

2. Розмір аліментів, встановлений за угодою про сплату аліментів на неповнолітніх дітей, не може бути нижче розміру аліментів, які вони могли б отримати при стягненні аліментів у судовому порядку

Джерело - розділ V «Аліментні зобов'язання членів сім'ї», глава 16 «Угода про сплату аліментів» ст. 103 Сімейного Кодексу РФ

Сума цілком може перевищувати мінімальну, це залежить від того, до якого рішення прийдуть екс-дружини. Ця угода мала б оформлятися в присутності нотаріуса, якщо сторони визнають можливим розірвати договір (для укладення нового, при відсутності необхідності, з інших причин), зробити це буде потрібно теж у нотаріуса.

У разі відмови на угоду, батько, який має право отримання аліментів на дітей, може подати позов на судовий розгляд. Причому термін після розірвання шлюбу або родинних припинення відносин значення не має. Аліменти присуджуються за останні три роки, що минули з моменту їх несплати.

Згадані вище 33% на двох дітей призначаються при наявності офіційного заробітку у чоловіка, відсоток аліментів в цьому випадку становить третину заробітної плати. Проте, розміри аліментів можуть змінюватися відповідно змінами, пов'язаними з працевлаштуванням чоловіка.

Як впливає заробіток батька / матері на аліменти?

При розрахунку суми враховуються всі офіційні види заробітку батька, який виплачує грошові суми на утримання дітей. Список може бути досить об'ємним:

 • із зарплати за основним місцем роботи
 • з доходу роботи за сумісництвом
 • з разових гонорарів
 • надбавок, премій, пенсій
 • з фінансової допомоги і всіх інших видів доходу

Розрахунок підсумкової суми аліментів безпосередньо залежить від матеріального стану платника. У ситуаціях, коли батько, який виплачує грошові кошти, має тільки тимчасові підробітки або знаходиться в статусі безробітного, судом визначаються рішення про виплату фіксованої суми - або МРОТ, або частки від мінімального розміру оплати праці, або кратної встановленому номіналом.

« Розмір твердої грошової суми визначається судом виходячи з максимально можливого збереження дитині колишнього рівня його забезпечення з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін та інших заслуговують уваги обставин »- пояснюється в СК РФ в статті 83.

Якщо батько офіційно безробітний і отримує відповідну допомогу, він зобов'язаний виплачувати аліменти, в тому числі, і з нього. Розрахунок відбувається аналогічним принципом, коли є непостійний заробіток - по МРОТ. Це ж стосується і отримання ЗП у вигляді іноземної валюти або натуральної продукції (наприклад, для власників фермерських господарств, виробництва і т.д).

Особливий випадок - індивідуальне підприємництво батька. При таких обставинах виплати для двох дітей будуть залежати від виду оподаткування, прийнятого в компанії. Спрощена система передбачає розрахунок від середньої зарплати по країні, а ЕНВД - виплати виходячи із загальної суми прибутку підприємства.

Як розподіляються аліменти між кількома дітьми

Якщо мова заходить про кількість дітей 2, 3 і більше, такі виплати також регулюються положенням Сімейного кодексу РФ: «За відсутності угоди про сплату аліментів аліменти на неповнолітніх дітей стягуються судом з їх батьків щомісячно в розмірі: на одну дитину - чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку і (або) іншого доходу батьків ». Грошова компенсація може бути збільшена або зменшена в зв'язку з обставинами доходу або сімейного стану.

Відповідно до умов відрахувань, складових на 2 дітей 33% від заробітної плати та / або будь-якого іншого джерела доходу, аліменти в 2018 році складають по 16,5% на кожну дитину. Точно також дохід розподіляється між дітьми від різних шлюбів . У батька стягується стільки аліментів, скільки дітей визнано судом або угодою в якості одержувачів грошових коштів.

Терміни і методи виплати аліментів на 2 дітей

За умовами нотаріального угоди або рішення суду, стягнення може відбуватися безконтактно. Необхідності особисто зустрічатися з колишнім партнером по шлюбу немає, особливо, якщо є підстави уникати контакту. Кошти переказуються на картку того з батьків, хто в даний момент опікується дитини, протягом терміну, обумовленого Сімейним Кодексом РФ.

Адміністрація організації за місцем роботи особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти на підставі нотаріально посвідченого угоди про сплату аліментів або на підставі виконавчого листа, зобов'язана щомісяця утримувати аліменти із заробітної плати та (або) іншого доходу особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти, та сплачувати або переводити їх за рахунок особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти, особі, яка отримує аліменти, не пізніше ніж у триденний строк з дня виплати заробітної плати та (або) іншого доходу особі, зобов'язаному сплачувати аліменти.

Джерело - розділ V «Аліментні зобов'язання членів сім'ї», глава 17 «Порядок сплати і стягнення аліментів» ст. 103 Сімейного Кодексу РФ

Умови виплати аліментів у 2018 році

Щоб отримувати аліменти на двох дітей, обов'язкове додержання таких умов:

 • неповнолітній вік обох, а в разі досягнення 18 років - непрацездатність в силу інвалідності;
 • визнання законності народження або усиновлення

Після надання документів, які є доказами цих факторів, можна складати нотаріальне угоду про виплату аліментів або подавати на ухиляється батька до суду.

Алгоритм подачі позову досить простий:

 1. Звернення до суду за місцем проживання з проханням видати судовий наказ;
 2. Передача наказу судовому приставу, який ініціює розгляд;
 3. Отримання номера вихідної відправки судом копії наказу зобов'язаному особі - відповідач має право його оскаржити.

Необхідні документи:

 • паспорта обох подружжя;
 • свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
 • свідоцтва про народження кожної дитини з двох;
 • документи, що підтверджують родинні зв'язки між батьками і дітьми;
 • завірене нотаріусом угоду або оформленим судовим приставом позов.

Законодавством РФ передбачені випадки, коли позову про розлучення не було або шлюб не реєструвався відділом ЗАГС. Перша ситуація передбачає, що чоловік / дружина ухиляється від зобов'язань перед утриманням дитини. У цьому випадку заборгованість стягується в порядку примусу.

Якщо шлюб не був зареєстрований офіційно, буде потрібно надати документи, що підтверджують батьківство - як правило це свідоцтво про народження. У ситуації, коли батько не визнає дитину своєю, потрібні докази його неправоти: наприклад, результати медичної експертизи.

Що робити при невиплаті аліментів?

Незважаючи на дію нотаріального угоди, батько може ухилятися від оплати аліментів. В такому випадку в дію вступає не тільки громадянська відповідальність, але ще і кримінальна. КК РФ передбачає для злісних неплатників максимальне покарання - позбавлення волі в різному форматі терміном до одного року.

Несплата батьком без поважних причин в порушення рішення суду або нотаріально засвідченої угоди коштів на утримання неповнолітніх дітей, а також непрацездатних дітей, що досягли вісімнадцятирічного віку, якщо це діяння було вчинено неодноразово - карається виправними роботами на строк до одного року, або примусовими роботами на той же термін , або арештом на строк до трьох місяців, або позбавленням волі на строк до одного року.

Джерело - Особлива частина КК РФ, розділ VII, «Злочини проти особи», глава 20, «Злочини проти сім'ї неповнолітніх», ст. 157.

Зазвичай судом призначається виплата неустойок. Звинувачення в злісному ухиленні від сплати має підстави, якщо платник приховує свої доходи, змінює місце проживання без попередження, відмовляється будь-яким чином матеріально допомагати дитині і відкидає запропоновану біржею праці роботу.

Який би заплутаною не здавалася ситуація по її виникнення, Конституція РФ, Сімейний, Цивільний та Кримінальний кодекси вже мають рішення для будь-яких конфліктів між батьками. Звертайтеся до професіоналів - особливо, коли на кону стоїть благополуччя дітей.

Оцініть статтю

Натискаючи "Задати питання" я погоджуюся з політикою конфіденційності і призначеним для користувача угодою .

Як впливає заробіток батька / матері на аліменти?
Як вираховується і визначається розмір аліментів?
Як впливає заробіток батька / матері на аліменти?
Що робити при невиплаті аліментів?