Строительство »

Якщо чоловік не платить аліменти на дитину: вступив в силу новий закон про покарання неплатників

7 грудня 2017 року Верховна рада України прийняла законопроект №7277 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». А 4 січня 2018 року цей закон вже був підписаний Президентом України Петром Порошенко. Тобто до 6 лютого він вже вступив в силу.

«З моменту вступу закону в силу почала працювати спрощена процедура заборони виїзду за кордон для тих батьків, які є злісними неплатниками аліментів, тобто ті, хто більше шести місяців сукупно не платять аліменти своїй дитині», - заявив Павло Петренко на прес-конференції.

На своїй сторінці в Twitter Глава Мін'юсту України заявив: «# Мінюст запустивши публічній Реєстр злісніх неплатніків аліментів - тихий, хто має заборгованість виплат понад 3 місяці. У ньом Вже понад 75000 запісів ».

Читай також: Верховна рада України підвищила розмір аліментів і визнала їх власністю дитини

Неплатників аліментів не тільки не пускатимуть в закордонні поїздки. У законі йдеться, що до тих пір, поки боржників не виплатить борг своїй дитині, їх також можуть позбавити права керувати транспортним засобом, використовувати будь-яку зброю, на яке у нього є дозвіл (мисливська, пневматична, вогнепальна).

У законі йдеться, що до тих пір, поки боржників не виплатить борг своїй дитині, їх також можуть позбавити права керувати транспортним засобом, використовувати будь-яку зброю, на яке у нього є дозвіл (мисливська, пневматична, вогнепальна)

Міністр юстиції також роз'яснив, що на цьому міри покарання не зупиняються. Якщо неплатник аліментів не має матеріального майна або офіційного доходу і при цьому його борг накопичується, державний виконавець може скласти протокол і направити його до суду для того, щоб боржникові була застосована адміністративна відповідальність. Це суспільно-корисні роботи, заробітна плата за які буде переведена на рахунок дитини в якості оплати боргів.

Читай також: Стягнення аліментів у період АТО. Поради юриста

Крім того, неплатники аліментів також втрачають право давати згоду іншого з батьків на виїзд дитини на кордон на відпочинок, лікування або навчання.

Щоб все це можна відстежити, була запущена спеціальна електронна система, по якій можна знайти злісних неплатників аліментів: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors .

У законі також є і виключення. Карати позбавленням управління транспортного засобу неплатника аліментів не будуть в тому випадку, якщо для боржника водіння є законним джерелом коштів для існування, або якщо транспортний засіб використовується в зв'язку з інвалідністю. Також звільняються від такого виду покарання і ті, хто проходить військову службу, несе службу в АТО, має відстрочку або розстрочку виплати аліментів.

Фото: twitter.com/Petrenko_Pavlo