Строительство »

Якщо батько дитини не платить аліменти що робити - куди звертатися, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти за виконавчим листом

 1. Дізнайтеся причини несплати аліментів
 2. Спробуйте домовитися про добровільну виплату аліментів
 3. Зверніться до суду
 4. Наказне та позовне провадження
 5. Способи нарахування аліментів
 6. Що робити, якщо батько дитини продовжує не платити аліменти
 7. Допомога юриста

У багатьох жінок після розлучення з'являється проблема - як домогтися виплати аліментів батьком дітей? Чоловіки часто забувають про свої обов'язки перед дітьми. Добре, що законодавство передбачає багато способів нагадати їм про них.

До речі, вимагати аліментні виплати можна не тільки після розлучення, але і під час перебування в законному шлюбі. А ще - поза законного шлюбу. Так звана «громадянська дружина» може стягнути аліменти з чоловіка, якщо плодом їхньої любові став спільна дитина. Для цього необхідно зробити запис про батька у свідоцтво про народження дитини або довести його батьківство через суд. Детальніше про це можна почитати в статті «Як стягнути аліменти з цивільного чоловіка?» .

А в цій статті ми розглянемо, що робити, якщо батько дитини не платить аліменти.

Дізнайтеся причини несплати аліментів

Звичайно для того, щоб визначитися яким шляхом йти, жінці варто зрозуміти причину несплати.

Одна справа якщо колишній чоловік хоче, але в даний момент не може платити аліменти. У всіх в житті буває «чорна смуга»: хвороба, звільнення з роботи, житлові проблеми і т.д. В такому випадку доцільно мирно переговорити з ним для з'ясування причин невиплат і постаратися пояснити, як потрібна його фінансова підтримка загальним дитині. Буде корисно розповісти йому, на що конкретно необхідні гроші, наприклад:

 • на оздоровлення;
 • більш якісне харчування;
 • на відвідування басейну;
 • для участі в змаганнях зі спортивних танців.

Може бути, через кілька місяців батько зможе налагодити своє життя, вирішити фінансові проблеми і добровільно погасити заборгованість по аліментах.

Якщо ж чоловік не виплачує аліменти через помсту, безвідповідальності або егоїзму, розмови по душам з людиною, яка звикла дбати виключно про власну персону, навряд чи допоможуть відстояти свої законні права і домогтися виплат. Тоді доведеться вживати більш рішучих заходів.

Спробуйте домовитися про добровільну виплату аліментів

У тих випадках, коли тато усвідомлює свою відповідальність за матеріальне благополуччя дітей і згоден її нести, з ним можна домовитися. Найпростіший і надійний спосіб - укласти аліментні угоду. У документі, складеному батьками і завіреному нотаріусом, будуть обумовлені всі пов'язані з аліментами питання:

 • розмір;
 • спосіб нарахування і передачі грошей;
 • терміни;
 • підстави для припинення виплат та інше.

І не варто турбуватися, що аліментні угода не буде виконуватися. Оскільки воно прирівнюється до виконавчого документа, в разі несплати з цим документом можна звертатися до пристава - для примусового виконання.

Так, буває непросто домовитися з батьком про укладення угоди, звернутися за допомогою до юриста і відвідати нотаріуса, досягти згоди і докладно викласти в письмовому вигляді взаємні зобов'язання. Зате є шанс домогтися від батька добровільного виконання аліментів.

Набагато складніше - збирати документи і звертатися до суду з позовом, відвідувати засідання і з'ясовувати відносини, вимагати законних виплат і задовольнятися відсотками від мізерної офіційної зарплати, причому тільки якщо судові пристави працюють на совість. Хоча, у деяких жінок немає іншого вибору, окрім як йти в суд.

Зверніться до суду

Про те, до якого суду звертатися, читайте в статті « Як і куди подати на аліменти після розлучення? ». Про те, які документи необхідно підготувати для звернення до суду, читайте в статті « Документи для стягнення аліментів »

Чинним законодавством передбачено два варіанти судового провадження:

 1. спрощене (наказне);
 2. звичайне (позовну) - шляхом подання позовної заяви до суду.

Наказне та позовне провадження

Спрощене (наказне) виробництво передбачає розгляд судом заяви і матеріалів справи суддею одноособово, без виклику сторін в судове засідання. Такий порядок можливий, якщо відомо місце роботи і розмір доходу батька дитини. За результатом розгляду заяви матері видається судовий наказ про стягнення аліментів. У порівнянні з позовною виробництвом, що передбачає виклик на засідання позивача та відповідача для з'ясування обставин, справа розглядається набагато швидше.

До позовної порядку судочинства вдаються в тому випадку, якщо:

 • потрібно визначити спосіб нарахування аліментів (про це поговоримо нижче);
 • а також якщо є необхідність стягнути заборгованість по аліментах.
У багатьох жінок після розлучення з'являється проблема - як домогтися виплати аліментів батьком дітей

Якщо доводиться звертатися до суду з позовом, варто заручитися підтримкою професійного юриста, який допоможе в короткі терміни підготувати всі необхідні документи і візьме на себе представництво в суді.

Способи нарахування аліментів

Звертаючись до суду, бажано заздалегідь подумати про способи нарахування аліментів:

 • в частках від доходу;
 • у твердій сумі;
 • або в змішаній формі.

На практиці найпоширенішим методом нарахування аліментів є в частках від доходу колишнього чоловіка:

 1. 25% від доходу - одній дитині;
 2. 33% - двом дітям;
 3. 50% - трьом дітям і більше.

Якщо ж його заробіток має нерегулярний характер, якщо він не працює офіційно, суд може визначити щомісячні виплати у фіксованій грошовій сумі, або вибрати змішану систему виплат.

У кожному конкретному випадку суддя приймає рішення про розмір аліментів виходячи з обставин справи:

 • матеріальних можливостей;
 • сімейного стану батька і матері дітей;
 • потреб дітей.

Загальна сума аліментних стягнень може досягати 70% від доходу батька (крайній поріг), але найчастіше до 50% від доходу.

Що робити, якщо батько дитини продовжує не платити аліменти

Багато матерів думають, що після укладення угоди або винесення судового рішення про виплату аліментів чоловік, нарешті, почне платити гроші. Але іноді все залишається як і раніше - він не виконує своїх зобов'язань. Що робити?

Можна звертатися в службу судових приставів після:

 • оформлення нотаріально завіреної угоди;
 • отримання судового наказу;
 • винесення судового рішення про стягнення аліментів та оформлення виконавчого листа ...

Кожен з цих документів є підставою для відкриття виконавчого провадження.

Найпростіше стягнути аліменти, якщо платник офіційно працевлаштований. У цьому випадку відрахування з заробітної плати виробляє бухгалтерія підприємства, а мати дітей щомісяця отримує належну суму. Детальніше про це можна прочитати в статті «Аліменти з зарплати» .

Але навіть якщо чоловік офіційно не працевлаштований, аліменти отримати можна. Як? Читайте в статті «Аліменти з безробітного» .

Якщо батько як і раніше ухиляється від оплати аліментів, судовий пристав зобов'язаний встановити неофіційні джерела доходів, а також виявити банківські рахунки і майно платника. Одним словом, вжити заходів до виплати належної дитині суми. у статті «Що загрожує за несплату аліментів» детально викладено, які заходи відповідальності приймаються до боржника.

Якщо ж несвоєчасна або неповна оплата аліментів відбувається з причини невиконання судовим приставом своїх обов'язків, його бездіяльність можна оскаржити старшому судовому приставу або прокурору, написавши відповідну заяву.

Допомога юриста

Ухилення від сплати аліментів б'є по матеріальним можливостям матері і дитини. Злісних неплатників не зупиняє навіть тимчасовий арешт майна. Втім, у безвідповідального батька цінного майна може і не бути - зате бути кілька дітей від різних шлюбів. Залучення таких боржників є вкрай складний процес. Тендітна жінка не в силах вплинути на платника. Часом, і дій приставів недостатньо. Як же бути? Звернутися до юриста!

Звернутися до юриста

Безкоштовна юридична консультація дозволить вам розібратися в складній ситуації. Якщо ви спостерігаєте обмеження прав дитини, небажання батька платити аліменти, що підкріплюється бездіяльністю приставів - вам потрібна консультація. Юристи знають, як залучити неплатників до виконання своїх зобов'язань. Юрист допоможе оформити документи, надасть судову практику і знайде важелі управи на тих, хто ухиляється по аліментах. Діяти потрібно рішуче і не відкладати питання на потім. Саме тому ми пропонуємо вам скористатися нашою допомогою прямо зараз!

ЗАПИТАТИ ЮРИСТУ БЕЗКОШТОВНО

Що робити?
Як?
Як же бути?