Строительство »

Які документи потрібні для подачі на аліменти в 2019 році

 1. Добровільне угоду Важливим моментом при подачі на аліменти є питання з правильним складанням всіх...
 2. Подача позовної заяви
 3. Питання та відповіді

Добровільне угоду

Важливим моментом при подачі на аліменти є питання з правильним складанням всіх необхідних документів. З урахуванням того, що стягнення можна робити декількома способами, тому перелік необхідних відомостей, які потрібно надати буде різним.

Якщо неправильно скласти документи, це може спричинити безліч проблем. У законах чітко прописано, які саме відомості повинні бути і як їх потрібно оформляти. У цій статті ми розкриємо всі складні моменти, з якими ви можете зіткнутися.

До нотаріальному угодою зазвичай приходять батьки, які підтримують між собою добрі стосунки. Це не дивно, адже подібна угода полягає в добровільному порядку . До того ж обидві сторони повинні обговорити всі важливі умови і зафіксувати їх на папері.

Після цієї процедури вам потрібно буде знайти нотаріуса в вашому місті і принести йому угоду для запевнення. Крім цього, з собою потрібно взяти документи:

 • паспорта, причому кожен з подружжя повинен буде показати нотаріусу оригінал;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • документ про укладення або розірвання шлюбу;
 • може також знадобитися довідка з роботи про розмір заробітної плати.

Якщо всі дані в порядку і у нотаріуса не виникне ніяких питань, він запевнить ваше угоду. Потім цей документ можна віднести в бухгалтерію фірми, де працює боржник. Також ви можете віддати угоду в службу судових приставів, і вони порушать виробництво.

Отримання судового наказу

Отримання судового наказу

Якщо ви не хочете витрачати багато часу на суди, то цей спосіб може підійти вам. Вся процедура з отримання наказу зазвичай займає не більше 7 днів. Для цього вам потрібно буде скласти заяву і віднести його до мирового судді за місцем вашого проживання.

У заяві вкажіть, який відсоток від доходів дружина ви хочете отримувати. Заяву можна складати в довільній формі. Хоча є ряд даних, які обов'язково повинні бути присутніми. Ось ці відомості:

 • найменування світового ділянки і суду, в який подаєте заяву;
 • повні відомості обох батьків;
 • інформація про прописку всіх сторін;
 • зазначенням вимог;
 • додаткові відомості, які можуть знадобитися.

Також потрібно в обов'язковому порядку додати такі ксерокопії:

 • копії паспортів;
 • копії свідоцтва про народження дітей;
 • копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу;
 • копію довідок про доходи.

Через кілька днів суддя винесе рішення на вашу питання. Якщо відповідач не заперечуватиме до ваших вимог, суддя винесе судовий наказ. За цим документом з боржника щомісяця будуть стягувати певну суму в рахунок сплати аліментів.

Подача позовної заяви

Коли сторони не можуть самостійно домовитися між собою, доводиться вдаватися до допомоги судових органів
Коли сторони не можуть самостійно домовитися між собою, доводиться вдаватися до допомоги судових органів. Для цього потрібно грамотно і правильно підготувати позовну заяву, а також додаткові документи.

У заяві важливо вказати всі обставини і відомості, які мають відношення до справи. Від цієї інформації може залежати остаточне рішення суду. Ось перелік документів, які потрібні в обов'язковому порядку:

 • копія паспорта позивача;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • копія документа, що підтверджує укладення або розірвання шлюбу;
 • документи про доходи відповідача;
 • також можна підготувати і інші документи, наприклад, довідки про хвороби дітей: ця інформація може вплинути на розмір остаточних виплат.

Питання та відповіді

Наталя
Добрий день. Підкажіть, будь ласка, як подати на аліменти, якщо я не перебуваю в офіційному шлюбі з батьком дитини? Ситуація ускладнюється ще й тим, що батько дитини не записаний в свідоцтві про народження. Доньці вже 6 місяців, дуже хочу, щоб питання це зважився якомога швидше. З батьком ми спілкуємося нормально, він навіть допомагає матеріально нам, але хочеться все оформити офіційно, згідно із законом. Які потрібні документи?

відповідь
У вашій ситуації спочатку треба буде встановити батьківство дитини. Для цього ви повинні подати позовну заяву до суду про встановлення батьківства. Процедура ця нешвидка, якщо чоловік в суді буде відмовлятися від дитини, суд призначить проведення експертизи ДНК. Після того як батько буде встановлено, можна буде подавати заяву про стягнення аліментів. Ви також можете заявити ці вимоги в позовній заяві. Також потрібно буде надати свідоцтво про народження дитини та копію паспорта.

Ганна  Добрий день
Ганна
Добрий день. Ми з чоловіком прожили разом 10 років, у нас є дочка. розлучилися ми три роки тому. Коли розлучалася, я відмовилася від аліментів, не стала навіть подавати заяву в суд. Зараз передумала, і вирішила, що батько повинен брати участь у вихованні дитини, допомагати матеріально. Подзвонила колишньому чоловікові, пояснила, що буду подавати заяву в суд. Він сказав, що раз я вже відмовилася раніше, то зараз не маю права це зробити. Скажіть, це правда? Якщо неправда, то які документи я повинна підготувати для суду.

відповідь
Ви можете подавати на аліменти до повноліття вашої дочки. Те, що розповідає ваш чоловік, це неправда. З документів вам потрібно написати позовну заяву в суд. Ще необхідно представити свідоцтво про народження дитини та про розірвання шлюбу. Крім цього, підготуйте копію вашого паспорта.

Які потрібні документи?
Скажіть, це правда?