Строительство »

Як змусити колишнього чоловіка платити аліменти?

 1. Що робити, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти?

Аналіз питань, які надходять до нашим адвокатам , Свідчить про те, що незважаючи на значну кількість наявних у нас статей, присвячених аліментних правовідносин, для відвідувачок залишається невирішеним питання, як змусити платити аліменти, якщо колишній чоловік ухиляється?

Роз'яснимо докладно, що потрібно робити в такій ситуації і як боротися з неплатником.

Отже, ви вже отримали рішення суду, яким визначено порядок і розмір виплат, почали процедуру примусового стягнення через виконавчу службу, але результату немає, або він не відповідає вашим очікуванням і до прийнятого судом рішення.

Деякі вважають, що проблема в неналежному виконанні державним виконавцем його обов'язків і не підприємстві їм потрібних заходів.

Потрібно розуміти, що стягнення провадиться з доходів боржника. Якщо у боржника немає офіційного працевлаштування, він приховує розмір свого заробітку, у виконавця залишається дуже обмежений можливих варіантів вирішення проблеми.

Детально про те, як отримати аліменти з безробітного, як розраховується їх розмір, написано в цій статті .

Згідно з нормами законодавства, якщо у боржника немає коштів на те, щоб погасити заборгованість, що виникла, стягнення звертається на його майно. А якщо такого немає в природі? Що робити виконавчої?

Крім бесід з платником про необхідність виконувати його обов'язки і судове рішення, виконавець фактично не має важелів тиску на нього. Але такі важелі є у вас!

Але такі важелі є у вас

А ви знаєте, як виробляється утримання аліментів із заробітної плати ?

Дивіться зразок угоди про сплату аліментів на цій сторінці . Завжди краще домовитися полюбовно.

Що робити, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти?

По відношенню до неплатника можна зробити наступні дії:

 1. Притягнути його до кримінальної відповідальності за несплату аліментів. Якщо розмір заборгованості дорівнює або перевищив суму, яку платник повинен був виплатити за півроку, він вважається злісним неплатником. У Кримінальному кодексі є стаття, яка передбачає залучення такої особи до відповідальності за дане правопорушення.

  За новим КПК, почати таку процедуру може тільки потерпіла особа, тобто ви. Без заяви ні правоохоронні органи, ні виконавець нічого робити не будуть.

  Тобто, якщо в наявності ознаки кримінального правопорушення, можна подавати заяву в міліцію (або поліцію, як її збираються найближчим часом перейменувати), після чого буде відкрито кримінальне провадження і горе-боржник буде притягнутий до відповідальності. Не будемо ще раз детально розписувати цей процес, оскільки цьому присвячена ціла стаття на нашому сайті.

  Деяким платникам достатньо однієї лише усвідомлення ймовірності і реальності загрози того, що вони можуть бути схильні до кримінального переслідування, і засуджені, і вони починають платити. Але, як показала практика, є і «непробивні», які цього не бояться.

  Деякі вважають, що якщо будуть зрідка виплачувати невеликі суми, але не рідше, ніж раз на півроку, їм нічого не загрожує. Але це не так. Важлива не безперервність невиплат, а загальна сума заборгованості, за наявності якої можна говорити про злісне ухилення від сплати аліментів.

 2. Залучити до цивільної відповідальності. На утворену заборгованість можна нарахувати пеню та стягнути її в судовому порядку. Подібно про неустойку за несплату аліментів читайте тут .

  На подив на нашій практиці є випадок, коли платник «злякався» саме громадянської відповідальності та суттєвого зростання суми заборгованості, оскільки неустойка часто перевищує розмір основного боргу.

  Завдяки нашої допомоги клієнтка вже певних результатів домоглася: колишній чоловік почав платити, так, борг він на момент написання цієї статті не погасив, але, по крайней мере, почалися поточні виплати, що не може не радувати.

 3. Якщо ж ви все-таки вважаєте, що проблема криється в неналежній роботі держ. виконавця, затягування ним процесу виконання, з цим також можна і потрібно боротися. Для початку пишемо скаргу його безпосередньому начальнику.

  Не допомагає? Йдемо далі і пишемо скарги аж до Міністерства юстиції. Не діє? Збираємо пакет документів і йдемо в суд, який видав виконавчий лист.

  Зверніть увагу: скарги на дії держ. виконавця подаються не в адміністративний суд, який повинен розглядати спори із суб'єктами владних повноважень, а в той суд, який виніс бути виконане рішення, оскільки саме на нього покладаються обов'язки щодо здійснення контролю за виконанням винесених ним рішень.

  На жаль, скрізь і все потрібно контролювати. Без вашої ініціативи та активної участі нічого робитися не буде.

Основні важелі впливу на платника і шляхи вирішення поставленого завдання ми розкрили, якщо у вас є питання, задайте їх нашим юристам , Але не забудьте перед цим прочитати всі статті, пов'язані з розглянутою темою. Ми надамо безкоштовну консультацію, а в разі необхідності складемо потрібні у вашому випадку процесуальні документи.

Ми надамо безкоштовну консультацію, а в разі необхідності складемо потрібні у вашому випадку процесуальні документи

Дізнайтеся, до якого віку платять аліменти і в яких випадках цей вік може бути підвищений на цілих 5 років, а то і більше!

Все про те, яким повинен бути мінімальний розмір аліментів на одну дитину і яку суму становить мінімальний розмір аліментів читайте тут .

Детально про те, як нараховуються аліменти, за адресою http://wikihelplawyer.com/ukrain-law/semeinoe-pravo/alimenti/raschet-alimentov.html .

Дивіться відео: «Кримінальна відповідальність за несплату аліментів»

Що робити, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти?
А якщо такого немає в природі?
Що робити виконавчої?
Що робити, якщо колишній чоловік не сплачує аліменти?
Не допомагає?
Не діє?