Строительство »

Як зменшують розмір аліментів в 2019 році

  1. Причини для зниження виплат В процесі виплат по аліментах можуть статися всілякі події, які в кінцевому...
  2. висновок
  3. Питання та відповіді

Причини для зниження виплат

В процесі виплат по аліментах можуть статися всілякі події, які в кінцевому рахунку можуть вплинути на їх розмір.

Якщо ви є особою, яка зобов'язана сплачувати аліменти, ви напевно замислювалися про зниження суми. Зробити це можна з кількох причин. Зазвичай подібна необхідність виникає при зміні життєвих обставин. Можливо, через звільнення або хвороби.
Є перелік обставин, які можуть служити приводом в суді для зміни суми платежів. Ось деякі з них:

  • Отримання важкої травми, хвороби або інвалідності. На цій підставі суд зазвичай йде на зустріч боржнику і знижує розмір. Адже при важкій травмі у відповідача практично повністю зникає можливість забезпечувати себе або ходити на роботу.
  • Дитина досяг 16 років і почав працювати. У цьому випадку суд також може знизити аліменти. Зроблено це з тієї причини, що дитина вже сам починає себе забезпечувати. Хоча за загальним правилом аліменти повинні сплачуватися до 18 років.
  • Поява нових дітей в сім'ї відповідача. У цьому випадку закон прямо говорить, який розмір аліментів повинен бути на кожну дитину. Він буде обов'язково знижений. Розберемо простий приклад. якщо на одну дитину за законом батько повинен платити 25% від своїх доходів, то на двох - 33% . Таким чином, на кожного з дітей буде виплачено 33/2 = 16,5%.
  • Дуже високий розмір доходів у відповідача. Суд може порахувати, що відсоток, який буде йти на утримання дитини , Явно завищений. Подібний захід застосовується рідко.
  • Зменшення зарплати у відповідача. З цієї причини, природно, буде зменшена і сума виплат на аліменти.

Процедура зниження аліментів

Тут є кілька варіантів дії
Тут є кілька варіантів дії. Все буде залежати від того, який порядок виплат у вас зараз:
- Якщо з матір'ю дитини у вас укладено нотаріальне угоду , Доведеться складати нову угоду. У ньому можна буде вказати ту суму, яка влаштує обидві сторони. Потім нову угоду потрібно буде завірити в нотаріуса. Якщо, хтось буде незгоден з новими умовами, тоді доведеться звертатися до суду.
- При зверненні до суду потрібно скласти позовну заяву. У ньому важливо вказати обставини, через які ви хочете зменшити розмір виплат. Також потрібно прописати поточний розмір виплат. Суд вивчить всі обставини і прийме нове рішення.

висновок

висновок

- Зменшити виплати по аліментах реально.
- Якщо була угода, потрібно складати нове і завіряти його нотаріально.
- Для відстоювання своїх вимог можна звернутися до мирового суду з позовною заявою.
- Після винесення рішення, потрібно отримати новий виконавчий лист і віддати його приставам.
- Під час судового розгляду потрібно проводити виплати в тому розмірі, який був зазначений в більш ранньому рішенні.
- Якщо ухилятися від сплати, на вас можуть порушити кримінальну справу і навіть позбавити батьківських прав .

Питання та відповіді

Андрій
Я з дружиною розлучився 6 років тому. У нас від шлюбу є син, зараз йому 4 роки. Дружина після розлучення зверталася до суду, щоб зобов'язати мене платити аліменти. Суд встановив, що я повинен віддавати 1 \ 4 своєї заробітної плати. Весь цей час я так і плачу. Після розлучення, через 2 роки я знову одружився. З новою дружиною живемо разом зараз, народилася дочка у нас. Нова дружина каже, що можна на дочку стягнути аліменти теж з мене, навіть якщо ми будемо в шлюбі. Скажіть, це правда? І якщо правда, то чи зменшиться розмір аліментів на першу дитину чи ні?

відповідь
Один з батьків дійсно може звернутися з позовною заявою до суду для стягнення аліментів на дитину. При цьому ви можете також перебувати в шлюбі, адже аліменти стягуються саме на дитину. Загальний розмір аліментів на двох дітей має становити 1 \ 3 від ваших доходів. Виходить, що на кожного з дітей ви будете виплачувати по 1 \ 6 частини вашого доходу. Покажу на прикладі. Уявімо, що ваша зарплата 60000 рублів. Раніше ви платили 1 \ 4 частини. Виходить 60000 * 1 \ 4 = 15000 рублів. Значить, раніше ви повинні були віддавати щомісяця по 15 тисяч рублів на першу дитину. Зараз ви будете виплачувати на кожного з дітей по 1 \ 6 частини, 60000 * 1 \ 6 = 10000. Виходить, на сина ви будете платити зараз 10 тисяч рублів. Для того щоб зменшити розмір аліментів до цієї суми, вам потрібно написати позовну заяву в суд. До позовної заяви додайте документи про те, що у вас з новою дружиною народилася друга дитина.

Оксана   У нас з чоловіком народився недавно дитина
Оксана
У нас з чоловіком народився недавно дитина. Я не працюю, буж мене повністю містить. У чоловіка є ще 2 дитини від іншого шлюбу, він виплачує їм аліменти. Виходить досить велика сума з сімейного бюджету. Підкажіть, чи можна якось зменшить розмір аліментів на дітей від іншого шлюбу?

відповідь
Згідно із законом розмір аліментів на двох дітей дорівнює 1 \ 3 частини доходу батьків. На трьох дітей і більше цей розмір змінюється до 1 \ 2 частини доходу. У вашій ситуації розмір аліментів ніяк не зменшиться. Зараз покажу це на прикладі. Уявімо, що дохід вашого чоловіка 60000 рублів на місяць. Зараз він виплачує 1 \ 3 частини цього доходу на двох дітей від іншого шлюбу, виходить 60000 * 1 \ 3 = 20000 рублів. Якщо ви подасте на аліменти, то чоловік повинен буде виплачувати на трьох дітей у сумі 1 \ 2 частини свого доходу, 60000 * 1 \ 2 = 30000 рублів. Тобто 30 тисяч рублів чоловік повинен платити в сумі на всіх трьох дітей. На кожного з дітей це буде по 10 тисяч рублів. На двох дітей від першого шлюбу вийдуть ті ж 20 тисяч рублів. Тому у вашій ситуації розмір ніяк не зменшився.

Іван
У мене складна важка ситуація. Рік тому мав випадкову зв'язок з жінкою, вона завагітніла. Нещодавно був суд, на якому мене визнали батьком, тест на ДНК підтвердив. Зараз ця жінка подала позовну заяву до суду на стягнення аліментів з мене. Вона хоче, щоб я платив їй суму від розміру прожиткового мінімуму по області. Написала в заяві, що цей розмір 30 тисяч рублів, хоча це не так. Я працюю як ІП , У мене у всіх податкових деклараціях числиться дохід 10 тисяч рублів на місяць. Скажіть, що мені робити? Як зменшити розмір аліментів?

відповідь
Ця дівчина в позовній заяві може запросити будь-яку суму, тільки суд її не задовольнить. Суд буде вивчати всі докази, які ви представите і винесе рішення на підставі закону. У вашій ситуації обов'язково зробіть копії податкових декларацій, які ви здавали. Також роздрукуйте суму доходів по бухгалтерії, яку ви ведете. У суді вкажіть, що ваш щомісячний дохід 10 тисяч рублів і уявіть документи, які це підтвердять. У подібній ситуації суд зобов'яже вас виплачувати 1 \ 4 від цієї суми, тобто 2500 рублів щомісячно.

Сергій
З дружиною жили разом 6 років, від шлюбу у нас є дочка. Коли ми розлучалися, то склали угоду, про те, що я буду добровільно виплачувати гроші на утримання дочки. Я в той час займався бізнесом, доходи були дуже хороші, тому вирішили, що платити буду по 40000 рублів на місяць. Я сумлінно все виплачував 4 роки. Нещодавно бізнес продав, доходів як раніше зараз немає. Запропонував дружині платити по 10-15 тисяч на дитину щомісяця, вона відмовляється, каже, що подасть на мене в суд за несплату.

відповідь
Ваша історія потрапляє під один із пунктів для зменшення розміру аліментів, які передбачені нашими законами. У вас відбулася істотна зміна доходу. Ви не відмовляєтесь платити, тому кримінальну справу на вас не можуть завести ніяк. Сума аліментів, які ви пропонуєте платити, 10-15 тисяч рублів це дуже хороший розмір аліментів. Якщо у вас немає постійного доходу, то суд швидше за все зобов'яже вас виплачувати фіксовану суму у місяць. Зазвичай ця сума залежить від розміру прожиткового мінімуму у вашому регіоні. Зазвичай розмір аліментів не перевищує 3-5 тисяч рублів на місяць. Поясніть це дружині, я думаю, вона погодиться, що 10-15 тисяч щомісяця набагато краще, ніж 3-5 тисяч.

Анастасія
Мій колишній чоловік хоче зменшити розмір аліментів. Раніше він працював заступником директора в крупній фірмі, потім вона збанкрутувала і його звільнили. Раніше він платив нам з дитиною по 30 тисяч рублів на місяць, зараз не може платити навіть 10 тисяч. Скажіть, чи може він зменшити розмір виплат або це порушення наших прав?

відповідь
Ваш чоловік дійсно зможе зменшити розмір аліментів, так як у нього відбулася істотна зміна доходів. Для цього він повинен буде звернутися в суд.

Володимир
Моя колишня дружина рік тому звернулася до суду, щоб я платив аліменти на нашого сина. Суд сказав, що я повинен платити 25% від своїх доходів. У мене є дві роботи зараз. На першій зарплата дуже висока, отримую близько 300 тисяч рублів на місяць. Виходить, що на аліменти я повинен віддавати по 75 тисяч в місяць. Я цього робити не хочу, дуже вже й велика сума, думаю дружина буде витрачати ці гроші на себе. Я готовий оплачувати дитині садок, школу, купувати речі, іграшки, платити за лікування та інше. Але не хочу, щоб дружина все гроші витрачала собі на прикраси, одяг, салони краси ітд. На другій роботі у мене офіційна зарплата всього 20 тисяч. Чи можна завести другу трудову книжку і показувати дохід саме 20 тисяч? А все інше купувати дитині як подарунки.

відповідь
Згідно із законом ви повинні платити 25% з усіх своїх джерел доходу. Якщо виконавчий лист буде у приставів вони швидше за все знайдуть обидві ваші роботи, тим більше ви говорите, що на першій роботі у вас така висока зарплата проходить офіційно. Це означає, що йдуть відрахування в пенсійний фонд, пристави точно виявлять це. У вашій ситуації можна порекомендувати звернутися в суд для зменшення розміру аліментів. Посилайтеся на те, що суму аліментів виходить дуже великий. Суд може встановити певну фіксовану суму, наприклад, 30 тисяч рублів щомісяця.

Скажіть, це правда?
І якщо правда, то чи зменшиться розмір аліментів на першу дитину чи ні?
Підкажіть, чи можна якось зменшить розмір аліментів на дітей від іншого шлюбу?
Скажіть, що мені робити?
Як зменшити розмір аліментів?
Скажіть, чи може він зменшити розмір виплат або це порушення наших прав?
Чи можна завести другу трудову книжку і показувати дохід саме 20 тисяч?