Строительство »

Як правильно подати заяву на аліменти на дитину у шлюбі, чи можливо це?

 1. Що потрібно знати при подачі на аліменти?
 2. Як вести себе в такій ситуації?
 3. Цивільний шлюб і аліменти
 4. стягнення аліментів
 5. Що можливо, а що ні?

Кількість розлучень з кожним роком зростає Кількість розлучень з кожним роком зростає. Незважаючи на лояльне ставлення до розірвання шлюбу в суспільстві, багато пар так і не вирішуються на такий крок. У багатьох сімейних парах виникають складні ситуації, причому чоловік і жінка з яких-небудь причин не можуть офіційно розлучитися протягом довгого часу. Для партнерів подача заяви на розлучення, прийдешній розділ майна і подальша виплата аліментів стає серйозною проблемою. Деякі ж просто не знають, куди слід звернутися в такому випадку. Тому пари продовжують жити разом, хоча родиною це вже не можна назвати.

Нерідко жінки переживають про те, чи здатні вони отримувати виплати на дитину, не розлучаючись з чоловіком. Це особливо актуально в тому випадку, якщо чоловік не працює або зловживає спиртним. Згідно з чинним законодавством є різні способи захисту прав людини, тому, навіть не розриваючи шлюбу, можна написати відповідну заяву і отримувати аліменти на дитину і дружина.

Що потрібно знати при подачі на аліменти?

Подавати на аліменти на дитину, не розриваючи шлюбу, можна в тому випадку, коли один з пари не виконує батьківські зобов'язання. Також жінка може отримати на себе аліменти, якщо вона вагітна або за умови, що після народження дитини ще не пройшло 3 роки.

Якщо подружжя прийшло до згоди, їм слід укласти договір, де прописується певна сума і терміни виплати. Щоб документ отримав юридичну силу, його потрібно нотаріально завірити. Відповідно, звертатися в суд не потрібно, що дуже спрощує вирішення проблеми.

Якщо ж між подружжям є суперечки, то варто розібратися з тим, як правильно подати на аліменти. Зробити це можна одночасно з подачею документів на розлучення. В такому випадку можна отримати виплату вже з дня подачі заяви, а не після розірвання шлюбу.

Необхідно пам'ятати про те, що аліменти можуть нараховувати по-різному. Це може бути певна сума або процентна частина доходу. При цьому повинні враховуватися такі фактори:

 • стан здоров'я дитини і другого чоловіка;
 • рівень доходів сім'ї та кожного з пари;
 • наявність інших дітей, яким виплачуються аліменти.

Якщо у чоловіка нерегулярний дохід або його неофіційна зарплата значно перевищує офіційну, то слід вимагати виплату певної суми. Для цього необхідно підготувати підтверджуючі документи, включно з укладенням прибуткових операцій, покупку дорогих речей та інше. Це один з важливих нюансів, який потрібно враховувати, розбираючись з питанням, як правильно подати на аліменти.

Згідно із законодавством передбачено спільну участь батьків у розвитку та лікуванні дітей. Тому є можливість подачі заяви на оплату різних додаткових витрат, пов'язаних з отриманням освіти і оздоровленням.

Як вести себе в такій ситуації?

Перш ніж визначитися, куди подати на аліменти, варто додатково проконсультуватися з досвідченим юристом Перш ніж визначитися, куди подати на аліменти, варто додатково проконсультуватися з досвідченим юристом. Професіонал допоможе скласти відповідну заяву і підкаже, які саме документи необхідно підготувати.

Фахівці рекомендують спочатку довірливо поговорити з чоловіком, адже простіше домовитися про угоду, ніж подати на аліменти до суду. Якщо партнер не йде назустріч, то потрібно підготувати позовну заяву. Його слід підготувати в письмовій формі і подати в суд. Після цього суддя розгляне питання і порушить цивільну справу.

У заяві для суду вказують наступні дані:

 • ПІБ позивача;
 • прописка і фактичне місце проживання позивача;
 • ПІБ відповідача;
 • прописка і фактичне місце проживання відповідача.

Крім цього, необхідно додати копію свідоцтва про шлюб і народження дитини, а також довідку з місця роботи відповідача. Всі документи можна подати особисто або надіслати рекомендованим листом.

Цивільний шлюб і аліменти

Багато жінок не знають, як подати заяву на аліменти, якщо відносини між партнерами не були офіційно зареєстровані Багато жінок не знають, як подати заяву на аліменти, якщо відносини між партнерами не були офіційно зареєстровані. Деякі вважають, що в такому випадку виплату можна отримати. Насправді це не так, адже чоловік і жінка є батьками, а значить, у них є обов'язки по відношенню до загального дитині. Іншими словами, діти, які були народжені в цивільній сім'ї, мають такі ж права, як і ті, хто з'явився на світ в офіційному шлюбі. Відповідно, перед тим, як подати на аліменти, потрібно підтвердити батьківство.

У цивільному шлюбі так само, як і в офіційному, можна домовитися з партнером про виплату конкретної суми на дитину з певними умовами та термінами. Документ нотаріально завіряють, завдяки чому в суд звертатися не доведеться.

стягнення аліментів

Якщо відповідач постійно ухиляється від виплати коштів, він несе кримінальну відповідальність. Варто відзначити, що при простроченні щодня нараховується неустойка. Якщо несплата набуває регулярний характер, батько буде позбавлений батьківських прав . В такому випадку можна оформити на дитину державну допомогу.

Якщо факт ухилення від виплати аліментів буде доведений, можлива підпис постанови про прийняття інших заходів. Наприклад, для виплати може використовуватися різне майно, включаючи квартиру і машину.

Що можливо, а що ні?

 • Заява на аліменти на дитину дійсно можна подавати, не розриваючи шлюбу.
 • За умови окремого проживання подружжя, один з пари може зажадати від другого виплату коштів для лікування і розвитку дитини.
 • Направляти аліменти необхідно тільки на потреби дитини. Якщо дружина буде витрачати кошти на себе, чоловік може подати на неї в суд.
 • За умови поліпшення матеріального становища відповідача позивач може вимагати збільшення розміру аліментів. Найчастіше це роблять через суд.
 • Необхідно пам'ятати про те, що аліменти виплачуються тому з подружжя, з ким проживають діти. З цієї причини необхідно надати суду докази того, що дитина дійсно живе з позивачем. Наприклад, це може бути довідка про склад сім'ї .
 • Природно, батьки можуть жити не тільки окремо, але і разом. Це не суперечить закону, проте згідно сімейного кодексу існує можливість постанови про окреме проживання. Таке рішення приймається судом в тому випадку, якщо є небажання одного з батьків або поважні причини.
 • Не всі чоловіки укладають договір про аліменти на дитину, де вказані терміни і розмір виплат. Відповідно, в такому випадку людина часто ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків. Відповідно, аліменти можна стягнути, подавши до суду відповідну заяву.
 • Необхідно пам'ятати про те, що термін позовної давності на аліменти не поширюється. Тому можна звернутися до суду до того, як дитині виповниться 18 років. Якщо ж мова йде про стягнення заборгованості за попередній період, то потрібно пам'ятати про чинне 3-річний термін давності.
 • Якщо відповідач навмисне принижує розміри своїх доходів або у нього немає офіційної роботи, але при цьому він отримує кошти з якихось джерел, аліменти можна отримати за допомогою судових приставів.

Подавати на аліменти, які не розлучаючись, можна в разі, якщо відповідач наркоман, алкоголік або безробітний. Також отримати виплати на дитину через суд можна за умови, що чоловік витрачає доходи сім'ї на свої потреби.

Що потрібно знати при подачі на аліменти?
Як вести себе в такій ситуації?
Що потрібно знати при подачі на аліменти?
Як вести себе в такій ситуації?
Що можливо, а що ні?