Строительство »

Як подавати на аліменти якщо не в шлюбі, але дитина записаний на батька чи батько не встановлено?

 1. Кому і коли покладаються виплати?
 2. Підтвердження факт батьківства
 3. Стягнення коштів

Задуматися про те, як подавати на аліменти, якщо не в шлюбі, але дитина записаний на батька, доводиться багатьом матерям. Втім, не менше є і тих, кому доводиться вирішувати ще більшу проблему, а саме - добиватися стягнення, якщо в графі батько стоїть прочерк. Якою б складною не здавалася ситуація, вихід можна знайти завжди, тим більше що закон в даному випадку завжди на боці дитини, а відповідно, шанси на успішне завершення справи великі. Потрібно тільки розібратися в процесуальних нюансах і подбати про збір необхідних документів.

У радах, як подати на аліменти, якщо ми з батьком дитини не в шлюбі і він на нього не записаний (або записаний), в останні десятиліття потребують все більше представниць слабкої статі. Це пов'язано з популярністю цивільних союзів. Дізнайтеся докладніше, що таке цивільний шлюб і чим загрожують неофіційні відносини.

Чоловіки часто вважають, що відсутність штампу в паспорті позбавляє їх від відповідальності за матеріальне благополуччя своєї дружини і народилися від нього дітей. Насправді, перед законом одружені офіційно і ті, хто не зареєстрував відносини, абсолютно рівні, так що забезпечувати свого сина чи дочку вони зобов'язані. Залишається тільки довести це суду і отримати відповідний наказ.

Кому і коли покладаються виплати?

Ми вже розібралися в тому, що будь-яка мати може подати на аліменти поза шлюбом, знаючи, які документи потрібні для подачі позовної заяви аліменти . У даній ситуації платником виступає батько, який не проживає з дитиною і не займається його вихованням. Розраховувати на отримання грошових коштів (в матеріальному плані, у вигляді компенсації майном або частини щомісячного доходу) можна, якщо: Ми вже розібралися в тому, що будь-яка мати може подати на аліменти поза шлюбом, знаючи, які документи потрібні для подачі  позовної заяви аліменти

 • на руках є судове рішення, згідно з яким громадянин визнаний батьком - даний документ може бути отриманий як з ініціативи матері, так і за позовною заявою від батька;
 • особисті дані батька вказані в свідоцтві про народження - це відбувається під час заповнення документа в РАГСі за місцем реєстрації одного з подружжя.

Ще один важливий момент, який потрібно враховувати дівчатам, які цікавляться «як подати на аліменти, якщо ми не перебуваємо в шлюбі» - нарахування будуть проводитися з того моменту, як чоловік придбає офіційний статус батька. Так що питанням встановлення батьківства необхідно зайнятися якомога раніше, в ідеалі - ще в момент реєстрації малюка. Якщо ж новий статус цивільний чоловік отримує після того, як справа розглядається в суді, то зобов'язання щодо матеріального забезпечення вступають в силу з того момент, як виданий наказ про стягнення грошей.

З різних причин трапляється так, що мати дитини подає на аліменти поза шлюбом через тривалий період часу після підтвердження батьківства. У подібній ситуації, якщо передбачається стягнення аліментів за минулий період , То не більше, ніж за три роки. Врахуйте, що батько дитини, може провести процедуру заперечування батьківства в судовому порядку , Якщо не визнає себе батьком дитини.

Підтвердження факт батьківства

Як ви вже зрозуміли, наявність у колишнього співмешканця статусу батька є обов'язковим, щоб можна було претендувати на фінансову підтримку з його боку. Велике значення має з'ясування того, через що дана інформація відсутня в дитячих метриках. Найчастіше це відбувається через небажання визнавати спорідненість і забезпечувати малюка або через те, що мати не хоче вписувати ПІБ другого з батьків. Єдиним вирішенням проблеми стає розгляд справи в суді.

Найчастіше із заявою про визнання батьківства звертаються жінки, яким це необхідно для подальшої подачі документів для отримання аліментів на дитину, якщо вони з чоловіком не перебувають у шлюбі. Але іноді ініціаторами виступають і самі чоловіки, бажаючи пройти процедуру встановлення батьківства в добровільному порядку . Для початку судового провадження буде потрібно написати відповідну позовну заяву, а також надати суду:

 • паспорт заявника та свідоцтво про народження сина чи дочки;
 • паперу, що доводять смерть другого з батьків або позбавлення або обмеження батьківських прав батька або матері;
 • пакет документів на аліменти , За якими можна упевнитися в родинному зв'язку - найбільш достовірним вважається результат ДНК-експертизи, хоча також не зайвим буде надати свідчення свідків, спільні фото і відео і т.д.

До речі, дізнайтеся, як відбувається процедура посмертного встановлення батьківства ?

При виникненні труднощів з визначенням родинних зв'язків, представники Феміди можуть в примусовому порядку призначити генетичне дослідження. Його оплачує позивач, а згодом при підтвердженні спорідненості, витрати компенсуються відповідачем. Тривалість судового процесу багато в чому залежить від доказової бази і відносини учасників, наприклад, якщо передбачуваний батько буде шукати способи, як уникнути сплати аліментів на дитину поза шлюбом і постійно пропускати засідання, то все може сильно затягнутися.

Стягнення коштів

Коли проблема з підтвердженням батьківства вирішена, настає час повторного звернення до судового органу - на цей раз, для отримання грошових виплат. На дитину до 3 років, зачатого поза шлюбом, мати може отримати аліменти також на власне матеріальне забезпечення на увазі того, що фізично не може працювати, перебуваючи поруч з донькою чи сином. Отримувати фінансову підтримку в окремих ситуаціях (якщо жінка позбавлена ​​батьківських прав або померла - докладніше про те, як позбавити матір батьківських прав ) Може також призначений законом опікун, наприклад, родич або директор дитячого закладу, де проживає дитина.

Позов подається мировому судді за місцем прописки, а процедура здійснюється в загальному порядку. Зразок заяви на подачу аліментів, коли батьки не в шлюбі, аналогічний тому, що використовується при захисті прав дітей, народжених у зареєстрованих в РАГСі подружжя. Те ж саме стосується і набору документів, зокрема, знадобитися: Позов подається мировому судді за місцем прописки, а процедура здійснюється в загальному порядку

 • свідоцтво про народження малюка;
 • свідоцтво або рішення суду про встановлення батьківства ;
 • інформація про особисті дані та місце проживання відповідача;
 • відомості про місце роботи і матеріальному становище батька, а також ймовірних джерелах його доходу (майно, додатковий заробіток, пенсія, стипендія тощо).

До речі, отримати свідоцтво про встановлення батьківства можна в РАГСі.

Якщо у судді не виникне ніяких претензій або сумнівів щодо документів, поданих на аліменти поза шлюбом, то рішення може бути винесено навіть без призначення засідань. В результаті матері буде надано офіційний наказ, в якому чітко прописуються форма, розмір, регулярність виплат, а також те, що відрахування здійснюватимуться з сумарного доходу. Один примірник судового рішення отримує особа, яка подала позов, другий - передається або надсилається платнику, а третій надається співробітникам територіальної Служби приставів. Пристави, в свою чергу, беруть на себе обов'язки по контролю за тим, щоб виплати здійснювалися вчасно і в установленому виконавчим листом обсязі. До речі, якщо у батька дитини з'явиться другий малюк, то швидше за все захоче зменшити аліменти на дитину від першого шлюбу .

Може трапитися і так, що звертатися з позовом доведеться в районний чи міський судовий орган. Чому це відбувається і як подати таку заяву на аліменти поза шлюбом? Таке буває, якщо немає можливості визначити точний розмір доходу або мати наполягає на тому, щоб виплати проводилися виключно у вигляді конкретної суми грошей. Також приводом для розгляду на районному або міському рівні є невстановлена ​​місце проживання відповідача і порушення батьком умов аліментного угоди. Комплект документів в залежності від обставин справи, може бути розширений, а розглядаються вони, як правило, в присутності всіх учасників (у всякому разі, коли батька приставам вдається знайти).

Якщо ви не хочете зв'язуватися з численними судовими процедурами і тривалим очікуванням виплат, то розумніше буде знайти точки контакту з батьком дитини і підписати угоду (для вступу в юридичну силу документ належить запевнити в нотаріальній конторі).

До речі, дізнайтеся чи можна подати на аліменти перебуваючи в шлюбі ?

Кому і коли покладаються виплати?
Кому і коли покладаються виплати?
Чому це відбувається і як подати таку заяву на аліменти поза шлюбом?