Строительство »

Як підвищили розмір аліментів і чого чекати неплатникам - Гройсман

Нещодавно прийнятий парламентом закон в рамках проекту "Чужих дітей не буває" дозволить підвищити мінімальний розмір аліментів до 100% прожиткового мінімуму.

Відповідні роз'яснення опублікував на своїй сторінці в Facebook прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Глава уряду поінформував, що закон передбачає збільшення мінімальної суми аліментів, яка для людини з достатнім заробітком, наприклад, зросла до 100% прожиткового мінімуму (+1559 / 1944грн в залежності від віку дитини).

Крім того, за словами прем'єр-міністра, якщо аліменти не сплачуються більше року, то їх сума збільшується на 20%.

Він додав, що відтепер українці, які хочуть зайняти керівні посади на держслужбі, повинні будуть надавати довідку про те, що не мають боргів зі сплати аліментів більше шести місяців, а ось чиновники, які мають більш ніж річну заборгованість по сплаті аліментів, будуть звільнені з посади.

Крім того, Гройсман підкреслив, що закон вводить кримінальну відповідальність - зокрема, якщо боржник злісно ухиляється від суспільно-корисних робіт за несплату аліментів, він може сісти за ґрати на термін до двох років.

Ще однією новацією закону є зміни в положення про дозвіл на виїзд дитини за кордон. Прем'єр зазначив, що той з батьків, з ким залишилася дитина, зможе без дозволу іншого вивезти його за кордон на навчання, лікування і відпочинок і т. П. На термін до місяця за умови надання побачень з дитиною іншому з батьків. При цьому батькам, з яким дитина не живе, для поїздки за кордон знадобиться нотаріально завірена згода другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини без згоди.

Читайте також: В Україні збільшився розмір аліментів

У той же час якщо батько, з яким не живе дитина, не платить аліменти більше чотирьох місяців (трьох місяців - якщо дитина хворіє), його дозвіл на виїзд дитини не потрібно навіть для подорожі терміном понад місяць.