Строительство »

Як написати заяву про розірвання шлюбу? Його зразок. Процедура розірвання шлюбу через суд.

 1. Які документи потрібні для подачі на розлучення при наявності неповнолітніх дітей?
 2. Скільки зараз коштує розлучення в Україні?
 3. Як писати позовну заяву про розлучення? Зразок.
 4. Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу

Розірвання шлюбу не може бути приємною і безболісною процедурою для колись близьких людей, особливо, якщо у них є спільні діти, які також сильно переживають ситуацію, що склалася.

На жаль, коли до цього доходить, в подружжі часто прокидається всеразрушающая егоїзм, здатний змести на своєму шляху всі перепони, і вони забувають про вразливих дітей, але ж їм в такий момент дуже потрібна підтримка і розуміння.

Кожен необдуманий крок їх батьків, досконалий «на емоціях», може залишити незгладимий відбиток на психіці дитини на все життя. Це ні в якому разі не заклик «жити разом заради дітей»!

Нікому від такої ситуації краще не буде, в тому числі і дитині, який буде відчувати себе винуватим в ситуації, що склалася, що залишить не менше негативний відбиток на його психіці, ніж раптовий розрив відносин батьками, що супроводжується скандалами і розбірками.

Закликати можна тільки до розсудливості. У будь-який, навіть самої спірною і складній ситуації потрібно залишатися цивілізованими людьми, розійтися теж можна гідно, не обов'язково бити горщики і ставати лютими ворогами.

Сьогодні законодавством передбачена можливість розірвати шлюб між подружжям, які мають дітей, у порядку окремого провадження, подавши спільну заяву та інші документи.

У такому випадку батьки можуть домовитися про всі нюанси виховання та утримання дитини між собою, а суд лише констатує факт припинення сімейних відносин. Докладно особливості даної процедури розкриті в цій публікації .

Але що ж робити, якщо відносини між подружжям досягли такої точки кипіння, що вони не те що домовитися, бачити один одного не можуть?

Коли досягнення домовленостей з приводу змісту і виховання спільних дітей неможливо, залишається лише один шлях: подати позовну заяву про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

Можна поєднати дані вимоги в одній позовній заяві, а можна подати два різних: перше - про розлучення, друге - про аліменти.

Фахівці рекомендують подавати два, щоб розмежувати нематеріальний і матеріальний суперечки. Те, як подати на аліменти, які потрібні для цього документи, як написати заяву про стягнення аліментів та інші питання, детально розкриті в цій статті , А в даній публікації ми розглянемо особливості складання та подання позовної заяви про розірвання шлюбу.

Які документи потрібні для подачі на розлучення при наявності неповнолітніх дітей?

Подачі заяви передує його складання і збір пакету необхідних документів. Додавати до заяви потрібно документи, що підтверджують правову позицію позивача, тобто ініціатора шлюборозлучного процесу, а також обов'язковий пакет документів, який включає в себе:

 1. Копію позовної заяви, про складання якого мова піде нижче , Для того, щоб вона згодом була пред'явлена ​​відповідачу для ознайомлення з позовними вимогами.
 2. Свідоцтво про шлюб і його ксерокопію, яка також згодом буде передана відповідачу.
 3. Копія свідоцтва про народження дитини - 2 примірники (один залишається в суді, другий надсилається відповідачу).
 4. Копія паспорта та ідентифікаційного коду позивача в 1 примірнику.
 5. Квитанція про сплату судового збору.
 6. Інші документи, що підтверджують правову позицію позивача. Такими документами може бути, наприклад, довідка з місця проживання позивача про склад сім'ї, завдяки якій фіксується факт про те, де і з ким проживає дитина, і ін.

Скільки зараз коштує розлучення в Україні?

Кожного, хто збирається подавати заяву, цікавить, яка держмито сплачується при розлученні і в якому обсязі?

Справа в тому, що питання спочатку поставлений не зовсім коректно, оскільки після прийняття ЗУ «Про судовий збір», державне мито за розірвання шлюбу була скасована. Замість неї сплачується судовий збір в розмірі, встановленому законом.

Відповідно до згаданого законодавчим актом, за подачу позовної заяви про розірвання шлюбу сплачується судовий збір в розмірі 0,4 мінімальної заробітної плати.

Розмір останній закріплений в Державному бюджеті на поточний рік. У 2015 році даний розмір становить 1218 грн. Отже, сума судового збору становить 487,2 грн.

Реквізити суду можна дізнатися, безпосередньо в тому суді, в який буде подано заяву або на офіційному веб-сайті судової влади України .

Як писати позовну заяву про розлучення? Зразок.

Позовна заява будь-якого характеру, в тому числі і про розірвання шлюбу, є процесуальним документом, за допомогою якого можна ініціювати початок судового розгляду. У зв'язку з цим є неприпустимою вільна форма складання такого документа.

Загальні правила складання позовних заяв закріплені в ст. 119 ЦПК України, ми ж розглянемо особливості складання таких документів стосовно даної теми.

Отже, в заяві повинні бути зазначені такі відомості:

 • Найменування суду, адреса його місцезнаходження.

  Саме на цій стадії позивач впритул підходить до питання, куди подавати заяву на розлучення?

  Через незнання багато хто керується загальними правилами підсудності, закріпленими в ст. 109 ЦПК, направляючи заяву в суд за місцем знаходження відповідача, тобто за місцем його проживання або належним чином зареєстрованим місцем перебування.

  Однак існують винятки, коли при наявності ряду обставин позивач може направити заяву і в суд за своїм місцезнаходженням.

  До таких обставин відноситься наявність неповнолітніх дітей на утриманні позивача, а також інші поважні причини, в тому числі стан здоров'я, документально підтверджені.

  Крім того, подружжя може визначити місце розгляду справи за домовленістю між собою за місцем проживання одного з них. На практиці таких випадків практично не буває, оскільки без 5 хвилин колишнє подружжя, як правило, не в змозі ні про що домовлятися.

 • ПІБ позивача, адреса його проживання із зазначенням індексу, контактні дані (телефон).
 • ПІБ відповідача, адреса його проживання із зазначенням індексу, телефон.
 • Виклад обставин, які лягли в основу обґрунтування вимог позивача.

  У цій частині заяви необхідно вказати наступну інформацію:

  1. Дату укладення шлюбу.
  2. Серію і номер свідоцтва про шлюб.
  3. Повне найменування органу, в якому була проведена реєстрація шлюбу, наприклад,

   Всі перераховані вище дані вказані в свідоцтві про шлюб, можна їх звідти просто списати.

  4. Бажано, але необов'язково, уточнити, який за рахунком шлюб: перший, другий і т.д.
  5. Потрібно вказати, чи є спільні діти. Якщо є, в заяві потрібно вказати дані про дитину: дату його народження, серію і номер свідоцтва про народження, повне найменування органу, що зареєстрував народження дитини.

   Якщо дітей кілька, такі дані потрібно вказати для кожної дитини.

  6. Уточніть, з ким проживають діти, чи бере участь відповідач в їх вихованні та утриманні.
  7. Причина розлучення в позовній заяві повинна бути вказана обов'язково. У заяві можна написати те, що позивач вважає за потрібне. Вдаватися в подробиці немає необхідності.

   Можна обійтися досить загальними фразами, наприклад, «немає взаєморозуміння», «не зійшлися характерами», «виявили принципово різне ставлення до життя» і т.д.

   Не обов'язково присвячувати суд в усі тонкощі ваших взаємин, не варто писати: «Він, козел, по бабам вештається, бухає, на шию мені сіл і ніжки звісив».

   Це формулювання вкрай некоректна і неприйнятна в діловодстві. Навіть якщо вона і відображає дійсність найбільш яскраво, необхідно підбирати більш м'які слова, наприклад, «чоловік зловживає алкоголем, не містить сім'ю» і т.д.

   Якщо ви не в змозі самостійно скласти юридично грамотне заяву, краще зверніться за допомогою до фахівців, команда сайту «СфераПрава» готова надати такі послуги, пишіть нам на пошту [email protected]

   Причини розірвання шлюбу для суду мають важливе значення, оскільки він зобов'язаний вживати заходів щодо примирення подружжя і збереження сім'ї. Знаючи причину, суду легше зробити кроки, спрямовані на виконання цього обов'язку.

  8. Чи є суперечка з приводу місця проживання дитини, його змісту?
  9. Якщо спір майнового характеру?
  10. Інші обставини.
 • Зміст позовних вимог. Це резолютивна частина заяви, в якій позивач коротко викладає свої вимоги, тобто те, що він просить у суду.

  Стосовно до даної теми позовною вимогою є розірвання шлюбу.

  Якщо позивачем планується зміна прізвища після розлучення, про своє бажання він також повинен вказати в позовних вимогах.

 • Перелік документів, що додаються із зазначенням кількості примірників і сторінок. Про те, які документи потрібні для розлучення, ми говорили вище .

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу

Для наочності додається реальний зразок позову про розірвання шлюбу, поданий і розглянутий судом. Зразок актуальний і в 2015-2016 рр.
Для наочності додається реальний зразок позову про розірвання шлюбу, поданий і розглянутий судом

Розгляд даного позову вироблялося за відсутності сторін, оскільки позивач подав заяву про розгляд справи за його відсутності через наявність малолітньої дитини, за яким потрібен догляд і якого не було з ким залишити на час проведення судового засідання.

У свою чергу відповідач також подав заяву про згоду з позовними вимогами і розгляді справи в його відсутність. В результаті було винесено рішення суду про розірвання шлюбу, з яким можна ознайомитися нижче.
У свою чергу відповідач також подав заяву про згоду з позовними вимогами і розгляді справи в його відсутність
Шлюб вважається розірваним з моменту набрання рішенням суду законної сили. Далі необхідно відправитися з рішенням в орган РАЦС для проставлення відмітки в актовому записі про розірвання шлюбу та печатки в паспорті.

Якщо один з подружжя змінив прізвище, на першій сторінці паспорта також ставиться печатка про те, що паспорт необхідно змінити на протязі місяця.

Дивіться цікаве відео по темі

Які документи потрібні для подачі на розлучення при наявності неповнолітніх дітей?
Скільки зараз коштує розлучення в Україні?
Як писати позовну заяву про розлучення?
Але що ж робити, якщо відносини між подружжям досягли такої точки кипіння, що вони не те що домовитися, бачити один одного не можуть?
Які документи потрібні для подачі на розлучення при наявності неповнолітніх дітей?
Скільки зараз коштує розлучення в Україні?
Кожного, хто збирається подавати заяву, цікавить, яка держмито сплачується при розлученні і в якому обсязі?
Як писати позовну заяву про розлучення?
Саме на цій стадії позивач впритул підходить до питання, куди подавати заяву на розлучення?
Чи є суперечка з приводу місця проживання дитини, його змісту?