Строительство »

Як написати позовну заяву про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі: зразок документа

 1. підстави вимоги
 2. Підготовка до подачі позову
 3. Форма і зміст документа
 4. Особливості подання та розгляду позову

Сімейний кодекс нашої держави встановлює, що кошти на утримання сина або дочки повинні розраховуватися в частках від одержуваних коштів ухиляється від їх виплати батька, як правило, батька. Проте, такий порядок стягнення не завжди здійснимо. Що робити, наприклад, якщо чоловік не працює, але і одержувач коштів не бажає допускати накопичення заборгованості? Якщо йому необхідні гроші тут і зараз? У таких ситуаціях потрібно подавати позовну заяву про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі.

Про те, як підготуватися до подачі даного позову і написати його - мова піде в цій статті.

підстави вимоги

Безумовно, кожен позов, якщо особа, яка його подає, бажає домогтися успіху в суді, зобов'язаний мати під собою певну основу.

У ст. 83 СК РФ мова йде про те, що подача позовної заяви про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі призведе до успіху в тому випадку, коли є одна з таких умов:

 • величина щомісячного доходу батька «плаває» - є нестабільною;
 • гроші виплачуються у валюті іноземної держави;
 • заяву на аліменти в твердій грошовій сумі подається, якщо частина доходу аліментник набуває в натуральній формі;
 • коли дохід відсутній зовсім.

Перелік можна назвати вичерпним, тому що законодавець додав до тексту вищевказаної статті фразу, що має наступний сенс: написати і подати позов можна і в інших випадках, коли утримувати якийсь відсоток від доходів - це важко.

Батько може мати постійний дохід, але при цьому можуть мати місце якісь обставини, які дають підставу заявляти вимогу про стягнення аліментів у твердій сумі.

Але, в основному, стягнення здійснюється за судовим наказом в процентному співвідношенні до заробітку.

Підготовка до подачі позову

Позовна заява на аліменти в твердій грошовій сумі потрібно готувати відповідно до вимог, встановлених ЦПК РФ.

Перед тим як написати позов потрібно визначитися з наступними питаннями:

 1. До якого суду необхідно заявляти вимогу про стягнення аліментів на дитину у твердій сумі грошей? Якщо інших, більш складних, сімейних питань не розглядається, то допустимо звертатися до мирового суду. Вірніше, саме в нього і потрібно звертатися. Навіть якщо суперечка йде про розлучення - розірвання шлюбу і, одночасно, про стягнення коштів на користь неповнолітнього, то підсудність не змінюється. Подавати заяву можна в суд, який обслуговує територію позивача. Заявнику дається така «пільга», тому що саме з ним живе дитина або декілька дітей.
 2. Чи потрібно сплачувати держмито? Ні, подача позову про утримання виплат на дітей, в тому числі про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі, що не обкладається митом. Гроші на користь держави якщо і сплачуються, то тільки відповідачем у справі, якщо вимога задовольнять.
 3. Яким повинен бути розмір виплат? Визначити його - це, напевно, найскладніше, але і найважливіше. По-перше, фіксована сума, яка виплачується як аліменти, повинна бути пропорційна прожиткового мінімуму. Пов'язано це з тим, що кошти будуть стягуватися в подальшому з урахуванням індексації. Можна вимагати 1 мінімум, 2, 3, 0,5 і навіть 0,75. Коригування розміру аліментів може відбуватися, навіть якщо гроші стягуються у твердій сумі. Закон вимагає, щоб встановлення виплати було здійснено в такому розмірі, щоб дітям було забезпечено звичний рівень життя. Тому позивачу, в процесі стягнення аліментів на дитину у твердій грошовій сумі, потрібно довести певний рівень потреб сина або дочки. В цьому і полягає головна складність. Потрібно, як мінімум, протягом місяця збирати різні чеки, а вже потім звертатися до суду. Багато хто не збирають документи, тому суддя визначає стягуваної суми дуже низькою. Природно, що в процесі розгляду справи враховується і положення кожної зі сторін. В першу чергу, фінансове.

В першу чергу, фінансове

Таким чином, мало правильно визначити підсудність і підготувати заяву до суду про стягнення аліментів у твердій сумі, необхідно ще й зібрати докази, чітко обґрунтовують позицію потенційного отримувача коштів.

Форма і зміст документа

Отже, щоб заявити претензію на аліменти у твердій сумі потрібно підготувати позов. Як скласти позовну заяву? Потрібно керуватися правилами, які в ЦПК РФ. Зокрема, в документі потрібно вказати:

 • відомості про компетентному органі правосуддя;
 • інформацію про сторони спору;
 • відомості про те які фактичні обставини конфлікту;
 • норми законодавства, на які спирається позивач;
 • вимоги заявника.

У процес складання позову включається і написання списку документів, які додаються до заяви. Якщо ретельно готуватися до процесу, то цей список вийде немаленьким. У число документів, які можуть стати доказами у справі, можуть входити:

 • свідоцтво про появу на світ неповнолітнього;
 • свідоцтво про шлюб, укладений між сторонами, або про його припинення;
 • довідка про склад сім'ї позивача;
 • паперу, що вказують на те, скільки коштів щомісяця витрачається на дитину;
 • калькуляція витрат;
 • документи, що інформують про доходи та витрати сторін, про наявність у них будь-якого майна.

свідоцтво про появу на світ неповнолітнього;  свідоцтво про шлюб, укладений між сторонами, або про його припинення;  довідка про склад сім'ї позивача;  паперу, що вказують на те, скільки коштів щомісяця витрачається на дитину;  калькуляція витрат;  документи, що інформують про доходи та витрати сторін, про наявність у них будь-якого майна

Закон допускає можливість пред'являти всі зазначені документи не відразу, при подачі позову, а в судовому засіданні, наприклад. Для цього потрібно заявити відповідне клопотання.

Насправді, людині, який далекий від юриспруденції, досить складно підготувати заяву, якщо відсутній зразок позову про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі. Де є можливість придбати якийсь бланк, шаблон, щоб здійснити його успішніше заповнення?

Такий бланк позову про сплату аліментів у фіксованій сумі можливо завантажити в інтернеті. А ось приклад позовної заяви, вже написаного, можна відшукати в канцелярії або приймальні судового органу. Зазначені зразки заяв повинні розміщуватися в судах, щоб громадяни могли з ними ознайомитися.

Жоден співробітник суду не буде давати жодних консультацій по конкретному спору. Це заборонено законом.

Зразок позовної заяви про стягнення аліментів можна скачати і на нашому сайті. Він підготовлений досвідченими юристами, фахівцями в області сімейного права, тому його можна сміливо брати за основу позову.

Завантажити зразок: позовну заяву про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі

Деяким зразок не допомагає підготувати заяву про аліменти на дитину у твердій грошовій сумі. Не всім дано заповнити навіть готовий шаблон. Іноді ситуація така, що не вписується в рамки шаблону. У таких випадках краще звертатися за консультацією, в тому числі і онлайн, до юриста. Спеціаліст може заповнити заяву власноруч за підсумками консультації.

Особливості подання та розгляду позову

Заява допустимо подавати одним з декількох способів:

 • особисто, отримавши відмітку про вручення;
 • поштою - листом з повідомленням і описом вкладення;
 • через представника, якщо у нього є такі повноваження.

Питання розглядається протягом 1 місяця. Нагадаємо, що наказ по аліментах виноситься за 5 днів, а інші позови розглядаються в терміни до 2 місяців.

Сторони викликаються в зал суду, дають пояснення по справі. При бажанні, можуть ставити питання один одному, заявляти додаткові докази. У підсумку, суд виносить рішення, яке має ще набути сили закону. Даний акт можна оскаржити до вищестоящого судовий орган. Якщо оскарження не відбулося, або воно було безуспішним, то видається виконавчий лист, який є підставою для здійснення заходів щодо стягнення.

Таким чином, отримати аліменти у фіксованій сумі цілком можливо, якщо знати алгоритм підготовки до процесу, викладений в цій статті.

Що робити, наприклад, якщо чоловік не працює, але і одержувач коштів не бажає допускати накопичення заборгованості?
Якщо йому необхідні гроші тут і зараз?
Чи потрібно сплачувати держмито?
Яким повинен бути розмір виплат?
Як скласти позовну заяву?
Де є можливість придбати якийсь бланк, шаблон, щоб здійснити його успішніше заповнення?