Строительство »

Як і де подати на аліменти?

 1. Де подати на аліменти, до якого суду звертатися?
 2. До якого судді треба йти?
 3. Аліменти і розлучення
 4. Які документи додаються до позовом ?
 5. Що чекати з суду?

Як подати на аліменти? Цим питанням зазвичай задаються жінки, після розлучення залишилися з дитиною. Що ж конкретно потрібно робити, якщо батько добровільно не виконує свої обов'язки і відмовляється утримувати дитину? До якого суду йти, які документи збирати? Відповіді - в нашій статті.

Де подати на аліменти, до якого суду звертатися?

До якого судді треба звертатися?

Аліменти і розлучення

Як писати позовну заяву?

Де подати на аліменти, до якого суду звертатися?

Щоб розібратися, як подати на аліменти, необхідно спочатку зорієнтуватися в системі судів Щоб розібратися, як подати на аліменти, необхідно спочатку зорієнтуватися в системі судів. Вона складається з 3 категорій:

 • обласні / республіканські / крайові суди;
 • районні суди;
 • світові суди.

Існують також спеціалізовані військові суди, але вони розглядають тільки справи, в яких беруть участь військовослужбовці, якщо питання при цьому стосується якого злочину, вчиненого військовим, яких відносин між солдатом або офіцером і структурами Міністерства оборони. Тому, навіть якщо батьком дитини є військовий, позов про стягнення аліментів в такий суд подаватися не може.

Справи, що стосуються аліментів, розглядаються згідно із законом світовими суддями. Однак для вирішення питання про те, як подати на аліменти і при цьому розділити майно, яке коштує більше 500 тисяч рублів, за правилами цивільного процесу звертатися доведеться в районний суд.

До якого судді треба йти?

Потрібно пам'ятати, що діяльність мирових суддів ведеться по територіальним ділянкам. Іноді буває, що на території району є тільки один судовий ділянку (зазвичай таке трапляється лише в малонаселеній сільській місцевості), на території самого міста або району їх зазвичай 2-3 як мінімум. Тому, вирішуючи питання про те, як подати на аліменти, необхідно враховувати ще й місце проживання позивача і відповідача.

Дізнатися, як діляться світові судді по території, можна або на їх офіційному сайті, або ж за схемами і переліками вулиць і будинків, розміщених в приймальні кожного судді. Крім того, перед тим як подати на аліменти, потрібно визначитися з суддею, який може займатися вашою справою. Для цього достатньо знати, що:

 • в загальному випадку позов про стягнення аліментів на дитину подається матір'ю за місцем її проживання;
 • якщо відповідач проживає занадто далеко і є ймовірність, що до суду він бути не буде, можна звернутися до судді за місцем вже його проживання;
 • якщо постійного місця проживання у відповідача немає, то звертатися можна або за його останнім достовірно відомим місцем, або за тим, де зареєстровано будь-яке належне йому майно.

Втім, в більшості випадків для визначення підсудності досить більш простого правила: у якого судді розлучалися - тому і заяву на аліменти подавати.

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік'.
Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

Аліменти і розлучення

Зазвичай питання про те, як подати на аліменти, виникає після того, як розлучення вже відбувся. Але в принципі питання про аліментних платежах і розірвання шлюбу жорстко не пов'язані. Закон цілком допускає стягнення платежів до розлучення, якщо батько не утримує дитину і взагалі з сім'єю не живе. Ми говоримо про батька, бо в абсолютній більшості випадків платником виступає саме він.

Крім того, треба пам'ятати, що обов'язкові аліменти пов'язані саме з батьківством, а не з браком. Таким чином, навіть якщо батьки дитини ніколи не були чоловіком і дружиною, аліменти завжди можна стягнути. Як подати на аліменти в цьому випадку? Тут потрібно дотримання однієї з умов:

Відзначимо, що якщо одночасно вирішується, як встановити батьківство і як подати на аліменти, розбиратися з цією справою повинен не мировий суддя, а районний суд.

Стягнення аліментів через суд вимагає подачі позову. Вимоги до оформлення позовної заяви викладені в ст. 131 ЦПК РФ. Згідно з її нормами, позов подається тільки в письмовому вигляді і повинен містити:

 1. Найменування суду (для світових суддів - судового ділянки), до якого подається документ.
 2. Вказівка ​​імен та місць проживання та реєстрації обох сторін - позивача і відповідача. Вкрай бажано вказувати і те, і інше, якщо хтось із сторін не проживає за місцем реєстрації. Це необхідно для того, щоб судові документи (повістки, визначення і т. Д.) Правильно приходили за потрібною адресою.
 3. Опис суті справи. Що стосується питання про те, як подати на аліменти, потрібно вказувати, що відповідач є батьком дитини, але добровільно його не містить, угоди про виплати не укладав, отже, аліменти повинні бути стягнуті в судовому порядку.
 4. Докази. Тут потрібно вказати, чим підтверджується батьківство, якщо не було шлюбу (у шлюбі будь-яка дитина вважається походженням від чоловіка жінки, якщо тільки не доведено інше), чи був шлюб і коли відбувся розлучення (якщо він відбувся) і т. Д.
 5. Власне вимоги.

Крім аліментів в позовній заяві можна вимагати стягнення судових витрат (наприклад, на складання позову, якщо він замовлявся у адвоката або в юридичній фірмі), а також держмита. Самі по собі позови про стягнення аліментів на дітей митом не обкладаються (точніше, її платить відповідач після того як рішення винесено), але якщо попутно вирішуються й інші питання (про розлучення, встановлення батьківства, поділ майна і т. П.), То платити доведеться в тому розмірі, який встановлено для відповідної категорії справ.

Які документи додаються до позовом ?

До позовної заяви потрібно додати копії наступних документів:

 • свідоцтво про народження дитини;
 • свідоцтво про реєстрацію шлюбу, якщо шлюб був зареєстрований;
 • свідоцтва про розірвання шлюбу, якщо розлучення вже відбувся;
 • довідку про доходи обох сторін (якщо за місцем роботи відповідача довідку отримати не вдалося, в позові або окремому клопотанні можна попросити суд її витребувати);
 • довідку з місця проживання;
 • довіреності, якщо позов подає представник.

Це приблизний перелік. Як подати на аліменти в складних випадках і які можуть знадобитися ще документи, потрібно дізнаватися окремо. Найкраще проконсультуватися з цього приводу з юристом.

Що чекати з суду?

Після того як позов і копії документів подані (особисто на прийомі в канцелярії суду або поштою), потрібно чекати відповідь. Відповіддю може бути:

 1. Визначення, в якому повідомляється про прийняття справи і дату засідання.
 2. Визначення про те, що позов залишено без руху. Воно виноситься, якщо заяву було подано з порушеннями. Ці порушення будуть перераховані, а також буде зазначено термін, протягом якого їх слід виправити.
 3. Визначення про повернення позову. Таке буває, якщо такий позов вже подавався раніше або справа просто не може розглядатися в цьому суді. Крім того, позов повертають, якщо заява не підписана або підписана особою, яка не має права його подавати (стосовно до стягнення аліментів на дитини - не матір'ю або не її представником за дорученням). В цьому випадку треба або подавати позов до іншого суду, або оскаржити ухвалу у вищестоящому суді.

Якщо позов прийнятий, то питання про те, як подати на аліменти, можна вважати вирішеним. Залишається тільки продумати, як виграти справу в суді ...

Де подати на аліменти, до якого суду звертатися?
До якого судді треба йти?
Що чекати з суду?
Що ж конкретно потрібно робити, якщо батько добровільно не виконує свої обов'язки і відмовляється утримувати дитину?
До якого суду йти, які документи збирати?
Де подати на аліменти, до якого суду звертатися?
До якого судді треба звертатися?
Де подати на аліменти, до якого суду звертатися?
До якого судді треба йти?
Не знаєте свої права?