Строительство »

У липні «Рів'єра» матиме чортовим колесом за 200 мільйонів

20.04.2016

Новий казанський 65-метровий атракціон обіцяє стати третім за висотою в Росії

Власники одного з найбільших в світі аквапарків і 100-метрової готелю «Рів'єра» готують казанцям новий сюрприз - 65-метрове колесо огляду, яке зможе претендувати на звання третього за величиною в РФ після сочинського і московського. Про те, чому зрушили терміни здачі проекту, скільки буде коштувати квиток і не «поб'ються» чи за відвідувачів два «акбарсовскіх» колеса, розбиралися кореспонденти «БІЗНЕС Online».

Про те, чому зрушили терміни здачі проекту, скільки буде коштувати квиток і не «поб'ються» чи за відвідувачів два «акбарсовскіх» колеса, розбиралися кореспонденти «БІЗНЕС Online»

Біля аквапарку «Рів'єра» встановили опори для майбутнього колеса
огляду, яке стане найвищим в РТ

ДО ЗІРОК - З кондиціонером і обігрівом

Біля аквапарку «Рів'єра» встановили опори для майбутнього колеса огляду діаметром 65 м, яке стане найвищим в Татарстані і зможе претендувати на третє місце серед найбільших російських аналогічних атракціонів. Нагадаємо, що ще на початку року виконком Казані схвалив будівництво атракціону «Вокруг Света» - для цих цілей був виділений земельну ділянку площею 22,46 тис. кв. метрів. Проект реалізує закритий пайовий інвестиційний фонд «Ак Барс-Основа».

«Атракціон буде працювати цілий рік, влітку там буде кондиціонер, взимку - обігрів кабінок», - розповіла комерційний директор розважального комплексу «Рів'єра» Олена Войтко. Діаметр колеса складе 65 м, що майже на 10 м більше аналогічного, правда, не працюючого зараз атракціону в парку «Кирлай», і на 17 м більше колеса огляду в Набережних Челнах, яке повинно заробити з 1 травня. Для порівняння: готель «Рів'єра» має близько 100 метрів у висоту, тобто колесо візуально буде досягати у висоту 2/3 готелю.

Всього у атракціону буде 36 кабін, кожна з яких вміщено ає до 6 осіб. Войтко натякнула, що кожна кабінка матиме свою концепцію, але поки не стала розкривати всі карти. Ясно, що у «Рив'єри» з'явиться нестандартне колесо, аналогів якому поки немає в Росії. «Ми переживаємо про можливість реалізації власної затії, тому поки не розповідаємо, коли у нас все вийде, відразу розповімо», - пообіцяла Войтко і попросила почекати ще місяць.

Очікується, що «рівьеровское» колесо огляду відкриють в липні 2016 роки (хоча спочатку планіровавалось набагато раніше - в травні ). Як пояснила «БІЗНЕС Online» Войтко, терміни довелося трохи зрушити, тому що «настільки складний і великий проект компанією виконується вперше». Вартість атракціону вона оцінила в 200 млн. Рублів. На питання про те, чи були це кошти «АК БАРС» Банку, вона помітила, що це «інвестиції з різних джерел». Очікувана окупність проекту - 3 - 5 років. Для порівняння: цілорічне колесо огляду в Челнах обійшлося для інвесторів в 150 млн. Рублів.

Зведенням колеса в Казані займається московська компанія «Триколор», яка, зокрема, займалася створенням всесезонного колеса огляду в Уфі і в Адлері, а також здійснює поставки паркових атракціонів по всій країні.

«МИ ПЛАНУЄМО СТВОРИТИ ЖИВУ СЕРЕДУ НАВКОЛО КОЛЕСА. А ТО БУВАЄ ВАРТО ВОНО В ПАРКУ ОДНЕ-однісінька »

Єдиної ціни квитка на колесо огляду не буде - вартість буде варіюватися в залежності від пори року і дня тижня. Як пояснила Войтко на прикладі з аквапарком: середній тариф там становить 600 - 800 рублів, але при цьому є дитячий тариф - 2 години в будні 200 рублів. «І тут, я думаю, ми зробимо дитячий тариф - в низький сезон в будні 100 рублів, а середню ціну ми будемо визначати по сезону, - каже комерційний директор« Рив'єри », - Той, хто не має великого бюджету, прийде в будній день , не в прайм, і покатається з дитиною за доступну ціну, а той, хто прийде у вихідний день, - заплатить, відповідно, дорожче ». Повну розкладку за цінами комерційний директор «Рив'єри» дати не змогла, пояснивши, що спочатку потрібно дочекатися закінчення будівництва: «Коли у нас все це виросте, ми подивимося на інтерес, сформуємо свою цінову політику і вам розповімо. Але вона буде доступною і гнучкою ».

Для порівняння: в Москві в парку на ВВЦ вартість атракціону становить 300 - 350 рублів, в Сочі - 200 - 350 рублів, в Санкт-Петербурзі - 60 - 150 рублів, в Калінінграді - 150 рублів. Опалювальне і кондиціонером колесо огляду в Уфі коштує від 100 до 150 рублів, але в ньому є весільні кабінки вартістю 250 рублів і кабінки підвищеної комфортності за 500 рублів для особливих випадків . Проїхатися на цілорічному колесі в Адлері можна за 150 - 250 рублів. У казанському парку «Кирлай» вартість атракціону становила 150 рублів.

Як очікується, колесо стане самостійним розважальним об'єктом, тобто поки не передбачається створення якихось здвоєних тарифних планів на кшталт «Відвідай аквапарк - отримай колесо безкоштовно», проте Войтко не виключає, що в майбутньому можливі різні акції. Вхід на територію навколо колеса, яка раніше була частиною пляжної зони «Рив'єри», буде відкритим і безкоштовним. Навколо колеса буде розбита декоративна паркова зона, де можна буде погуляти, навіть не купуючи квиток на атракціон. «У підніжжя колеса також буде побудовано кафе, невеликий дитяче містечко з гірками, гойдалка, будуть дизайнерські лавочки в сучасному стилі, на яких можна буде сидіти і дивитися на зірки і на світиться колесо, вечорами буде працювати діджей. Тобто ми плануємо створити живу і модну середу навколо колеса. А то буває варто воно в парку одно-однісінька », - розповіла Войтко.

«Ми очікуємо хороше завантаження, тому що в інших містах подібні колеса дуже затребувані, а у нас, з огляду на нашу локацію, туристичний потік і нашу нестандартну концепцію, думаю, також буде великий інтерес, а гнучка цінова політика дозволить нам керувати потоком по сезонах», - вважає співрозмовник «БІЗНЕС Online».

ДВА КОЛЕСА ОДНОГО «АК БАРСА»

Цікаво, що перше казанське колесо огляду - в парку «Кирлай» - недавно також перейшло до структур «АК БАРС» Банку. Однак відкриється воно для відвідувачів в цьому році, ще питання. Нагадаємо, що парк переживає зараз непростий період банкрутства в зв'язку з тим, що ЗАТ «Світ розваг» (володіє парком) заборгувало основному кредитору ТОВ «Ак Барс Лізинг» ( «дочка» «АК БАРС» Банку) порядку 313 млн. Рублів, що можна порівняти з вартістю всіх активів парку, включаючи самі атракціони і то саме колесо огляду. Однак в березні цього року стало відомо, що все майно парку без торгів буде передано новому АТ «Паркінвест», акції якого перейдуть за борги структурам «АК БАРС». Новим гендиректором парку став радник голови правління банку Еміль Хайрутдинов, який повідомив «БІЗНЕС Online», що має намір в цьому році після проведених ремонтних робіт запустити парк в повну експлуатацію.

Виходить, що структури «АК БАРС» Банку зараз будують і ремонтують одночасно два колеса огляду в Казані, які стануть конкурувати між собою за відвідувачів. Значить, можна розраховувати на божеські ціни на забаву. З іншого боку, «колеса» (існуюче і майбутнє) сильно розведені по різних частинах Казані. Як парк «Кирлай», так і «Рів'єра» цілком успішно генерують власні потоки відпочиваючих, так що гострого дефіциту в клієнтах ні в того, ні в іншого атракціону напевно не буде. «Думаю, що кожне колесо знайде свого споживача. До того ж, колесо в парку «Кирлай» набагато менше нашого », - зауважила Войтко.

Нагадаємо, що культурно-розважальний центр «Казанська Рів'єра» побудований в 2008 році в Казані. У його склад входить готельно-розважальний комплекс з аквапарком, який вважається найбільшим в Росії. Комплекс був побудований девелопером «Сувар-Казань», який вклав в проект порядку 1,36 млрд. Рублів. У 2010 році через фінансові проблеми у «Сувар-Казань» комплекс перейшов закритому пайовому інвестиційному фонду нерухомості «АК БАРС - Основа» під управлінням ТОВ «УК« Євро Фін Траст ». Будівля розважального комплексу відійшло «АК БАРС» Банку в якості забезпечення по кредитах, які девелопер не зміг обслуговувати.

«Рів'єра» включає в себе ресторани «Панорама», «Каравела» і Amore, банкетні зали, бари, караоке-бар, концерт-хол «Ермітаж», нічний клуб Cinema Cafe, боулінг-клуб, найбільший в Росії аквапарк, кінотеатр 5D і 3D, контактний зоопарк, пляж європейського рівня з підігріваються басейнами, готель на 210 номерів і фітнес-клуб «Планета фітнес». Поряд з музеєм-заповідником «Казанський Кремль» «Рів'єра», в рік приймає близько 800 тис. Гостей, входить в число найпривабливіших туристичних місць Казані.

Гостей, входить в число найпривабливіших туристичних місць Казані

Вартість атракціону - 200 млн. Рублів. очікувана окупність
проекту - 3 - 5 років

«З УРАХУВАННЯМ КРИЗИ ПРОЕКТ МОЖНА НАЗВАТИ швидкоокупного»

Експерти, опитані «БІЗНЕС Online», раді за казанців і туристів Татарстану, які отримають друге колесо огляду, але обережно оцінюють перспективи окупності проекту.

Катерина Барабанова - заступник голови державного комітету РТ по туризму:

- Крім того, що аквапарк «Рів'єра» є одним з найбільших в Росії, це комплекс, який проводить активну рекламну компанію і дуже багато робить для залучення туристів. Їх готель 4 зірки відрізняється високим рівнем завантаження, і сьогодні комплекс «Рів'єра» є одним з рекордсменів за кількістю гостей, які його відвідують. За даними 2015 року, в готелі і аквапарку побувало майже 830 тисяч гостей. Ми вважаємо, що поява нового атракціону в складі «Рив'єри» тільки збільшить її привабливість для гостей, відповідно, вплине на туристський імідж Казані і Татарстану.

Раміль Міфтахов - гендиректор туристичного агентства «Персона грата», асоціація туристичних агентств Татарстану:

- Якби в парку «Кирлай» не було колеса огляду, тоді все було б чудово. Але якщо у «Рив'єри» воно будується вже другим, то воно повинно кардинально відрізнятися від першого або колосальними розмірами, або якимись іншими опціями. Якщо воно буде таким же, з такою ж формою кабінок, то ці два об'єкти, звичайно ж, будуть конкурувати один з одним. Як я розумію, будівництво такого чортового колеса у «Рив'єри» розраховане на те, щоб туристи приїхали в аквазону, вийшли і тут же йшли кататися на колесі огляду. Це така додаткова точка тяжіння до цієї прибережній зоні. Але парк «Кирлай» з самого початку орієнтований на розваги, рух, там всякі атракціони, там теж маса людей. Тому ці два об'єкти будуть один одному заважати. А щоб вони не заважали один одному, нове колесо огляду повинно бути більше, цікавіше, з новими опціями. Інакше ці два об'єкти будуть тільки забирати один в одного клієнтів, ось і все. Є така татарська прислів'я: «Татарин поки не перевірить - не повірить». Так що нехай вони спочатку побудують цей об'єкт, а потім ми вже будемо судити - подобається він нам, не подобається. Поки це всього лише проект.

Расим Мухаметзянов - директор МУП «Парк культури та відпочинку» (Набережні Челни):

- Відразу скажу, що такий об'єкт буде затребуваний серед відвідувачів, тому що то колесо, що є в парку «Кирлай», варто в низині. Хоча огляд непоганий, але воно і фізично, і морально вже старіє, страждають зовнішній естетичний вигляд, комфорт і зручність. Так що колесо в «Рив'єрі» буде затребуване.

В умовах Казані можу сказати, що повного аншлагу все-таки не буде. Термін окупності я б визначив в 6 - 7 років. Але на це впливає багато факторів. По-перше, це менталітет міста, по-друге, вікова складова населення, по-третє, місце розташування колеса і так далі. «Рів'єра» є місцем відпочинку молоді не тільки Казані, але і приїжджої. Це найбільший аквапарк на європейській частині Росії, тут є оглядовий майданчик, звідки відкривається чудовий вид на Казанку, на Кремль, на інші райони міста. Це чудове місце для туристів. Оптимальною ціною квитка я б назвав рублів 300. Це трохи вище, ніж в Набережних Челнах, але Казань - це ж столиця. Там, напевно, всі ціни трохи вище. Що стосується вартості нового об'єкта і облаштування паркової зони, то 200 мільйонів рублів може бути як адекватною сумою, так і трохи завищеною. Все залежить від того, що саме являє собою колесо і що входить в поняття паркової зони. Якщо колесо не нижче 65 метрів, а роботи в парку не обмежаться посадкою дерев, то, за нинішніми цінами, десь в 200 мільйонів вартість облаштування і вийде.

Антон Сігаєв - засновник Fun24:

- Будь-які атракціони - це дуже добре. Мегаполіси завжди мають подібну історію в плані атракціонів. Думаю, що для гостей і самих жителів міста буде класно мати колесо огляду з видом на Казанку і історичний центр міста. З точки зору економіки ситуація, звичайно, трохи складніше. 200 мільйонів рублів - це цілком адекватна сума для подібного приватного проекту, хоча з урахуванням кризи проект не можна назвати швидко окупається. Чи вистачить трьох років, щоб покрити витрачені інвестиції? Важко сказати, але думаю, все ж потрібно більше часу. Але якщо порівнювати його з колесом огляду в «Кирлай», то проект «Рив'єри» виглядає набагато перспективніше, учівая новий рівень сервісу і цілорічну роботу.

Очікується, що «рівьеровское» колесо огляду відкриють в липні

Сергій Пасічник - гендиректор компанії «Компаньон СП»:

- Колесо огляду в парку «Кирлай» своє вже відпрацював, та й сам парк «Кирлай» - місце гарне, але вже вимагає реновації. Крім того, я думаю, колесо огляду у «Рив'єри» буде набагато вище. Такі об'єкти в Лондоні або Парижі є знаковою точкою в кращому місці міста, куди всі ходять із задоволенням, і там такий об'єкт затребуваний. У парку «Кирлай» цей об'єкт був затребуваний. Влітку проїжджаєш повз нього - люди відпочивають, там весь час є якийсь рух. Але він такого трохи низькопробного рівня, на мій погляд. А нове завжди корисно і цікаво. Туристів зараз стає все більше, і нове колесо огляду стане ще одним приводом, щоб витратити два-три години на цій зоні. Сам комплекс «Рів'єра» вже довів, що він затребуваний, завантаження там більш ніж хороша. Затребувані і аквапарк, і пляжі, і сам комплекс «Рів'єра». Коли в одному місці зосередження різних активують і розваг, то всі вони один одного доповнюють ...

Еміль Хайрутдинов - радник голови правління «АК БАРС» Банку, генеральний директор АТ «Паркінвест»:

- Парк «Кирлай» і «Рів'єра» відрізняються ціновою політикою, напрямками послуг - в цілому «Кирлай» і «Рів'єра» орієнтовані на різні форми відпочинку. До того ж, два колеса огляду розташовуються в різних точках набережних, що істотно впливає на відкривається вид: «Рів'єра» - це берег Казанки і Ново-Савиновский район, а «Кирлай» - це перш за все історична частина міста: Казанський кремль, «Чаша », Московський район, Ново-Савиновский і частина Кіровського району. Саме тому установка нового колеса огляду не впливає на наші плани з модернізації парку.

Довідка

Найвище колесо огляду на сьогоднішній день побудовано в Сінгапурі. Його назва - «пустці Сінгапур». Висота становить 165 метрів. Друге місце займає 160-метрове колесо огляду «Зірка Наньчана» в Китаї. На третьому місці знаходиться колесо огляду «Лондонське око» з висотою 135 метрів в столиці Англії.

Згідно «Вікіпедії», в Росії на даний момент найвище колесо огляду знаходиться в Сочі (83 м), після нього йде «Колесо імені 850-річчя Москви» в столиці нашої батьківщини (73 м), третє за висотою колесо «Іремель» ( 60 м) розташована в Уфі, четверте - в Казані (55 м). Далі йдуть колеса в Санкт-Петербурзі (55 м), Краснодарі (52 м), Єкатеринбурзі, Пермі та Володимирі (по 50 метрів).

Чи вистачить трьох років, щоб покрити витрачені інвестиції?