Строительство »

Умови позбавлення чоловіка батьківських прав

  1. Підстави для позбавлення батьківських прав
  2. Порядок позбавлення батьківства
  3. Порушення аліментних зобов'язань і батьківство

Російське законодавство має чіткий перелік підстав, що відповідає на наболіле жіноче питання: «Як позбавити чоловіка батьківських прав?» Такого роду питання вирішуються в судовому порядку, куди мати право подати позов про позбавлення чоловіка батьківських прав.

Підстави для позбавлення батьківських прав

Російське законодавство має чіткий перелік підстав, що відповідає на наболіле жіноче питання: «Як позбавити чоловіка батьківських прав

умови позбавлення батьківських прав , Прописані в Сімейному кодексі, такі:

  1. Ухилення батька від своїх батьківських обов'язків. Сюди відносять і навмисну несплату аліментів .
  2. Відмова чоловіка забрати дитину з відділення пологового будинку або з іншого закладу лікувального типу, соціального захисту чи іншого подібного закладу без поважних причин.
  3. Жорстокі дії по відношенню до своїх дітей. Сюди відносять також і насильство, як фізичне, так і психічне, порушення статевої недоторканності дитини.
  4. Зловживання правами батька.
  5. Захворювання батька на хронічний алкоголізм, а також наркоманія.
  6. Вчинення чоловіком умисного злочину по відношенню до своїх дітей або дружині, спрямоване на нанесення шкоди їх життю і здоров'ю.

Порядок позбавлення батьківства

Умови позбавлення батьківських прав зумовлює порядок проведення процедур, що дозволяють добитися цього. Якщо ці підстави доводять, що батько не має права володіння батьківськими правами, мають місце бути, необхідно звертатися до органу судової влади із заявою позовного характеру про позбавлення батьківства .

подати це заяву в суд може не тільки мати дітей, але також усиновитель, опікун, опікун, родич, який виховує дитину, органи опіки, на які покладається відповідальність за долю неповнолітніх дітей, школи-інтернати, керівники дитячих будинків, прокурор, та й сам дитина, якій є чотирнадцять років .

Справи про позбавлення батька прав на дитину розглядаються судом з обов'язковою участю прокурора, а також за участю співробітників органів піклування та опіки.

Вирішуючи питання про те, як позбавити чоловіка батьківських прав, мати дітей може претендувати і на одержання утримання на них від незаконослухняного чоловіка. Суд, швидше за все, задовольнить обидві вимоги одночасно, так як позбавлення батьківства - не привід звільняти недолугого батька від обов'язків по утриманню своєї дитини, тобто від виплати аліментів .

Позбавлений батьківських прав, не має права користуватися будь-якими пільгами, заснованими на спорідненні з дитиною, втрачає можливість на отримання державної допомоги, призначених для людей, які мають дитину.

Усиновити дитину, який втратив батька по рішенням суду , Можна тільки після закінченні шести місяців, починаючи з дня винесення рішення.

Порушення аліментних зобов'язань і батьківство

Актуальним є питання, що часто ставиться жінками: «Чи можливо позбавлення батьківства, якщо не виконуються аліментні зобов'язання ? »Питання це спірне. Більшість юристів дотримується думки, що навіть злісна невиплата аліментів на дитину не може служити основним умовою для позбавлення прав . Судова практика показує, що лише сукупність неправомірних дій чоловіка розглядається судом як привід для припинення батьківських прав.

Позбавлення батьківства і материнства - це крайня міра покарання недбайливих батьків. Тому такі справи в суді розглядаються дуже ретельно з метою захистити дитину від свавілля в сім'ї і врахувати всі його права на повноцінне виховання.

Зустрічаються випадки, коли позови про позбавлення батьківства судовий орган відхиляє, а обходиться лише попередженням батьків про зміну своєї поведінки по відношенню до своїх дітей. У цьому випадку за виконанням батьківських обов'язків наглядають органи піклування та опіки.