Строительство »

Оформлення проміжного акту виконаних робіт

 1. Проміжний акт виконаних робіт
 2. Оформлення акта виконаних робіт
 3. обов'язкові реквізити
 4. особливості документів

04.09.2013

Проміжний акт виконаних робіт

Проміжний акт виконаних робіт має досить багато спільного з типовою формою стандартного акту виконаних робіт. Цей акт - документ прийому виконаних робіт, що полягає між 2-ма сторонами (конкретно замовником з одного боку і безпосередньо самим виконавцем з іншого), згідно положень якого відображаються повністю види виконаних робіт, їх загальна встановлена вартість, а також остаточні терміни здачі робіт.

Цей акт - документ прийому виконаних робіт, що полягає між 2-ма сторонами (конкретно замовником з одного боку і безпосередньо самим виконавцем з іншого), згідно положень якого відображаються повністю види виконаних робіт, їх загальна встановлена вартість, а також остаточні терміни здачі робіт

Виходячи із зазначеного, вищевказаний акт про виконані роботи (надані послуги) вважається двостороннім.

Оформлення акта виконаних робіт

Складання акту виконаних робіт проводиться обов'язково в 2-ух примірниках, один з яких негайно передається замовнику, а 2-ий залишається у безпосереднього виконавця. Згідно проміжного акту виконаних робіт проводиться відповідна оплата, сума якої була заздалегідь обговорена в договорі і вказана в самому акті.

Цілком можливі такі випадки, коли замовник має законне право відмовитися від оплати раніше обумовленої суми грошових коштів. Передумовою можуть стати недоробки, брак у виробництві або неналежне виконання замовлення. У зазначеній ситуації можливо розгляд між ними, результатом якого можливо додаткова домовленість про усунення недоліків або розірвання договору аж до судового розгляду.

обов'язкові реквізити

Слід знати основні обов'язкові реквізити при оформленні акту виконаних робіт:

 • дата складання акта;
 • номер основного договору, згідно з яким оформляється даний акт виконаних робіт;
 • терміни виконання обумовлених робіт;
 • повні обсяги виконаних робіт;
 • загальна грошова вартість даних робіт;
 • номер рахунку, який видається замовнику для оплати проведеної роботи (послуг);
 • повне найменування замовника і виконавця;
 • відбиток печатки (при наявності) обох зацікавлених в угоді організацій;
 • підписи самих виконавця і замовника, або відповідних осіб, що мають перевагу підпису (можливо представник за дорученням).

особливості документів

Незважаючи на взаємне схожість зазначеної документації та основного акта приймання робіт (послуг), є істотні відмінності між ними. Головною відмінністю можна вказати дію проміжного акта в часі виходячи з факту подальшого основного дії. Мається на увазі обов'язок двох сторін договору в кінцевому підсумку підписати в обопільній порядку основний акт виконаних робіт (наданих послуг). В основному акті повинні бути також вказані вищеперелічені реквізити з обов'язковим зазначенням на раніше складений акт. Пункт про раніше складеному проміжному акті може в подальшому допомогти сторонам досягти компромісу при виникненні будь-яких нюансів за складеним основним договором.

З огляду на вимоги правової норми 94-ФЗ (неодмінна наявність у відповідному договорі термінів виконання зазначених робіт, порядок проведення оплати, прийому-здачі робіт та інших характеристик) для отримання встановленої договором оплати за "проміжним актам виконаних робіт" в договорі між сторонами повинні були бути обов'язково передбачені:

 • етапи виконання відповідних робіт (проміжні терміни);
 • вартість (цінове питання) зазначених етапів;
 • порядок прийому-передачі;
 • порядок проведення оплати.

Оформлення акту роботи проводиться, зокрема, для можливості отримання виконавцем робіт попереднього авансу від замовника. Можливість отримання попередньої оплати встановлена чинним законодавством і одна зі сторін має законне право вимагати авансування своєї безпосередньої роботи.

Автор: Yurist-Online.net