Строительство »

КС-2 КС-3 зразок заповнення в 2016 році

 1. КС-2 і КС-3: що це
 2. Де взяти зразок і скласти акт КС-2
 3. Оформляємо акт КС-3: зразок заповнення
 4. Де застосовують актів КС-2 і КС-3
 5. Чому потрібно документувати закінчення робіт
 6. У яких випадках можна не оформляти КС-2 і КС-3

Коли потрібно узгодити вартість і результати будівельно-монтажних робіт, використовують акти КС-2 і КС-3, зразок заповнення в 2016 році подивіться на нашому сайті.

З'ясуємо, які нюанси потрібно передбачити і дізнаємося, чи можна їх замінити іншими документами.

Термінова новина: Чиновники розповіли які витрати на основні засоби можна списати відразу . Подробиці читайте в журналі "Російський податковий кур'єр" .

У цій статті ви знайдете:

 • В яких випадках складають акти КС-2 і КС-3
 • Зразок заповнення КС-2 і КС-3 в 2016 році
 • Можна замінити ці акти іншими документами
 • КС-2 і КС-3: що це

Завантажити безкоштовно бланк КС-2 в Excel >>>

Завантажити безкоштовно бланк КС-3 в Excel >>>

КС-2 і КС-3: що це

Після закінчення будівельно-монтажних робіт підряднику потрібно відзвітувати перед замовником про виконану роботу і витрачені кошти, а замовнику результати цієї роботи прийняти та оплатити виконану роботу. Для цього необхідно скласти двосторонній документ, в якому б містилися всі ці моменти. Зразок заповнення актів КС-2 і КС-3 в 2016 році ми привели нижче.

Де взяти зразок і скласти акт КС-2

КС-2 бланк скачати безкоштовно (E xcel) можна вже зараз на нашому сайті . Його складають, коли роботи за договором закінчені, підряднику потрібно їх передати замовнику, а останнім - прийняти (п. 4 ст. 753 ЦК України).

Щоб правильно оформити акт КС-2, потрібно обов'язково в ньому:

 • проставити номер і дату складання;
 • внести відомості про замовника та підрядника;

детально описати які роботи були виконані, їх обсяг, кількість (див. нижче). У вас вийде швидше внести всі дані в цю форму, якщо ви візьмете як приклад наш зразок такого акта .

при підписці на журнал "Російський податковий кур'єр" Зараз Ви отримуєте відразу кілька бонусів. Оберіть зручний варіант підписки тут.

Оберіть  зручний варіант підписки тут

Оформляємо акт КС-3: зразок заповнення

Нагадуємо, що договір підряду, який зазвичай складається при виконанні будівельно-монтажних робіт, є оплатним. Це означає, що за виконану роботу підрядник буде претендувати на оплату праці та компенсацію своїх витрат.

Спеціально для того, щоб вирішити всі питання, що стосуються вартості виконаних робіт, використовується акт КС-3, який так і називається - довідка про вартість виконаних робіт.

Завантажити бланк КС-3 безкоштовно в excel може тут . У довідці також потрібно описати виконані роботи та їх вартість з початку року, з початку проведення робіт і за звітний період.

Щоб було простіше у всьому цьому розібратися, ми зробили свій зразок. використовуйте його , Як приклад, і тоді оформити довідку про вартість робіт буде простіше.

Де застосовують актів КС-2 і КС-3

На практиці будівництво, реконструкція або демонтаж основних засобів, а також створення будь-яких нематеріальних активів (програм) займають тривалий час.

Більш того, такі процеси, як правило, складаються з декількох етапів, і по завершенні кожного потрібно підсумувати результати, як в плані виконаної роботи, так і в плані її вартості.

Тому на питання: КС-2 і КС-3 - що це, відповідаємо - це документи, які оформляють між собою замовник і підрядник. Результати робіт відображаються в акті КС-2, а вартість фіксується в акті КС-3.

Чому потрібно документувати закінчення робіт

Це необхідно робити в силу закону (п. 1 ст. 9 Закону від 06.12.2011 № 402-ФЗ «Про бухгалтерський облік»), який вимагає документувати будь-яку господарську операцію.

І ця умова потрібно дотримуватися кожної компанії, незалежно від її організаційно-правової форми або форми власності (пп. 1 п. 1 ст. 2 Закону № 402-ФЗ). Тому вам доведеться документувати кожну операцію (угоду) під час її вчинення або відразу після закінчення (п. 3 ст. 9 Закону № 402-ФЗ).

У яких випадках можна не оформляти КС-2 і КС-3

Компанія може не складати КС-2 і КС-3. Але в цьому випадку їй доведеться скласти інші документи, які б замінили ці акти. До 1 січня 2013 року, всі компанії зобов'язані були при оформленні господарських операцій використовувати тільки уніфіковані форми.

Тепер ситуація змінилася, і компанія може використовувати ці шаблони на свій розсуд (інформація Мінфіну Росії № ПЗ-10/2012). Незважаючи на це ми все ж підготували для вас акти КС-2 і КС-3 і зразок заповнення в 2016 році.

Нагадуємо, що бухгалтер може самостійно розробити первинний документ, головне, щоб керівник його затвердив окремим наказом (п. 4 ст. 9 Закону № 402-ФЗ). Крім того, в такій «первинці» треба відобразити такі обов'язкові реквізити (п. 2 ст. 9 Закону № 402-ФЗ).