Строительство »

Акт прийому-передачі грошових коштів

 1. реквізити документа
 2. Особливості складання акту прийому-передачі грошових коштів
 3. висновок

Позика грошових коштів, купівля продаж нерухомості і іншого майна оформляються відповідними договорами, які носять характер намірів і передбачають взаємну передачу грошових сум і майна. Статтею 128 ЦК України гроші розцінюються як майно. Отже, передача коштів однією особою іншій повинна проводитися, як майно. Позика грошових коштів, купівля  продаж нерухомості  і іншого майна оформляються відповідними договорами, які носять характер намірів і передбачають взаємну передачу грошових сум і майна

Тому договором визначаються наміри про передачу коштів, а сам факт передачі фіксується в акті прийому-передачі грошових коштів, складеному і підписаному сторонами як доказ фактичної передачі суми однієї сторони іншій. Такий акт є доповненням і невід'ємною частиною договору. Навіть в разі оформлення та двостороннього підписання договір позики або купівлі-продажу не буде вважатися укладеним, поки передача грошової суми не буде оформлена актом прийому-передачі.

реквізити документа

Акт радикально відрізняється від розписки в отриманні коштів. Розписка - це підтвердження факту отримання грошових коштів від сторони, яка передає, підписану в односторонньому порядку одержувачем, що зобов'язується повернути кошти в обумовлений термін. Акт прийому-передачі грошових коштів - двосторонній правовий документ.

Підходити до його оформлення слід грунтовно, в акті необхідно заповнити такі реквізити:

 • місце і дату складання;
 • відомості, що засвідчують особу або назва, юридична адреса та реквізити підприємства, що передає кошти;
 • відомості, що засвідчують особу або назва, юридична адреса та реквізити підприємства, що приймає кошти;
 • суму отриманих та засобів цифрами і прописом;
 • спосіб передачі грошей (готівкою або безготівковим шляхом з відміткою банківських реквізитів одержувача);
 • підписи обох сторін з розшифровкою прізвища, імені та по батькові, реквізити підприємств.

Особливості складання акту прийому-передачі грошових коштів

При дії сторони за дорученням, до акту потрібно докласти посвідчений нотаріально документ, а якщо виникли підозри у видачі повноважень, то зв'язатися з нотаріусом для підтвердження видачі довіреності.

З двостороннього характеру документа випливає, що кожна сторона має право внести в текст акта свої вимоги, поправки або побажання. Це необхідно якщо у будь-якої сторони виникають непередбачені обставини, здатні згодом вплинути на істота договору. У цьому випадку документ із зауваженнями і поправками стає вирішальним для подальших розглядів щодо дій сторін.

Існує помилкова думка, що акт прийому-передачі грошових коштів може служити підставою для передачі грошових документів в касі від одного касира іншому. В цьому випадку, акт служить доповненням до акта інвентаризації грошей в касі типової форми інв-15. У ньому вказуються всі документи і гроші, наявні в касі на момент передачі з покупюрним перерахуванням, а також зберігається двосторонній характер документа, т. Е. Один касир приймає касові і грошові документи, інший передає, підтверджуючи свої дії підписами.

висновок

Отже, складання акту прийому-передачі грошових коштів - є невід'ємною частиною договору позики або купівлі-продажу майна - відповідальний момент, і ці дії не терплять непрофесіоналізму. Тому підтримка кваліфікованого юриста допоможе уникнути неприємних наслідків і не турбуватися про безпеку угоди.