Строительство »

NEWSru.com :: У ГУВС Москви визнали законним затримання і допит шестирічної дитини

Громадська рада при ГУВС Москви не угледів порушення законодавства ні в затриманні шестирічного сина опозиціонера Сергія Аксьонова Івана і його неповнолітньої няні, ні в допиті під протокол дитини без його законних представників
Співробітники поліції звернули увагу на тих, що стояли недалеко від групи протестуючих громадян дівчину, фотографувалися відбувається, і маленьку дитину, який знаходився поруч з нею
"На момент усної бесіди з дитиною його батько, громадянин С.А.Аксенов, в відділі поліції по Тверському району не перебував. Він був доставлений туди пізніше за участь в несанкціонованому заході", - заявляють в ГУВС

Громадська рада при ГУВС Москви не угледів порушення законодавства ні в затриманні шестирічного сина опозиціонера Сергія Аксьонова Івана і його неповнолітньої няні, ні в допиті під протокол дитини без його законних представників в ОВД "Тверське", повідомляє "Нова газета" .

За її даними, голова ради Ольга Костіна заявила на засіданні в четвер: "За наявною інформацією, поліцейські діяли в рамках закону. Якби вони залишили дитину і неповнолітню дівчину без уваги, то вони, напевно, були б притягнуті до відповідальності за залишення в небезпеці ".

"Питання про те, що допит дитини проводиться тільки в присутності законного представника, постає тоді, коли він є жертвою або свідком злочину. Але коли його виявляють без батьків або представників в конфліктній ситуації і в відділенні поліції силами інспектора встановлюють особи батьків, щоб запросити їх , щоб забрали дитину, таке питання не стоїть ", - пояснила вона.

- Правозахисники: поліцейські "перестаралися"

У той же час головний редактор радіо "Ехо Москви" Олексій Венедиктов, який є членом Громадської ради при ГУ МВС по Москві, заявив, що з цього питання рада ще не збирався. Так що викладена вище позиція є приватною думкою Ольги Костіної.

А поліції підкреслюють: мати дитини письмово підтвердила, що не має претензій до співробітників МВС. "ГУ МВС Росії по Москві проводить перевірку за фактом доставляння в поліцію двох неповнолітніх 1 листопада 2011 року", - повідомили в прес-службі столичного Главку МВС Росії в четвер. За попередніми результатами встановлено, що у вівторок на Тріумфальній площі, де проходила несанкціонована акція, співробітники поліції звернули увагу на тих, що стояли недалеко від групи протестуючих громадян дівчину, фотографувалися відбувається, і маленьку дитину, який знаходився поруч з нею, передає "Інтерфакс" .

"Що Підійшло співробітникам поліції неповнолітня дівчина свої дані і дані дитини не повідомила, пояснивши лише, що це не її дитина, і не повідомила дані про його батьків. З урахуванням того, що поруч проходила несанкціонована акція, єдиним можливим варіантом дій співробітників було відвести дітей з потенційно небезпечного місця і в найкоротші терміни передати їх батькам або законним представникам з метою їх же безпеки. Тому, відповідно до закону, неповнолітні були доставлені у відділ поліції ", - відзначили в п ресс-службі.

За її даними, по дорозі дівчина зателефонувала матері хлопчика і повідомила, що їх везуть у відділення. "О 18:45 у відділі МВС Росії по Тверському району неповнолітні були передані, відповідно до пункту 58" Інструкції з організації роботи підрозділів у справах неповнолітніх органів внутрішніх справ ", старшому інспектору у справах неповнолітніх і відведені в кабінет, призначений спеціально для спілкування з доставленими неповнолітніми ", - пояснили в прес-службі.

Няня дитини була в розшуку як безвісти зникла, стверджують в ГУВС

"Дівчина забороняла хлопчикові повідомляти свої особисті дані, а також дані його батьків. З метою встановлення контакту з дитиною і з'ясування даних про його батьків для якнайшвидшої передачі його їм, дівчині було запропоновано вийти і побути в іншому кабінеті. Співробітники відділу перевірили дівчину по базах даних і з'ясували, що це Кузнєцова Вікторія Олексіївна, 1995 року народження, яка перебуває в розшуку як безвісти зникла і яка перебуває на обліку в одн (відділ у справах неповнолітніх - прим. ред.). Після цього співробітники поліції зв'язалися і з мамою, і з татом неповнолітньої, проте ті забрати її відмовилися. Відповідно до встановленого федеральним законом "Про основи системи профілактики бездоглядності та правопорушень неповнолітніх" порядком, дівчина була відправлена ​​в дитячу лікарню ", - повідомили в ГУВС.

"Після того, як дівчина пішла до іншого кабінету, хлопчик, що видав Аксьоновим Іваном Олексійовичем, 2005 року народження, став більш говіркий і спокійно розповів про себе, про тата й мами. Зокрема, він повідомив, як їх звуть, розповів, що ходить в дитячий сад, а також те, що того вечора він разом зі своїм батьком приїхав на Тріумфальну площу, що вони приїжджають туди щовівторка, і його мама про це знає ", - сказали в прес-службі.

Крім того, повідомили в Главку, хлопчик розповів поліції, що 1 листопада він перебував зі знайомою дівчиною на ім'я Віка, а його тато разом з іншими кричав і тримав довгу пов'язку з тканини. "На момент усної бесіди з дитиною його батько, громадянин С.А.Аксенов, в відділі поліції по Тверському району не перебував. Він був доставлений туди пізніше за участь в несанкціонованому заході", - заявляють в ГУВС. Раніше повідомлялося, що Ваню і його няню затримали у ОВД "Тверське", куди раніше доставили затриманого на Тріумфальній батька хлопчика.

"По приїзду матері неповнолітньої дитини, громадянки Пустарнакова, вся бесіда з дитиною була викладена їй в усній формі, - продовжили в прес-службі. - У присутності матері було надруковано пояснення від імені її сина. На даному поясненні А.С.Пустарнакова власноруч написала , що від підпису відмовляється, вказавши всі свої паспортні дані ".

"Малолітній І.С.Аксенов був переданий під розписку, власноруч написану його матір'ю, в якій вона вказала, що претензій до працівників ОМВД по Тверському району Москви вона не має", - підкреслили в прес-службі.

Правозахисники: поліцейські "перестаралися"

Тим часом відомі російські правозахисники вважають неправомірними дії співробітників поліції, які доставили шестирічну дитину у відділення поліції і склали з його слів протокол. Глава Московської Гельсінської групи Людмила Алексєєва вважає, що співробітники поліції "перестаралися".

"Такий казус, який свідчить, на жаль, про низький культурний і уявному потенціалі тих, хто охороняє у нас громадський порядок навіть в столиці. Додуматися треба до такого - з дитиною заповнювати анкету ... Цей казус показує ступінь розуміння ними їх завдання і можливості їх виконання, - сказала вона РІА Новини" в четвер.

За словами Алексєєвої, оскільки дитина стояв осторонь разом з нянею і в акції участі не брав, ніяких претензій з боку поліції бути не могло. "Вони випадково захоплені ... Ніхто з начальства перед ними (поліцейськими) такого завдання явно не ставив", - вважає ветеран вітчизняного правозахисного руху.

Глава руху "За права людини" Лев Пономарьов в свою чергу зазначив, що держава не повинна перекладати на громадян відповідальність за неправові дії співробітників поліції. "Можна говорити, що вони (громадяни) проявили легковажність, щось ще, але це інша розмова ... Не можна переводити все стрілки на громадян. Громадяни можуть бути легковажними, дурними, громадяни різні у нас є, але це не означає, що вони (поліцейські) повинні дітей забирати в поліцію ", - сказав правозахисник.

При цьому він критично відгукнувся про роботу Центру "Е", який займається боротьбою з екстремізмом. "Основна їхня робота - боротьба з політичними опонентами. Вони супроводжують активістів" Іншої Росії ".... Цей центр" Е "в тому вигляді, в якому існує, повинен бути ліквідований", - вважає Пономарьов.

Директор фонду "Громадський вердикт" Наталія Таубіна вважає, що поліцейські повинні в обов'язковому порядку нести відповідальність за подібні дії. "А то виходить якесь дивне положення справ, коли діти починають відповідати за вчинки батьків. Вони отримують і психологічні травми", - сказала вона.

За словами Таубіна, в разі, якщо буде доведено, що поліцейські перевищили свої повноваження, вони можуть понести дисциплінарну відповідальність. Крім того, в їх діях можуть виявити і склад для кримінальної відповідальності, вважає вона. "З моєї точки зору, це однозначно акція швидше залякування, скажімо так, тиску на батьків. Я насилу собі уявляю юридичну значимість шестирічної дитини", - зауважила Таубіна.

У той же час член Громадської палати РФ Олександр Брод в свою чергу вважає, що відповідальність за ситуацію лежить як на поліцейських, так і на організаторах акції і батьків хлопчика. За його словами, організатори і учасники акцій 31-го числа "наполегливо рвуться на Тріумфальну вже з принципу, знаючи, що акція несанкціонованого, будуть жорсткі дії поліції".

Але і дії співробітників поліції, які відвезли дитину в ОВС, Брод зовсім не схвалює. "Дії правоохоронців бувають надмірно жорсткими, жорстокими, неадекватними. Вже є приклади, коли під кийки, під руку правоохоронців потрапляють абсолютно випадкові люди", - нагадує правозахисник.

Напередодні столичний омбудсмен Євген Бунімович заявляв, що звернеться до начальника ГУВС Володимира Колокольцева з проханням прояснити ситуацію. При цьому він теж зазначив, що не схвалює ні дій поліції, що затримала і допитала шестирічного хлопчика, ні дій його батька, який залишив сина неподалік місця, де проходить несанкціонований мітинг.

Як повідомлялося, маленького сина активіста "Іншої Росії" Сергія Аксьонова Івана затримали разом з його нянею вже після акції "Стратегія-31" на Тріумфальній площі в Москві 31 жовтня, яка закінчилася масовими затриманнями її учасників.

Як повідомляли представники "Іншої Росії", затримання 6-річного Вані і 16-річної Вікторії Кузнєцов проводив оперативник Центру "Е" МВС РФ Олексій Окопний біля ОВС "Тверське", куди раніше доставили затриманого на Тріумфальній батька хлопчика. Аксьонов-молодший в результаті провів в ОВС близько двох годин, потім його забрала мати.

Батько хлопчика Сергій Аксьонов, після того як його самого відпустили з поліції на наступний день в числі інших затриманих, виклав у своєму блозі фотознімки протоколу допиту його малолітнього сина. Як можна побачити на знімку, допит вела інспектор у справах неповнолітніх. Згідно з протоколом, 6-річний Іван почав свою промову так: "По суті заданих мені питань можу пояснити наступне ..."

Далі наводиться розповідь від імені дитини про те, як він регулярно ходить з татом на акції на Тріумфальну, як тато віддає його знайомій - Віці, поки він разом з іншими людьми тримає "довгу пов'язку з тканини", на якій щось написано, кричить і розкидає папірці "про правду". "Кожен раз, коли мого тата забирають в поліцію, ми з Вікою стоїмо на майданчику, яка на вулиці, і чекаємо, коли мене забере моя мама", - наводяться також слова Івана.

Йдеться про дитячий майданчик на Патріарших ставках, недалеко від Тріумфальної, пояснює активіст. У протоколі допиту дитини вказані його повні вихідні дані, адреса проживання, а в графі "освіта" написано: "Д / С, 9-я група". Аксьонов-старший висловив сумнів в законності допиту малолітньої дитини. За порадою адвоката мама, яка приїхала в ОВС за Іваном, підписувати його відмовилася, але копію взяла, додав опозиціонер.