Строительство »

NEWSru.com :: Facebook заблокував акаунти і сторінки, пов'язані з російською "фабрикою тролів"

Facebook заблокував акаунти і сторінки, пов'язані з російською "фабрикою тролів"

У соціальній мережі Facebook заблокували акаунти, керовані російським "Агентством інтернет-досліджень", яке називають "Фабрикою тролів" . Про це засновник мережі Марк Цукерберг повідомив в своєму Facebook .

"Сьогодні ми робимо важливий крок, щоб захистити недоторканність виборів у всьому світі, - блокуємо понад 270 сторінок і акаунтів, якими керувала російська організація" Агентство інтернет-досліджень ". Більшість наших дій проти агентства на даний момент були спрямовані на те, щоб не допустити втручання в закордонні вибори ", - написав Цукерберг. За його словами, це агентство неодноразово діяло підозріло і намагалося маніпулювати людьми в США, Європі та Росії. "Ми не хочемо, щоб вони були на Facebook або де-небудь ще в світі", - підсумував Цукерберг, зазначивши, що керівництво соцмережі давно стежить за агентством і не в перший раз робить дії проти нього.

Марк Цукерберг також повідомив, що для підвищення безпеки Facebook до кінця року найме ще понад п'ять тисяч співробітників, додатково до працюючих приблизно 15 тисячам, які будуть займатися інформаційної захистом мережі.

ТОВ "Агентство інтернет-досліджень" є одним з юридичних осіб, під яким, як повідомлялося, діє російська "фабрика тролів" путінського кухаря Євгенія Пригожина. Відзначається, що мова йде, зокрема, про "Федеральному агентстві новин", яке ЗМІ пов'язували з Пригожиним.

Напередодні керівник "Федерального агентства новин" Євген Зубарєв повідомив РБК , Що група видання без пояснення причин було заблоковано в Facebook. Також були заблоковані групи видань "Журналістська правда", "Невські новини" і "Економіка сьогодні". "Це акт політичної цензури, ми не публікували жодного забороненого контенту", - заявив Зубарєв. За його словами, ФАН підготує звернення до Роскомнадзор.

У минулому році Facebook оголосив, що пов'язані з Росією акаунти два роки закуповували в соцмережі рекламу, яка носила політичний характер. У компанії уточнили, що з червня 2015 року по травень 2017 року 470 недостовірних акаунтів і сторінок витратили близько 100 тисяч доларів на майже три тисячі повідомлень.

За словами директора служби безпеки Facebook Алекса Стамос, велика частина рекламних матеріалів була пов'язана зі спробами створити резонанс вносять розкол у суспільство соціальними і політичними закликами широкого ідеологічного спектру - від питань ЛГБТ, імміграції та права на носіння вогнепальної зброї до міжрасових проблем.

Згодом Facebook передала близько трьох тисяч подібних рекламних оголошень в конгрес США для проведення розгляду з приводу передбачуваного впливу Росії на американські вибори.