Строительство »

Акція небаченої щедрості: Як ефективно проводити конкурси в соцмережах

  1. Сердечка за айфони Найпростіша механіка, якою зловживають навіть великі компанії, - роздача безкоштовних...
  2. Бути білим і пухнастим
  3. Не плутайте конкурси та лотереї!
  4. Пишіть юридичні правила
  5. Будьте обережнішими з Apple
  6. Будьте обережнішими з Facebook
  7. Як робити конкурси в соціальних мережах правильно?

Сердечка за айфони

Найпростіша механіка, якою зловживають навіть великі компанії, - роздача безкоштовних призів в обмін на те, що користувачі і їхні друзі, наприклад, вступлять в групу під «ВКонтакте». Очевидна перевага - простота, заощадить чимало грошей на залучення передплатників.

Розігрують в більшості випадків, звичайно, продукцію компанії Apple. Айфони, айподи та макбуки розходяться, як гарячі пиріжки - раптово навіть у виробника телефонів Just5. їх Facebook- акція зібрала величезну кількість лайків і шеров: за місяць сторінка підросла с 2 000 фанатів до 22 000.

Схожим чином поступила мережу фастфуду KFC - при старті спільнот на Facebook і « ВКонтакте ». Кожен передплатник отримував безкоштовні сендвічі. Дарувати власну продукцію - логічно (камінь в город Just5). Ви ж збираєте армію шанувальників вашого продукту. Роздаючи айфони, ви з великою ймовірністю отримаєте людей, яким цікава продукція імені Стіва Джобса, а не ваша. І зацікавити їх буде важче.

Гідна механіка - знижувати ціну товару за лайки / сердечка. Подібним пару років назад активно займався бренд Uniqlo на західному ринку, а зараз це успішно використовують торговці офлайновими товарами. Варіантів маса: ціна стає нижчою після досягнення певного числа передплатників групи, з кожним Лайком під публікацією, з кожним Чекин на foursquare і т.д. Користувачі бачать реальну вигоду, а продажу порадують бізнесмена.

Розважати, а не привертати

У роздачі айфонів або ще чого-небудь є зворотна сторона медалі. Люди прийдуть заради конкурсу, а не щоб залишитися з вами надовго. Не факт, що ви удержите їх увагу довше, ніж триватиме конкурс. Але ж компанії приходять в соцмережі на тривалий час, вірно?

До вас прийдуть і професійні прізоловов. Ті, хто 10 років тому збирав кришечки від газованої води, щоб отримати аудіоплеєр, прекрасно себе почувають в соцмережах. Від компаній їм не потрібно нічого, крім подарунків. Згодиться все - від автомобіля до рулону туалетного паперу. (Ви можете подивитися на цей сайт і почитайте обговорення промо-акцій.)

Залучаючи не зацікавлені у вашому продукті аудиторію, вам доведеться вкладати великі зусилля в її утримання. В результаті відносна дешевизна конкурсів в порівнянні c таргетированной рекламою поступово зійде нанівець.

Функціонал соцмереж не настільки багатий, але його досить для проведення нескладних конкурсів. Зазвичай бренди пропонують відповідати на питання, ділитися фотографіями або писати думки на задану тему. Більшість механік зводиться до цього, а в яку історію все це обернути, залежить від вашої фантазії. Наприклад, «Обухівська фабрика туалетного паперу» пропонує писати «цитати» на своїй (чи чужий - яка, в загальному, різниця) продукції і викладати фотографії на Facebook-сторінку.

При виборі механіки потрібно чітко розуміти IQ і EQ аудиторії. На фотоконкурсах готуйтеся, що якість робіт навряд чи буде відповідати вашим естетичним критеріям. На відеоконкурс робіт може не бути: потрібна дуже сильна мотивація, щоб змусити користувачів подолати лінь.

Порівнюйте складність завдань і механіку з тим, наскільки вас любить аудиторія! Фанати брендів типу BMW готові відповідати на питання адміністраторів просто так, не чекаючи подарунків і заохочень. Але BMW люблять, причому давно і сильно, а вас?

Бути білим і пухнастим

Дотримання деяких формальностей врятує вас від спілкування з податковою поліцією, судових позовів або раптового зникнення вашої групи з особи соціальної мережі.

Не плутайте конкурси та лотереї!

Лотерея - майже те саме, що конкурс, тільки переможець визначається випадковим чином. Найчастіше використовуються генератори випадкових чисел. Напевно в хід йде і ворожіння курсором по екрану.

Якщо у визначенні переможців немає «об'єктивного критерію» (наприклад, рішення журі), це - лотерея! Організатор зобов'язаний зареєструвати її в установленому законом порядку. Процедура цей не швидка, а ось санкції з боку ФНС будуть неприємними.

До речі, під визначення лотереї підпадає приклад з Just5. Грішать порушеннями і більші компанії: мікроскандал трапився не так давно на сторінці Промсвязьбанка.

Разом: будь-який громадянин може віднести заяву в податкову - цього достатньо для виникнення проблем у організатора лотереї. Якщо у вашого бізнесу є хоч держреєстрація і мінімум один недоброзичливець, пам'ятайте: іноді першопрохідцем бути неприємно.

Якщо у вашого бізнесу є хоч держреєстрація і мінімум один недоброзичливець, пам'ятайте: іноді першопрохідцем бути неприємно

Пишіть юридичні правила

Для будь-якого, навіть невеликого конкурсу з призами краще мати заздалегідь написані і опубліковані юридичні правила. У них описуються всі деталі: терміни проведення, призи та їх вартість, механіка конкурсу та визначення переможців, хто платить податки з призу і так далі.

Відповідно до закону, у творчих конкурсів повинна бути навіть суспільно-корисна мета! Так що, коли виробник зубної пасти дарує поїздку на Мальдіви автору фото з самої білосніжною посмішкою, в правилах акції фіксується мета - «підвищення грамотності населення в питаннях стоматології і турботи про зуби».

Індивідуального бізнесу або невеликим компаніям навряд чи варто хвилюватися щодо візитів з ФАС або податкової через некоректні правил конкурсу у «вконтактовской» групі. Але ця формальність врятує вас як мінімум від недобросовісних учасників, які виявлять невдоволення результатами.

Будьте обережнішими з Apple

Продукцію цієї компанії дуже люблять дарувати організатори конкурсів. Проте компанія офіційно забороняє будь-яким третім особам проводити промо-акції, в яких її продукція використовується в якості призів. З чуток, Apple офіційно приходить в Росію, і приписи щодо її торгових марок тепер - зайвий привід задуматися.

Будьте обережнішими з Facebook

Умови використання сторінок в цій соцмережі забороняють проводити конкурси безпосередньо на сторінці. Сюрприз? Так, для росіян це новина вже котрий рік. Будь-які конкурси формально повинні проходити тільки в додатках, а на «стіні» (тобто в «хроніці») - тільки контент.

Рятує від цієї напасті лише незначність російського ринку для американського офісу соцмережі і слабкі позиції Facebook щодо демократичного «ВКонтакте». Поки що жодна зі сторінок російських компаній не попереджена адміністрацією про порушення правил, хоча переважна більшість порушила горезвісні Pages Terms, і не раз.

Як робити конкурси в соціальних мережах правильно?

- По максимуму прив'язуйте конкурси до вашого бізнесу. Давайте знижки за лайки, даруєте вашу власну продукцію. Придумуйте конкурси про вас, а не про Apple.

- Чи не ускладнюйте. Навіть прості фотоконкурси або відповіді на питання працюють, якщо ви придумаєте красиву історію навколо них. Чим складніше механіка, тим менше бажання у користувачів брати участь.

- Конкурси - не найефективніший інструмент просування. Вам по-любому доведеться розповідати про вашу продукцію, стрибати на одній ніжці, читати вірш з табуретки - треба чітко це усвідомити. Якщо ж вам нічого запропонувати, крім конкурсів, проводите їх десь на форумі або в популярній групі на «ВКонтакте», але не заводите окремі канали під конкурси.

Але ж компанії приходять в соцмережі на тривалий час, вірно?
Але BMW люблять, причому давно і сильно, а вас?
Сюрприз?
Як робити конкурси в соціальних мережах правильно?