Строительство »

Як купити акції Ощадбанку приватній особі

 1. Чому саме Сбербанк
 2. Як фізичним особам здійснити покупку
 3. Як і де вибирається брокер
 4. Коли вартість і котирування ростуть?

Все стрімкіше сьогодні розвивається такий вид вкладення коштів і отримання прибутку як інвестування в цінні папери.

Серед існуючого на ринку величезної кількості варіантів інвестицій акції Ощадбанку мають високу перспективністю з точки зору розміру дивідендів і потенціалу курсового зростання. Для приватного інвестора, враховуючи благонадійність і стабільність роботи ВАТ «Сбербанк России», формування інвестиційного портфеля з високоліквідних паперів цього банку - оптимальний варіант довгострокового інвестування вільних грошових коштів.

Чому саме Сбербанк

Звичайно, жодна компанія в Росії та інших країнах не може стовідсотково передбачити своє майбутнє і з повною упевненістю гарантувати повну невразливість своїх цінних паперів, цінність яких, перш за все, залежить від світових цін на нафту. Але, вибираючи компанію для інвестування, майбутньому власнику необхідно оцінювати рівень ризиків і зупинити свій вибір на максимально стійкому бізнесі. Сбербанк - один з найперспективніших і процвітаючих банків у Східній Європі і лідер банківського сектора в Росії.

Основні причини, за якими фізичній особі варто стати акціонером Ощад:

 • всебічна підтримка з боку держави - головний акціонер (близько 60% - контрольний пакет) Центробанк Росії;
 • за величиною основного капіталу знаходиться на 38 місці в світовому рейтингу - частка зарубіжних інвесторів понад 24%;
 • головний кредитор російської економіки - більше третини всіх виданих кредитів;
 • високий рейтинг надійності і розвинена філіальна мережа;
 • випускає привілейовані SBERP і звичайні SBER акції;
 • стабільне зростання прибутковості і вартості цінних паперів. З підсумками діяльності будь-хто може ознайомитися на сайті у відкритому доступі https://www.sberbank.ru/ru/investor_relations .

ru/ru/investor_relations

Як фізичним особам здійснити покупку

В даний час покупцям доступні два види акцій ощадного банку:

 1. Прості - дають право голосування (на 1 штуку - 1 голос), тому й коштують дорожче.
 2. Прівілегірованние- не дають права голосу, коштують дешевше, але в кінцевому підсумку приносять більше прибутку у вигляді дивідендів.

Крім того, що звичайні акції надають право участі в голосуванні, інших очевидних переваг у цього типу цінних паперів немає. Власники привілейованих акцій мають більше переваг при виплаті дивідендів (проводиться один раз на рік).

Як і у інших організацій цінні папери Ощадбанку звертаються на фондових біржах РТС і ММВБ - найбільших вторинних ринках Росії. Але самостійного доступу приватні особи до торгів не мають. Для участі знадобиться посередництво.

Як і де вибирається брокер

Брокер - це професійний учасник ринку цінних паперів, що має ліцензію на здійснення діяльності. Велика кількість брокерських компаній недосвідченому людині може ускладнити вибір. На що ж орієнтуватися в першу чергу?

 • на рейтинг за обсягом залучених коштів та відгуки;
 • на компетентність і досвід;
 • на величину комісії - ціна має особливе значення, якщо Ви плануєте здійснювати операції регулярно;
 • на якість виконуваних послуг - великі компанії безкоштовно інформують клієнтів про ситуацію на ринку шляхом розсилки аналітичних матеріалів (прогноз і котирування) і консультуванням клієнтів по телефону, мейлу, скайп і іншим засобам зв'язку;
 • на мінімальну величину депозиту і складність його поповнення.

Заявку на брокерські послуги можна подати особисто при візиті в офіс обраної компанії, через систему QUIK за допомогою інтернету, в телефонному режимі при зверненні в службу під назвою «трейд-диск». Після розгляду заявки представник брокерської організації пов'язується з заявником для підписання документів. Для регламентування взаємодії укладається договір на обслуговування.

Подальші дії виглядають так:

 • На ім'я інвестора відкривається спеціальний брокерський рахунок, на який вноситься певна грошова сума.
 • На комп'ютер можна встановити торговий термінал для укладення угод через інтернет. Але покупка може відбуватися і безпосередньо.
 • Здійснення операцій проводиться з використанням терміналу онлайн або шляхом віддачі розпоряджень.

Сбербанк також є брокером МФБ і в багатьох його відділеннях можна укласти договір на придбання не тільки своїх акцій. Крім власних Ощад реалізує державні, муніципальні, корпоративні акції, паї в різних фондах, ф'ючерсні контракти. Оплатити угоду можливо через Сбербанк-онлайн, банкомати, шляхом переведення з іншого банківського рахунку, в касу відділення.

Коли вартість і котирування ростуть?

Дуже актуальним залишається питання, коли вигідніше здійснювати покупки цінних паперів? До речі, пам'ятаєте, що продати їх можна в будь-який зручний момент.

Перед скоєнням інвестицій визначитеся з наступними моментами:

 • На який термін Ви можете вкласти гроші, щоб не довелося потім в терміновому порядку здійснювати продаж.
 • Скільки приблизно Ви плануєте отримати від вкладень.
 • Який тип цінних паперів краще і вигідніше для Вас особисто придбати.
 • Які ризики існують і які втрати прийнятні.

Потім ознайомтеся і проаналізуйте графіки, що визначають курс акцій. Актуальні дані регулярно публікують на своїх сайтах Яндекс, сам Сбербанк, ділові видання - «Комерсант» і «Відомості», фінансові портали - Skrin.ru, Quote.ru.

Вартість може і зростати, і падати. Не можна з точністю спрогнозувати, який проміжок часу вкладень виявиться більш прибутковим - короткий або довгий. Безумовно, шанси отримати більше прибутку вище на тривалі терміни інвестування. Пам'ятайте про те, що ризики зберігаються завжди. Отримати хороший дохід можна, але потрібно вміти ризикувати і постійно підвищувати свій рівень фінансової грамотності для того, щоб добре орієнтуватися і вміти аналізувати поточну ситуацію на фондовому ринку.

Обов'язково подивіться відео

Дуже чекаємо на ваші відгуки, репости і коментарі, спасибі.

На що ж орієнтуватися в першу чергу?
Коли вартість і котирування ростуть?
Дуже актуальним залишається питання, коли вигідніше здійснювати покупки цінних паперів?