Строительство »

5 фактів для тих, хто хоче зняти квартиру подобово

Найчастіше подобово здають житло економ-класу

Найчастіше подобово здають житло економ-класу. Цим може займатися і сам власник, і брокерська компанія, з якою він уклав договір на обслуговування. Існують агентства нерухомості, які спеціалізуються саме на подобову оренду. Як правило, у них хороші сайти з докладним описом і фотографіями квартир і можливістю попереднього бронювання.

Брокерська компанія, як правило, краще піклується про нерухомість, яку здає в оренду, і пропонує додаткові послуги. У їх числі - wi-fi, прибирання, регулярна зміна постільної білизни та рушників. Приватні особи пропонують такі послуги рідше. У будь-якому випадку, з'ясуйте заздалегідь, хто буде наводити порядок в квартирі. Сміливо вимагайте знижку, якщо орендодавець не може цього вам запропонувати.

Добова оренда квартир: 3 схеми шахрайства

Добова оренда квартир в подорож: плюси і мінуси

Якщо ви домовляєтеся про оренду квартири і вносите передоплату, грунтуючись тільки на фото, а це найвірогідніший варіант для іногородніх, то обов'язково пропишіть в контракті, що квартира повинна відповідати представлених фотографіях, в іншому випадку договір буде розірвано, а компанія поверне гроші.

Правда, якщо в цілому квартира відповідає зображенням, але в реальності виявляється, наприклад, з несвіжим ремонтом, то пред'явити претензії навряд чи вдасться.

Як правило, при короткостроковій оренді мешканець оплачує весь термін проживання заздалегідь, підписуючи договір. Крім того, він вносить страховий депозит, який зазвичай дорівнює вартості одного дня оренди і повертається при виселенні за умови, що все майно в порядку. Якщо ви знімаєте квартиру через агентство, то комісія брокера зазвичай вже включена у вартість оренди.

Як здають квартири в піднайм: безпека і ризики

Ідеальна квартира в оренду - яка вона?

Навіть якщо ви знімаєте квартиру на один день, обов'язково укладіть договір найму. У ньому необхідно обумовити всі умови оренди: термін, годину заселення і виселення, розмір плати за добу і депозиту, відзначити, що в вартість входить оплата комунальних послуг, оренда обладнання та білизни. У договорі потрібно вказати, що жодна зі сторін не має права здавати, продавати і здійснювати інші операції з квартирою, поки діє договір. Окремо складається опис майна. У ній потрібно чітко прописати склад і стан майна, а також порядок і механізм відшкодування збитку. Документ матиме юридичну силу, тільки якщо в ньому вказані сторони, які уклали договір, їх паспортні дані, предмет договору, термін, ціна і порядок оплати.

В середньому подобова оренда квартири обходиться в три-чотири рази дорожче, ніж довгострокова.

Так, в Москві оренда однушки на добу коштує 2,5-4 тисячі рублів. Правда, в будинках на найпрестижніших вулицях міста, наприклад Тверській або Кутузовському проспекті, ставка може доходити до 8 тисяч. Для порівняння: якщо знімати однокімнатну квартиру економ-класу у метро, ​​то ви віддасте 30-35 тисяч рублів за місяць, тобто 1000-1200 рублів в день.

Фото: javiindy / Fotolia

НЕ пропустіть:

14 правил, як зняти квартиру по оголошенню

Здається квартира для обраних

10 обов'язкових пунктів у договорі оренди квартири

Спільна оренда - як ужитися в одній квартирі?

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.