Строительство »

Зняти квартиру - чим оренда житла в Україні відрізняється від європейської | СЬОГОДНІ

 1. Зняти квартиру - чим оренда житла в Україні відрізняється від європейської 7 травня 2018, 7:52 Переглядів:...
 2. Україна
 3. Німеччина
 4. Італія
 5. Польща
 6. АВТОР:
 7. Орфографічна помилка в тексті:
 8. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 9. Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату
 10. Україна
 11. Німеччина
 12. Італія
 13. Польща
 14. АВТОР:
 15. Орфографічна помилка в тексті:
 16. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 17. Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату
 18. Україна
 19. Німеччина
 20. Італія
 21. Польща
 22. АВТОР:
 23. Орфографічна помилка в тексті:
 24. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 25. Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату
 26. Україна
 27. Німеччина
 28. Італія
 29. Польща
 30. АВТОР:
 31. Орфографічна помилка в тексті:
 32. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 33. Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату
 34. Україна
 35. Німеччина
 36. Італія
 37. Польща
 38. АВТОР:
 39. Орфографічна помилка в тексті:
 40. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 41. Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату
 42. Україна
 43. Німеччина
 44. Італія
 45. Польща
 46. АВТОР:
 47. Орфографічна помилка в тексті:
 48. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
 49. Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату
 50. Україна
 51. Німеччина
 52. Італія
 53. Польща
 54. АВТОР:
 55. Орфографічна помилка в тексті:

Зняти квартиру - чим оренда житла в Україні відрізняється від європейської

7 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату

Умови оренди нерухомості в різних країнах можуть суттєво відрізнятися. Фото: Рixabay.

Нещодавно стало відомо, що Україна потрапила в трійку лідерів найдешевших країн світу згідно з дослідженням The Cost of Living Around the World 2018, яке засноване на індексі Numbeo. Numbeo.com - найбільша в світі база даних за інформацією про вартість життя в різних країнах (при цьому рейтинги створюються на основі інформації користувача, тому можуть відображати середню ситуацію по країнам з деякою погрішністю). В опублікованому рейтингу враховувалися різні чинники, наприклад, вартість оренди і покупки житла, оплата комунальних послуг, проїзд на міському транспорті, покупка продуктів і харчування в недорогих ресторанах.

За результатами дослідження виявилося, що в Україні середня ціна на оренду однокімнатного житла недалеко від центру міста набагато вище, ніж середня зарплата. Так, для порівняння, в середньому українці отримують 262,3 долара, а ось оренда однушки становить 317 доларів (відзначимо, у випадку з індексом Numbeo мова скоріше йде про середні даних по великих містах України: Києва, Одеси, Харкова). Причому в інших країнах таких невідповідностей немає. Наприклад, Єгипет і Пакистан опинилися на першому і другому місці по дешевизні, але в Єгипті середня зарплата 161 дол., А оренда квартири - 155 доларів. У Пакистані ж справи йдуть трохи краще, зарплата досягає 252 дол., А орендувати житло можна за 138 доларів на місяць.

Сайт "Сегодня" вирішив порівняти ринок оренди житла в Україні і в чотирьох європейських країнах, щоб подивитися, як відрізняються ціни, запропоновані варіанти і умови оренди.

Україна

Незважаючи на те, що орендувати житло в Україні досить дорого, зробити це набагато простіше, ніж в країнах Європи, або ж в США. Наприклад, якщо в деяких країнах потрібна хороша кредитна історія, рекомендації, стабільний дохід і т.д., то в Україні над такими речами особливо не заморочуються і зняти житло можна навіть не користуючись послугами агентства, а просто знайти підходящий варіант по оголошенню і домовитися з господарями. Правда, найчастіше, потрібно підписувати договір, юридична сила якого, однак, залишається під сумнівом.

Саме тому, ринок житла в Україні на сьогодні залишається одним з найбільш тіньових. Однак він у нас в країні дуже динамічний, тут є як великі агентства, орендодавці у яких по кілька десятків квартир, так і приватні особи, які здають свою житлоплощу.

Цілком логічно, що найдорожче оренда житла обійдеться в столиці України - в Києві, тут середня ціна на однокімнатну квартиру буде близько 8 тис. Грн (305 дол.). Звичайно, можна знайти і варіанти дешевше, але в центрі міста здається дуже багато елітного житла за відповідну оплату.

У Львові середня ціна оренди становить трохи більше 6 тис. Грн, в Харкові і Дніпрі ціни схожі - десь 5,5 - 6 тис. Грн. В Одесі специфіка оренди злегка відрізняється, тут дорожче коштує житло, яке знаходиться близько до моря, а не до центру самого міста - 6,5 тис. Грн.

Ми більш детально розглянемо, які квартири, і за яку вартість пропонують саме в столицях, тому що по регіонах ціни і умови можуть сильно відрізнятися.

Недалеко від центру Києва, та ще й в пішої доступності до метро зняти квартиру за символічну вартість навряд чи вийде. На профільних сайтах з оренди нерухомості ціни на нормальне житло з більш-менш пристойним ремонтом знаходяться в районі 12-13 тис. Грн. Якщо ж господарі житла пропонують євроремонт, нову техніку і меблі, ціни виростають в рази.

Правда, якщо ви шукаєте житло самостійно через інтернет, варто остерігатися шахраїв. Дуже часто пропонуються квартири з досить низькою вартістю, але з шикарними умовами, ремонтом і т.д. Як виявляється пізніше - фото рекламні, а в реалі вас чекає радянський гарнітур і килими на стінах.

Також варто бути обережними з, так званими, базами квартир. Тобто ви дзвоните по знайденому номером і вам пропонують приїхати в офіс, заплатити умовну суму грошей, в минулому році, це було, як правило, 300 грн., і після цього вам дають базу з адресами відповідних квартир і номерами власників. Але, все такі бази - це обман, запропоновані квартири зазвичай вже здані, а за номерами можуть відповідати люди, які взагалі не розуміють, про що мова.

У Києві набагато дешевше зняти житло на лівому березі, ніж на правому. Шевченківський район, Поділ, Печерськ - все це дорогі райони, ціни на квартири в яких майже в два рази вище, ніж в інших областях столиці. Найдешевше квартири на Троєщині, це через відсутність поблизу метро і нормальної транспортної інфраструктури.

Німеччина

Орендувати житло в Німеччині не так просто, як може здатися. Наприклад, здавати нерухомість іноземцям в Німеччині взагалі не особливо-то люблять, тому знайти квартиру для мігранта може стати справжньою завданням.

Середня зарплата в Німеччині 2675 доларів, а оренда квартири недалеко від центру міста - 827 доларів (близько 22 тис. Грн). Там орендодавці прискіпливо вибирають кандидатів, і, якщо у нас перегляд квартири має на увазі безпосередньо перегляд квартири, то в Німеччині це швидше перегляд кандидатів, які претендують на житло.

Дуже важливо підтвердити свою кредитоспроможність, розповісти про місце роботи, заробіток. Іноді навіть вимагають показати свій дохід і принести останній зарплатний листок. Розгляд кандидатів може затягнутися на кілька тижнів. Якщо в Україні заставу за квартиру зазвичай становить суму платежу за один місяць (іноді за два - перший і останній), в Німеччині це зазвичай сума за 2-3 місяці оренди.

Також велика частина житла в Німеччині здається без меблів, найчастіше в квартирі є тільки кухня.

Ціна оренди на квартири в Німеччині складається з двох частин - місячного платежу і передоплати за комуналку (як правило, від 60 до 300 доларів). У передоплату включають витрати на опалення, воду, страховку будинку, вивезення сміття і т.д. В кінці року, власник вираховує, скільки витрат було витрачено і скільки заплатили наймачі. Якщо сума витрат вище - наймачам доведеться доплатити.

У передоплату не включається ціна за електроенергію, телефон та інтернет. За ці послуги платять самі мешканці.

Цікаво відзначити, що найбільша конкуренція квартиронаймачів спостерігається не в столиці Німеччини - в Берліні, а в Мюнхені. Там на перегляд одного об'єкта претендує 77 людина відразу, тоді як в Берліні всього 33.

Популярністю великі квартири в Німеччині не користуються, тому що вони обходяться в обслуговуванні занадто дорого. Тому орендують переважно квартири в 40 кв м. Один з бюджетних варіантів - кімнати в студентських гуртожитках.

Італія

Здавати житло в Італії не дуже-то вигідно. Справа в тому, що згідно з місцевими законами, там максимально захищений орендар. Якщо раптом він стає неплатоспроможним і т.д., вигнати його господарі житла не зможуть. Також, податок, який змушений буде платити орендодавець - найвищий в Європі, більше 40% від прибутку. Тому, в Італії дуже часто пропонують орендувати житло без зайвої паперової тяганини, але для квартиронаймачів це не найвигідніший варіант.

Уклавши контракт, себе можна убезпечити від раптового підвищення вартості оренди, виселення і т.д. Середня зарплата в Італії близько 1880 дол., Тоді як середня ціна за оренду житла недалеко від центру - 715 доларів.

Тут господарі квартири також можуть попросити показати виписку з банківського рахунку і інші документи, які могли б підтвердити платоспроможність орендаря. Італійські орендодавці можуть поставити безліч різноманітних питань, починаючи від улюбленої музики і кольору, і закінчуючи кулінарними вподобаннями.

Якщо ви шукаєте житло в Італії через агентство, то доведеться заплатити 100% орендної плати за послуги, причому оплату вносить як орендар, так і орендодавець. Застава за квартиру тут такий же, як і в Німеччині - сума за 2-3 місяці проживання.

В Італії квартири часто здаються з меблями, і, якщо там є меблі, до неї додається ще безліч усього: починаючи від запасних лампочок, закінчуючи посудом, технікою і т.д.

Найдорожче знімати житло в Мілані - більше 600 дол. За кімнату в Римі ціни злегка менше, близько 500-550 доларів, а ось квартира-студія коштуватиме близько 700 доларів і вище. Найдешевше жити в передмісті Неаполя, там можна орендувати трикімнатні апартаменти всього за 400 доларів на місяць.

Польща

Ринок житла в Польщі дуже відкритий і різноманітний, чимось він схожий на українські реалії, але тут немає шахрайства в такій кількості. Ціни на квартири залежать від міст, районів і, безпосередньо, самих умов. Наприклад, ціни в Варшаві набагато вище, ніж в сусідніх містах, а ось в Кракові вони на 30% менше.

Орендна плата тут так само, як і в Німеччині, складається з двох платежів - оплата оренди та оплата експлуатаційних платежів (це не те ж саме, що комунальні платежі). Сюди входить податок на нерухомість, оплата утримання ліфта, ремонту під'їзду, експлуатації домофона, прибирання територій і т.д. Плюс до всього цього потрібно оплачувати і комунальні платежі, за які вже відповідає сам мешканець.

Середня зарплата в Польщі близько 1000 доларів, а от середня ціна на оренду квартири - 535 доларів. Знайти житло можна як самостійно, так і скориставшись послугами посередника, правда доведеться заплатити комісію - 100% місячної оренди.

Зняти житло в Польщі - не проблема. На ринку дуже багато пропозицій, а самі господарі не проводять такий жорсткий відбір, як, скажімо в Німеччині.

Чехія

Ціни на оренду в Чехії набагато нижче, ніж в інших країнах Європи. Вибір житла там дуже широкий, можна знайти як розкішні апартаменти в старих цегляних будинках, так і орендувати затишний будиночок в передмісті. Середня зарплата в Чехії 1140 дол., При цьому, середня вартість оренди квартири біля центру міста - 645 дол.

Найпопулярніші тут однокімнатні квартири з кухонним кутом, або ж однокімнатні квартири з окремою кухнею. При оформленні обов'язково укладається договір, знімати без нього не рекомендують, тому що в разі виникнення певних проблем можна опинитися на вулиці.

В цілому, ніяких особливих тонкощів тут немає. Тут відсутні жорсткі вимоги, які є в інших країнах ЄС. Так, при наявності грошей і вільного часу зняти відповідне житло не складе ніяких труднощів.

Відзначимо, як писав днями сайт "Сегодня", перед фіналом Ліги чемпіонів в Києві ціни на добову оренду нерухомості в українській столиці стали обчислюватися в тисячах євро за добу .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Оренда квартир в Україні і Європі: особливості, відмінності, ціни". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зняти квартиру - чим оренда житла в Україні відрізняється від європейської

7 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату

Умови оренди нерухомості в різних країнах можуть суттєво відрізнятися. Фото: Рixabay.

Нещодавно стало відомо, що Україна потрапила в трійку лідерів найдешевших країн світу згідно з дослідженням The Cost of Living Around the World 2018, яке засноване на індексі Numbeo. Numbeo.com - найбільша в світі база даних за інформацією про вартість життя в різних країнах (при цьому рейтинги створюються на основі інформації користувача, тому можуть відображати середню ситуацію по країнам з деякою погрішністю). В опублікованому рейтингу враховувалися різні чинники, наприклад, вартість оренди і покупки житла, оплата комунальних послуг, проїзд на міському транспорті, покупка продуктів і харчування в недорогих ресторанах.

За результатами дослідження виявилося, що в Україні середня ціна на оренду однокімнатного житла недалеко від центру міста набагато вище, ніж середня зарплата. Так, для порівняння, в середньому українці отримують 262,3 долара, а ось оренда однушки становить 317 доларів (відзначимо, у випадку з індексом Numbeo мова скоріше йде про середні даних по великих містах України: Києва, Одеси, Харкова). Причому в інших країнах таких невідповідностей немає. Наприклад, Єгипет і Пакистан опинилися на першому і другому місці по дешевизні, але в Єгипті середня зарплата 161 дол., А оренда квартири - 155 доларів. У Пакистані ж справи йдуть трохи краще, зарплата досягає 252 дол., А орендувати житло можна за 138 доларів на місяць.

Сайт "Сегодня" вирішив порівняти ринок оренди житла в Україні і в чотирьох європейських країнах, щоб подивитися, як відрізняються ціни, запропоновані варіанти і умови оренди.

Україна

Незважаючи на те, що орендувати житло в Україні досить дорого, зробити це набагато простіше, ніж в країнах Європи, або ж в США. Наприклад, якщо в деяких країнах потрібна хороша кредитна історія, рекомендації, стабільний дохід і т.д., то в Україні над такими речами особливо не заморочуються і зняти житло можна навіть не користуючись послугами агентства, а просто знайти підходящий варіант по оголошенню і домовитися з господарями. Правда, найчастіше, потрібно підписувати договір, юридична сила якого, однак, залишається під сумнівом.

Саме тому, ринок житла в Україні на сьогодні залишається одним з найбільш тіньових. Однак він у нас в країні дуже динамічний, тут є як великі агентства, орендодавці у яких по кілька десятків квартир, так і приватні особи, які здають свою житлоплощу.

Цілком логічно, що найдорожче оренда житла обійдеться в столиці України - в Києві, тут середня ціна на однокімнатну квартиру буде близько 8 тис. Грн (305 дол.). Звичайно, можна знайти і варіанти дешевше, але в центрі міста здається дуже багато елітного житла за відповідну оплату.

У Львові середня ціна оренди становить трохи більше 6 тис. Грн, в Харкові і Дніпрі ціни схожі - десь 5,5 - 6 тис. Грн. В Одесі специфіка оренди злегка відрізняється, тут дорожче коштує житло, яке знаходиться близько до моря, а не до центру самого міста - 6,5 тис. Грн.

Ми більш детально розглянемо, які квартири, і за яку вартість пропонують саме в столицях, тому що по регіонах ціни і умови можуть сильно відрізнятися.

Недалеко від центру Києва, та ще й в пішої доступності до метро зняти квартиру за символічну вартість навряд чи вийде. На профільних сайтах з оренди нерухомості ціни на нормальне житло з більш-менш пристойним ремонтом знаходяться в районі 12-13 тис. Грн. Якщо ж господарі житла пропонують євроремонт, нову техніку і меблі, ціни виростають в рази.

Правда, якщо ви шукаєте житло самостійно через інтернет, варто остерігатися шахраїв. Дуже часто пропонуються квартири з досить низькою вартістю, але з шикарними умовами, ремонтом і т.д. Як виявляється пізніше - фото рекламні, а в реалі вас чекає радянський гарнітур і килими на стінах.

Також варто бути обережними з, так званими, базами квартир. Тобто ви дзвоните по знайденому номером і вам пропонують приїхати в офіс, заплатити умовну суму грошей, в минулому році, це було, як правило, 300 грн., і після цього вам дають базу з адресами відповідних квартир і номерами власників. Але, все такі бази - це обман, запропоновані квартири зазвичай вже здані, а за номерами можуть відповідати люди, які взагалі не розуміють, про що мова.

У Києві набагато дешевше зняти житло на лівому березі, ніж на правому. Шевченківський район, Поділ, Печерськ - все це дорогі райони, ціни на квартири в яких майже в два рази вище, ніж в інших областях столиці. Найдешевше квартири на Троєщині, це через відсутність поблизу метро і нормальної транспортної інфраструктури.

Німеччина

Орендувати житло в Німеччині не так просто, як може здатися. Наприклад, здавати нерухомість іноземцям в Німеччині взагалі не особливо-то люблять, тому знайти квартиру для мігранта може стати справжньою завданням.

Середня зарплата в Німеччині 2675 доларів, а оренда квартири недалеко від центру міста - 827 доларів (близько 22 тис. Грн). Там орендодавці прискіпливо вибирають кандидатів, і, якщо у нас перегляд квартири має на увазі безпосередньо перегляд квартири, то в Німеччині це швидше перегляд кандидатів, які претендують на житло.

Дуже важливо підтвердити свою кредитоспроможність, розповісти про місце роботи, заробіток. Іноді навіть вимагають показати свій дохід і принести останній зарплатний листок. Розгляд кандидатів може затягнутися на кілька тижнів. Якщо в Україні заставу за квартиру зазвичай становить суму платежу за один місяць (іноді за два - перший і останній), в Німеччині це зазвичай сума за 2-3 місяці оренди.

Також велика частина житла в Німеччині здається без меблів, найчастіше в квартирі є тільки кухня.

Ціна оренди на квартири в Німеччині складається з двох частин - місячного платежу і передоплати за комуналку (як правило, від 60 до 300 доларів). У передоплату включають витрати на опалення, воду, страховку будинку, вивезення сміття і т.д. В кінці року, власник вираховує, скільки витрат було витрачено і скільки заплатили наймачі. Якщо сума витрат вище - наймачам доведеться доплатити.

У передоплату не включається ціна за електроенергію, телефон та інтернет. За ці послуги платять самі мешканці.

Цікаво відзначити, що найбільша конкуренція квартиронаймачів спостерігається не в столиці Німеччини - в Берліні, а в Мюнхені. Там на перегляд одного об'єкта претендує 77 людина відразу, тоді як в Берліні всього 33.

Популярністю великі квартири в Німеччині не користуються, тому що вони обходяться в обслуговуванні занадто дорого. Тому орендують переважно квартири в 40 кв м. Один з бюджетних варіантів - кімнати в студентських гуртожитках.

Італія

Здавати житло в Італії не дуже-то вигідно. Справа в тому, що згідно з місцевими законами, там максимально захищений орендар. Якщо раптом він стає неплатоспроможним і т.д., вигнати його господарі житла не зможуть. Також, податок, який змушений буде платити орендодавець - найвищий в Європі, більше 40% від прибутку. Тому, в Італії дуже часто пропонують орендувати житло без зайвої паперової тяганини, але для квартиронаймачів це не найвигідніший варіант.

Уклавши контракт, себе можна убезпечити від раптового підвищення вартості оренди, виселення і т.д. Середня зарплата в Італії близько 1880 дол., Тоді як середня ціна за оренду житла недалеко від центру - 715 доларів.

Тут господарі квартири також можуть попросити показати виписку з банківського рахунку і інші документи, які могли б підтвердити платоспроможність орендаря. Італійські орендодавці можуть поставити безліч різноманітних питань, починаючи від улюбленої музики і кольору, і закінчуючи кулінарними вподобаннями.

Якщо ви шукаєте житло в Італії через агентство, то доведеться заплатити 100% орендної плати за послуги, причому оплату вносить як орендар, так і орендодавець. Застава за квартиру тут такий же, як і в Німеччині - сума за 2-3 місяці проживання.

В Італії квартири часто здаються з меблями, і, якщо там є меблі, до неї додається ще безліч усього: починаючи від запасних лампочок, закінчуючи посудом, технікою і т.д.

Найдорожче знімати житло в Мілані - більше 600 дол. За кімнату в Римі ціни злегка менше, близько 500-550 доларів, а ось квартира-студія коштуватиме близько 700 доларів і вище. Найдешевше жити в передмісті Неаполя, там можна орендувати трикімнатні апартаменти всього за 400 доларів на місяць.

Польща

Ринок житла в Польщі дуже відкритий і різноманітний, чимось він схожий на українські реалії, але тут немає шахрайства в такій кількості. Ціни на квартири залежать від міст, районів і, безпосередньо, самих умов. Наприклад, ціни в Варшаві набагато вище, ніж в сусідніх містах, а ось в Кракові вони на 30% менше.

Орендна плата тут так само, як і в Німеччині, складається з двох платежів - оплата оренди та оплата експлуатаційних платежів (це не те ж саме, що комунальні платежі). Сюди входить податок на нерухомість, оплата утримання ліфта, ремонту під'їзду, експлуатації домофона, прибирання територій і т.д. Плюс до всього цього потрібно оплачувати і комунальні платежі, за які вже відповідає сам мешканець.

Середня зарплата в Польщі близько 1000 доларів, а от середня ціна на оренду квартири - 535 доларів. Знайти житло можна як самостійно, так і скориставшись послугами посередника, правда доведеться заплатити комісію - 100% місячної оренди.

Зняти житло в Польщі - не проблема. На ринку дуже багато пропозицій, а самі господарі не проводять такий жорсткий відбір, як, скажімо в Німеччині.

Чехія

Ціни на оренду в Чехії набагато нижче, ніж в інших країнах Європи. Вибір житла там дуже широкий, можна знайти як розкішні апартаменти в старих цегляних будинках, так і орендувати затишний будиночок в передмісті. Середня зарплата в Чехії 1140 дол., При цьому, середня вартість оренди квартири біля центру міста - 645 дол.

Найпопулярніші тут однокімнатні квартири з кухонним кутом, або ж однокімнатні квартири з окремою кухнею. При оформленні обов'язково укладається договір, знімати без нього не рекомендують, тому що в разі виникнення певних проблем можна опинитися на вулиці.

В цілому, ніяких особливих тонкощів тут немає. Тут відсутні жорсткі вимоги, які є в інших країнах ЄС. Так, при наявності грошей і вільного часу зняти відповідне житло не складе ніяких труднощів.

Відзначимо, як писав днями сайт "Сегодня", перед фіналом Ліги чемпіонів в Києві ціни на добову оренду нерухомості в українській столиці стали обчислюватися в тисячах євро за добу .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Оренда квартир в Україні і Європі: особливості, відмінності, ціни". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зняти квартиру - чим оренда житла в Україні відрізняється від європейської

7 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату

Умови оренди нерухомості в різних країнах можуть суттєво відрізнятися. Фото: Рixabay.

Нещодавно стало відомо, що Україна потрапила в трійку лідерів найдешевших країн світу згідно з дослідженням The Cost of Living Around the World 2018, яке засноване на індексі Numbeo. Numbeo.com - найбільша в світі база даних за інформацією про вартість життя в різних країнах (при цьому рейтинги створюються на основі інформації користувача, тому можуть відображати середню ситуацію по країнам з деякою погрішністю). В опублікованому рейтингу враховувалися різні чинники, наприклад, вартість оренди і покупки житла, оплата комунальних послуг, проїзд на міському транспорті, покупка продуктів і харчування в недорогих ресторанах.

За результатами дослідження виявилося, що в Україні середня ціна на оренду однокімнатного житла недалеко від центру міста набагато вище, ніж середня зарплата. Так, для порівняння, в середньому українці отримують 262,3 долара, а ось оренда однушки становить 317 доларів (відзначимо, у випадку з індексом Numbeo мова скоріше йде про середні даних по великих містах України: Києва, Одеси, Харкова). Причому в інших країнах таких невідповідностей немає. Наприклад, Єгипет і Пакистан опинилися на першому і другому місці по дешевизні, але в Єгипті середня зарплата 161 дол., А оренда квартири - 155 доларів. У Пакистані ж справи йдуть трохи краще, зарплата досягає 252 дол., А орендувати житло можна за 138 доларів на місяць.

Сайт "Сегодня" вирішив порівняти ринок оренди житла в Україні і в чотирьох європейських країнах, щоб подивитися, як відрізняються ціни, запропоновані варіанти і умови оренди.

Україна

Незважаючи на те, що орендувати житло в Україні досить дорого, зробити це набагато простіше, ніж в країнах Європи, або ж в США. Наприклад, якщо в деяких країнах потрібна хороша кредитна історія, рекомендації, стабільний дохід і т.д., то в Україні над такими речами особливо не заморочуються і зняти житло можна навіть не користуючись послугами агентства, а просто знайти підходящий варіант по оголошенню і домовитися з господарями. Правда, найчастіше, потрібно підписувати договір, юридична сила якого, однак, залишається під сумнівом.

Саме тому, ринок житла в Україні на сьогодні залишається одним з найбільш тіньових. Однак він у нас в країні дуже динамічний, тут є як великі агентства, орендодавці у яких по кілька десятків квартир, так і приватні особи, які здають свою житлоплощу.

Цілком логічно, що найдорожче оренда житла обійдеться в столиці України - в Києві, тут середня ціна на однокімнатну квартиру буде близько 8 тис. Грн (305 дол.). Звичайно, можна знайти і варіанти дешевше, але в центрі міста здається дуже багато елітного житла за відповідну оплату.

У Львові середня ціна оренди становить трохи більше 6 тис. Грн, в Харкові і Дніпрі ціни схожі - десь 5,5 - 6 тис. Грн. В Одесі специфіка оренди злегка відрізняється, тут дорожче коштує житло, яке знаходиться близько до моря, а не до центру самого міста - 6,5 тис. Грн.

Ми більш детально розглянемо, які квартири, і за яку вартість пропонують саме в столицях, тому що по регіонах ціни і умови можуть сильно відрізнятися.

Недалеко від центру Києва, та ще й в пішої доступності до метро зняти квартиру за символічну вартість навряд чи вийде. На профільних сайтах з оренди нерухомості ціни на нормальне житло з більш-менш пристойним ремонтом знаходяться в районі 12-13 тис. Грн. Якщо ж господарі житла пропонують євроремонт, нову техніку і меблі, ціни виростають в рази.

Правда, якщо ви шукаєте житло самостійно через інтернет, варто остерігатися шахраїв. Дуже часто пропонуються квартири з досить низькою вартістю, але з шикарними умовами, ремонтом і т.д. Як виявляється пізніше - фото рекламні, а в реалі вас чекає радянський гарнітур і килими на стінах.

Також варто бути обережними з, так званими, базами квартир. Тобто ви дзвоните по знайденому номером і вам пропонують приїхати в офіс, заплатити умовну суму грошей, в минулому році, це було, як правило, 300 грн., і після цього вам дають базу з адресами відповідних квартир і номерами власників. Але, все такі бази - це обман, запропоновані квартири зазвичай вже здані, а за номерами можуть відповідати люди, які взагалі не розуміють, про що мова.

У Києві набагато дешевше зняти житло на лівому березі, ніж на правому. Шевченківський район, Поділ, Печерськ - все це дорогі райони, ціни на квартири в яких майже в два рази вище, ніж в інших областях столиці. Найдешевше квартири на Троєщині, це через відсутність поблизу метро і нормальної транспортної інфраструктури.

Німеччина

Орендувати житло в Німеччині не так просто, як може здатися. Наприклад, здавати нерухомість іноземцям в Німеччині взагалі не особливо-то люблять, тому знайти квартиру для мігранта може стати справжньою завданням.

Середня зарплата в Німеччині 2675 доларів, а оренда квартири недалеко від центру міста - 827 доларів (близько 22 тис. Грн). Там орендодавці прискіпливо вибирають кандидатів, і, якщо у нас перегляд квартири має на увазі безпосередньо перегляд квартири, то в Німеччині це швидше перегляд кандидатів, які претендують на житло.

Дуже важливо підтвердити свою кредитоспроможність, розповісти про місце роботи, заробіток. Іноді навіть вимагають показати свій дохід і принести останній зарплатний листок. Розгляд кандидатів може затягнутися на кілька тижнів. Якщо в Україні заставу за квартиру зазвичай становить суму платежу за один місяць (іноді за два - перший і останній), в Німеччині це зазвичай сума за 2-3 місяці оренди.

Також велика частина житла в Німеччині здається без меблів, найчастіше в квартирі є тільки кухня.

Ціна оренди на квартири в Німеччині складається з двох частин - місячного платежу і передоплати за комуналку (як правило, від 60 до 300 доларів). У передоплату включають витрати на опалення, воду, страховку будинку, вивезення сміття і т.д. В кінці року, власник вираховує, скільки витрат було витрачено і скільки заплатили наймачі. Якщо сума витрат вище - наймачам доведеться доплатити.

У передоплату не включається ціна за електроенергію, телефон та інтернет. За ці послуги платять самі мешканці.

Цікаво відзначити, що найбільша конкуренція квартиронаймачів спостерігається не в столиці Німеччини - в Берліні, а в Мюнхені. Там на перегляд одного об'єкта претендує 77 людина відразу, тоді як в Берліні всього 33.

Популярністю великі квартири в Німеччині не користуються, тому що вони обходяться в обслуговуванні занадто дорого. Тому орендують переважно квартири в 40 кв м. Один з бюджетних варіантів - кімнати в студентських гуртожитках.

Італія

Здавати житло в Італії не дуже-то вигідно. Справа в тому, що згідно з місцевими законами, там максимально захищений орендар. Якщо раптом він стає неплатоспроможним і т.д., вигнати його господарі житла не зможуть. Також, податок, який змушений буде платити орендодавець - найвищий в Європі, більше 40% від прибутку. Тому, в Італії дуже часто пропонують орендувати житло без зайвої паперової тяганини, але для квартиронаймачів це не найвигідніший варіант.

Уклавши контракт, себе можна убезпечити від раптового підвищення вартості оренди, виселення і т.д. Середня зарплата в Італії близько 1880 дол., Тоді як середня ціна за оренду житла недалеко від центру - 715 доларів.

Тут господарі квартири також можуть попросити показати виписку з банківського рахунку і інші документи, які могли б підтвердити платоспроможність орендаря. Італійські орендодавці можуть поставити безліч різноманітних питань, починаючи від улюбленої музики і кольору, і закінчуючи кулінарними вподобаннями.

Якщо ви шукаєте житло в Італії через агентство, то доведеться заплатити 100% орендної плати за послуги, причому оплату вносить як орендар, так і орендодавець. Застава за квартиру тут такий же, як і в Німеччині - сума за 2-3 місяці проживання.

В Італії квартири часто здаються з меблями, і, якщо там є меблі, до неї додається ще безліч усього: починаючи від запасних лампочок, закінчуючи посудом, технікою і т.д.

Найдорожче знімати житло в Мілані - більше 600 дол. За кімнату в Римі ціни злегка менше, близько 500-550 доларів, а ось квартира-студія коштуватиме близько 700 доларів і вище. Найдешевше жити в передмісті Неаполя, там можна орендувати трикімнатні апартаменти всього за 400 доларів на місяць.

Польща

Ринок житла в Польщі дуже відкритий і різноманітний, чимось він схожий на українські реалії, але тут немає шахрайства в такій кількості. Ціни на квартири залежать від міст, районів і, безпосередньо, самих умов. Наприклад, ціни в Варшаві набагато вище, ніж в сусідніх містах, а ось в Кракові вони на 30% менше.

Орендна плата тут так само, як і в Німеччині, складається з двох платежів - оплата оренди та оплата експлуатаційних платежів (це не те ж саме, що комунальні платежі). Сюди входить податок на нерухомість, оплата утримання ліфта, ремонту під'їзду, експлуатації домофона, прибирання територій і т.д. Плюс до всього цього потрібно оплачувати і комунальні платежі, за які вже відповідає сам мешканець.

Середня зарплата в Польщі близько 1000 доларів, а от середня ціна на оренду квартири - 535 доларів. Знайти житло можна як самостійно, так і скориставшись послугами посередника, правда доведеться заплатити комісію - 100% місячної оренди.

Зняти житло в Польщі - не проблема. На ринку дуже багато пропозицій, а самі господарі не проводять такий жорсткий відбір, як, скажімо в Німеччині.

Чехія

Ціни на оренду в Чехії набагато нижче, ніж в інших країнах Європи. Вибір житла там дуже широкий, можна знайти як розкішні апартаменти в старих цегляних будинках, так і орендувати затишний будиночок в передмісті. Середня зарплата в Чехії 1140 дол., При цьому, середня вартість оренди квартири біля центру міста - 645 дол.

Найпопулярніші тут однокімнатні квартири з кухонним кутом, або ж однокімнатні квартири з окремою кухнею. При оформленні обов'язково укладається договір, знімати без нього не рекомендують, тому що в разі виникнення певних проблем можна опинитися на вулиці.

В цілому, ніяких особливих тонкощів тут немає. Тут відсутні жорсткі вимоги, які є в інших країнах ЄС. Так, при наявності грошей і вільного часу зняти відповідне житло не складе ніяких труднощів.

Відзначимо, як писав днями сайт "Сегодня", перед фіналом Ліги чемпіонів в Києві ціни на добову оренду нерухомості в українській столиці стали обчислюватися в тисячах євро за добу .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Оренда квартир в Україні і Європі: особливості, відмінності, ціни". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зняти квартиру - чим оренда житла в Україні відрізняється від європейської

7 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату

Умови оренди нерухомості в різних країнах можуть суттєво відрізнятися. Фото: Рixabay.

Нещодавно стало відомо, що Україна потрапила в трійку лідерів найдешевших країн світу згідно з дослідженням The Cost of Living Around the World 2018, яке засноване на індексі Numbeo. Numbeo.com - найбільша в світі база даних за інформацією про вартість життя в різних країнах (при цьому рейтинги створюються на основі інформації користувача, тому можуть відображати середню ситуацію по країнам з деякою погрішністю). В опублікованому рейтингу враховувалися різні чинники, наприклад, вартість оренди і покупки житла, оплата комунальних послуг, проїзд на міському транспорті, покупка продуктів і харчування в недорогих ресторанах.

За результатами дослідження виявилося, що в Україні середня ціна на оренду однокімнатного житла недалеко від центру міста набагато вище, ніж середня зарплата. Так, для порівняння, в середньому українці отримують 262,3 долара, а ось оренда однушки становить 317 доларів (відзначимо, у випадку з індексом Numbeo мова скоріше йде про середні даних по великих містах України: Києва, Одеси, Харкова). Причому в інших країнах таких невідповідностей немає. Наприклад, Єгипет і Пакистан опинилися на першому і другому місці по дешевизні, але в Єгипті середня зарплата 161 дол., А оренда квартири - 155 доларів. У Пакистані ж справи йдуть трохи краще, зарплата досягає 252 дол., А орендувати житло можна за 138 доларів на місяць.

Сайт "Сегодня" вирішив порівняти ринок оренди житла в Україні і в чотирьох європейських країнах, щоб подивитися, як відрізняються ціни, запропоновані варіанти і умови оренди.

Україна

Незважаючи на те, що орендувати житло в Україні досить дорого, зробити це набагато простіше, ніж в країнах Європи, або ж в США. Наприклад, якщо в деяких країнах потрібна хороша кредитна історія, рекомендації, стабільний дохід і т.д., то в Україні над такими речами особливо не заморочуються і зняти житло можна навіть не користуючись послугами агентства, а просто знайти підходящий варіант по оголошенню і домовитися з господарями. Правда, найчастіше, потрібно підписувати договір, юридична сила якого, однак, залишається під сумнівом.

Саме тому, ринок житла в Україні на сьогодні залишається одним з найбільш тіньових. Однак він у нас в країні дуже динамічний, тут є як великі агентства, орендодавці у яких по кілька десятків квартир, так і приватні особи, які здають свою житлоплощу.

Цілком логічно, що найдорожче оренда житла обійдеться в столиці України - в Києві, тут середня ціна на однокімнатну квартиру буде близько 8 тис. Грн (305 дол.). Звичайно, можна знайти і варіанти дешевше, але в центрі міста здається дуже багато елітного житла за відповідну оплату.

У Львові середня ціна оренди становить трохи більше 6 тис. Грн, в Харкові і Дніпрі ціни схожі - десь 5,5 - 6 тис. Грн. В Одесі специфіка оренди злегка відрізняється, тут дорожче коштує житло, яке знаходиться близько до моря, а не до центру самого міста - 6,5 тис. Грн.

Ми більш детально розглянемо, які квартири, і за яку вартість пропонують саме в столицях, тому що по регіонах ціни і умови можуть сильно відрізнятися.

Недалеко від центру Києва, та ще й в пішої доступності до метро зняти квартиру за символічну вартість навряд чи вийде. На профільних сайтах з оренди нерухомості ціни на нормальне житло з більш-менш пристойним ремонтом знаходяться в районі 12-13 тис. Грн. Якщо ж господарі житла пропонують євроремонт, нову техніку і меблі, ціни виростають в рази.

Правда, якщо ви шукаєте житло самостійно через інтернет, варто остерігатися шахраїв. Дуже часто пропонуються квартири з досить низькою вартістю, але з шикарними умовами, ремонтом і т.д. Як виявляється пізніше - фото рекламні, а в реалі вас чекає радянський гарнітур і килими на стінах.

Також варто бути обережними з, так званими, базами квартир. Тобто ви дзвоните по знайденому номером і вам пропонують приїхати в офіс, заплатити умовну суму грошей, в минулому році, це було, як правило, 300 грн., і після цього вам дають базу з адресами відповідних квартир і номерами власників. Але, все такі бази - це обман, запропоновані квартири зазвичай вже здані, а за номерами можуть відповідати люди, які взагалі не розуміють, про що мова.

У Києві набагато дешевше зняти житло на лівому березі, ніж на правому. Шевченківський район, Поділ, Печерськ - все це дорогі райони, ціни на квартири в яких майже в два рази вище, ніж в інших областях столиці. Найдешевше квартири на Троєщині, це через відсутність поблизу метро і нормальної транспортної інфраструктури.

Німеччина

Орендувати житло в Німеччині не так просто, як може здатися. Наприклад, здавати нерухомість іноземцям в Німеччині взагалі не особливо-то люблять, тому знайти квартиру для мігранта може стати справжньою завданням.

Середня зарплата в Німеччині 2675 доларів, а оренда квартири недалеко від центру міста - 827 доларів (близько 22 тис. Грн). Там орендодавці прискіпливо вибирають кандидатів, і, якщо у нас перегляд квартири має на увазі безпосередньо перегляд квартири, то в Німеччині це швидше перегляд кандидатів, які претендують на житло.

Дуже важливо підтвердити свою кредитоспроможність, розповісти про місце роботи, заробіток. Іноді навіть вимагають показати свій дохід і принести останній зарплатний листок. Розгляд кандидатів може затягнутися на кілька тижнів. Якщо в Україні заставу за квартиру зазвичай становить суму платежу за один місяць (іноді за два - перший і останній), в Німеччині це зазвичай сума за 2-3 місяці оренди.

Також велика частина житла в Німеччині здається без меблів, найчастіше в квартирі є тільки кухня.

Ціна оренди на квартири в Німеччині складається з двох частин - місячного платежу і передоплати за комуналку (як правило, від 60 до 300 доларів). У передоплату включають витрати на опалення, воду, страховку будинку, вивезення сміття і т.д. В кінці року, власник вираховує, скільки витрат було витрачено і скільки заплатили наймачі. Якщо сума витрат вище - наймачам доведеться доплатити.

У передоплату не включається ціна за електроенергію, телефон та інтернет. За ці послуги платять самі мешканці.

Цікаво відзначити, що найбільша конкуренція квартиронаймачів спостерігається не в столиці Німеччини - в Берліні, а в Мюнхені. Там на перегляд одного об'єкта претендує 77 людина відразу, тоді як в Берліні всього 33.

Популярністю великі квартири в Німеччині не користуються, тому що вони обходяться в обслуговуванні занадто дорого. Тому орендують переважно квартири в 40 кв м. Один з бюджетних варіантів - кімнати в студентських гуртожитках.

Італія

Здавати житло в Італії не дуже-то вигідно. Справа в тому, що згідно з місцевими законами, там максимально захищений орендар. Якщо раптом він стає неплатоспроможним і т.д., вигнати його господарі житла не зможуть. Також, податок, який змушений буде платити орендодавець - найвищий в Європі, більше 40% від прибутку. Тому, в Італії дуже часто пропонують орендувати житло без зайвої паперової тяганини, але для квартиронаймачів це не найвигідніший варіант.

Уклавши контракт, себе можна убезпечити від раптового підвищення вартості оренди, виселення і т.д. Середня зарплата в Італії близько 1880 дол., Тоді як середня ціна за оренду житла недалеко від центру - 715 доларів.

Тут господарі квартири також можуть попросити показати виписку з банківського рахунку і інші документи, які могли б підтвердити платоспроможність орендаря. Італійські орендодавці можуть поставити безліч різноманітних питань, починаючи від улюбленої музики і кольору, і закінчуючи кулінарними вподобаннями.

Якщо ви шукаєте житло в Італії через агентство, то доведеться заплатити 100% орендної плати за послуги, причому оплату вносить як орендар, так і орендодавець. Застава за квартиру тут такий же, як і в Німеччині - сума за 2-3 місяці проживання.

В Італії квартири часто здаються з меблями, і, якщо там є меблі, до неї додається ще безліч усього: починаючи від запасних лампочок, закінчуючи посудом, технікою і т.д.

Найдорожче знімати житло в Мілані - більше 600 дол. За кімнату в Римі ціни злегка менше, близько 500-550 доларів, а ось квартира-студія коштуватиме близько 700 доларів і вище. Найдешевше жити в передмісті Неаполя, там можна орендувати трикімнатні апартаменти всього за 400 доларів на місяць.

Польща

Ринок житла в Польщі дуже відкритий і різноманітний, чимось він схожий на українські реалії, але тут немає шахрайства в такій кількості. Ціни на квартири залежать від міст, районів і, безпосередньо, самих умов. Наприклад, ціни в Варшаві набагато вище, ніж в сусідніх містах, а ось в Кракові вони на 30% менше.

Орендна плата тут так само, як і в Німеччині, складається з двох платежів - оплата оренди та оплата експлуатаційних платежів (це не те ж саме, що комунальні платежі). Сюди входить податок на нерухомість, оплата утримання ліфта, ремонту під'їзду, експлуатації домофона, прибирання територій і т.д. Плюс до всього цього потрібно оплачувати і комунальні платежі, за які вже відповідає сам мешканець.

Середня зарплата в Польщі близько 1000 доларів, а от середня ціна на оренду квартири - 535 доларів. Знайти житло можна як самостійно, так і скориставшись послугами посередника, правда доведеться заплатити комісію - 100% місячної оренди.

Зняти житло в Польщі - не проблема. На ринку дуже багато пропозицій, а самі господарі не проводять такий жорсткий відбір, як, скажімо в Німеччині.

Чехія

Ціни на оренду в Чехії набагато нижче, ніж в інших країнах Європи. Вибір житла там дуже широкий, можна знайти як розкішні апартаменти в старих цегляних будинках, так і орендувати затишний будиночок в передмісті. Середня зарплата в Чехії 1140 дол., При цьому, середня вартість оренди квартири біля центру міста - 645 дол.

Найпопулярніші тут однокімнатні квартири з кухонним кутом, або ж однокімнатні квартири з окремою кухнею. При оформленні обов'язково укладається договір, знімати без нього не рекомендують, тому що в разі виникнення певних проблем можна опинитися на вулиці.

В цілому, ніяких особливих тонкощів тут немає. Тут відсутні жорсткі вимоги, які є в інших країнах ЄС. Так, при наявності грошей і вільного часу зняти відповідне житло не складе ніяких труднощів.

Відзначимо, як писав днями сайт "Сегодня", перед фіналом Ліги чемпіонів в Києві ціни на добову оренду нерухомості в українській столиці стали обчислюватися в тисячах євро за добу .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Оренда квартир в Україні і Європі: особливості, відмінності, ціни". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зняти квартиру - чим оренда житла в Україні відрізняється від європейської

7 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату

Умови оренди нерухомості в різних країнах можуть суттєво відрізнятися. Фото: Рixabay.

Нещодавно стало відомо, що Україна потрапила в трійку лідерів найдешевших країн світу згідно з дослідженням The Cost of Living Around the World 2018, яке засноване на індексі Numbeo. Numbeo.com - найбільша в світі база даних за інформацією про вартість життя в різних країнах (при цьому рейтинги створюються на основі інформації користувача, тому можуть відображати середню ситуацію по країнам з деякою погрішністю). В опублікованому рейтингу враховувалися різні чинники, наприклад, вартість оренди і покупки житла, оплата комунальних послуг, проїзд на міському транспорті, покупка продуктів і харчування в недорогих ресторанах.

За результатами дослідження виявилося, що в Україні середня ціна на оренду однокімнатного житла недалеко від центру міста набагато вище, ніж середня зарплата. Так, для порівняння, в середньому українці отримують 262,3 долара, а ось оренда однушки становить 317 доларів (відзначимо, у випадку з індексом Numbeo мова скоріше йде про середні даних по великих містах України: Києва, Одеси, Харкова). Причому в інших країнах таких невідповідностей немає. Наприклад, Єгипет і Пакистан опинилися на першому і другому місці по дешевизні, але в Єгипті середня зарплата 161 дол., А оренда квартири - 155 доларів. У Пакистані ж справи йдуть трохи краще, зарплата досягає 252 дол., А орендувати житло можна за 138 доларів на місяць.

Сайт "Сегодня" вирішив порівняти ринок оренди житла в Україні і в чотирьох європейських країнах, щоб подивитися, як відрізняються ціни, запропоновані варіанти і умови оренди.

Україна

Незважаючи на те, що орендувати житло в Україні досить дорого, зробити це набагато простіше, ніж в країнах Європи, або ж в США. Наприклад, якщо в деяких країнах потрібна хороша кредитна історія, рекомендації, стабільний дохід і т.д., то в Україні над такими речами особливо не заморочуються і зняти житло можна навіть не користуючись послугами агентства, а просто знайти підходящий варіант по оголошенню і домовитися з господарями. Правда, найчастіше, потрібно підписувати договір, юридична сила якого, однак, залишається під сумнівом.

Саме тому, ринок житла в Україні на сьогодні залишається одним з найбільш тіньових. Однак він у нас в країні дуже динамічний, тут є як великі агентства, орендодавці у яких по кілька десятків квартир, так і приватні особи, які здають свою житлоплощу.

Цілком логічно, що найдорожче оренда житла обійдеться в столиці України - в Києві, тут середня ціна на однокімнатну квартиру буде близько 8 тис. Грн (305 дол.). Звичайно, можна знайти і варіанти дешевше, але в центрі міста здається дуже багато елітного житла за відповідну оплату.

У Львові середня ціна оренди становить трохи більше 6 тис. Грн, в Харкові і Дніпрі ціни схожі - десь 5,5 - 6 тис. Грн. В Одесі специфіка оренди злегка відрізняється, тут дорожче коштує житло, яке знаходиться близько до моря, а не до центру самого міста - 6,5 тис. Грн.

Ми більш детально розглянемо, які квартири, і за яку вартість пропонують саме в столицях, тому що по регіонах ціни і умови можуть сильно відрізнятися.

Недалеко від центру Києва, та ще й в пішої доступності до метро зняти квартиру за символічну вартість навряд чи вийде. На профільних сайтах з оренди нерухомості ціни на нормальне житло з більш-менш пристойним ремонтом знаходяться в районі 12-13 тис. Грн. Якщо ж господарі житла пропонують євроремонт, нову техніку і меблі, ціни виростають в рази.

Правда, якщо ви шукаєте житло самостійно через інтернет, варто остерігатися шахраїв. Дуже часто пропонуються квартири з досить низькою вартістю, але з шикарними умовами, ремонтом і т.д. Як виявляється пізніше - фото рекламні, а в реалі вас чекає радянський гарнітур і килими на стінах.

Також варто бути обережними з, так званими, базами квартир. Тобто ви дзвоните по знайденому номером і вам пропонують приїхати в офіс, заплатити умовну суму грошей, в минулому році, це було, як правило, 300 грн., і після цього вам дають базу з адресами відповідних квартир і номерами власників. Але, все такі бази - це обман, запропоновані квартири зазвичай вже здані, а за номерами можуть відповідати люди, які взагалі не розуміють, про що мова.

У Києві набагато дешевше зняти житло на лівому березі, ніж на правому. Шевченківський район, Поділ, Печерськ - все це дорогі райони, ціни на квартири в яких майже в два рази вище, ніж в інших областях столиці. Найдешевше квартири на Троєщині, це через відсутність поблизу метро і нормальної транспортної інфраструктури.

Німеччина

Орендувати житло в Німеччині не так просто, як може здатися. Наприклад, здавати нерухомість іноземцям в Німеччині взагалі не особливо-то люблять, тому знайти квартиру для мігранта може стати справжньою завданням.

Середня зарплата в Німеччині 2675 доларів, а оренда квартири недалеко від центру міста - 827 доларів (близько 22 тис. Грн). Там орендодавці прискіпливо вибирають кандидатів, і, якщо у нас перегляд квартири має на увазі безпосередньо перегляд квартири, то в Німеччині це швидше перегляд кандидатів, які претендують на житло.

Дуже важливо підтвердити свою кредитоспроможність, розповісти про місце роботи, заробіток. Іноді навіть вимагають показати свій дохід і принести останній зарплатний листок. Розгляд кандидатів може затягнутися на кілька тижнів. Якщо в Україні заставу за квартиру зазвичай становить суму платежу за один місяць (іноді за два - перший і останній), в Німеччині це зазвичай сума за 2-3 місяці оренди.

Також велика частина житла в Німеччині здається без меблів, найчастіше в квартирі є тільки кухня.

Ціна оренди на квартири в Німеччині складається з двох частин - місячного платежу і передоплати за комуналку (як правило, від 60 до 300 доларів). У передоплату включають витрати на опалення, воду, страховку будинку, вивезення сміття і т.д. В кінці року, власник вираховує, скільки витрат було витрачено і скільки заплатили наймачі. Якщо сума витрат вище - наймачам доведеться доплатити.

У передоплату не включається ціна за електроенергію, телефон та інтернет. За ці послуги платять самі мешканці.

Цікаво відзначити, що найбільша конкуренція квартиронаймачів спостерігається не в столиці Німеччини - в Берліні, а в Мюнхені. Там на перегляд одного об'єкта претендує 77 людина відразу, тоді як в Берліні всього 33.

Популярністю великі квартири в Німеччині не користуються, тому що вони обходяться в обслуговуванні занадто дорого. Тому орендують переважно квартири в 40 кв м. Один з бюджетних варіантів - кімнати в студентських гуртожитках.

Італія

Здавати житло в Італії не дуже-то вигідно. Справа в тому, що згідно з місцевими законами, там максимально захищений орендар. Якщо раптом він стає неплатоспроможним і т.д., вигнати його господарі житла не зможуть. Також, податок, який змушений буде платити орендодавець - найвищий в Європі, більше 40% від прибутку. Тому, в Італії дуже часто пропонують орендувати житло без зайвої паперової тяганини, але для квартиронаймачів це не найвигідніший варіант.

Уклавши контракт, себе можна убезпечити від раптового підвищення вартості оренди, виселення і т.д. Середня зарплата в Італії близько 1880 дол., Тоді як середня ціна за оренду житла недалеко від центру - 715 доларів.

Тут господарі квартири також можуть попросити показати виписку з банківського рахунку і інші документи, які могли б підтвердити платоспроможність орендаря. Італійські орендодавці можуть поставити безліч різноманітних питань, починаючи від улюбленої музики і кольору, і закінчуючи кулінарними вподобаннями.

Якщо ви шукаєте житло в Італії через агентство, то доведеться заплатити 100% орендної плати за послуги, причому оплату вносить як орендар, так і орендодавець. Застава за квартиру тут такий же, як і в Німеччині - сума за 2-3 місяці проживання.

В Італії квартири часто здаються з меблями, і, якщо там є меблі, до неї додається ще безліч усього: починаючи від запасних лампочок, закінчуючи посудом, технікою і т.д.

Найдорожче знімати житло в Мілані - більше 600 дол. За кімнату в Римі ціни злегка менше, близько 500-550 доларів, а ось квартира-студія коштуватиме близько 700 доларів і вище. Найдешевше жити в передмісті Неаполя, там можна орендувати трикімнатні апартаменти всього за 400 доларів на місяць.

Польща

Ринок житла в Польщі дуже відкритий і різноманітний, чимось він схожий на українські реалії, але тут немає шахрайства в такій кількості. Ціни на квартири залежать від міст, районів і, безпосередньо, самих умов. Наприклад, ціни в Варшаві набагато вище, ніж в сусідніх містах, а ось в Кракові вони на 30% менше.

Орендна плата тут так само, як і в Німеччині, складається з двох платежів - оплата оренди та оплата експлуатаційних платежів (це не те ж саме, що комунальні платежі). Сюди входить податок на нерухомість, оплата утримання ліфта, ремонту під'їзду, експлуатації домофона, прибирання територій і т.д. Плюс до всього цього потрібно оплачувати і комунальні платежі, за які вже відповідає сам мешканець.

Середня зарплата в Польщі близько 1000 доларів, а от середня ціна на оренду квартири - 535 доларів. Знайти житло можна як самостійно, так і скориставшись послугами посередника, правда доведеться заплатити комісію - 100% місячної оренди.

Зняти житло в Польщі - не проблема. На ринку дуже багато пропозицій, а самі господарі не проводять такий жорсткий відбір, як, скажімо в Німеччині.

Чехія

Ціни на оренду в Чехії набагато нижче, ніж в інших країнах Європи. Вибір житла там дуже широкий, можна знайти як розкішні апартаменти в старих цегляних будинках, так і орендувати затишний будиночок в передмісті. Середня зарплата в Чехії 1140 дол., При цьому, середня вартість оренди квартири біля центру міста - 645 дол.

Найпопулярніші тут однокімнатні квартири з кухонним кутом, або ж однокімнатні квартири з окремою кухнею. При оформленні обов'язково укладається договір, знімати без нього не рекомендують, тому що в разі виникнення певних проблем можна опинитися на вулиці.

В цілому, ніяких особливих тонкощів тут немає. Тут відсутні жорсткі вимоги, які є в інших країнах ЄС. Так, при наявності грошей і вільного часу зняти відповідне житло не складе ніяких труднощів.

Відзначимо, як писав днями сайт "Сегодня", перед фіналом Ліги чемпіонів в Києві ціни на добову оренду нерухомості в українській столиці стали обчислюватися в тисячах євро за добу .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Оренда квартир в Україні і Європі: особливості, відмінності, ціни". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зняти квартиру - чим оренда житла в Україні відрізняється від європейської

7 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату

Умови оренди нерухомості в різних країнах можуть суттєво відрізнятися. Фото: Рixabay.

Нещодавно стало відомо, що Україна потрапила в трійку лідерів найдешевших країн світу згідно з дослідженням The Cost of Living Around the World 2018, яке засноване на індексі Numbeo. Numbeo.com - найбільша в світі база даних за інформацією про вартість життя в різних країнах (при цьому рейтинги створюються на основі інформації користувача, тому можуть відображати середню ситуацію по країнам з деякою погрішністю). В опублікованому рейтингу враховувалися різні чинники, наприклад, вартість оренди і покупки житла, оплата комунальних послуг, проїзд на міському транспорті, покупка продуктів і харчування в недорогих ресторанах.

За результатами дослідження виявилося, що в Україні середня ціна на оренду однокімнатного житла недалеко від центру міста набагато вище, ніж середня зарплата. Так, для порівняння, в середньому українці отримують 262,3 долара, а ось оренда однушки становить 317 доларів (відзначимо, у випадку з індексом Numbeo мова скоріше йде про середні даних по великих містах України: Києва, Одеси, Харкова). Причому в інших країнах таких невідповідностей немає. Наприклад, Єгипет і Пакистан опинилися на першому і другому місці по дешевизні, але в Єгипті середня зарплата 161 дол., А оренда квартири - 155 доларів. У Пакистані ж справи йдуть трохи краще, зарплата досягає 252 дол., А орендувати житло можна за 138 доларів на місяць.

Сайт "Сегодня" вирішив порівняти ринок оренди житла в Україні і в чотирьох європейських країнах, щоб подивитися, як відрізняються ціни, запропоновані варіанти і умови оренди.

Україна

Незважаючи на те, що орендувати житло в Україні досить дорого, зробити це набагато простіше, ніж в країнах Європи, або ж в США. Наприклад, якщо в деяких країнах потрібна хороша кредитна історія, рекомендації, стабільний дохід і т.д., то в Україні над такими речами особливо не заморочуються і зняти житло можна навіть не користуючись послугами агентства, а просто знайти підходящий варіант по оголошенню і домовитися з господарями. Правда, найчастіше, потрібно підписувати договір, юридична сила якого, однак, залишається під сумнівом.

Саме тому, ринок житла в Україні на сьогодні залишається одним з найбільш тіньових. Однак він у нас в країні дуже динамічний, тут є як великі агентства, орендодавці у яких по кілька десятків квартир, так і приватні особи, які здають свою житлоплощу.

Цілком логічно, що найдорожче оренда житла обійдеться в столиці України - в Києві, тут середня ціна на однокімнатну квартиру буде близько 8 тис. Грн (305 дол.). Звичайно, можна знайти і варіанти дешевше, але в центрі міста здається дуже багато елітного житла за відповідну оплату.

У Львові середня ціна оренди становить трохи більше 6 тис. Грн, в Харкові і Дніпрі ціни схожі - десь 5,5 - 6 тис. Грн. В Одесі специфіка оренди злегка відрізняється, тут дорожче коштує житло, яке знаходиться близько до моря, а не до центру самого міста - 6,5 тис. Грн.

Ми більш детально розглянемо, які квартири, і за яку вартість пропонують саме в столицях, тому що по регіонах ціни і умови можуть сильно відрізнятися.

Недалеко від центру Києва, та ще й в пішої доступності до метро зняти квартиру за символічну вартість навряд чи вийде. На профільних сайтах з оренди нерухомості ціни на нормальне житло з більш-менш пристойним ремонтом знаходяться в районі 12-13 тис. Грн. Якщо ж господарі житла пропонують євроремонт, нову техніку і меблі, ціни виростають в рази.

Правда, якщо ви шукаєте житло самостійно через інтернет, варто остерігатися шахраїв. Дуже часто пропонуються квартири з досить низькою вартістю, але з шикарними умовами, ремонтом і т.д. Як виявляється пізніше - фото рекламні, а в реалі вас чекає радянський гарнітур і килими на стінах.

Також варто бути обережними з, так званими, базами квартир. Тобто ви дзвоните по знайденому номером і вам пропонують приїхати в офіс, заплатити умовну суму грошей, в минулому році, це було, як правило, 300 грн., і після цього вам дають базу з адресами відповідних квартир і номерами власників. Але, все такі бази - це обман, запропоновані квартири зазвичай вже здані, а за номерами можуть відповідати люди, які взагалі не розуміють, про що мова.

У Києві набагато дешевше зняти житло на лівому березі, ніж на правому. Шевченківський район, Поділ, Печерськ - все це дорогі райони, ціни на квартири в яких майже в два рази вище, ніж в інших областях столиці. Найдешевше квартири на Троєщині, це через відсутність поблизу метро і нормальної транспортної інфраструктури.

Німеччина

Орендувати житло в Німеччині не так просто, як може здатися. Наприклад, здавати нерухомість іноземцям в Німеччині взагалі не особливо-то люблять, тому знайти квартиру для мігранта може стати справжньою завданням.

Середня зарплата в Німеччині 2675 доларів, а оренда квартири недалеко від центру міста - 827 доларів (близько 22 тис. Грн). Там орендодавці прискіпливо вибирають кандидатів, і, якщо у нас перегляд квартири має на увазі безпосередньо перегляд квартири, то в Німеччині це швидше перегляд кандидатів, які претендують на житло.

Дуже важливо підтвердити свою кредитоспроможність, розповісти про місце роботи, заробіток. Іноді навіть вимагають показати свій дохід і принести останній зарплатний листок. Розгляд кандидатів може затягнутися на кілька тижнів. Якщо в Україні заставу за квартиру зазвичай становить суму платежу за один місяць (іноді за два - перший і останній), в Німеччині це зазвичай сума за 2-3 місяці оренди.

Також велика частина житла в Німеччині здається без меблів, найчастіше в квартирі є тільки кухня.

Ціна оренди на квартири в Німеччині складається з двох частин - місячного платежу і передоплати за комуналку (як правило, від 60 до 300 доларів). У передоплату включають витрати на опалення, воду, страховку будинку, вивезення сміття і т.д. В кінці року, власник вираховує, скільки витрат було витрачено і скільки заплатили наймачі. Якщо сума витрат вище - наймачам доведеться доплатити.

У передоплату не включається ціна за електроенергію, телефон та інтернет. За ці послуги платять самі мешканці.

Цікаво відзначити, що найбільша конкуренція квартиронаймачів спостерігається не в столиці Німеччини - в Берліні, а в Мюнхені. Там на перегляд одного об'єкта претендує 77 людина відразу, тоді як в Берліні всього 33.

Популярністю великі квартири в Німеччині не користуються, тому що вони обходяться в обслуговуванні занадто дорого. Тому орендують переважно квартири в 40 кв м. Один з бюджетних варіантів - кімнати в студентських гуртожитках.

Італія

Здавати житло в Італії не дуже-то вигідно. Справа в тому, що згідно з місцевими законами, там максимально захищений орендар. Якщо раптом він стає неплатоспроможним і т.д., вигнати його господарі житла не зможуть. Також, податок, який змушений буде платити орендодавець - найвищий в Європі, більше 40% від прибутку. Тому, в Італії дуже часто пропонують орендувати житло без зайвої паперової тяганини, але для квартиронаймачів це не найвигідніший варіант.

Уклавши контракт, себе можна убезпечити від раптового підвищення вартості оренди, виселення і т.д. Середня зарплата в Італії близько 1880 дол., Тоді як середня ціна за оренду житла недалеко від центру - 715 доларів.

Тут господарі квартири також можуть попросити показати виписку з банківського рахунку і інші документи, які могли б підтвердити платоспроможність орендаря. Італійські орендодавці можуть поставити безліч різноманітних питань, починаючи від улюбленої музики і кольору, і закінчуючи кулінарними вподобаннями.

Якщо ви шукаєте житло в Італії через агентство, то доведеться заплатити 100% орендної плати за послуги, причому оплату вносить як орендар, так і орендодавець. Застава за квартиру тут такий же, як і в Німеччині - сума за 2-3 місяці проживання.

В Італії квартири часто здаються з меблями, і, якщо там є меблі, до неї додається ще безліч усього: починаючи від запасних лампочок, закінчуючи посудом, технікою і т.д.

Найдорожче знімати житло в Мілані - більше 600 дол. За кімнату в Римі ціни злегка менше, близько 500-550 доларів, а ось квартира-студія коштуватиме близько 700 доларів і вище. Найдешевше жити в передмісті Неаполя, там можна орендувати трикімнатні апартаменти всього за 400 доларів на місяць.

Польща

Ринок житла в Польщі дуже відкритий і різноманітний, чимось він схожий на українські реалії, але тут немає шахрайства в такій кількості. Ціни на квартири залежать від міст, районів і, безпосередньо, самих умов. Наприклад, ціни в Варшаві набагато вище, ніж в сусідніх містах, а ось в Кракові вони на 30% менше.

Орендна плата тут так само, як і в Німеччині, складається з двох платежів - оплата оренди та оплата експлуатаційних платежів (це не те ж саме, що комунальні платежі). Сюди входить податок на нерухомість, оплата утримання ліфта, ремонту під'їзду, експлуатації домофона, прибирання територій і т.д. Плюс до всього цього потрібно оплачувати і комунальні платежі, за які вже відповідає сам мешканець.

Середня зарплата в Польщі близько 1000 доларів, а от середня ціна на оренду квартири - 535 доларів. Знайти житло можна як самостійно, так і скориставшись послугами посередника, правда доведеться заплатити комісію - 100% місячної оренди.

Зняти житло в Польщі - не проблема. На ринку дуже багато пропозицій, а самі господарі не проводять такий жорсткий відбір, як, скажімо в Німеччині.

Чехія

Ціни на оренду в Чехії набагато нижче, ніж в інших країнах Європи. Вибір житла там дуже широкий, можна знайти як розкішні апартаменти в старих цегляних будинках, так і орендувати затишний будиночок в передмісті. Середня зарплата в Чехії 1140 дол., При цьому, середня вартість оренди квартири біля центру міста - 645 дол.

Найпопулярніші тут однокімнатні квартири з кухонним кутом, або ж однокімнатні квартири з окремою кухнею. При оформленні обов'язково укладається договір, знімати без нього не рекомендують, тому що в разі виникнення певних проблем можна опинитися на вулиці.

В цілому, ніяких особливих тонкощів тут немає. Тут відсутні жорсткі вимоги, які є в інших країнах ЄС. Так, при наявності грошей і вільного часу зняти відповідне житло не складе ніяких труднощів.

Відзначимо, як писав днями сайт "Сегодня", перед фіналом Ліги чемпіонів в Києві ціни на добову оренду нерухомості в українській столиці стали обчислюватися в тисячах євро за добу .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Оренда квартир в Україні і Європі: особливості, відмінності, ціни". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Зняти квартиру - чим оренда житла в Україні відрізняється від європейської

7 травня 2018, 7:52 Переглядів:

Вартість оренди житла в Україні перевищує середню зарплату

Умови оренди нерухомості в різних країнах можуть суттєво відрізнятися. Фото: Рixabay.

Нещодавно стало відомо, що Україна потрапила в трійку лідерів найдешевших країн світу згідно з дослідженням The Cost of Living Around the World 2018, яке засноване на індексі Numbeo. Numbeo.com - найбільша в світі база даних за інформацією про вартість життя в різних країнах (при цьому рейтинги створюються на основі інформації користувача, тому можуть відображати середню ситуацію по країнам з деякою погрішністю). В опублікованому рейтингу враховувалися різні чинники, наприклад, вартість оренди і покупки житла, оплата комунальних послуг, проїзд на міському транспорті, покупка продуктів і харчування в недорогих ресторанах.

За результатами дослідження виявилося, що в Україні середня ціна на оренду однокімнатного житла недалеко від центру міста набагато вище, ніж середня зарплата. Так, для порівняння, в середньому українці отримують 262,3 долара, а ось оренда однушки становить 317 доларів (відзначимо, у випадку з індексом Numbeo мова скоріше йде про середні даних по великих містах України: Києва, Одеси, Харкова). Причому в інших країнах таких невідповідностей немає. Наприклад, Єгипет і Пакистан опинилися на першому і другому місці по дешевизні, але в Єгипті середня зарплата 161 дол., А оренда квартири - 155 доларів. У Пакистані ж справи йдуть трохи краще, зарплата досягає 252 дол., А орендувати житло можна за 138 доларів на місяць.

Сайт "Сегодня" вирішив порівняти ринок оренди житла в Україні і в чотирьох європейських країнах, щоб подивитися, як відрізняються ціни, запропоновані варіанти і умови оренди.

Україна

Незважаючи на те, що орендувати житло в Україні досить дорого, зробити це набагато простіше, ніж в країнах Європи, або ж в США. Наприклад, якщо в деяких країнах потрібна хороша кредитна історія, рекомендації, стабільний дохід і т.д., то в Україні над такими речами особливо не заморочуються і зняти житло можна навіть не користуючись послугами агентства, а просто знайти підходящий варіант по оголошенню і домовитися з господарями. Правда, найчастіше, потрібно підписувати договір, юридична сила якого, однак, залишається під сумнівом.

Саме тому, ринок житла в Україні на сьогодні залишається одним з найбільш тіньових. Однак він у нас в країні дуже динамічний, тут є як великі агентства, орендодавці у яких по кілька десятків квартир, так і приватні особи, які здають свою житлоплощу.

Цілком логічно, що найдорожче оренда житла обійдеться в столиці України - в Києві, тут середня ціна на однокімнатну квартиру буде близько 8 тис. Грн (305 дол.). Звичайно, можна знайти і варіанти дешевше, але в центрі міста здається дуже багато елітного житла за відповідну оплату.

У Львові середня ціна оренди становить трохи більше 6 тис. Грн, в Харкові і Дніпрі ціни схожі - десь 5,5 - 6 тис. Грн. В Одесі специфіка оренди злегка відрізняється, тут дорожче коштує житло, яке знаходиться близько до моря, а не до центру самого міста - 6,5 тис. Грн.

Ми більш детально розглянемо, які квартири, і за яку вартість пропонують саме в столицях, тому що по регіонах ціни і умови можуть сильно відрізнятися.

Недалеко від центру Києва, та ще й в пішої доступності до метро зняти квартиру за символічну вартість навряд чи вийде. На профільних сайтах з оренди нерухомості ціни на нормальне житло з більш-менш пристойним ремонтом знаходяться в районі 12-13 тис. Грн. Якщо ж господарі житла пропонують євроремонт, нову техніку і меблі, ціни виростають в рази.

Правда, якщо ви шукаєте житло самостійно через інтернет, варто остерігатися шахраїв. Дуже часто пропонуються квартири з досить низькою вартістю, але з шикарними умовами, ремонтом і т.д. Як виявляється пізніше - фото рекламні, а в реалі вас чекає радянський гарнітур і килими на стінах.

Також варто бути обережними з, так званими, базами квартир. Тобто ви дзвоните по знайденому номером і вам пропонують приїхати в офіс, заплатити умовну суму грошей, в минулому році, це було, як правило, 300 грн., і після цього вам дають базу з адресами відповідних квартир і номерами власників. Але, все такі бази - це обман, запропоновані квартири зазвичай вже здані, а за номерами можуть відповідати люди, які взагалі не розуміють, про що мова.

У Києві набагато дешевше зняти житло на лівому березі, ніж на правому. Шевченківський район, Поділ, Печерськ - все це дорогі райони, ціни на квартири в яких майже в два рази вище, ніж в інших областях столиці. Найдешевше квартири на Троєщині, це через відсутність поблизу метро і нормальної транспортної інфраструктури.

Німеччина

Орендувати житло в Німеччині не так просто, як може здатися. Наприклад, здавати нерухомість іноземцям в Німеччині взагалі не особливо-то люблять, тому знайти квартиру для мігранта може стати справжньою завданням.

Середня зарплата в Німеччині 2675 доларів, а оренда квартири недалеко від центру міста - 827 доларів (близько 22 тис. Грн). Там орендодавці прискіпливо вибирають кандидатів, і, якщо у нас перегляд квартири має на увазі безпосередньо перегляд квартири, то в Німеччині це швидше перегляд кандидатів, які претендують на житло.

Дуже важливо підтвердити свою кредитоспроможність, розповісти про місце роботи, заробіток. Іноді навіть вимагають показати свій дохід і принести останній зарплатний листок. Розгляд кандидатів може затягнутися на кілька тижнів. Якщо в Україні заставу за квартиру зазвичай становить суму платежу за один місяць (іноді за два - перший і останній), в Німеччині це зазвичай сума за 2-3 місяці оренди.

Також велика частина житла в Німеччині здається без меблів, найчастіше в квартирі є тільки кухня.

Ціна оренди на квартири в Німеччині складається з двох частин - місячного платежу і передоплати за комуналку (як правило, від 60 до 300 доларів). У передоплату включають витрати на опалення, воду, страховку будинку, вивезення сміття і т.д. В кінці року, власник вираховує, скільки витрат було витрачено і скільки заплатили наймачі. Якщо сума витрат вище - наймачам доведеться доплатити.

У передоплату не включається ціна за електроенергію, телефон та інтернет. За ці послуги платять самі мешканці.

Цікаво відзначити, що найбільша конкуренція квартиронаймачів спостерігається не в столиці Німеччини - в Берліні, а в Мюнхені. Там на перегляд одного об'єкта претендує 77 людина відразу, тоді як в Берліні всього 33.

Популярністю великі квартири в Німеччині не користуються, тому що вони обходяться в обслуговуванні занадто дорого. Тому орендують переважно квартири в 40 кв м. Один з бюджетних варіантів - кімнати в студентських гуртожитках.

Італія

Здавати житло в Італії не дуже-то вигідно. Справа в тому, що згідно з місцевими законами, там максимально захищений орендар. Якщо раптом він стає неплатоспроможним і т.д., вигнати його господарі житла не зможуть. Також, податок, який змушений буде платити орендодавець - найвищий в Європі, більше 40% від прибутку. Тому, в Італії дуже часто пропонують орендувати житло без зайвої паперової тяганини, але для квартиронаймачів це не найвигідніший варіант.

Уклавши контракт, себе можна убезпечити від раптового підвищення вартості оренди, виселення і т.д. Середня зарплата в Італії близько 1880 дол., Тоді як середня ціна за оренду житла недалеко від центру - 715 доларів.

Тут господарі квартири також можуть попросити показати виписку з банківського рахунку і інші документи, які могли б підтвердити платоспроможність орендаря. Італійські орендодавці можуть поставити безліч різноманітних питань, починаючи від улюбленої музики і кольору, і закінчуючи кулінарними вподобаннями.

Якщо ви шукаєте житло в Італії через агентство, то доведеться заплатити 100% орендної плати за послуги, причому оплату вносить як орендар, так і орендодавець. Застава за квартиру тут такий же, як і в Німеччині - сума за 2-3 місяці проживання.

В Італії квартири часто здаються з меблями, і, якщо там є меблі, до неї додається ще безліч усього: починаючи від запасних лампочок, закінчуючи посудом, технікою і т.д.

Найдорожче знімати житло в Мілані - більше 600 дол. За кімнату в Римі ціни злегка менше, близько 500-550 доларів, а ось квартира-студія коштуватиме близько 700 доларів і вище. Найдешевше жити в передмісті Неаполя, там можна орендувати трикімнатні апартаменти всього за 400 доларів на місяць.

Польща

Ринок житла в Польщі дуже відкритий і різноманітний, чимось він схожий на українські реалії, але тут немає шахрайства в такій кількості. Ціни на квартири залежать від міст, районів і, безпосередньо, самих умов. Наприклад, ціни в Варшаві набагато вище, ніж в сусідніх містах, а ось в Кракові вони на 30% менше.

Орендна плата тут так само, як і в Німеччині, складається з двох платежів - оплата оренди та оплата експлуатаційних платежів (це не те ж саме, що комунальні платежі). Сюди входить податок на нерухомість, оплата утримання ліфта, ремонту під'їзду, експлуатації домофона, прибирання територій і т.д. Плюс до всього цього потрібно оплачувати і комунальні платежі, за які вже відповідає сам мешканець.

Середня зарплата в Польщі близько 1000 доларів, а от середня ціна на оренду квартири - 535 доларів. Знайти житло можна як самостійно, так і скориставшись послугами посередника, правда доведеться заплатити комісію - 100% місячної оренди.

Зняти житло в Польщі - не проблема. На ринку дуже багато пропозицій, а самі господарі не проводять такий жорсткий відбір, як, скажімо в Німеччині.

Чехія

Ціни на оренду в Чехії набагато нижче, ніж в інших країнах Європи. Вибір житла там дуже широкий, можна знайти як розкішні апартаменти в старих цегляних будинках, так і орендувати затишний будиночок в передмісті. Середня зарплата в Чехії 1140 дол., При цьому, середня вартість оренди квартири біля центру міста - 645 дол.

Найпопулярніші тут однокімнатні квартири з кухонним кутом, або ж однокімнатні квартири з окремою кухнею. При оформленні обов'язково укладається договір, знімати без нього не рекомендують, тому що в разі виникнення певних проблем можна опинитися на вулиці.

В цілому, ніяких особливих тонкощів тут немає. Тут відсутні жорсткі вимоги, які є в інших країнах ЄС. Так, при наявності грошей і вільного часу зняти відповідне житло не складе ніяких труднощів.

Відзначимо, як писав днями сайт "Сегодня", перед фіналом Ліги чемпіонів в Києві ціни на добову оренду нерухомості в українській столиці стали обчислюватися в тисячах євро за добу .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Оренда квартир в Україні і Європі: особливості, відмінності, ціни". інші Новини нерухомості дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ