Строительство »

Хто платить за ріелтерськую послугу: покупець або продавець?

Хто повинен оплачувати вартість ріелторських послуг? Цей, здавалося б, просте питання вже довгий час розбурхує уми як самих ріелторів, так і людей, які збираються скористатися послугами агентств нерухомості.

Як би це дивно не звучало, але через це простого питання між людьми і до цього дня виникають неабиякі суперечки. Ця дилема навіть стала причиною поділу ріелторів і агентств нерухомості на дві категорії - агентів, що працюють від «продавців» і агентів, що працюють від «покупців».

За великим рахунком, суперечка про те, хто ж все-таки повинен оплачувати послуги ріелтора такий же безглуздий і безглуздий, як і питання «Що було раніше - курка чи яйце?». Давайте розбиратися.

Досвід цивілізованих країн.

У більшості зарубіжних країн не прийнято, щоб покупець оплачував комісійні ріелтору. Вважається, що він і так витрачає занадто багато грошей на покупку самої нерухомості і оформлення документів.

Філософія західного ріелтерського бізнесу - допомогти клієнту вигідно продати його об'єкт, а тому ріелторські послуги оплачує сторона, яка отримує дохід, тобто продавець. А ріелтори, які обслуговують продавця, в свою чергу, діляться половиною комісійної винагороди з агентами, що представляють інтереси покупця.

А як у нас?

А у нас все не як у людей ... Правила роботи вітчизняного ринку нерухомості зовсім протилежні західним стандартам.

На зорі становлення ринку нерухомості в нашій країні, в пострадянський час, кількість бажаючих купити квартиру в Києві набагато перевищувала кількість хороших пропозицій з продажу квартир . Попит перевищував пропозицію, і це провокувало постійне зростання цін на житло.

«Дістати» продавця квартири - було удачею для будь-якого ріелтора і практично гарантувала подальший продаж і отримання комісійної винагороди. Агентам з нерухомості доводилося вишукувати і всіляко зацікавлювати власників (особливо недорогих!) Квартир, щоб поповнювати свої бази нерухомості і пропонувати клієнтам-покупцям різноманітність вибору.

Так, дефіцит пропозицій на ринку нерухомості породив схему, згідно з якою «Послуги ріелтора оплачує покупець», в той час як власникам обіцялося «все зробити безкоштовно». У цій ситуації продавці відчували себе господарями становища, а тому, ніхто навіть і не намагався пропонувати їм платити за ріелтерськую послугу.

Дана схема роботи ще більше зміцнилася в міру розгулу шахрайства в даній сфері і кримінальної діяльності деяких маклерів. Обіцяючи вберегти покупця від різного роду афер (адже саме він, покупець, ризикує втратити свої гроші при угоді з нерухомістю !!!), агентства нерухомості стали обгрунтовувати своє комісійну винагороду з покупця тим, що гарантують безпеку при покупці квартири.

Справедливості заради варто відзначити, що якщо при покупці недорогої нерухомості тягар платежів лягало в основному на плечі покупців, то в сегменті дорогого житла ( елітні квартири , заміські будинки ) В основному «віддуватися» доводилося продавцям. Власникам елітної нерухомості економічно вигідніше було залучити досвідченого фахівця, який вміє вести переговори і продати квартиру дорого, ніж заощадити на послугах ріелтора 5%, а в результаті втратити в процесі торгу 10-20% від вартості нерухомості.

Укорінена практика на ринку масової нерухомості, коли за все платить покупець, збереглася і донині. До цих пір більшість ріелторів в Україні беруть комісійні з людей, які бажають придбати квартиру.

Але горезвісний економічний криза 2008 року внесла свої корективи в ситуацію на ринку нерухомості. Якщо раніше квартири, не встигнувши з'явитися на ринку, відлітали як «гарячі пиріжки» то сьогодні продавці зіткнулися з реальними труднощами продажу житла. Продати квартиру в Києві в умовах низького попиту стало набагато складніше, ніж підібрати варіант покупцеві ... А тому деякі продавці готові сьогодні платити ріелтору винагороду, аби він допоміг в максимально короткі терміни знайти на їх нерухомість хорошого покупця. Ясна річ, якщо вартість квартири істотно нижче аналогічних представлених на ринку нерухомості варіантів, то потреби продавцеві звертатися в агентство і платити ріелтору комісійні, звичайно ж немає: куплять і так. Але коли хочеться швидко і вигідно продати квартиру - без допомоги професіонала тут не обійтися.

Досвідчені ріелтори розглядають дану ситуацію як можливість прищепити вітчизняному ринку нерухомості «правила, за якими працює весь цивілізований світ». Говорячи простіше, переконати власників оплачувати ріелтерськую послугу.

Ось тут-то і почалися гучні розборки з приводу того, хто повинен оплачувати послуги ріелтора. Роками склалася практика «за все платить покупець» не дає спокою багатьом продавцям, які звикли користуватися послугами агентств нерухомості даром. І до цього дня велика частина власників нерухомості впевнена, що все ріелтерські агентства зобов'язані працювати для них безкоштовно. У той же час покупці дивуються, чому повинні платити саме вони, а не власники квартир. Адже якщо раніше знайти квартиру в Києві без посередників було нереально, то сьогодні покупцям є з чого вибирати ... оголошень нерухомості в спеціалізованих виданнях і на інтернет-дошках, як від посередників, так і від власників, зараз повним-повнісінько, так що платити за пошук нерухомості вже не так актуально. А щодо юридичної чистоти угоди - найняти досвідченого юриста обійдеться дешевше, ніж ріелторське винагороду.

Так «ХТО Ж МАЄ ПЛАТИТИ КОМІСІЮ?»

Учасники ринку нерухомості - покупці і продавці, до сих пір не можуть точно визначити, хто з них повинен оплачувати послуги ріелтора при угоді.

Якщо виходити з правоти «платить покупець» або «платить продавець», то виникає безліч незрозумілих моментів, які викликають невдоволення у однієї зі сторін. Виходить, що ріелторськими послугами користуються і покупець, і продавець, однак тягар оплати лягає на плечі одного з них. А другий отримує при цьому послуги безкоштовно, тобто за рахунок свого партнера по угоді. Несправедливо?

А як же правильно? ХТО МАЄ ОПЛАЧУВАТИ ріелторських послуг?

Відповідь цілком очевидна. Послугу оплачує той, хто її замовив! А це може бути як продавець, так і покупець. Якщо говорити точніше, сьогодні платить той, хто більше зацікавлений, кому більше потрібно.

Якщо який звернувся в агентство клієнт зацікавлений в якнайшвидшому продажі своєї квартири, то послуги ріелтора оплачує продавець нерухомості.

Якщо Ви звернулися в агентство з проханням допомогти знайти квартиру або іншу нерухомість, то оплата послуг, відповідно, лягає на плечі покупця.

Все геніальне просто!

Вам треба ПРОДАТИ КВАРТИРУ ШВИДКО І ДОРОГО, але Ви не хочете самі цим займатися - доручіть продаж нерухомості професіоналу і чесно заплатите за його роботу.

Хочете ВИГІДНО ПРИДБАТИ НЕРУХОМІСТЬ, але немає часу шукати - все той же ріелтор-професіонал готовий Вам допомогти (ясна річ, не за безкоштовно). Пам'ятаєте пісню Макаревича: "Безкоштовно тільки пташки співають ..." Хочете ВИГІДНО ПРИДБАТИ НЕРУХОМІСТЬ, але немає часу шукати - все той же ріелтор-професіонал готовий Вам допомогти (ясна річ, не за безкоштовно)

НЕ ХОЧЕТЕ ПЛАТИТИ ріелторів - не користуйтеся його послугами! Будь-яка розсудлива людина цілком здатний і сам продати або купити нерухомість. Питання в тому, чи виправдається витрачений Вами час, нерви і зусилля, і чи влаштує Вас кінцевий результат такої самодіяльності, або дешевше було б найняти фахівця? Вирішувати вам…

власність VipCity.com.ua . Матеріал охороняється Законом про авторські права. При повному або частковому використанні матеріалів активне посилання на сайт обов'язкове.

Хто повинен оплачувати вартість ріелторських послуг?
За великим рахунком, суперечка про те, хто ж все-таки повинен оплачувати послуги ріелтора такий же безглуздий і безглуздий, як і питання «Що було раніше - курка чи яйце?
А як у нас?
Так «ХТО Ж МАЄ ПЛАТИТИ КОМІСІЮ?
Несправедливо?
А як же правильно?
ХТО МАЄ ОПЛАЧУВАТИ ріелторських послуг?
Питання в тому, чи виправдається витрачений Вами час, нерви і зусилля, і чи влаштує Вас кінцевий результат такої самодіяльності, або дешевше було б найняти фахівця?