Строительство »

Ветерани Алмати звернуться до прем'єра з проханням не скасовувати пільги при сплаті податку на транспорт

Ветерани Алмати звернуться до прем'єра з проханням не скасовувати пільги при сплаті податку на транспорт

Ветерани Алмати намір звернутися до прем'єр-міністра Казахстану Серіку Ахметову і депутатам з проханням не скасовувати їм пільги при сплаті податку на транспорт та інше майно, повідомив голова Союзу ветеранів Афганістану і локальних воєн РК Шаріпбай Утегенов, передає   КАЗТАГ Ветерани Алмати намір звернутися до прем'єр-міністра Казахстану Серіку Ахметову і депутатам з проханням не скасовувати їм пільги при сплаті податку на транспорт та інше майно, повідомив голова Союзу ветеранів Афганістану і локальних воєн РК Шаріпбай Утегенов, передає КАЗТАГ .

«Уряд в особі міністра економіки і бюджетного планування Ерболат Досаева висунуло пропозицію прибрати пільги на транспорт з ветеранів війни, тому що деякі забезпечені люди оформляють свої машини на ветеранів. Я думаю, це не гідна ініціатива з боку нашого міністра, і я хочу звернутися до наших депутатів, щоб цю ініціативу вони не підтримували », - сказав Ш.Утегенов на прес-конференції у вівторок.

При цьому він зазначив, що через одиничних випадків ветерани не повинні позбавлятися належних їм пільг.

У свою чергу голова координаційної ради громадських об'єднань ветеранів та інвалідів війни в Афганістані Мурат Абдушукур додав, що лист з вимогою не скасовувати існуючі пільги буде направлено також на ім'я прем'єр-міністра РК.

«Зараз буде направлено лист прем'єр-міністру і міністру Досаева стосовно податків на транспорт та інше майно. Це остання крапля. Пан Досаєв повинен надати дані, скільки ветеранів ВВВ, скільки афганців, скільки чорнобильців мають ці пільги », - зазначив він.

При цьому М.Абдушкуров пояснив, що в даний час ветерани звільнені від сплати податку з транспортного засобу.

«Зараз якщо є 1 машина, що належить ветерану, то за неї податок не стягується. Ми навчені гірким досвідом, зараз скасують пільги на податок з машин понад 4 тис. Куб. см, завтра - з 2 тис., післязавтра - з 1 тис. Нам тоді на велосипеди пересідати? Серед нас є безногі. Як вони на велосипеди пересядуть? »- сказав він.

Крім того, М.Абдушкуров пояснив, що дія закону РК № 2247 «Про пільги та соціальний захист учасників, інвалідів Великої Вітчизняної війни та осіб, прирівняних до них» з кожним роком скорочується.

«Зараз в законі № 2247 ці пільги на 90% або їх немає, або вони не працюють. Щороку уряд скорочує дію закону № 2247 », - сказав він.

У свою чергу голова асоціації «Ветерани війни в Афганістані РК» Сергій Махашев зазначив, що ветерани пропонують прийняти закон у новій редакції і вже підготували відповідний законопроект.

«З огляду на те, що закон не працює, ми пропонуємо нову редакцію закону. Ми навіть вже підготували проект закону, передали вже в парламент. Немає відповідної реакції », - повідомив він.

Крім того, С.Махашев додав, що, на думку членів ветеранських організацій, держава повинна забезпечити інвалідів війни та сім'ї загиблих військовослужбовців допомогою в розмірі двократної середньої заробітної плати.

«Ми намагаємося донести до держслужбовців в особі уряду і депутатів, що військовослужбовцю став інваліду під час виконання службових обов'язків, держава повинна, як мінімум, забезпечити допомогу в розмірі не менше двократної середньої заробітної плати», - зазначив С.Махашев.

При цьому він пояснив, що згідно з даними агентства РК зі статистики, середня заробітна плата кваліфікованого працівника в РК становить Т100 тис. В місяць.

Нагадаємо, 12 вересня міністр економіки і бюджетного планування РК Ерболат Досаєв , представляючи проект закону «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів РК з питань оподаткування» на робочій групі профільного комітету мажилісу парламенту, запропонував скасувати пільги з податку на транспорт з об'ємом двигуна понад 4 тис. куб. см, якими користуються ветерани Великої Вітчизняної війни (ВВВ) і прирівняні до них особи.

«Пропонується скасувати пільги для автомобілів з об'ємом (двигуна - КАЗТАГ) понад 4 тис. Кубічних сантиметрів, які вводилися в якості інструменту соціальної підтримки», - сказав він.

Як повідомили в Мінекономіки, кількість автомашин з об'ємом двигуна понад 4 тис. Куб. см в Казахстані становить 37 619 одиниць, з яких щодо 8809, або 23,5%, застосовуються пільги.

Раніше міністр фінансів Болат Жамішев заявляв, що в Казахстані практично не залишилося джипів, які не були б зареєстровані на учасників ВВВ та прирівняних до них осіб.

Мадіна Алімханова

Нам тоді на велосипеди пересідати?
Як вони на велосипеди пересядуть?