Строительство »

NEWSru.com :: Українських "афганців" і "чорнобильців" просять не голодувати і не битися з міліцією: пільг все одно не буде

На Україні тривають масові акції протесту проти рішення уряду скасувати пільги деяким категоріям громадян. У Києві ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та ветерани бойових дій в Афганістані зійшлися на кулаках з бійцями міліцейського з
Події в Києві розгорталися напроти будівлі Кабінету міністрів України, де "чорнобильці" та "афганці" сьогодні спробували встановити намет
віслюку того, як співробітники правопорядку вилучили у протестуючих намети та інший інвентар, зіткнення припинилися

На Україні тривають масові акції протесту проти рішення уряду скасувати пільги деяким категоріям громадян. У Києві ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та ветерани бойових дій в Афганістані зійшлися на кулаках з бійцями міліцейського спецпідрозділу "Беркут", пише NEWSru.ua . Тим часом, деякі політики закликають незадоволених громадян припинити акції протесту через безглуздість їхніх вимог - грошей на пільги в українському бюджеті все одно немає.

Події в Києві розгорталися напроти будівлі Кабінету міністрів України, де "чорнобильці" та "афганці" сьогодні спробували встановити намет. Але зробити це їм не дали співробітники "Беркута", в результаті чого сталося кілька бійок.

Після того, як співробітники правопорядку вилучили у протестуючих намети та інший інвентар, зіткнення припинилися. Учасники акції протесту знаходяться в Маріїнському парку, до них приєдналися близько 100-150 прихильників партії "Батьківщина", раніше мітингували біля будівлі Верховної Ради, передає "Інтерфакс" . Всі разом присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять шахтаря-інваліда Геннадія Конопльова, який помер минулої неділі під час розгону акції протесту в Донецьку.

"Не змушуйте нас, інвалідів-" чорнобильців ", вмирати під стінами Верховної Ради і Кабінету міністрів. Не доводьте нас до крайності, щоб наші соціально-економічні вимоги переросли в політичні", - йдеться у зверненні учасників мітингу, яке зачитав один з лідерів акції протесту.

Тим часом, в "Батьківщині" повідомляють, що від сьогоднішніх дій "Беркута" в Києві постраждав один з лідерів "чорнобильців" Харкова Володимир Проскурін. За словами народного депутата Сергія Пашинського, який постраждав якийсь час перебував без свідомості, йому викликали швидку допомогу.

Масові акції протесту почалися на Україні в вересні, коли стало відомо про плани уряду ліквідувати пільги деяким категоріям громадян. У список потрапили відставні співробітники міліції і прокуратури, державної пожежної служби, охорони здоров'я, культури, а також шахтарі, особи, які постраждали в результаті аварії на Чорнобильській АЕС, ветерани війни і праці, діти війни та жертви переслідувань німецько-фашистських окупантів.

Тим часом, деякі українські політики закликають незадоволених припинити мітинги, бо грошей вони все одно не побачать - їх в бюджеті просто немає.

Наприклад, заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Вадим Колесніченко звинуватив у ситуації, що склалася колишнє керівництво України в особі екс-президента Віктора Ющенка і колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Остання в жовтні була засуджена до семи років ув'язнення та в даний час знаходиться в СІЗО.

"Ми сьогодні покутуємо гріхи Тимошенко, Ющенко, а також всіх тих, хто ціною популізму хотів утриматися при владі. Ми маємо результат того, що ми отримали за п'ять років, коли брали купи соціальних обіцянок, які бюджет країни не в змозі виконати", - заявив Колесніченко.