Строительство »

Мінфін: Узбекистан не відміняв пільги для чорнобильців та інвалідів

Мінфін: Узбекистан не відміняв пільги для чорнобильців та інвалідів

Ташкент, Узбекистан (UzDaily.uz) - Міністерство фінансів Узбекистану заявило, що в Узбекистані не скасовували податкові пільги для окремих категорій фізичних осіб.

За даними Мінфіну, деякі сайти розмітили недостовірну інформацію, яка привела неправильного тлумачення норм щодо застосування податкових пільг для окремих категорій фізичних осіб, передбачених у Законі Республіки Узбекистан «Про внесення змін і доповнень до Податкового кодексу Республіки Узбекистан в зв'язку з прийняттям основних напрямків податкової і бюджетної політики на 2014 рік ».

З 1 січня 2014 року уніфіковані пільги з податку на доходи фізичних осіб, передбачені статтею 180 Податкового кодексу Республіки Узбекистан, в частині часткового звільнення від оподаткування (за доходами в розмірі чотирикратної мінімальної заробітної плати за кожен місяць, в якому отримані ці доходи) для наступної категорії фізичних осіб, які як самостійна категорія пільговиків були визначені в Податковому кодексі:

- інваліди війни або інші інваліди з числа військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих в період війни 1941-1945 років або при виконанні інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, інваліди з числа колишніх партизанів , а також інші інваліди, прирівняні за пенсійним забезпеченням до зазначених категорій військовослужбовців;

- учасники війни 1941-1945 років, інших бойових операцій по захисту колишнього СРСР з числа військовослужбовців, які проходили службу у військових частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії, колишніх партизан, ветерани трудового фронту періоду війни 1941-1945 років та колишні малолітні в'язні концентраційних таборів;

- громадяни, які працювали в місті Ленінграді в період блокади з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 рік;

- інваліди з числа осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаного ними під час виконання службових обов'язків;

- військовослужбовці і призвані на навчальні та перевірочні збори військовозобов'язані, які проходили службу в складі обмеженого контингенту військ, які тимчасово перебували в Республіці Афганістан та інших країнах, в яких велися бойові дії.

Вищевказана категорія фізичних осіб відповідно до постанови Кабінету Міністрів Республіки Узбекистан від 8 вересня 2011 № 252 прирівнюються до інвалідів та учасників війни.

У зв'язку з цим, з метою уніфікації пільг, в Податковому кодексі була передбачена загальна норма, яка об'єднує всіх вищеназваних пільговиків в одну групу - «інваліди та учасники війни, а також прирівняні до них особи, коло яких встановлюється законодавством».

Таким чином, виходячи з нової редакції прийнятої в Податковому кодексі, пільги для вищеназваної категорії осіб не скасовуються, а зберігають свою дію, зазначає Мінфін.

Ця пільга надається на підставі відповідного посвідчення інваліда (учасника) війни або довідки відділу у справах оборони або іншого уповноваженого органу, іншим інвалідам (учасникам) - посвідчення інваліда (учасника) про право на пільги.

Що стосується пільги для фізичних осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС вона була виключена з 1 квітня 2014 року. Це обумовлено тим, що основна частка даних осіб припадає на інвалідів I і II груп, для яких зберігаються пільги.

Міністерство фінансів Узбекистану опублікувало перелік осіб прирівняних до інвалідів та учасників війни в цілях однозначного тлумачення і застосування пільг.