Строительство »

Уряд РФ урізав пільги деяким постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС

Уряд РФ скоротило зону забруднення після аварії на Чорнобильській АЕС   Уряд Росії затвердив перелік населених пунктів, що знаходяться в межах зон радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС Уряд РФ скоротило зону забруднення після аварії на Чорнобильській АЕС

Уряд Росії затвердив перелік населених пунктів, що знаходяться в межах зон радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Ознайомитися з текстом Постанови Уряду Російської Федерації від 08.10.2015 № 1074 "Про затвердження переліку населених пунктів, що знаходяться в межах зон радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС" можна на офіційному інтернет-порталі правової інформації .

Жителі невеликих міст і селищ міського типу, статус яких був визнаний більш благополучним по новому переліку забруднених після аварії на Чорнобильській АЕС населених пунктів, втратять частину пільг і фінансово постраждають сильніше інших, заявив РІА Новини президент союзу Росії "Чорнобиль" В'ячеслав Гришин.

За інформацією Гришина, при складанні нового переліку з нього в першу чергу виключені населені пункти, де чисельність населення незначна, або люди живуть незаконно, без офіційної реєстрації.

"Нас хвилює питання не стільки виключення з переліку населених пунктів, скільки доля більших населених пунктів, які переведені, наприклад, із зони відселення в зону з правом на відселення. Особливо в Брянській області. Це місто Новозибков, де понад 40 тисяч населення, селища міського типу Зленко і Червона Гора з понад 10 тисячами жителів ", - сказав Гришин.

Він уточнив, що у працюючих жителів таких населених пунктів додаткова оплачувана відпустка з 21 дня буде урізаний до 14. Зменшується також ряд виплат, пов'язаних з проживанням на цій території. Скорочується пенсійний коефіцієнт і інші посібники, пов'язані з "чорнобильським законодавством".

"Людям, які проживають в розвинених містах, які отримують нормальну заробітну плату, ці скорочення не вплинуть на бюджет. Але для селищ, де віддаленість від обласного центру, наприклад, того ж міста Новозибкова, становить 200 з гаком кілометрів, там ближче білоруський Гомель, там і постачання продуктами здійснюється складніше, збільшуються транспортні витрати, при цьому заробітні плати нижче навіть обласного рівня ", - повідомив Гришин.

Як повідомляє портал БрянскНовості.ru, найближчим часом громадські працівники з населених пунктров Брянської області, знижених в статусі, планують зібратися, щоб обговорити можливість оскарження даного рішення стане судовому порядку.

Тепер третій за величиною місто Брянської області і самий постраждалий після аварії на Чорнобильській атомній станції - Новозибков, так само як і сусідня Зленко, - відносяться до зони з правом на відселення. Такий же статус залишається за менш постраждалими Калинець та Климово.

У числі населених пунктів, що відносяться до зони відчуження, відтепер числяться всього чотири селища на території Красногорського району: Борсуки, Прогрес, Князевщіна, Нижня Млин.

У зону відселення по Брянській області входять селище Мирне, села Кажани і Шіряевка в Гордієвський район, селище Вишків та ще вісім населених пунктів на території Злинковском району, селище Красний Луч в Клинцовському районі, Красногорський села і села: Миколаївка, Чіграй, Забір'я, Яловка і повели і вісім населених пунктів в Новозибківському районі: Нові Бобовичі, Деменка, Дослідна станція, хутір Булдинка, Старий Вишків, Грива, Ягідне, Нове місце.

В результаті аварії на Чорнобильської АЕС (ЧАЕС) 26 квітня 1986 року загальна площа радіаційного забруднення на Україні склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях, від радіоактивного забруднення постраждали 19 російських регіонів і частина території Білорусії. Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина. Променева хвороба вразила 134 людини, хоча в секретних доповідях йдеться мінімум про 300. Жертвами Чорнобильської катастрофи за 25 років стали, за різними даними, від 25 до 100 тисяч чоловік.

Ліквідаторами аварії визнані 600 тисяч чоловік, хоча усунення наслідків техногенної катастрофи триває досі. Після НП над аварійним блоком станції був побудований саркофаг "Укриття", який в останні роки поступово руйнується. Українська влада хоче перетворити Чорнобильську АЕС у безпечну систему за допомогою об'єкта "Укриття" (конфайнмента), який буде представляти собою споруду у формі арки заввишки 105 метрів, завдовжки 150 метрів і шириною 260 метрів. В кінці 2007 року консорціум Novarka, очолюваний французькими компаніями, приступив до розробки нового саркофага, будівництво якого планувалося завершити в 2015 році. Нинішня українська влада обіцяли добудувати саркофаг над зруйнованим реактором у непростих для країни умовах.