Строительство »

NEWSru.com :: Робочих на АЕС "Фукусіма-1" змушували занижувати радіацію

Міністерство охорони здоров'я Японії розслідує інформацію про те, що учасників робіт з ліквідації наслідків аварії на АЕС "Фукусіма-1" змушували приховувати ступінь отриманого опромінення
Але навіть з такою хитрістю рівень радіації після вимірів перевищував допустимий. За словами представника ТЕРСО, компанія знала про те, що субпідрядник має свинцевими чохлами для дозиметрів, але вони ніколи не використовувалися при роботах на "Фукусімі-1"
Найбільша в історії Японії атомна аварія сталася в березні 2011 року в результаті сильного землетрусу і цунамі. Із зони радіоактивного зараження були виселені десятки тисяч людей

Міністерство охорони здоров'я Японії розслідує інформацію про те, що учасників робіт з ліквідації наслідків аварії на АЕС "Фукусіма-1" змушували приховувати ступінь отриманого опромінення.

В опублікованій в газеті Asahi Simbun статті йдеться про те, що субпідрядник керує АЕС компанії ТЕРСО велів робочим помістити особисті дозиметри в свинцеві чохли, щоб фіксувався нижчий рівень радіації. У робочих є підтверджуючі цей факт аудіозаписи, передає радіо "Свобода" .

Але навіть з такою хитрістю рівень радіації після вимірів перевищував допустимий. За словами представника ТЕРСО, компанія знала про те, що субпідрядник має свинцевими чохлами для дозиметрів, але вони ніколи не використовувалися при роботах на "Фукусімі-1".

Найбільша в історії Японії атомна аварія сталася в березні 2011 року в результаті сильного землетрусу і цунамі. Із зони радіоактивного зараження були виселені десятки тисяч людей.